۴م، اردیبهشت ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۴م, اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۸ ق.ظ | کد خبر: 64068

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” دکتر پریدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول سخنران پیش از خطبه های این هفته شهرستان دزفول گفت: سازمان جهانی بهداشت شعار امسال هفته اول اردیبهشت ماه را که هفته سلامت نام دارد، بیماری افسردگی که زندگی و سلامت انسان ها را تحت تأثیر قرار می دهد نامگذاری کرده است.

دکتر پریدار بالا بردن آگاهی جامعه را نسبت به این بیماری ویرانگر از ضروریات دانست و افزود: گاهی همین بیماری ها بدون اینکه خود خانواده مطلع باشد مشکلات و معضلاتی برای خانواده بوجود می آورند.

سخنران پیش از خطبه های این هفته دزفول اظهار کرد: در محاسبه بار بیماری ها، کاهش طول عمر و کیفیت زندگی انسان بر اثر بیماری در نظر گرفته می شود و در سال ۲۰۰۳، امسال و بنا بر پیش بینی های انجام شده در دهه آینده، بیماری افسردگی رتبه اول بار بیماری ها در کل دنیا را داشته و دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی دزفول باید ابعاد بیماری ها خصوصا بیماری افسردگی را در خانواده هایی که آگاهی کمتری دارند بالا برده تا بر اثر این بیماری دچار فروپاشی نشوند.

دکتر پریدار ابلاغ سیاست های کلی سلامت در سال ۱۳۹۳ توسط مقام معظم رهبری را مود توجه قرار داد و تصریح کرد: اجرای این طرح در راستای خارج شدن از بحران درمان که موجب نارضایتی مردم شده بود می باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول با اشاره به اینکه اجرای طرح تحول سلامت تکلیفی است که همه مسئولین مکلف به انجام آن بوده و هستند ابراز کرد: اهداف اجرای این طرح، کاهش پرداخت هزینه های درمان از جیب مردم و توزیع عادلانه امکانات و نیروهای پزشکی در سراسر کشور می باشد.

وی در ادامه سخنان خود از برنامه های اجرا شده و در دست اقدام دانشگاه علوم پزشکی دزفول در شهرهای شوش، گتوند و دزفول گزارش مبسوطی ارائه داد.

سخنران پیش از خطبه های این هفته شهرستان دزفول افزود: مجموعه دانشگاه علوم پزشکی دزفول روزانه تلاش می کند که نواقص موجود را برطرف نموده و رضایت مردم مقام دزفول را که در دوران دفاع مقدس، جانانه در مقابل تمام دنیا ایستادگی کردند بدست آورد.