۲۲م، اردیبهشت ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

اعتقاد به حضرت مهدی موعود(عج) نباید صرف احساس، اشک ریختن و تسبیح به دست گرفتن باشد. + متن کامل خطبه ها

این باور باید در عرصه عمل و رفتار در زندگی انسان ها ظهور و بروز داشته
باشد.

زمان انتشار: ۲۲م, اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۶:۳۶ ب.ظ | کد خبر: 64399

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجددز” همزمان با نیمه شعبان آئین باشکوه نماز جمعه با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار شهرستان دزفول و به امامت حجة الاسلام والمسلمین سید محمد علی قاضی امام جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) این شهرستان برگزار شد.

دعوت به تقوا و تبیین سبک زندگی دینی با موضوع مهدوی

خطیب جمعه دزفول در خطبه اول نماز، ضمن دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی در ادامه بحث سبک زندگی دینی به موضوع مهدویت پرداخت و گفت: عصر غیبت، عصر شک و تردید ها، دوره فتنه ها و اندیشه های رنگارنگ است و یکی از فلسفه های غیبت، آزمودن بشر و پخته شدن انسانها در کوران سختی ها و گم نکردن راه و مسیر در هیاهوها و جنجال هاست.

اعتقاد به حضرت مهدی موعود(عج) باید در عرصه عمل و رفتار در زندگی انسانها باشد

وی با بیان این مطلب که اعتقاد به حضرت مهدی موعود(عج) نباید صرف احساس، اشک ریختن و تسبیح به دست گرفتن باشد گفت: این باور باید در عرصه عمل و رفتار در زندگی انسانها بروز و ظهور داشته باشد.

خطیب جمعه دزفول تأکید کرد: مهدی باوری باید منجر به اعتقاد و باور قلبی به حضور معنوی حضرت در زندگی یک انسان منتظر شود.

تبیین بخشی از توقیع امام زمان(عج) شیخ مفید

امام جمعه دزفول در ادامه این خطبه با استناد به کتاب بحار الانوار به تبیین بخشی از نامه امام زمان(عج) شیخ مفید پرداخت و افزود: خوشا به حال انسانی که امام زمانش او را به زیور اخلاص و اعتقاد و ایمان  به خدا و اهل بیت علیهم السلام توصیف کرده و خدای متعال را بخاطر نعمت این افراد سپاسگزار است.

برای فراهم شدن اسباب تعجیل امام زمان و فراهم کردن تحقق عدالت باید تلاش کرد

حجة الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز با تبریک خجسته میلاد مهدی موعود(عج) و روز جهانی مستضعفین گفت: برای فراهم شدن اسباب تعجیل آن حضرت و فراهم کردن تحقق عدالت باید تلاش کرد.

تجلیل از مجاهدتهای سربازان گمنام امام زمان(عج)

امام جمعه دزفول همچنین با تبریک روز سربازان گمنام امام زمان(عج) از مجاهدت های این عزیزان که در خاموشی امنیت، آرامش و ثبات را در کشور به ارمغان آوردند تقدیرکرد و گفت: سربازان گمنام  بعنوان فرزندان این ملت کار اطلاعاتی را در چهارچوب شرع و قانون و با سختی و دشواری دنبال می کنند و امنیت را به کشور ارزانی می دارند.

سند ۲۰۳۰ یک کاپیتولاسیون فرهنگی و اجتماعی است

خطیب جمعه دزفول در بخشی دیگر از خطبه های نماز با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری و گلایه معظم له در جمع فرهنگیان درخصوص  سند ۲۰۳۰ گفت: این سند متأسفانه یک کاپیتولاسیون فرهنگی و اجتماعی است که اساس فرهنگ و اعتقاد دینی ما را در آموزش و پرورش به تدریج از بین می برد و آموزش و پرورش را لائیک، دین ستیز و دین گریز خواهد کرد.

مسئولان زیربط در پذیرش سند ۲۰۳۰ قصور کردند، باید مجلس رسیدگی کند

امام جمعه دزفول تأکید کرد: مسئولان زیربط در این زمینه قصور کردند و باید مراقب نفوذ دستگاه های فرهنگی دشمن باشند و مجلس شورای اسلامی باید در این زمینه رسیدگی کرده و به سادگی از آن نگذرد.

