۳۰م، فروردین ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۳۰م, فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۲ ق.ظ | کد خبر: 63922

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” ارتشیان سرافراز جمهوری اسلامی ایران در شمال خوزستان در روز ۲۹ فروردین روز ارتش، با شرکت در مراسم رژه در مقابل گلزار شهدای شهیدآباد دزفول، اقتدار و عزت خود را به نمایش گذاشتند و بار دیگر موجب یأس و ناامیدی دشمنان شدند.

حجة الاسلام و المسلمین قاضی امام جمعه دزفول در این مراسم که فرماندار ویژه دزفول و فرماندهان نیروهای مسلح حضور داشتند با درود به شهدا، امام شهیدان و فرمانده کل قوا گفت: روز ارتش روزی تاریخی و بزرگ برای ملت شریف ایران و ارتش می باشد.

امام جمعه دزفول یادآور شد: در آن روز امام راحل(ره) با عباراتی حکیمانه، از آن به لحظه شادی بندگان خدا و یأس ستمگران و نقطه عطفی درخشان و افتخارآمیز یاد کردند.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول خاطرنشان کرد: در زمان خون و شهادت و اوج گیری انقلاب اسلامی، رهبر انقلاب با رهنمودهای حکیمانه خود دلاورمردان ارتش را نسبت به ماهیت فاسد رژیم پهلوی آگاه کرد و زمینه را برای پیوستن به انقلاب و بپا خاستن آنان مهیا نمود.

امام جمعه دزفول اظهار کرد: در آن زمان امام راحل(ره) مردم را موظف به استقبال و احترام ارتش اسلامی که در خدمت اسلام است نمود و از مردم خواست که ارتش را به رسمیت شناخته و از آنان پشتیبانی نمایند.

حجة الاسلام و المسلمین قاضی افزود: امام(ره) با پیام تاریخی خود به ارتشی که در زمان طاغوت در اختیار مستکبران بود و با پیروزی انقلاب از زیر یوغ اجانب رهانیده شده، به استقلال رسیده و به بیگانگان تکیه نداشت، شخصیت داد.

امام جمعه دزفول ادامه داد: ارتش جمهوری اسلامی ایران در دوران دفاع مقدس دوشادوش ملت و سپاه و بسیج مقابل دشمن ایستاد و با تقدیم ده ها هزار شهید و جانباز و آزاده، دین خود را به کشور و اسلام و ولایت ادا نمود.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول ارتش قدرتمند و مکتبی را حافظ امنیت کشور دانست و خاطرنشان کرد: امروز نیز ارتش جمهوری اسلامی ایران روز به روز بر اقتدار خود افزوده و با ایمان و توکل به خدا و به روز کردن جنگ افزارهای خود، در زمره مقتدرترین ارتش های منطقه قرار گرفته است.

حجة الاسلام و المسلمین قاضی گفت: در این روز ارزشمند و در این مراسم باشکوه رژه نیروهای مسلح ارتش در جوار مرقد نورانی شهدا بار دیگر با امام(ره)، رهبر عظیم الشأن و فرمانده کل قوا و آرمان های بلند انقلاب اسلامی میثاقی دوباره می بندیم که تا آخرین نفس از میهن و خاک عزیزمان در برابر متجاوزان دفاع نماییم.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: اگر دشمن بخواهد به کشور ما تعرض نماید چنان درسی به او خواهیم داد که در تاریخ ماندگار بماند.

همچنین در پایان این مراسم باشکوه و کم نظیر، امام جمعه دزفول به همراه فرماندار دزفول و جمعی از فرماندهان به ساحت مقدس شهدا چون سید هبت الله قاضی دزفولی و امام جمعه فقید دزفول آیت الله قاضی دزفولی(ره) با نثار گل و فاتحه ادای احترام نمودند.

در این آئین یگان های نمونه نیروهای مسلح مستقر در شمال خوزستان از مقابل جایگاه رژه رفته و توان رزمی و دفاعی خود را با تجهیزات نظامی به نماش گذاشتند.