۲۹م، فروردین ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۹م, فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱:۳۰ ب.ظ | کد خبر: 63918

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجددز” به نقل از  واحد اطلاع رسانی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) حجت الاسلام والمسلمین سیدمصطفی باقری در جمع معتکفین مسجد شیخ انصاری(ره) دزفول در سخنانی به تبیین جایگاه معرفت در بین منتظران حضرت مهدی(عج) پرداخت و گفت: معرفت تنها ملاک ارزش گذاری اعمال انسان هاست و خدای متعال در روز قیامت به میزان معرفت انسان ها پاداش خواهد داد.

کارشناس مرکز تخصصی مهدویت قم با بیان این حدیث از نبی مکرم اسلام(ص) که فرمود: “هر کسی که از دنیا برود و به امام زمانش معرفت نداشته باشد، به مرگ جاهلیت از دنیا رفته است” اظهار کرد: در این حدیث شریف ۳کلمه مهم وکلیدی شامل معرفت ، امام زمان و مرگ جاهلیت وجود دارد که باید به آنها پرداخت.

استاد حوزه و دانشگاه در فرازی دیگر از سخنان خود ضمن بر شمردن فضائل و مناقب مولای متقیان حضرت علی (ع) برضرورت تأسی به آن حضرت در رفتار فردی و اجتماعی تأکید کرد.

حجت الاسلام والمسلمین باقری در پایان با توجه به جایگاه و منزلت فراگیری علم از منظر پیامبر عظیم الشأن اسلام پرداخت و گفت:جایگاه علم به گونه ای است که وجود مبارک آن حضرت ثواب آن را برتر از شرکت در تشییع جنازه هزار شهید و برتر از ثواب ۱۲۰۰۰ختم کل قرآن دانستند.