۲۳م، اردیبهشت ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۳م, اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۶ ق.ظ | کد خبر: 64413

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آیت الله کعبی نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در نیمه شعبان المعظم پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته دزفول در آستانه انتخابات ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ضمن تبریک میلاد امام زمان(عج) گفت: ان شاءالله در هفته آینده انتخاباتی که موجب سربلندی و سرافرازی ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران باشد رقم خواهد خورد.

آیت الله کعبی اظهار کرد: در پاسخ به سؤالات عوامل تعجیل و تأخیر در ظهور، وظایف منتظران، دلیل و فلسفه غیبت، باید به سؤال بنیادی فلسفه امامت بطور کلی پاسخ گفت.

سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته دزفول به معنای امامت پرداخت و خاطر نشان کرد: امامت یعنی رهبری الهی و رهبری الهی به معنی مدیریت راهبری جامعه و بشریت بر پایه باورها و ارزش های اسلامی، اخلاقی و دینی به منظور تحقق حیات طیبه می باشد.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری افزود: تحقق نظم و امنیت، پیشرفت، عدالت، معنویت، توحید و … در گرو وجود رهبر الهی در جامعه بوده و جامعه ای که انسان کامل آن را رهبری نکند جامعه ای عقب مانده خواهد شد.

وی امامت را روح اسلام و بنیاد و پایه دین دانست و ادامه داد: جامعه با داشتن رهبری الهی شکوفا می شود و بدون امام و رهبر جامعه به انحطاط می رسد.

سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه دزفول رهبری پیامبر اکرم را نمونه ای از رهبری موفق بیان کرد و گفت: پیامبر اکرم(ص) جامعه جاهلی و منحط صدر اسلام را برپایه مکتب اسلام و رهبری متعالی به جامعه تمدن ساز و نمونه تبدیل کرد.

آیت الله کعبی تصریح کرد: در زمان امامت امام علی علیه السلام، جامعه بدلیل قدرت طلبی، فرصت طلبی، جهل و سنت های اجتماعی غلط منجر به تغییر رفتار مردم شد و رهبری پیامبر تداوم نیافت.

وی افزود: اشرافیت سیاسی و اقتصادی در کنار جهل مفرط مردم باعث به حاشیه بردن رهبری الهی ائمه هدی شد و در اثر حکومت حکام جور، ائمه نتوانستند در کنار حفظ اسلام، تغییر و تحول بنیادین در زندگی انسان ها ایجاد نمایند.

آیت الله کعبی خاطرنشان کرد: امام زمان(عج) مأموریت ایجاد صلح، امنیت فراگیر، عدالت و معنویت در جهان بشریت را به عهده دارد و اگر در میان مردم که آمادگی درک حضور را نداشتند بود، همانند دیگر ائمه توسط ستم پیشگان به شهادت می رسید.

سخنران پیش از خطبه های این هفته دزفول اظهار کرد: امام دوازدهم به منزله ذخیره الهی جهت تحقق اهداف انبیا و رهبران الهی و اصلاح امر جهان در پس پرده غیبت بسر می برد.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری افزود: وجود رهبران الهی و مدیران شایسته از برکات و نعم الهی بوده، غیبت امام و محرومیت از وجود ایشان بدلیل کوتاهی و تقصیر خود انسان ها می باشد.

آیت الله کعبی گفت: کادرسازی در مدار ایمان و تقوا و بصیرت، هویت سازی معنوی با تبیین جامعه آرمانی امام عصر(عج) و معرفی به جامعه برای مهیا شدن، و تولید قدرت علم و ایمان و اقتصاد و … از عوامل تعجیل در فرج می باشند.

سخنران پیش از خطبه های نمازجمعه دزفول ادامه داد: اقتدار ولایت فقیه در عصر غیبت موجب اقتدار دولیت امام زمان(عج) خواهد شد.

وی اظهار کرد: مبارزه با فقر و فساد، صبر و مقاومت، وحدت و انسجام در برابر دشمنان اسلام و احساس نیاز شدید به رهبری جهانی الهی جهت ایجاد نظم و امنیت بر مدار عدالت و همچنین دعا و توسل از دیگر عوامل ظهور می باشند.

نماینده مردم در مجلس خبرگان رهبری در جواب هتاکانه حکام سعودی گفت: امام زمان(عج) قطعا خواهد آمد و از مکه ظهور خواهد کرد و تمام طواغیت و مفسدان و ظالمان نمی توانند مانع ظهور منجی عالم بشریت شوند، ملت ایران نیز افتخار دارد که زمینه ساز ظهور آن حضرت و دولت جهانی مهدوی است.

آیت الله کعبی در ادامه سخنان خود به انتخابات پیش رو اشاره کرد و افزود: سهل انگاری و عدم شرکت در انتخابات در انتخاب بد مؤثر بوده و به همین دلیل خصوصا نیروهای مؤمن و انقلابی و کسانی که دل در گرو جمهوری اسلامی ایران و عزت و اقتدار ملت ایران دارند علاوه بر شناخت اصلح و تبلیغ، باید در انتخابات شرکت نمایند.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری شرکت همگانی و هیجانی در انتخابات ۲۹ اردیبهشت ۹۶ را ضروری دانست گفت: شرکت در انتخابات از مصادیق روشن حضور در صحنه جهت نصرت دین الهی، همایش و رزمایش قدرت ملی و هویت سازی ملت ایران اسلامی خواهد بود.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: دشمنان در چند دوره انتخابات گذشته سعی در ساخت افکار عمومی ملت ایران از طرق مختلف در ایجاد جنگ روانی داشته اند.

وی با اشاره به هشدارهای مقام معظم رهبری افزود: هر حرکتی از طرف هر جریان، و حتی کاندیداهای ریاست جمهوری که فتنه انگیزی داشته و امنیت و آرامش ملت را بر هم بزند از طرف ملت ایران سیلی خواهد خورد.

آیت الله کعبی به مطالبات رهبری از مسئولین اشاره و اظهار کرد: تولید و اشتغال، اقدام و عمل، حل معضل بیکاری، پاسخگویی به وعده ها، پرهیز از قانون شکنی و بد اخلاقی و امیدوار کردن دشمن در انتخابات، از مطالبات واقعی می باشد.