۵م، مرداد ۱۳۹۵
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
بمناسبت 5مردادسالروزاقامه اولین نماز جمعه در تهران

حجة الاسلام نصیری: نمازجمعه جایگاهی برای برملا کردن سیاستهای شیطانی آمریکااست.

زمان انتشار: ۵م, مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۳ ب.ظ | کد خبر: 58219

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجة الاسلام نصیری امام جمعه بخش سردشت دزفول در مصاحبه با خبرنگار این پایگاه گفت: ۵ مرداد یادآور اقامه اولین نمازجمعه بعد از انقلاب اسلامی ایران به امامت حضرت آیت الله طالقانی با حکم حضرت امام رضوان الله تعالی علیه می باشد.

حجة الاسلام نصیری نماز جمعه را جایگاه حضرت ولی عصر(عج) عنوان و خاطرنشان کرد: نماز جمعه یکی از واجبات دین است و پیامبر اکرم (ص) بر اقامه نماز جمعه تأکید فراوان داشتند و خود نیز نماز جمعه را اقامه می کردند.

امام جمعه بخش سردشت نمازجمعه رامحل آگاهی یافتن مؤمنین و مسلمین از اوضاع همدیگر در سراسر عالم دانست و افزود:  نمازجمعه یکی از جایگاههای بسیار مهم برای برملا کردن سیاستهای شیطانی آمریکای جنایتکار است.

حجة الاسلام نصیری اداره جنگ تحمیلی را به پشتوانه نمازجمعه بیان و تأکید کرد: به پشتوانه نمازجمعه تا به امروز مردم ما در مقابل آمریکای جنایتکار ایستاده اند و از سیاستهای شوم جنایتکاران آمریکا و رژیم صهیونیستی و کشورهای غربی آگاه شده و در مقابل آنها ایستادگی نموده اند.

حجة الاسلام نصیری ادامه داد: اگر امروز علاوه بر ایران اسلامی و ملت رشید انقلابی و ولایی ایران دیگر ملتهای مسلمان هم بیدار شده اند و بیداری اسلامی بوجود امده است به برکت انقلاب اسلامی و از برکات بسیار مهم نمازجمعه است که اوضاع سیاسی، دینی و فرهنگی جهان اسلام منتشر شده و ملتها را بیدار کرده است.

امام جمعه بخش سردشت گفت: حدود ۸ سال است که در سردشت نماز جمعه اقامه می شود و مردم استقبال نسبتا خوبی دارند و برکات بسیار خوبی هم در سردشت داشته است.

امام جمعه بخش سردشت دزفول افزود: در بخش سردشت قرارگاه فرهنگی را تشکیل داده و امور فرهنگی و تمام مراسم مذهبی از جمله راهپیماییها را در آنجا فرماندهی می نماییم.

حجة الاسلام نصیری ضمن درخواست حضور باشکوه و منسجم مسئولین در فریضه نمازجمعه و حمایت از کارهای فرهنگی گفت: با شرکت مسئولین در نمازجمعه و تشویق مردم خصوصا جوانان به شرکت در نمازجمعه مردم ترغیب شده و حضور پررنگ تری خواهند داشت.

امام جمعه سردشت اظهار کرد: نمازجمعه در مسجد جامع برگزار می شد ولی به دلیل فرسودگی این مسجد اقدام به بازسازی آن نموده و اکنون نمازجمعه در مسجد امام خمینی شهر سردشت اقامه می شود.

امام جمعه شهر سردشت در پایان گفت: مردم و سپاه کمک زیادی برای بازسازی مسجد جامع داشته اند ولی باز هم نیاز مبرم به کمک مسئولین داریم.mosahebeh00001