امنیت اگر از دست رفت با هزینه های سنگینی قابل باز گشت است

خطیب جمعه دزفول در بخشی دیگر از خطبه های نماز به سخنان مهم مقام معظم رهبری در جمع دانشگاه افسری سپاه پاسداران مبنی بر اینکه اگر کسی بخواهد علیه امنیت کشور قیام کند قطعاً با واکنش سخت مواجه خواهد شد گفت: امنیت مقوله ای است که اگر از دست رفت با هزینه های سنگینی قابل باز گشت است و در این زمینه با کسی نمی توان تعارف کرد.

اولویت نامزدهای ریاست جمهوری باید بر اساس عزت ملی و تولید و اشتغال باشد

امام جمعه دزفول همچنین توجه به مسائل اقتصادی کشور را مهم برشمرد و گفت: اولویت نامزدهای ریاست جمهوری باید براساس عزت ملی، استقلال کشور، امنیت و آرامش ملی، و تولید و اشتغال باشد.

ویژگی های نامزدهای شوراهای اسلامی شهر و روستاها

وی افزود: در انتخابات شوراهای اسلامی هم باید افرادی را مورد توجه قرار داد که قصد خدمت دارند نه فرصت طلب بوده و یا دنبال منافع شخصی خود باشند.

تأکید بر رسیدگی به خانواده های جان باختگان معدن زغال سنگ

امام جمعه دزفول بار دیگر به خانواده های جان باختگان معدن زغال سنگ تسلیت گفت و خواهان رسیدگی به علت این حادثه و رفع مشکلات آنان شد.

متن کامل خطبه ها:

خطبه اول:

اَعُوذُ بِاللّهِ منَ الشّیطانِ الرَّجیم

بِسْمِ ٱللّٰهِ ٱلرَّحْمٰنِ ٱلرَّحِیمِ

بندگان خدا، خواهران و برادران ایمانی، نمازگزاران عزیز، همه­­ شما و خودم را دعوت به رعایت تقوای الهی می­نمایم.

تقوا داشتن و پرهیزگار بودن، دوری جستن از گناه و نافرمانی الهی، نزدیک شدن به اطاعت و بندگی خدای متعال و انجام عمل صالح است.

خداوند ان­شاءالله به همه­ ما توفیق مراعات تقوای الهی در همه­ عرصه­ ها و صحنه­ های زندگی کرامت بفرماید.

در ادامه مبحث سبک زندگی دینی به پیروی از هفته گذشته، در دنباله بحث موضوع سبک زندگی مهدوی و منتظرانه،  این هفته هم موضوع بحث ما سبک زندگی مهدوی خواهد بود.

امروز عیدالله الاکبر است، به دلیل اینکه روز نیمه شعبان ولادت خجسته امام زمان (عج) با روز جمعه مصادف شده ­است و این اتفاق هر سی سال یک بار می­افتد و برای ما بسیار مغتنم است. از فرصت استفاده کنیم به مناسبت ایام ولادت حضرت مهدی (عج) بحث مهدویت را تقدیم عزیزان کنیم.

عصر غیبت، عصر دو دلی­ها و شک و تردیدها و دوره­ فتنه­ ها و اندیشه­ های رنگارنگ است.

یکی از فلسفه­ های غیبت، آزمودن بشر و پخته شدن انسان­ها در کوران  سختی­ها و گم نکردن راه و مسیر، در هیاهوها و جنجال­ها است. اعتقاد به حضرت مهدی موعود(عج) نباید صرف احساس و اشک ریختن و تسبیح به دست گرفتن و اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج گفتن باشد، بلکه باید این باور در عرصه عمل، رفتار و زندگی انسان­ها بروز و ظهور داشته باشد.

مهدی باوری باید منجر به اعتقاد، باور قلبی و به حضور معنوی حضرت در زندگی یک انسان منتظر شود. و یک انسان منتظر، انسانی که منتظر حقیقی است، باشد.

که البته این اعتقاد و اینکه انسان حضور معنوی حضرت را باور داشته باشد، فواید و اثراتی در زندگی شخصی انسان دارد و باعث می­شود که نگاه انسان به زندگی و روش انسان در زندگی تغییر پیدا کند.

پیروان آن حضرت، امام خود را حاضر و ناظر بر خود می­دانند و بر این باورند که حضرت از اعمال شیعیان آگاه است و از فداکاری­ها و مجاهدت های مؤمنانه آنها اطلاع دارد.

