۵م، شهریور ۱۳۹۵
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۵م, شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۵:۵۸ ب.ظ | کد خبر: 58785

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” نماز عبادی سیاسی جمعه با حضور اقشار مردم ولایت مدار دزفول به امامت حجت الاسلام والمسلیمن سید محمد علی قاضی دزفولی  در مصلای امام علی (ع) این شهرستان برگزارشد.

دعوت به تقوا و ادامه بحث سبک زندگی قرآنی  واستعاذه عملی از منظر قرآن

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز ضمن سفارش مردم به رعایت تقوای الهی گفت: بهره مندشدن از تقوا یعنی کوشش در جهت اصلاح و تکامل بخشیدن به قلب وپیراستن آن از صفات نکوهیده است.

امام جمعه دزفول در ادامه بحث سبک زندگی قرآنی و استعاذه عملی از منظر قرآن گفت: خدای متعال بواسطه قرآن برای مؤمنین شفا و رحمت و برای ظالمین و ستمکاران زیان و خسارت فرو فرستاده است.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی با تأکید بر این مطلب که قرآن براساس فطرت انسانها و قوانین و اصولی که بر عالم هستی و خلقت حاکم است نازل شده  است اظهارکرد: مؤمنین باید با عمل به قرآن راه صحیح را انتخاب کنند تا از شفا و رحمت الهی بهره مند شوند.

مناسبت های روز ۲۳ ذی القعده، ۷ شهریورسالروز انفجار تروریستی در حرم حضرت امیرالمومنین (ع) در نجف

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه دوم نماز، ۲۳ ذی القعده روز زیارت مخصوص حضرت ثامن الحجج امام رضا (ع) از دور و نزدیک را گرامی داشت و افزود: هفتم شهریور نیز سالروز انفجار تروریستی در حرم حضرت امیرالمومنین (ع) در نجف است که منجر به شهادت آیت ا… سیدمحمد باقر حکیم و جمع زیادی از شیعیان و محبان اهل بیت(ع) شد.

۸ شهریور روز مبارزه با تروریسم

امام جمعه دزفول  با گرامیداشت هشتم شهریور سالروز انفجار تروریستی دفتر نخست وزیری توسط منافقان کوردل و شهادت شهیدان محمدعلی رجایی و حجت الاسلام محمد جواد باهنر گفت: این روز که با شهادت شخصیت های علمی و نخبگان همراه بوده به نام روز مبارزه با تروریسم نامگذاری شده است.

شهیدان باهنر و رجایی باید الگوی دولتمردان باشند

خطیب نماز جمعه دزفول افزود: شهیدان باهنر و رجایی منشأ خدمت برای مردم و از مدیران متخصص در نظام جمهوری اسلامی بودند که باید الگوی دولتمردان باشند.

نقش آمریکا، صهیونیستها و آل سعود در نا امنی و جنایت در کشورها

امام جمعه دزفول اظهار کرد: امروزاستکبار به سرکردگی آمریکا  وعوامل آنها از جمله صهیونیستها و آل سعود،  تروریسم را درقالب تکفیری ها و داعش، ابزاری برای رسیدن به اهدافشان دنبال می کنند و به صحنه آوردن نفاق در منطقه یکی از توطئه های این جنایتکاران است .

خطیب نمازجمعه دزفول با اشاره به جنایات استکبار گفت: استکبار با انجام پست ترین جنایتها آرامش و امنیت را از مسلمانان گرفته است.

باز خوانی سخنان کلیدی و مهم مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای دولت 

حجت الاسلام والمسلمین قاضی در فرازی دیگر از خطبه های نماز به دیدار دولتمردان با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و افزود: باید خدمات دولت را با نقد دلسوزانه بازخوانی کرد و برای تجلیل از مقام شهیدان باهنر و رجایی از تلاش، همت و اخلاص در خدمت به مردم از آنها الگو گرفت.

امام جمعه دزفول گفت: رهبر معظم انقلاب در دیدار با دولتمردان به اقتصاد مقاومتی، سیاست خارجی، علم و فناوری در کشور، امنیت، فرهنگ، برنامه ششم توسعه و فضای مجازی به صورت کارشناسانه، مدبرانه و با اشراف کامل و جامع به مسائل پرداختند که باید هر وزارتخانه موارد کاری خود را به دقت مطالعه کند تا مشکلات مرتفع شود.

خطیب نماز جمعه دزفول به موضوع حقوق های نجومی نیز اشاره کرد و اظهارکرد: جوانی تحصیل کرده که حقوق خود را با این حقوق های بالا مقایسه می کند دچار یأس و ناامیدی می شود لذا باید این موضوع برای ملت شفاف سازی شود و به آسانی نباید از آنها گذشت.

امام جمعه دزفول  به تحولات منطقه نیز اشاره کرد و گفت: تظاهرات گسترده مردم یمن نویدی برای مسلمانان و نیروهای مقاومت و همچنین نویدبخش پیروزی شیرین برای مسلمانان یمن و بحرین است زیرا مردم یمن با انسجام و همدلی و مقاومت در برابر آل سعود راه پیروزی را هموار کرده اند و بزودی شاهد پیروزی آنها خواهیم بود.

تجلیل ازرعایت ارزش ها و اخلاق و همت بلند ورزشکاران ایرانی درر یو

خطیب جمعه دزفول در ادامه با اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب به ورزشکاران المپیک ریو افزود: معظم له ضمن تجلیل از رعایت ارزش ها و اخلاق و همت بلند ورزشکاران ایرانی و همچنین رعایت حجاب بانوان ایرانی، تأکید کردند ناداوری های تحت تأثیر استکبار جهانی هیچ چیزی از ارزش های ورزشکاران کم نکرده است.

مسئولان در آغاز سال تحصیلی جدید هزینه های سنگینی به خانواده ها تحمیل نکنند

حجت الاسلام والمسلمین قاضی درپایان خطبه های نماز گفت: خانواده های بسیاری در وضعیت کنونی تورم و گرانی، توانایی خرید ندارند لذا از مسئولان درخواست می شود در آغاز سال تحصیلی جدید هزینه های سنگینی برای خرید لباس، کیف و نوشت افزار خاص به خانواده ها تحمیل نکنند.

امام جمعه دزفول تأکید کرد: خیرین و نیکوکاران نیز می توانند لطف خود را در آغاز سال تحصیلی جدید شامل حال خانواده های نیازمند کنند تا مورد رحمت و برکت خداوند قرار گیرند.

namaz95.6.500002namaz95.6.500001