۵م، مرداد ۱۳۹۵
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۵م, مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۳ ب.ظ | کد خبر: 58224

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز”  امام جمعه شهر امام حجة الاسلام  احمد فیض الاسلام  در مصاحبه با خبرنگار این پایگاه گفت: حدود ۴ سال است که خداوند نعمت نماز جمعه را به مردم ولایتمدار و شهید پرور شهر امام بخشیده است.

امام جمعه شهر امام تصریح کرد: شهر امام  دربخش مرکزی است و از شهرهای میان رود، صفی آباد، شمس آباد و دیگر روستاها و شهرک های تابع برای حضور در این فریضه عبادی- سیاسی شرکت می کنند.

حجة الاسلام فیض الاسلام نماز جمعه را یکی از نعم خدا به نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و اظهار کرد: اولین نماز جمعه در پنجم مرداد ماه و توسط حضرت آیت الله طالقانی(رضوان الله تعالی علیه) اقامه شده است.

امام جمعه شهر امام به بیان فرمایشات مقام معظم رهبری پیرامون نماز جمعه پرداخت و ادامه داد: ایشان فرمودند «نماز جمعه قرارگاه بصیرت است و بعضی ها از این تعبیر می ترسند و همانگونه که ما در زمان جنگ قرارگاه داشتیم اکنون که جنگ، جنگ نرم است نیز می طلبد که این قرارگاه ها فرماندهانی قوی داشته باشند و فرماندهان این قرارگاه ائمه جمعه هستند که در کنار آنها باید افراد خبره ای باشند که می توانند آفت ها و راه های تقویت نماز جمعه را تشخیص دهند.»

حجة الاسلام احمد فیض با اشاره به خاطره ای از مقام معظم رهبری یادآور شد: جان نماز جمعه، خطبه های آن هستند که شامل مسائل سیاسی است و نماز جمعه باید احیا شود تا بتواند در نظام مقدس اسلامی مفید فایده باشد.

امام جمعه شهر امام حضور گسترده مردم در نماز جمعه و مشکلات برگزاری این فریضه عبادی- سیاسی را مورد توجه قرار داد و تأکید کرد: کمک به نماز جمعه کمک به دین، و یکی از مسائل دین، مسئله نماز و مهمتر از آن نماز جمعه است که از مسئولین خواستار کمک به اقامه این فریضه الهی می باشم.mosahebeh00002