۱۸م، اردیبهشت ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۸م, اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۹ ق.ظ | کد خبر: 64322

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجة الاسلام والمسلمین موسوی مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان در دیدار با امام جمعه دزفول ضمن اینکه ایشان را امام جمعه شاخص استان و پرکارترین و پیگیرترین معرفی کرد گفت: اربعین حسینی همایشی عظیم و نمایش قدرت شیعه در دنیا بوده و هرساله برشکوه اربعین و اثرات آن بر جهان افزوده می شود.

حجة الاسلام والمسلمین موسوی امنیت این همایش را بی نظیر و ارزشمند دانست و افزود: اربعین حرکتی مردمی، خودجوش و اثرگذار است که در دنیا بی نظیر بوده، تشیع را بیمه کرده و به دنیا معرفی می نماید.

مسئول ستاد عتبات عالیات استان با اشاره به اینکه اتحاد و انسجام در اربعین، دنیای کفر را به وحشت انداخته است اظهار کرد: در سال ۱۳۹۵، ۴۰۰ نفر از کارشناسان باتجربه آمریکایی در مراسم اربعین حضور داشته و این حرکت عظیم را ثبت و ضبط می کردند.

وی به گسترش این حرکت ارزشمند اشاره کرد و گفت: سال گذشته ۴۴ میلیارد تومان در طول ۲۰ روز ایام اربعین حسینی در مواکب ایرانی هزینه شده است و تلاش می شود که روحیه مردمی این حرکت ارزشمند باقی مانده و کمرنگ نشود.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان اشاره کرد: کمیسیونی برای پیگیری مشکلات و امور مواکب در استان تشکیل شده و از هر شهرستانی که تعداد ۱۰ موکب به بالا را دارند یک نماینده در این کمیسیون حضور خواهد داشت.

حجة الاسلام والمسلمین موسوی از شناسنامه دار شدن مواکب جهت سامان دهی آنها خبر داد و اظهار کرد: منشور ۱۲ بندی از شرح وظایف مواکب تنظیم شده و در اختیار مسئولین مواکب قرار خواهد گرفت.

همچنین حجة الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در این دیدار که مسئولین مواکب دزفول در پایانه مرزی چذابه در ایام اربعین، نیز حضور داشتند ضمن تبریک اعیاد شعبانیه گفت: یکی از مطمئن ترین راه های تقرب به خدا محبت به اهل بیت علیهم السلام بویژه امام حسین(ع) است.

امام جمعه دزفول خاطرنشان کرد: اربعین معجزه امام حسین(ع) است که هرکسی قادر به درک و شناخت آن نبوده و دشمنان اسلام از این حرکت عظیم احساس خطر کرده اند.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی اربعین را مانوری عظیم برای آمادگی ظهور خواند و اظهار کرد: اربعین حسینی روندی رو به رشد و تکامل داشته و برگزاری بهتر آن دغدغه همه می باشد.

امام جمعه دزفول خدمات موکب شهرستان دزفول را منحصر بفرد دانست و افزود: همدلی و همبستگی مواکب دزفول نماد بسیار زیبایی از حرکت اربعین را تجلی داد و این اتحاد و انسجام در ارائه بهتر خدمات مؤثر بود.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی ادامه داد: تلاش می کنیم که موکب دزفول را همچنان در شأن مردم ولایتمدار این شهرستان اداره کرده و با محوریت مساجد و مردم آن را ارتقا دهیم.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول تصریح کرد: اخلاص و تلاش خادمین مواکب شهرستان دزفول در اربعین سال گذشته صحنه ها و جلوه های چشمگیر و زیبایی خلق کرد.

امام جمعه دزفول گفت: شهرستان دزفول حرکت عظیم مردمی را در اربعین حسینی با امکانات ادارات و نهادهای دولتی تجمیع نمود که نهایتا این هم سازی و هم نوایی در خروجی کار مؤثر واقع شد.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی در خصوص فعالیت های مساجد دزفول تصریح کرد: یکی از نقاط قوت دزفول مساجد این شهرستان می باشند که فعالیت های مردمی و فرهنگی فراوانی انجام می دهند.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول خاطرنشان کرد: سال گذشته، هدایای مردمی به موکب شهرستان دزفول که در پایانه مرزی چذابه برپا شده و استقرار یافته بود در قالب کاروانی بسیار با شکوه راهی موکب شد.