این اعتقاد مبتنی بر باور قلبی است، نه احساس صرف است و نه اینکه در خانه نشستن و اقدامی نکردن است.

در زیارت جامعه کبیره آمده است:« وَ شُهَدَاءَ عَلَى خَلْقِهِ » یعنی گواهان بر مخلوقان خداوند. مقصود از شهادت بر خلق چیست؟ این را باید قدری توضیح دهیم که مقصود از این جمله­ای که در زیارت جامعه کبیره آمده ­است چیست.

من نگاهی اجمالی کردم و دیدم در این خصوص بین اندیشمندان و محققان پنج نظریه وجود دارد، که من به یکی از این نظریه­ ها که به موضوع بحث ما منطبق است اشاره می­کنم. در این نظریه­ای که اشاره شد، شاهد را به معنای لُغوی گرفته، یعنی حاضر، کسی که حاضر است. پس شهدا بر خلق یعنی ائمه معصومین (ع) حاضر و ناظر بر اعمال شیعیانشان هستند.

اینگونه اعتقاد و باور قلبی داشتن، زمینه ارتباط با امام زمان(عج) را فراهم می­کند و با فراهم شدن این زمینه، عنایات و توجهات حضرت شامل حال انسان می­شود و همین مسئله باعث می­شود که اثرگذاری در زندگی انسانهای معتقد به وجود مقدس حضرت شکل بگیرد.

در آن نامه و توقیعی که حضرت بر شیخ مفید دارند می فرمایند:« سلام خداوند بر تو ای کسی که در دوستی ما به زیور اخلاص آراسته­ای، و در اعتقاد و ایمان به ما دارای امتیاز مخصوص هستی.» ببینید امام زمان چگونه شیخ مفید را توصیف می­کند، خوشا به حالش. «ما در نعمت وجود تو خداوند یکتا را سپاس­گذاریم.»

چقدر کسی باید مرتبه و  درجه ­اش عالی باشد که امام زمان بخاطر نعمت وجودش خداوند را شکر و سپاس می­کند. در فرازی دیگر از این نامه – نامه مفصل است- می­فرماید:« با یاری خداوند متعال در مقابل دشمنان ما که از دین خداوند روی برگرداندند، بر اساس تذکرات استقامت کن.»

ببینید من می­خواهم این را با امروز خودمان تطبیق کنم، این نکته­ ای که حضرت در نامه­ اش به شیخ مفید می­فرماید، امروز وهابی­ها، آل سعود خائن، داعشی­ها، تکفیری­ها، از دین خدا برگشته و دشمنان دین خدا و اهل بیت شده اند، جنگ مفصلی را هم –جنگ نیابتی- در منطقه راه انداخته اند.

الآن وضع یمن، سوریه و عراق را ببینید. حضرت آقا در فرمایشاتشان در دانشکده افسری فرمودند: « ما امروز دولت مقاومتیم و ایران اسلامی در مقابل دشمنان دارد مقاومت می­کند.»

در فراز دیگری از این نامه مبارک می­فرمایند: « ما از تمام حوادث و ماجراهایی که بر شما می­گذرد کاملاً مطلع هستیم و هیچ چیزی از اخبار شما بر ما پوشیده نیست. از خطاها و گناهانی که بندگان صالح خداوند از آنها دوری می­کردند، ولی اکثر شما مرتکب شده­ اید باخبریم.» بعد می­فرماید:« اگر عنایات و توجهات ما نبود، مصائب و حوادث در زندگی شما، شما را فرا می گرفت و دشمنان، شما را از بین می­بردند.» در فراز دیگری می­فرماید:« از عهد شکنی­ها و پشت سر گذاشتن عهد و پیمان­ها هم با اطلاعیم.»

ما هر روز دعای عهد می­خوانیم، هر جمعه دعای ندبه می­خوانیم. در غیبت حضرت گریه می­کنیم، اشک می­ریزیم. ولی با عهد و میثاق خودمان که با او می­بندیم، پایبند هستیم؟

آقا جان شرمنده و خجل هستیم، اما امروز در روز جمعه که روز ولادت شما است آمده­ ایم بار دیگر با تو عهد و پیمان دیگر ببندیم. در این روز عزیز، در این روز بزرگ، بار دیگر عهد و پیمان می­بندیم. می­دانیم که بر ما ان­شاءالله خواهی بخشید. ای کریم، ای بزرگوار، لطفاً از ما قبول بفرما.

