۲۵م، تیر ۱۳۹۵
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۵م, تیر ۱۳۹۵ ساعت ۵:۲۶ ب.ظ | کد خبر: 57989

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی” مجد دز” حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی قاضی دزفولی امام جمعه دزفول در خطبه های نمازجمعه این هفته شهرستان دزفول  که در مصلای امام علی(ع) برگزارشد ضمن دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی گفت: تقوا عامل دوری از دنیا و نزدیک شدن به مقام قرب الهی است.

امام جمعه دزفول افزود:انسان پرهیزکار و متقی قلبش مالامال از محبت واز اطاعت از پروردگار می شود.

سبک زندگی قرآنی از منظر روایات ائمه معصوم علیهم السلام

خطیب نماز جمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه ها ی نماز به ادامه بحث  سبک زندگی قرآنی از منظر روایات ائمه معصوم علیهم السلام پرداخت ودر پاسخ به این پرسشها که چگونه زندگی  قرآنی داشته باشیم وچگونه میتوان این کتاب آسمانی را از مهجوریت بیرون آورد گفت:اولین مرحله ی توجه یک خانواده و جامعه به قرآن  تلاوت این کلام الهی است. زیرا خواندن قرآن مقدمه مهجوریت زدایی این کتاب آسمانی است وبه همین خاطر ائمه اطهار علیهم السلام به این مسئله بسیار توصیه کرده اند.

امام جمعه دزفول  انس با قرآن و عمل به آن را ازمراحل دیگر رسیدن به سبک زندگی قرآنی دانست وافزود: عمل به قرآن تنها  خواندن حروف  والفاظ آن نیست بلکه باید به محتوا ، تفسیر و دستورات الهی التزام عملی داشت.

۲۶ تیرماه سالروز تاسیس شورای نگهبان

حجت الاسلام والمسلمین  قاضی دزفولی ۲۶ تیرماه سالروز تاسیس شورای نگهبان به عنوان یکی از مقتدرترین و پیشرفته ترین ساز و کارهای نظام جمهوری اسلامی را تبریک گفت و اظهار کرد:کینه دشمنان با جمهوری اسلامی به دلیل وجود شورای نگهبان به عنوان سدی مستحکم در برابر آسیب رساندن به نظام و ارکان نظام است.

باید به نقش شورای نگهبان در حفظ و حراست از انقلاب اسلامی بصیرت داشته باشیم

امام جمعه دزفول با تاکید براینکه شورای نگهبان نظام را از وجود آفات نظام جمهوری اسلامی حفظ می کند گفت:باید به نقش شورای نگهبان در حفظ و حراست از انقلاب اسلامی بصیرت داشته باشیم.

خطیب نماز جمعه دزفول به سالروز یکساله شدن برجام نیز اشاره کرد و گفت:مسئولان باید فارغ از هرگونه مسایل سیاسی و جناحی دستاوردهای یکساله برجام را آسیب شناسی کنند و میزان تعهد آمریکا،اروپا و کشورهای ۱+۵ به این توافق را بررسی کنند .

آمریکای بدعهدی که به تعهدات خود در کشور خود نیز عمل نمی کند

امام جمعه دزفول افزود:آمریکای بدعهدی که به تعهدات خود در کشور خود نیز عمل نمی کند و به تبعیض نژادی و خشونت با مردم کشور خود محکوم است انتظار نمی رود به فکر منافع کشور ما باشد ضمن اینکه طبق اظهارات روزهای اخیر مسئولان آمریکایی تمدید تحریم ها علیه ایران مدنظر قرار گرفته و کشورهای دیگر را از سرمایه گذاری در ایران منع می کنند.

با استکبار باید با ادبیاتی قاطع سخن گفت

حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی گفت:موضع مسئولان در خصوص موضوع برجام باید قاطع باشد و با استکبار باید با ادبیاتی قاطع سخن گفت.

امام جمعه دزفول  در فراز دیگری از خطبه های این هفته نماز در خصوص حقوق های نجومی نیز گفت:عده ای سعی دارند موضوع حقوق های نجومی  را کمرنگ کنند در حالی که موضوع دست اندازی به بیت المال خیانت به مردم است و باید با خائنان به شدت برخورد کرد زیرا اگر برخورد قاطعی در این خصوص صورت نگیرد در آینده با دست اندازی های دیگری به بیت المال روبرو خواهیم شد.

