۲۲م، اردیبهشت ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۲م, اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۶:۲۳ ب.ظ | کد خبر: 64389

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجددز” همزمان با نیمه شعبان آئین باشکوه نماز جمعه با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار شهرستان دزفول و به امامت حجة الاسلام والمسلمین سید محمد علی قاضی امام جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) این شهرستان برگزار شد.

دعوت به تقوا و تبیین سبک زندگی دینی با موضوع مهدوی

خطیب جمعه دزفول در خطبه اول نماز، ضمن دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی در ادامه بحث سبک زندگی دینی به موضوع مهدویت پرداخت و گفت: عصر غیبت، عصر شک و تردید ها، دوره فتنه ها و اندیشه های رنگارنگ است و یکی از فلسفه های غیبت، آزمودن بشر و پخته شدن انسانها در کوران سختی ها و گم نکردن راه و مسیر در هیاهوها و جنجال هاست.

اعتقاد به حضرت مهدی موعود(عج) باید در عرصه عمل و رفتار در زندگی انسانها باشد

وی با بیان این مطلب که اعتقاد به حضرت مهدی موعود(عج) نباید صرف احساس، اشک ریختن و تسبیح به دست گرفتن باشد گفت: این باور باید در عرصه عمل و رفتار در زندگی انسانها بروز و ظهور داشته باشد.

خطیب جمعه دزفول تأکید کرد: مهدی باوری باید منجر به اعتقاد و باور قلبی به حضور معنوی حضرت در زندگی یک انسان منتظر شود.

تبیین بخشی از توقیع امام زمان(عج) شیخ مفید

امام جمعه دزفول در ادامه این خطبه با استناد به کتاب بحار الانوار به تبیین بخشی از نامه امام زمان(عج) شیخ مفید پرداخت و افزود: خوشا به حال انسانی که امام زمانش او را به زیور اخلاص و اعتقاد و ایمان  به خدا و اهل بیت علیهم السلام توصیف کرده و خدای متعال را بخاطر نعمت این افراد سپاسگزار است.

برای فراهم شدن اسباب تعجیل امام زمان و فراهم کردن تحقق عدالت باید تلاش کرد

حجة الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز با تبریک خجسته میلاد مهدی موعود(عج) و روز جهانی مستضعفین گفت: برای فراهم شدن اسباب تعجیل آن حضرت و فراهم کردن تحقق عدالت باید تلاش کرد.

تجلیل از مجاهدتهای سربازان گمنام امام زمان(عج)

امام جمعه دزفول همچنین با تبریک روز سربازان گمنام امام زمان(عج) از مجاهدت های این عزیزان که در خاموشی امنیت، آرامش و ثبات را در کشور به ارمغان آوردند تقدیرکرد و گفت: سربازان گمنام  بعنوان فرزندان این ملت کار اطلاعاتی را در چهارچوب شرع و قانون و با سختی و دشواری دنبال می کنند و امنیت را به کشور ارزانی می دارند.

سند ۲۰۳۰ یک کاپیتولاسیون فرهنگی و اجتماعی است

خطیب جمعه دزفول در بخشی دیگر از خطبه های نماز با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری و گلایه معظم له در جمع فرهنگیان درخصوص  سند ۲۰۳۰ گفت: این سند متأسفانه یک کاپیتولاسیون فرهنگی و اجتماعی است که اساس فرهنگ و اعتقاد دینی ما را در آموزش و پرورش به تدریج از بین می برد و آموزش و پرورش را لائیک، دین ستیز و دین گریز خواهد کرد.

مسئولان زیربط در پذیرش سند ۲۰۳۰ قصور کردند، باید مجلس رسیدگی کند

امام جمعه دزفول تأکید کرد: مسئولان زیربط در این زمینه قصور کردند و باید مراقب نفوذ دستگاه های فرهنگی دشمن باشند و مجلس شورای اسلامی باید در این زمینه رسیدگی کرده و به سادگی از آن نگذرد.

امنیت اگر از دست رفت با هزینه های سنگینی قابل باز گشت است

خطیب جمعه دزفول در بخشی دیگر از خطبه های نماز به سخنان مهم مقام معظم رهبری در جمع دانشگاه افسری سپاه پاسداران مبنی بر اینکه اگر کسی بخواهد علیه امنیت کشور قیام کند قطعاً با واکنش سخت مواجه خواهد شد گفت: امنیت مقوله ای است که اگر از دست رفت با هزینه های سنگینی قابل باز گشت است و در این زمینه با کسی نمی توان تعارف کرد.

اولویت نامزدهای ریاست جمهوری باید بر اساس عزت ملی و تولید و اشتغال باشد

امام جمعه دزفول همچنین توجه به مسائل اقتصادی کشور را مهم برشمرد و گفت: اولویت نامزدهای ریاست جمهوری باید براساس عزت ملی، استقلال کشور، امنیت و آرامش ملی، و تولید و اشتغال باشد.

ویژگی های نامزدهای شوراهای اسلامی شهر و روستاها

وی افزود: در انتخابات شوراهای اسلامی هم باید افرادی را مورد توجه قرار داد که قصد خدمت دارند نه فرصت طلب بوده و یا دنبال منافع شخصی خود باشند.

تأکید بر رسیدگی به خانواده های جان باختگان معدن زغال سنگ

امام جمعه دزفول بار دیگر به خانواده های جان باختگان معدن زغال سنگ تسلیت گفت و خواهان رسیدگی به علت این حادثه و رفع مشکلات آنان شد.