بِسْمِ ٱللّٰهِ ٱلرَّحْمٰنِ ٱلرَّحِیمِ    قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ   اللَّهُ الصَّمَد  لَمْ یَلِدْ وَ لَمْ یُولَدْ   وَ لَمْ یَکُنْ لَهُ کُفُواً أَحَدٌ

السَّلامُ عَلَیْکُم ورَحْمَةُ اللهِ 

وَبَرَکاتُهُ

 

خطبه دوم:

بِسْمِ ٱللّٰهِ ٱلرَّحْمٰنِ ٱلرَّحِیمِ   

بندگان خدا، اُوصِیکُم ونفسی ونفسی ونفسی بتَقوَى اللّه ِ 

خواهران و برادران ایمانی، همه شما و خودم را دعوت به رعایت تقوای الهی می­نمایم.

امام علی(ع) از رسول خدا ختم انبیا، محمد مصطفی (ص) سؤال می­کند که :« چه چیز بیشتر موجب رفتن به بهشت می­شود؟ » پیامبر در پاسخ به سؤال امیرالمومنین می­فرماید:« تَقوَالله و حُسنُ الخُلق » یکی تقوای الهی و دیگری اخلاق خوش داشتن.

امروز خجسته میلاد حضرت مهدی موعود و روز جهانی مستضعفین را به همه دوستداران و محبان و همه مسلمانان تبریک و تهنیت عرض می­کنم. برای فراهم شدن اسباب تعجیل در فرج حضرت و برای تحقق عدالت باید تلاش کرد، نه اینکه صرفاً به دعا کردن بسنده نمود.

همچنین تبریک روز سربازان گمنام امام زمان (عج) را داریم. این عزیزان با مجاهدت­ های خاموش خودشان، امنیت، آرامش و ثبات را برای ما به ارمغان آورده ­اند. این عزیزان همیشه گمنام بوده و باقی خواهند بود، و فقط و فقط خدای تبارک و تعالی قادر است از آن عزیزان تقدیر و تشکر نماید؛ چون کار اطلاعاتی به دلیل پنهان بودن در اعمال عبادی، شبیه روزه­ داری است که بسیار اجر و پاداش دارد، و لذا کار در دستگاه اطلاعاتی بسیار سخت و دشوار است.

این عزیزان ضمن این که باید مأموریت خطیر و حساس خود را به نحو احسن انجام دهند، باید مراقب باشند که در چارچوب شرع و قانون انجام وظیفه کنند. حضرت امام می­فرمودند:« وزارت مأمور به وظیفه و تکلیف است، نه مأمور به نتیجه » و در مواردی  تشخیص تکلیف و وظیفه که چیست، در دستگاه اطلاعاتی بسیار دشوار است.

نیروهای وزارت اطلاعات و سربازان گمنام امام زمان(عج) در واقع فرزندان ملت هستند و همیشه حافظ نظام و کشور بوده و ان­شاءالله در آینده هم خواهند بود. خدمات این عزیزان خیلی به چشم نمی­ آید و خیلی اوقات اقدامات این عزیزان برای جلوگیری از حوادث و رخدادهایی که امنیت را دچار اختلال می­کند، مشهود نیست و کسی آنها را نمی­بیند و هیچ انعکاسی هم ندارد.

ما امروز اگر در کوچه و بازار و محل کار و خانه و  خانواده و … در همه­ نقاط کشور عزیزمان احساس امنیت می­کنیم، بخش قابل توجهی بخاطر همین مجاهدت­ های خاموش این عزیزان است. خداوند همه­ آنها را برای کشور عزیزمان حفظ بفرماید ان­شاءالله.

یکی از بحث­هایی که در این روزها مطرح هست، سند ۲۰۳۰ می باشد که یک سند بین­الملی در زمینه جهانی­ سازی آموزش کشورها است.

در دیداری که حضرت آقا با هزاران نفر از معلمان داشتند، نسبت به اجرایی نشدن سند تحول آموزش و پرورش و همچنین پذیرش بی سر و صدای سند ۲۰۳۰ یونسکو گله کردند و اظهار نگرانی کردند و انتقاد شدید کردند.

