۶م، بهمن ۱۳۹۵
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۶م, بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۳ ق.ظ | کد خبر: 62297

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” نود ویکمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول با حضور اعضاء ستاد در نهاد امامت جمعه دزفول برگزار شد.

امام جمعه دزفول: در دهه فجر جشن های باشکوه برگزار شود تا باردیگر دشمن از ملت سرافراز ایران ناامید شده و سیلی بخورد

امام جمعه دزفول ضمن تبریک به مناسبت قرار گرفتن در آستانه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، حادثه اسفناک ساختمان پلاسکو در تهران را تسلیت گفت و فداکاری و ایثار آتشنشانان را در این حاثه گرامی داشت.

حجة الاسلام و المسلمین قاضی تأکید کرد: نمازجمعه در قرآن با عنوان ذکر الهی بیان شده و تدارک مراسم رسمی در زمان اقامه نمازجمعه بی اعتنایی به دستورات الهی می باشد و باید در این زمینه توجه لازم صورت گیرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول اظهار کرد: استان خوزستان در مواجهه با انحرافات فکری گوناگون توسط دشمن قرار گرفته که در این خصوص کارشناسانی از قم در شهرستان حضور یافته و مباحث مهدوی را مطرح و تبیین کرده اند.

امام جمعه دزفول در ادامه سخنان خود به اهمیت برنامه های دهه فجر اشاره کرد و افزود: باید تلاش شود تا در این دهه خصوصا ۲۲ بهمن جشن های باشکوه برگزار نموده تا باردیگر دشمن از ملت سرافراز ایران ناامید شده و سیلی بخورد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول یادآور شد: جلسه شورای فرهنگ عمومی، مدیریت و سیاستگذاری مسائل فرهنگی جامعه را برعهده دارد.

حجة الاسلام و المسلمین قاضی ادامه داد: هنرهای نمایشی جایگاه و اثرگذاری خاصی در جامعه دارند ولی نظارت که امری بدیهی است باید در زمینه های مختلف صورت گیرد.

امام جمعه دزفول با اشاره به اینکه در دیدگاه شیعه، استقبال و اجماع عمومی دلیل بر صحت کار نیست تصریح کرد: در دفاع از ارزشها که از آنها با خون و جان خود دفاع کرده ایم و سرمایه جامعه محسوب می شوند مسامحه نکرده و با کسی تعارف نداریم.

مهندس آصفی مشکل انحرافات فکری در جامعه را بیان کرد

همچنین مهندس آصفی ضمن بیان مشکل انحرافات فکری در جامعه گفت: دشمن در زمینه انحرافات فکری اقدامات اساسی در سطح جامعه و شهرستان انجام داده و باید در این زمینه از افراد آگاه در زمینه مهدویت کمک گرفت تا مباحث را روشن و واضح تبیین کنند.

سرهنگ جولایی: بر ضرورت بررسی نمادها و نشانه های چهارم خرداد در سطح شهرستان تأکید کرد

سرهنگ جولایی مسئول مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول بر ضرورت بررسی نمادها و نشانه های چهارم خرداد در سطح شهرستان تأکید کرد و گفت: با اختصاص اعتبار برای ستاد ۴ خرداد و تعریف راهبردهای اساسی برای این ستاد می توان برنامه های چهارم خرداد را عینی تر برنامه ریزی و اجرا کرد.

سرهنگ جولایی با اشاره به این که در سال ۱۳۷۸ کلنگ احداث مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول به زمین زده شده و تا کنون به اتمام نرسیده است خاطرنشان کرد: در جهت حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس باید اتمام این کار جزء مطالبات شورای فرهنگ  و مکسئولین قرار گیرد چون تأثیرگذاری فراوانی در فرهنگ شهرستان خواهد داشت.

وی پیگیری این کار را به عنوان یک ظرفیت فرهنگی مورد تأکید قرار داد و افزود: چندی پیش مصوب شد مبلغی از اعتبارات استانداری به این مرکز اختصاص یابد تا این طرح به اتمام رسیده و مورد بهره برداری قرار گیرد.

پور کیانی: برنامه های ارائه شده در دهه فجر باید دستاوردها و ارزشهای انقلاب را منعکس کند

در ادامه این جلسه پورکیانی دبیر ستاد دهه فجر گفت: ۱۷ کمیته در شهرستان برای ارائه برنامه های دهه فجر تشکیل شده است.

دبیر ستاد دهه فجر از برپایی نمایشگاه ها در سطح ادارات و فضاسازی شهری خبر داد و افزود: برنامه های ارائه شده باید به گونه ای باشند که دستاوردها و ارزشهای انقلاب به نسل بعد منتقل شده و ایثارگری ها و شجاعت ها منعکس شوند.

پورکیانی در خصوص انجمن مفاخر دزفول اظهار کرد: در این زمینه کارگروهی تشکیل شده تا براساس آیین نامه، شاخص های انتخاب را تعیین کنند و بر اساس آنها اشخاص معرفی شوند.

دانش از برگزاری یادواره حجة الاسلام و المسلمین مجاب در قم خبر داد

دانش مشاور فرهنگی امام جمعه دزفول گفت: یادواره ای از طرف آیت الله سیستانی جهت تجلیل از حجة الاسلام و المسلمین مجاب از روحانیون گذشته دزفول که فعالیت های فراوانی داشته و در طول عمر خود  نابینا بوده است در اسفندماه در قم برگزار خواهد شد.

یادآور می شود که در این جلسه اعضای ستاد نگرانی و دغدغه خود را از مغفول ماندن نمادهای دوران انقلاب و دفاع مقدس در سطح شهرستان مطرح کردند.

shorayefarhang00002shorayefarhang00001shorayefarhang00004shorayefarhang00003