۳۱م، تیر ۱۳۹۵
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۳۱م, تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۰ ب.ظ | کد خبر: 58103

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” جلسه هماهنگی و برنامه ریزی بزرگداشت ۵ مرداد “سالروز اقامه اولین نماز جمعه” با حضور اعضای ستاد نمازجمعه و جمعی از مسئولین شهرستان در نهاد امامت جمعه برگزار شد.

امام جمعه دزفول در این نشست گفت: ۵ مرداد فرصتی است که مجددا اهمیت و جایگاه نماز جمعه بازخوانی گردد.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی تأکیدات مقام معظم رهبری پیرامون جایگاه نماز جمعه و فرمایشات ایشان مبنی بر اینکه «نماز جمعه قلب فرهنگی هر شهر است» را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: تعابیر مقام معظم رهبری پیرامون نماز جمعه بی سابقه بود و این نشان از جایگاه والا و اثرگذار این فریضه عبادی- سیاسی دارد.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول با اشاره به فرمایشات امام خمینی(ره) مبنی بر اینکه «نماز جمعه در رأس همه امور است» ادامه داد: باید با استفاده از ظرفیت بخش های مختلف از جمله ورزش، مسابقات، رسانه و فضای مجازی برای تبیین نقش نماز جمعه در جامعه و فرهنگ سازی استفاده کرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول با اشاره به نقشه ها و توطئه های دشمن در زمینه مسائل فرهنگی یادآور شد: مصلای امام علی(ع) دزفول در زمان جنگ در خدمت جنگ سخت بود و امروز با ایجاد مراکز فرهنگی متعدد، در تمام روزهای هفته به مکانی برای مقابله با جنگ نرم و هجمه فرهنگی دشمن تبدیل شده است.

امام جمعه دزفول افزود: با ایجاد قرارگاه فرهنگی در مصلای امام علی(ع) دزفول تلاش کرده ایم تا در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری گام برداریم.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی وجود امکانات مناسب در مصلی را نشان از اتحاد مسئولین دانست و یادآور شد: نماز جمعه آبروی شهر است و مسئولین باید نسبت به جایگاه نماز جمعه اهتمام داشته باشند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول خاطر نشان کرد: با برخورداری از نماز جمعه قوی، بسیاری از معضلات و مشکلات فرهنگی شهرستان حل خواهد شد.

امام جمعه دزفول برگزاری باشکوه نماز عید فطر را مورد توجه قرار داد و افزود: تمام نهاد ها برای اقامه نماز عید فطر تلاش کردند اما نواقصی وجود داشت که باید با تلاش مضاعف مسئولین، در سال های آینده برطرف شود.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی در پایان خواستار تهیه برنامه های رادیویی پیرامون این فریضه عبادی- سیاسی و نظر خواهی از مردم جهت برگزاری هرچه باشکوه تر نماز جمعه شد.

همچنین آقای مهندس ذبیح الله زاده مسئول ستاد نماز جمعه شهرستان دزفول نیز در این نشست برنامه های ۵ مرداد ماه را شامل تشکیل جلسه شورای اداری در مصلی، برگزاری نمایشگاه عکس در مصلی، برگزاری مسابقات رادیویی، پیاده روی خانوادگی، اهدای لوح تقدیر به قهرمانان مدال آور و تجلیل از پیشکسوتان و خادمان نماز جمعه عنوان کرد.

شایان ذکر است که اولین نماز جمعه در۵ مرداد ماه سال ۱۳۵۸ به دستور حضرت امام خمینی(ره) و به امامت مرحوم آیت الله طالقانی در تهران اقامه شد.setadnamazjomeh00002 setadnamazjomeh00003