می ­خواهم عرض کنم این سند در حقیقت یک کاپیتولاسیون فرهنگی و اجتماعی است، که اساس فرهنگ و اعتقاد دینی ما را در آموزش و پرورش به تدریج از بین می­برد. و آموزش و پرورش ما تبدیل به یک آموزش و پرورش لائیک و دین ستیز و دین گریزمی شود.

چرا دستگاه­های مرتبط تن به پذیرش این سند ننگین دادند. شورای عالی انقلاب فرهنگی مجلس، چرا الآن از خواب بیدار شده  و می­گوید:« کمیسیون آموزش و تحقیقات بررسی و رسیدگی کند؟ »

امیرالمؤمنین علی(ع) فرمودند:« اگر از دشمن غافل شوید، لگدمال دشمن می­شوید.»

شما دستگاه­های فرهنگی هستید، باید مراقب نفوذ فرهنگی دشمن باشید. آیا پذیرش این سند ننگ­ بار با فرستادن سیگنال­هایی به غرب همراه نمی­باشد؟ سند ۲۰۳۰ برنامه­ ای طراحی شده از سوی یونسکو است که یونسکو هم یک سازمان بین­ المللی است که تحت تأثیر قدرت­های بین­ المللی است.

طبق این سند دولت­ها موظف هستند اهداف جهانی را در سیاست­های ملی خود ادغام کنند. به این معنا که اهداف جهانی را آنگونه که ابر قدرت­ها تعریف می­کنند، آنها را اجرایی و عملیاتی کنند.

ما معتقدیم در این زمینه مسئولان دولتی قصور کرده ­اند، و این اظهر من الشمس است. حالا توجیه می­کنند که از مفاد آن اطلاع نداشتیم. مگر می­شود بالاترین مسئول فرهنگی در یک دستگاه، از مفاد یک طرح فرهنگی خبر نداشته باشد؟ چه توجیهی است! در مصاحبه­ هایشان هم که موجود است، به امضای این سند افتخار کرده ­اند.

اصل ۷۷ قانون اساسی می ­گوید:« تمام عهد نامه ­ها، مقابله­ نامه­ ها، قراردادها و موافقت نامه ­های بین المللی باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد. » اما دولت با دور زدن مجلس، سند ۲۰۳۰ را به عنوان یک عهد نامه و قراداد بین­ المللی امضا می­کند، و مجلس متأسفانه در این مورد ساکت است و چیزی نمی­گوید. دولت و رئیس جمهور در قانون اساسی حافظ قانون اساسی شمرده شده است. اگر مواردی این چنینی و موارد مشابهی پیش بیاید باید مجلس در انجام وظیفه قانونی خودش اقدام نماید و رسیدگی کند. ما قانون داریم.

و لذا ما به جد می­خواهیم که این نکته را بررسی کنند که اشکال کار کجا بوده و چه کسی مقصر بوده؟! حالا این سند را که حضرت آقا فرمودند:« به هیچ وجه جمهوری اسلامی زیر باراین سند نمی­رود.» آن که مشخص و روشن است، ولی اینکه چرا این اتفاق می­افتد؟! به این سادگی از کنارش نگذرند.

مطلب بعدی در فرمایشات حضرت آقا در دانشکده افسری، هشدار قاطع حضرت آقا نسبت به کسانی است که می­خواهند امنیت کشور را به چالش بکشانند و فرمود:« هر کس در مقابل امنیت قیام کند سیلی خواهد خورد.» این نکته مهمی است که حضرت آقا قاطع فرمودند.

مقوله امنیت شوخی بردار نیست، و اگر خدایی نکرده امنیت از دست برود قابل بازگشت نیست، یا اگر هم بتوان آن را بازگرداند باید هزینه بسیار سنگینی بدهیم تا بتوانیم دوباره امنیت از دست رفته را برگردانیم. و لذا ما بر روی آرامش و امنیت ملی با هیچ کس تعارف نداریم. هر کسی بخواهد امنیت و گسل­های جغرافیایی که حضرت آقا اشاره کردند در زمینه سیاسی، مذهبی، قومی، زبانی این گسل­ ها را تحریک کند، بدون تردید عکس­العمل سختی را خواهد دید.(تکبیر نمازگزاران)

سه توصیه بسیار مهم و اساسی حضرت آقا در فرمایشاتش داشتند که بنده خیلی گذرا اشاره می­کنم. یکی اینکه توجه و اهتمام به مسائل اقتصادی کشور، به نامزدها توصیه کردند که در برنامه­ هایتان، در سخنرانی هایتان، در تبلیغات انتخاباتیتان، بگویید که اولویت اول من در کشور اقتصاد است، وضع معیشت مردم است، اشتغال است، تولید است.

