۴م، مرداد ۱۳۹۵
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۴م, مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱:۳۷ ب.ظ | کد خبر: 58202

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” در ادامه نشست شورای اداری شهرستان دزفول  که بمناسبت پنجم مرداد ماه “سالروز اقامه اولین نماز جمعه”  در مصلای امام علی(ع) این شهرستان برگزار شد حجة الاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به بیانات امام خمینی(ره) در خصوص اهمیت نماز جمعه  تصریح کرد: سنت حسنه ای را که امام خمینی(ره) بنیان نهاد، توسط خلف صالح ایشان مقام معظم رهبری توسعه پیدا کرده و امروز با اقامه نماز جمعه در ۹۰۰ نقطه کشور سد محکمی در مقابل دشمنان اسلام ایجاد شده است.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی یادآور شد: نماز جمعه در جهت آگاهی رسانی به مردم و داشتن آمادگی در مقابل توطئه ها و فتنه های دشمنان است.

امام جمعه دزفول فرمایشات مقام معظم رهبری پیرامون نهاد امامت جمعه را بیانگر نگاه گسترده و عمیق ایشان دانست و افزود: بیانات مقام معظم رهبری نشان از ظرفیت بزرگ و با اهمیت نماز جمعه در نظام مقدس جمهوری اسلامی دارد.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی عنوان کرد: پیشنهاد تبدیل این مکان به مصلای دزفول برای اقامه نماز جمعه را شهید سید هبت الله قاضی داد و بنیان گذار آن مرحوم آیت الله قاضی(ره) بود که فعالیت های فرهنگی پویایی را انجام داد.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول با تأکید بر اینکه مصلای این شهرستان در دوران مرحوم آیت الله قاضی(ره) و دفاع مقدس، یک پایگاه بزرگ برای خدمت رسانی به رزمندگان اسلام بود اظهار کرد: با ایجاد مراکز فرهنگی در مصلای امام علی(ع) شهرستان دزفول سعی در تحقق منویات مقام عظمای ولایت داشته ایم.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول خواستار توسعه مصلی متناسب با جمعیت نمازگزاران شده و تأکید کرد: مصلای دزفول به قرارگاه و پایگاه فرهنگی تبدیل شده و همه مسئولین باید به اندازه توان خود برای توسعه این نهاد مقدس همکاری کنند.

امام جمعه دزفول با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی، صنایع تبدیلی را تنها راه توسعه دزفول خواند و گفت: دزفول ظرفیت و توان حرکت در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی  درکشوررا دارد و باید با شناسایی ظرفیتها بدنبال بومی سازی آنها بود.

امام جمعه دزفول همچنین به ظرفیت های این شهرستان در بخش کشاورزی اشاره کرد و گفت:بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی وابسته مسیر توسعه و پیشرفت دزفول بوده و باید زمینه سرمایه گذاری در این بخش را با دعوت و مشارکت مردم  فراهم کرد.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول پیشنهاد داد: شورایی از مسئولین ارشد شهرستان تشکیل شود و گزارش فعالیت های مسئولین شهرستان را در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی مدیریت کند.

امام جمعه دزفول همچنین با اشاره به مشکل بیکاری در این شهرستان از دستگاه های اجرایی خواست هر گونه استخدام و جذب نیرو را صرفا طبق قانون و با برگزاری آزمون انجام دهند.
حجت الاسلام والمسلمین قاضی  نسبت به استخدام سفارشی برخی افراد در دستگاه های اجرایی شهرستان دزفول هشدار داد و گفت: افراد بومی در اولویت استخدام در شرکت فولاد دزفول می باشند و این مطالبه با مدیر عامل شرکت فولاد دزفول نیز در میان گذاشته شده است همچنین از دانشگاه علوم پزشکی دزفول انتظار می رود استخدام و جذب نیرو را بر اساس آزمون انجام دهد.
امام جمعه دزفول در ادامه با تاکید بر اهمیت تکریم ارباب رجوع در اداره ها اظهار کرد: مدیران دستگاه های اجرایی باید کنترل و نظارت کنند تا برخورد کارکنان با مردم با احترام و همراه با عزت مندی باشد.
امام جمعه دزفول با بیان اینکه حجم مراجعه افراد به دفتر نهاد امامت جمعه دزفول بیانگر این واقعیت است که برخی دستگاه ها به درستی به وظیفه خود عمل نمی کنند افزود: دستگاه های اجرایی حتی اگر به هر دلیلی نمی توانند مشکل یک شهروند یا ارباب رجوع را حل کنند باید با وی برخورد محبت آمیز داشته باشند.
امام جمعه دزفول در ادامه توجه و رسیدگی به مشکلات جوانان را خواستار شد و از اداره ورزش و جوانان خواست در این زمینه بیشتر تلاش کند ضمن اینکه در زمینه ازدواج جوانان از بانک ها انتظار می رود شرایط پرداخت وام ازدواج را تسهیل کنند و به صورت ویژه به این امر توجه نمایند.

امام جمعه دزفول با بیان اینکه «مردم همواره پشتیبان نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده اند» با جدیت خواستار تأمین خسارات وارده از فاجعه سیلاب اخیر رودخانه دز به مردم آسیب دیده شد.

امام جمعه دزفول  همچنین ضمن تشکر از حمایتهای  معنوی حجة الاسلام والمسلمین محمود محمد زاده مسئول دفتر شورای سیاست گذاری ائمه جمعه خوزستان  گفت: ایشان به توسعه نهاد امامت جمعه در تمام استان بخصوص  مردم متدین و ولایت مدار دزفول، توجه ویژه دارد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول  با اشاره به اهمیت نشر کتاب مفید به کتاب یزله  اثر آقای دُرچین و اینکه  وی در حال نوشتن کتابی با موضوع تاریخ نماز جمعه در شهرستان دزفول می باشد یادآور شد: آقای دُرچین از فرزندان نماز جمعه است و کتاب ایشان اثری بسیار ارزشمند، و جزئی از تاریخ این سرزمین خواهد بود.

shorayeedari00001

shorayeedari00010shorayeedari00011 shorayeedari00004