۵م، بهمن ۱۳۹۵
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۵م, بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۶ ق.ظ | کد خبر: 62235

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” جلسه شورای زکات شهرستان دزفول با حضور اعضای شورا در نهاد امامت جمعه برگزار شد.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی در این جلسه اقامه نماز و ادای زکات را وظیفه تمام مؤمنان دانست و گفت: با وجود خسارات فراوان سیل در ابتدای سال به کشاورزان ولی آمار زکات شهرستان، آمار قابل توجهی است و این نشان دهنده صبغه ایمانی و تدین مردم است.

امام جمعه دزفول با اشاره به اینکه ظرفیت فراوانی برای رشد و بالندگی این واجب الهی وجود دارد ادامه داد: با اجرای درست این فریضه الهی می توان ضمن سامان دهی امور فرهنگی، بسیاری از مشکلات جامعه را حل کرد.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی اظهار کرد: نقش شورای زکات شامل سیاست گذاری، برنامه ریزی و مدیریت زکات در سطح کلان در شهرستان است.

امام جمعه دزفول خاطر نشان کرد: با ارائه تسهیلات و تشویق مردم به این واجب الهی باید درصدد نهادینه کردن این مهم در جامعه بود.

رئیس شورای زکات شهرستان دزفول با اشاره به نقش اثرگذار رسانه ها در تبیین و ترویج این فریضه الهی یادآور شد: با برگزاری همایش ها و تجلیل از زکات دهندگان باید محتوای این واجب الهی را بدرستی برای مردم تبیین کرد.

در ابتدای این جلسه مهران خوشبخت رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان دزفول نیز گزارشی از اجرای مصوبات جلسه گذشته ارائه کرد.

همچنین حجة الاسلام سعدیان فرد دبیر شورای زکات شهرستان دزفول نیز با تشکر از تلاش های امام جمعه دزفول گفت: شهرستان دزفول از سوی دبیرخانه شورای زکات استان بعنوان مقام اول جمع آوری زکات واجب معرفی شده است.

دبیر شورای زکات شهرستان دزفول با بیان اینکه زکات جمع آوری شده در سطح شهرستان دزفول در سال جاری ۵۹۷ میلیون تومان است ادامه داد: درمان، معیشت مردم و خرید ملزومات خانگی از بخش های مصرفی زکات شهرستان دزفول هستند ولی با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری بیشترین مصرف زکات صرف کمک به نیازمندان می شود.

در این جلسه تصمیماتی برای تشکیل شورای زکات در سطح روستاها اتخاذ شد.

zakat00003zakat00004zakat00001zakat00002