کسانی هستند که می­ بینیم حاشیه می­روند و مطالب حاشیه­ای را بیشتر مطرح می­کنند، نباید این چنین باشند؛ اولویت اول مسئله اقتصاد در کشور است. در برنامه­ ریزی­ها فرمودند که:« وقتی به مردم وعده­ می­دهند، مسئله عزت ملی و استقلال ملت را مراعات کنند. باید در موضع ­گیری­ها، عزت ملی و سرافرازی ملی خودنمایی کند. نباید این ملت را تضعیف کرد. ملت ما ملتی مقتدر و انقلابی است که تسلیم قدرت­ها نشده و نخواهد شد. فرمودند: باید عزت ملی و سربلندی و عظمت ملت ما در مقابل استکبار حفظ شود.»

امنیت ملی و آرامش ملی سومین نکته بود که حضرت آقا فرمودند دشمن به دنبال از بین بردن انسجام و همدلی و اتحاد ملت است. و روی گسل ­های اعتقادی، زبانی، قومی و جغرافیایی و سیاسی کار می­کند. باید مراقب بود که این گسل­ها تحریک نشود.

در بحث انتخابات شوراها هم باید مردم مراقب باشند. به افرادی که قصد خدمت دارند رأی دهند، نه به افراد فرصت طلب که به دنبال منافع خود و اطرافیانشان هستند. البته تذکر هم عرض کنم، چون تعداد نامزدهای شورا زیاد است، چه در روستا و چه در شهر، معمولاً اینگونه است که انسان نمی­تواند همه افراد را بشناسد، و باید مثلاً لیستی که باید رأی دهند؛ اگر در یک شهری ۹ نفر می­خواهند، باید آن لیست را کامل کنند که در حقیقت از تمام آن حقی که دارد استفاده کرده باشد.

این لیست­ها و این اسامی اعلام که می­شود، اگر متعلق به گروه­هایی هستند که مورد اعتماد هستند، اشکالی ندارد. حضرت آقا می­فرمود:« من بعضی را نمی­شناسم ولی برای اینکه آن گروهی که معرفی کرده مورد اعتماد است، به او رأی می­دهم.»

حضرت آقا فرمودند:« قدرت­ها متعلق به خداست. دل­ها هم متعلق به خداست. دل­ها دست خداست. مردم ایران با اتکا به لطف الهی این راه را با قدرت طی کردند. بعد از این هم ان­شاء­الله طی خواهند کرد.»

همه نامزدها چه نامزدهای ریاست جمهوری، چه نامزدهای شورای اسلامی، اخلاق انتخاباتی را مراعات کنند. امروز تنها راه برون رفت کشور از مشکلات، روی کار آمدن عناصر خدوم و انقلابی و تلاشگر و جهادگر است. کسانی که نگاهشان به مردم کشورمان باشد نه نگاهشان به بیرون مرزها، دلسوز مردم باشند. توجیه­ گر ضعف­ها و سستی­ها و ناکارآمدی­ ها نباشند. اهل برنامه باشند. نه اینکه تمام همّ آنها به دفاع کردن و توجیه کردن نقصان­ها و سوء مدیریت­ها باشد. در عمل قانون مدار باشند و هیچ مصلحتی برای آنان بالاتر از مراعات قانون نباشد. به سیاست­های کلی نظام و کشور پایبند باشند، به جوانان انقلابی و توانمند و برومند کشور عزیزمان بها بدهند. اینها معیارها و ملاک­هایی است که در انتخابمان باید رعایت کنیم. اگر می­­خواهیم کشورمان از این مشکلات نجات پیدا کند.

اهل معامله و زد و بند با اشخاص و جریان سیاسی نباشند. مهم­ترین مسئله برایشان مصلحت کشور باشد. اهل تجمل­ گرایی و اشرافی ­گری نباشند، اهل ساده زیستی باشند. حضور در یک مسئولیت و یک منصب برای کشور و بیت المال پرفایده و کم هزینه باشند. وقتی در یک جایگاهی حضور پیدا می­کنند برای کشور هزینه درست نکنند. به اصطلاح قلیل المعونه باشند و کثیر الفائده باشند. در مقابل دشمنان با قدرت و شجاعت و صلابت بایستند و از دشمن نترسند. أَشِدّاءُ عَلَى الکُفّارِ باشند. رُحَماءُ بَینَهُم باشند.