دولت و مسئولان باید  مطالبه عمومی مردمی را رعایت کرده و به مردم گزارش دهند

امام جمعه دزفول با اشاره به اینکه اگر در گذشته با رانت خواری برخورد می شد اکنون شاهد حقوق های نجومی نبودیم افزود: اجازه دادیم قبح رانت خواری شکسته شود و اکنون با این حقوق های نامتعارف روبرو شدیم که با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و وجود جوانان بیکار متاهل در جامعه خواستار بازگردانی این اموال به بیت المال هستیم .

خطیب نماز جمعه دزفول  گفت:روحانیت متعهد کمترین حقوق را دریافت می کنند و شخصیت های بزرگ روحانی شهریه ۷۰۰ هزار تومان طلبگی را دریافت می کنند و ذره ای به بیت المال چشم ندارند لذا مسئولان باید در این زمینه از روحانیت الگو بگیرند.

امام جمعه دزفول افزود:دولت و مسئولان باید خط قرمزها به عنوان مطالبه عمومی مردمی را رعایت کرده و به مردم گزارش دهند .

مسئولان باید در جوامع بین الملل  چهره واقعی مدعیان حقوق بشر را معرفی کنند

خطیب نماز جمعه دزفول به گستاخی ریاض و پاریس در حمایت از منافقان کوردل که دستان خود را به خون ۱۷ هزار شهید ترور آلوده کردند نیز اشاره کرد و گفت:مسئولان باید در جوامع بین الملل از این افراد شکایت کنند و چهره واقعی مدعیان حقوق بشر را معرفی کنند .

امام جمعه دزفول همچنین به حوادث اخیر سوریه نیز اشاره کرد و گفت: پیشروی ارتش سوریه و نیروهای مردمی در حلب پیروزی بزرگی محسوب می شود به گونه ای که اگر جنگ در حلب تمام شود پایان جنگ سوریه خواهد بود.

موضوعات مهم استان وشهرستان:

صادرات سبزیجات دزفول و شمال خوزستان از طریق فرودگاه اهواز توجیه اقتصادی ندارد

حجت الاسلام والمسلمین در بخشی دیگر از خطبه ها به پیگیری تحقق اقتصاد مقاومتی در دزفول و شمال خوزستان اشاره کرد و افزود: مرز هوایی فرودگاه دزفول از مدتها پیش در دست پیگیری است ولی در کارگروه صادرات محصولات غیرنفتی استان خوزستان مقرر شد صادرات سبزیجات دزفول و شمال خوزستان از طریق فرودگاه اهواز انجام شود که این امر توجیه اقتصادی ندارد.

خطیب نماز جمعه دزفول افزود: با توجه به اینکه سبزیجات فسادپذیر هستند صادرات آنها به دیگر کشورها باید از نزدیک ترین مکان انجام شود ضمن اینکه مسئولان نیز بدانند ظرفیت تولیدات استان آنقدر بالاست که با داشتن مرزهوایی در دزفول امکان صادرات دیگر محصولات از طریق دیگر فرودگاه ها نیز وجود ندارد.

فرماندار،نماینده و مسئولان لشکری و کشوری توجه ویژه به مرز هوایی فرودگاه دزفول داشته باشند

امام جمعه دزفول بر ضرورت توجه ویژه به مرزهوایی فرودگاه دزفول تاکید کرد و از فرماندار محترم، نماینده و مسئولان لشکری و کشوری خواست توجه ویژه ای به مرز هوایی فرودگاه دزفول داشته باشند تا شاهد رشد شکوفایی اقتصادی این منطقه باشیم .

تبریک انتصاب سردارسرلشکر”غلامعلی رشید” به فرماندهی قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا(ص)

حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی انتصاب سردارسرلشکرغلامعلی رشید به فرماندهی قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا(ص) که یکی از بزرگترین قرارگاه های عملیاتی کشور است را تبریک گفت و برای ایشان آرزوی موفقیت کرد.

تبریک موفقیت محمد حسینوند ورزشکار دزفولی در کسب عنوان قهرمانی آسیا کشتی فرنگی

خطیب نمازجمعه دزفول در پایان موفقیت محمد حسینوند ورزشکار دزفولی که موفق به کسب عنوان قهرمانی آسیا در مسابقات کشتی فرنگی شد را تبریک گفت و تاکید کرد: این استعدادهای ورزشی را باید قدر دانست و تلاش کرد این استعدادها شکوفا شوند.

namaz95.4.2500002namaz95.4.2500001namaz95.4.2500004namaz95.4.2500003