۳۰م، مرداد ۱۳۹۵
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۳۰م, مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱:۰۰ ب.ظ | کد خبر: 58640

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” انجمن صنف کشاورزان شهرستان دزفول به منظور بیان مشکلات و دغدغه های کشاورزان شمال استان خوزستان با حجة الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در نهاد امامت جمعه دزفول دیدار کردند.

رئیس انجمن صنفی کشاورزان دزفول “ناصر نظر زاده” با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری پیرامون اقتصاد مقاومتی گفت: تولید، لازمه اجرای اقتصاد مقاومتی و عمل به منویات مقام عظمای ولایت است.

نظر زاده تصریح کرد: مشکلاتی از قبیل آب بها، عدم دریافت پول فروش محصولات، کاهش ارزش افزوده گندم بذری و اینکه صندوق بیمه محصولات کشاورزی هنوز پول کشاورزان را پرداخت نکرده باعث گلایه مندی این قشر تلاشگر و زحمت کش شده است.

وی با بیان اینکه ۳ میلیون تُن از محصولات کشاورزی روی دست کشاورزان مانده است تصریح کرد: برخی از مناطق کشور بدلیل عدم تولید در فقر و فلاکت به سر می برند در حالی که افزایش تولید در شهرستان دزفول به علت وجود سوء مدیریت مشکل ساز شده است.

یکی از اعضای این انجمن مشکلات کشاورزان را شامل نبود هماهنگی بین تولید و بازار، نوسانات نرخ ارز، وجود تخلفات و عدم حمایت از فعالان بخش تجارت خارجی برشمرد.

وی با اشاره به اینکه باید با اولویت بندی درصدد حل مشکلات بود ادامه داد: وجود چنین شرایطی باعث نابسامانی بازار محصولات کشاورزی شده است و تا زمانی که این مسائل برطرف نشوند، بخش کشاورزی به رشد اقتصادی نرسیده و همچنان معیشتی خواهد ماند.

امام جمعه دزفول روز گذشته در خطبه های نماز ضمن طرح مشکلات کشاورزان و خواسته برحق آنها در تحقق اقتصاد مقاومتی از مسئولان زیربط مصرانه خواست در این زمینه کمک و چاره اندیشی کنند.

شایان ذکر است که دزفول یکی از قطب‌های مهم کشاورزی ایران است. خاک حاصلخیز و آب کافی شرایط مناسبی را برای کشت مرکبات، صیفی جات و گل و گیاه فراهم کرده است. مرکبات دزفول بخصوص پرتقال از سالمترین و مرغوب‌ترین نوع مرکبات کشور محسوب می‌شوند. دزفول از نظر تولید گل‌های رز و مریم در کشور بالاترین رتبه را داراست. بخش عمده‌ای از تولیدات گل دزفول به سایر استان‌ها و خارج از کشور صادر می‌شوند.

keshavarzane00001 keshavarzane00002 keshavarzane00003