۱۱م، اردیبهشت ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۱م, اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۴ ب.ظ | کد خبر: 64212

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجة الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول که با حضور اعضای این شورا و در نهاد امامت جمعه دزفول برگزار شد ضمن تبریک اعیاد شعبانیه گفت: اصل مسئله دوچرخه سواری خوب است ولی انجام هر  کاری بدون برنامه و ضابطه مشکلاتی به همراه خواهد داشت.

امام جمعه دزفول خاطرنشان کرد: بدون طرح موضوع در جلسات فرهنگی شهرستان و بدون پیوست فرهنگی اقدام به ایجاد ایستگاه های دوچرخه سواری در شهرستان نموده اند که موجب بروز مشکلات فرهنگی در شهرستان شده است.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی با بیان اینکه شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول با دوچرخه سواری بانوان مخالف نیست تصریح کرد: اجاره دوچرخه به بانوان و دوچرخه سواری تعدادی بانوی بدحجاب در سطح معابر عمومی و در منظر نامحرم که زیبنده شهر دزفول نمی باشد، مورد اعتراض شهروندان قرار گرفته است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول افزود: تلاش مجدانه بعضی از مسئولین برای جبران مسائل بوجود آمده، موجب بروز ناهماهنگی و فضاسازی برخی سایت ها علیه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شد که باید با آنها برخورد قانونی شود.

وی با اشاره به مصوبه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر دزفول در این خصوص اظهار کرد: دستگاه های اجرایی ملزم به اجرای مصوبه این ستاد در رابطه با ایستگاه های دوچرخه می باشند.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول به تشکیل اتاق فکر رادیو برای برگزاری بهتر جشن های شعبانیه اشاره و اظهار کرد: رادیو دزفول و مرکز خبر شهرستان نباید از مسائل فرهنگی شهرستان فاصله داشته باشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول نظارت و سامان دهی نصب بنرها در سطح شهرستان را ضروری خواند و تصریح کرد: تقدیر از کارها و خدمات عادی مسئولین که انجام آنها وظیفه مسئولین می باشد اشتباه بوده و چاپلوسی محسوب می شود.

امام جمعه دزفول از عدم اکران فیلم نیمروز در شهرستان انتقاد کرد و گفت: اکنون که این فیلم در تمام شهرستان ها در حال اکران است شایسته نیست که مردم دزفول از دیدن آن محروم باشند.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به جسارت به ساحت مقدس امام رضا(ع) در ایلام تأکید کرد: اشخاص بدون زمینه جرأت چنین کاری را نخواهند داشت و باید به دنبال دست های پشت پرده که زمینه را برای هتک حرمت فراهم کرده اند بود.

امام جمعه دزفول بنیاد مهدویت دزفول را از قویترین بنیادهای کشور دانست و افزود: علاوه بر کتابخانه تخصصی که در استان خوزستان مقام اول را دارد برنامه های ضبط شده در استودیوی این بنیاد برای رادیو دزفول ارسال می شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول گرامیداشت ۴ خرداد را پاسداشت یک میراث بسیار گرانبها دانست و تأکید کرد: ۴ خرداد فرصتی است تا بخشی از گنج بی پایان دفاع مقدس را استخراج کرده و در دسترس نسل جوان دهیم.

همچنین رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان دزفول با اشاره به اینکه جشن های نیمه شعبان باید با تقویت نهادهای مردمی، هیآت و مساجد باشد گفت: گرایش اکثریت مردم به برگزاری مراسم سالم می باشد و ناهنجاری های جشن ها موجب نارضایتی و اعتراض مردم است.

حجة الاسلام والمسلمین بیگدلی خاطرنشان کرد: باید در جهت فرهنگ سازی و مقابله با افراد هنجارشکن اقدام شود.

آقای مرساقیان ازاعضای بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) دزفول اقدامات فرهنگی انجام شده توسط این بنیاد در روز نیمه شعبان برای معرفی صحیح امام زمان(عج) را ارائه داد و گفت: مولودی های شاد و شایسته مراسم در قالب سی دی برای جلوگیری از پخش موسیقی های مبتذل آماده شده که در سطح شهرستان توزیع خواهد شد.

در ادامه این جلسه دبیر ستاد ۴ خرداد، چهارم خرداد را روز تبیین رشادت ها و مقاومت و پایمردی مردم دزفول دانست و گفت: برنامه های ۴ خرداد به ظرفیت و توان شهرستان بستگی دارد و باید تلاش شود تا کمیت و کیفیت این برنامه ها افزایش یابد.

مهندس آصفی فرماندار دزفول اظهار کرد: باید اعتراف کرد که وقت کافی برای ۴ خرداد صرف نکرده ایم و باید در این زمینه بیش از این تلاش شود.

مدیر مرکز فرهنگی دفاع مقدس نیز از اهمال کار شهرداری و شورای شهر از بازسازی نمای یادمان شهدای گمنام در مکان این مرکز گلایه کرد.

دادستان شهرستان دزفول در خصوص تکدی گری گفت: باید با فرهنگ سازی و آگاهی اذهان مردم از کمک به افراد متکدی که با اصرار طلب می کنند و اکثریت آنها مستحق نیستند نه تنها با فرهنگ دینی سنخیت ندارد بلکه برای جامعه مفسده هایی به دنبال دارد.

قهرمانی افزود: تکدی جرم محسوب شده و برای متکدیان در قانون مجازات اسلامی، مجازات در نظر گرفته شده است ولی بهترین راه ریشه کن نمودن این مسئله آگاهی مردم می باشد.

در ادامه این نشست آقایان محتشمی راد فرمانده ناحیه مقاومت بسیج، کریمی رئیس شورای اسلامی شهرستان دزفول، گلستان باغ سخنگوی ستاد چهارم خرداد و عضو شورای اسلامی شهر، محمدرضا صفار معاون پژوهش مرکز فرهنگی دفاع مقدس و سرافراز رئیس شورای اسلامی شهر نقطه نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص چگونگی برنامه های بزرگداشت چهارم خرداد ارائه دادند.