ان­شاء­الله به فضل الهی مردم با حضور حداکثری خود بار دیگر امنیت و اقتدار را برای کشور عزیزمان رقم بزنند و دشمن را ان­شاء­الله مأیوس کنند. اگر انتخابات و شرکت در آن هیچ که نکرده باشد، امنیت را برای کشور که آورده، کسانی که به هر دلیل می­­گویند:« نمی­خواهیم شرکت کنیم…» معلوم می­شود به امنیت کشورشان هیچ توجهی ندارند.

روز نکبت را هم داریم که سالروز اعلام موجودیت رژیم اشغالگر قدس است. که ان­شاءالله همانطوری که روی موشک­های ما نوشته شده بود:« اسرائیل باید محو شود.» به زودی طومار این رژیم تجاوزگر و جنایت­کار در هم خواهد پیچید و به زباله­ دان تاریخ خوهد رفت. ان­شاءالله

همانطوری که حضرت آقا در فرمایشاتشان فرمودند:« ما موشک داریم، موشکی که با فاصله کم هدف را از هزاران کیلومتر فاصله می­زند با دقت بالا. و این را رسماً اعلام می­کنیم و حفظ می­کنیم و توسعه­ هم خواهیم داد.» ما با دنیا با زبان اقتدار حرف می­زنیم، با زبان عزتمندی و سربلندی سخن می­گوییم، این افتخار ماست.

البته لازم است بار دیگر به خانواده ­های معدن­چیانی که مظلومانه جان باختند عرض تسلیت کنیم و ابراز همدردی کنیم. و از مسئولین مصرانه بخواهیم که به بازماندگان عزیز و داغدار آنها رسیدگی کنند. و کسانی را که در ایمنی معدن کوتاهی کردند شناسایی کنند و با آنها برخورد قانونی کنند ان­شاءالله. و اجازه دهند مراسمشان را برگزار کنند.

تشکر می­کنیم از حضور حضرت آیت ­الله کعبی، عضو مجلس خبرگان رهبری و همچنین حضرت حجة الاسلام والمسلمین حاج آقا شریعتی، امام جمعه اسبق دزفول که امروز نماز جمعه ما را مزین فرمودند و از فرمایشات حضرت آیت­ الله کعبی استفاده کردیم.

پروردگارا تو را به مهدی موعود، تو را به آن کسی که بِیُمنِهِ رُزِقَ الوَری‌ وَ بِوُجُودِهِ ثَبَتَتِ الأرضُ و السَّماء سوگند می­دهیم، همه جوانان کشور و همه ملت بزرگ ایران را در سایه لطف و عنایت خود محفوظ بفرما …

و ملت ایران را بر دشمنانش پیروز کن …

پروردگارا به محمد و آل محمد سوگندت می­دهیم ارواح طیب شهدا و روح مطهر امام شهدا را با ارواح طیبه محمد و آل محمد محشور بفرما …

پروردگارا دشمنان اسلام و مسلمانان، آمریکا و اسرائیل، آل سعود خائن، تکفیری­ها، داعشی­ها را خوار و ذلیل و نیست و نابود بگردان …

خدمتگزاران به این کشور، مقام عظمای ولایت طول عمر با عزت و سلامتی کرامت بفرما …

اسباب ازدواج و اشتغال جوانان ما را فراهم بفرما…

در فرج مولا امام زمان (عج) تعجیل فرما …

مریضان و بیماران، مخصوصاً بیماران مد نظر، شفای عاجل کرامت بفرما …

بِسْمِ ٱللّٰهِ ٱلرَّحْمٰنِ ٱلرَّحِیمِ    إِنَّا أَعْطَیْنَاکَ الْکَوْثَرَ   فَصَلِّ لِرَبِّکَ وَانْحَرْ   إِنَّ شَانِئَکَ هُوَ الْأَبْتَرُ الکوثر

السَّلامُ عَلَیْکُم ورَحْمَةُ اللهِ وَبَرَکاتُهُ