۱م، دی ۱۳۹۵
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱م, دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۰ ق.ظ | کد خبر: 61465

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی “مجددز” حجة الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی قاضی دزفولی در نودمین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول با اشاره به اهمیت تجلیل از علما و فرهیختگان گفت: امسال از ذاکر و واعظ اهل بیت علیهم السلام جناب مستطاب حجة الاسلام والمسلمین سید کاظم بینا درهمایش نیکوداشت این شهرستان تجلیل خواهد شد.

امام جمعه دزفول در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه ۹ دی به عنوان یک روز ملی همواره باید گرامی داشته شود افزود: باید تلاش کرد تا ابعاد این حماسه بیشتر برای اقشار مختلف جامعه روشن شود.

جمهوری اسلامی ایران می توانست با اسناد فراوان و جرم سنگینی که فتنه گران داشتند آنها را محاکمه نماید

وی تأکیدکرد: در این روز مردم آگاه و با بصیرت در مقابل فتنه گرانی ایستادند که اصل انقلاب را مورد هدف قرار داده بودند.

امام جمعه دزفول افزود: جمهوری اسلامی ایران می توانست با اسناد فراوان و جرم سنگینی که فتنه گران داشتند آنها را محاکمه نماید ولی حتی آنها زندانی هم نشده واز رأفت و بزرگواری نظام بهره مند شدند.

حماسه نهم دی تجدید عهد با آرمانهای شهدا، ارزش های انقلاب اسلامی و نظام است

وی حماسه نهم دی را تجدید عهد با آرمانهای شهدا، ارزش های انقلاب اسلامی و نظام بیان کرد و گفت: با برگزاری برنامه های متنوع و جذاب باید نسبت به تبیین این حماسه بزرگ ملی اقدام کرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی دزفول با بیان اینکه ممکن است در آینده تهدید ها به شکل دیگری در کشور نمایان شود افزود: با شناخت دقیق ابعاد و عمق نهم دی می توان از توطئه های آینده پیشگیری کرد.

نهم دی باید برای نسل جوان تبیین شود

امام جمعه دزفول خواهان نواختن زنگ بصیرت در مدارس این شهرستان به مناسبت ۹ دی شد و گفت: اقشار مردم ازجمله روحانیون، دانش آموزان، دانشجویان و کسبه باید تلاش کنند تا ابعاد این حماسه برای نسل جوان تبیین شود.

انتقاد از برگزاری همزمان جلسه ها و نشستها با نماز اول وقت و نماز جمعه

رئیس شورای فرهنگ عمومی دزفول در ادامه از برگزاری جلسه ها و نشست ها در وقت نماز گله کرد و از دستگاه های اجرایی خواست برنامه ها را به گونه ای تنظیم کنند تا در وقت اقامه نماز اول وقت جلسه و نشستی برگزار نشود.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی با انتقاد از برگزاری آیین افتتاح یک مجموعه ورزشی در دزفول همزمان با وقت اقامه نماز جمعه گفت: نماز جمعه ذکر خداست لذا از آموزش و پرورش و سایر دستگاه ها انتظار می رود در وقت اقامه نماز جلسه و برنامه برگزار نکنند.

امام جمعه دزفول همچنین در این نشست با انتقاد از برگزار کنندگان همایش هیأت های عشایری یکی از شهرهای کشور در حاشیه شهر دزفول گفت: این اقدام بدون اطلاع و هماهنگی شورای فرهنگ عمومی، مغایر وحدت بوده و صبغه تفرقه از آن استشمام می شود.

وی از مسئولان ذیربط شهرستان خواست بررسی کنند آیا این همایش با مجوز برگزار شده است یا خیر چرا که تعامل فرهنگی بین شهرها و اقوام خوب و پسندیده است اما باید در چارچوب قانون برگزار شوند.

تذکر به برگزارکنندگان اردوهای مختلط دانشجویی

امام جمعه دزفول در این نشست نسبت به برگزاری اردوهای مختلط دانشجویی که ممکن است مفسده داشته باشد هشدار داد و از دانشگاه ها و متولیان امر خواست در این رابطه دقت کنند.

سخنان کوتاه رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان دزفول

 حجة الاسلام والمسلمین بیگدلی نیز به خسارات فتنه ۸۸ اشاره کرد و گفت: جنگ تحمیلی با وجود ویرانی های بسیاری که برای کشور ایجاد کرد باعث تقویت وحدت و انسجام ملی شد ولی فتنه گران به اتحاد ملی خدشه وارد نمودند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان دزفول با تأکید بر مدیریت هوشمندانه مقام معظم رهبری در فتنه ۸۸ تصریح کرد: مردم ایران اسلامی در روز ۹ دی با بصیرت در صحنه وارد شدند و دشمن را در رسیدن به اهداف پلیدش ناکام گذاشتند.

 درادامه این نشست اعضای شورای فرهنگی شهرستان دزفول به موضوعات مطرح شده به بحث و تبادل نظر پرداختند.

درپایان از افرادی که در مراسم اربعین حسینی در مرزچذابه تلاش بیشتری داشتند تقدیر شد.

shorayefarhang00002shorayefarhang00005shorayefarhang00006shorayefarhang00009