۲۹م، اردیبهشت ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

وصیت نامه شهید محمدحسین اسماعیلی

شهادت را آغاز زندگی هر فرد مؤمن می دانم.

زمان انتشار: ۲۹م, اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۰ ق.ظ | کد خبر: 64339

بسم الله الرحمن الرحیم

وصیت نامه برادر شهید محمدحسین اسماعیلی

یَاأَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَابْتَغُوا إِلَیْهِ الْوَسِیلَةَ وَجَاهِدُوا فِی سَبِیلِهِ لَعَلَّکُمْ تُفْلِحُونَ

(سوره مائده آیه ۳۵)

پیش از آنکه وصیت نامه ام را آغاز کنم شهادت را آغاز زندگی هر فرد مؤمن می دانم.

با سلام و درود فراوان بر امام امت و ملت شهید پرور وصیت نامه خود را شروع می کنم.

پیامی برای پدرم: پدر جان تو باید فرزندانت را آماده کنی که حالا موقعش رسیده است که اسماعیل هایت را قربانی کنی در راه خدا. مبادا اینکه اگر یکی از فرزندانت را قربانی کردی دیگر دست برداری و دیگر کاری نداشته باشی.

پدر جان از تو می خواهم که اگر تمام فرزندانت را در راه خدا قربانی کنی، مبادا خم به ابرویت بیاوری، تو باید افتخار کنی که چنین فرزندی داشتی چون اسماعیل به امانت های پروردگار خیانت نکردی و سالم پس داده اید. پدر تو بدان که شهادت یکی از فرزندانت باعث شرف و آبروی یک خانواده می شود شما فکر کنید که با شهید شدن یک نفر صدها نفر دیگر مثل او بوجود می آید.

بعد پیامی دارم برای مادرم: مادر جان قبل از هر چیز از این شیر پاکی که به من و دیگر فرزندانت داده اید تشکر می کنم و از تو می خواهم حلالم کنی.

و بعد میگویم که شما هر موقع که باشد دعا کنی که فرزندت را در راه خدا داده اید چه در نماز باشد و چه در موقع بیکاری مادر اگر لیاقت شهادت را داشتم و شهید شدم برای من گریه نکن چون که من نمرده ام و در نزد خدا اجری عظیم دارم و یک چیز دیگر که می خواهم بگویم یک پرچم سبز بر سر خانه بزن.

مادر برای من عزا نگیرید و لباس سیاه نپوشید و اگر کسی به خانه ما آمد و می خواست به تو یا به یکی از شما بگوید تسلیت شما به او بگوید که پسرم در راه خدا شهید شده به من بگو مبارک باد یا تبریک عرض می کنم و به خواهرانم بگو که ناراحت نباشند از تو می خواهم که محمد را طوری تربیت کنی که قاسم وار بار بیایند.

و پیامی برای برادران: دوستان ولی من کوچکتر از آن هستم که به شما چیزی بگویم و شما باید طوری بار بیائید که همچون کوهی بزرگ و عظیم جلوی این ابرقدرتها را بگیرید که آنها بلرزه درآیند.

شما باید مثل قاسم و علی اکبر وارد میدان های جنگ شوید و باید مثل آنها شهید شوید و نگذارید این ابرقدرت های جنایتکار دست به این انقلاب ببرند و به قول امام شعار مرگ بر آمریکا را فراموش نکنید. برادران نترسید و به پیش بیائید و جهاد کنید در راه خدا.

و پیامی برای پدران و مادران: پدران و مادران فرزندانتان را بگذارید بیایند و در راه خدا جهاد کنند مگر شما چه برای پدرانتان کردید که اینها چه برای شما بکنند آیا فرزندانتان را بیشتر از خدا دوست دارید پدران، ما همگی رفتنی هستیم پس چه بهتر است در راه خدا شهید شویم .

پیامی دارم به کسانی که به جماران می روند؟ از برادرانی که به جماران می روند خواهشمند است که سلام مرا به امام امت برساند و بعد بگوید اماما محمد حسین خیلی دوست داشت تو را ببیند ولی نشد سلام او را بپذیر. بگو که او در راه خدا جان ناقابل خود را هدیه کرد حرف های زیادی داشتم ولی چه بهتر است که در اینجا خاتمه بدهم و مزاحم شما نشوم.    والسلام

تاریخ   ۱۳۶۱/۲/۱۰  صبح

محمدحسین اسماعیلی