۹م، خرداد ۱۳۹۵
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۹م, خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۸ ب.ظ | کد خبر: 57025

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” در مراسمی که به مناسبت گرامیداشت ۴ خرداد “روز دزفول” و با حضور حجةالاسلام والمسلین قاضی امام جمعه دزفول، سردار نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در مصلای امام علی علیه السلام شهرستان دزفول برگزار شد، از هفت کتب در زمینه دفاع مقدس و بیان مقاومت مردم دزفول رونمایی شد.

۷ کتاب رو نمایی شده در روز ۴ خرداد عبارتند از: فاتحان شلمچه، دکترین عملیاتی، خرده روایت هایی از شهر آجری، خط دوم نبرد، آسمان خبری دارد، کوکب هدایت و عصمت.

کتاب فاتحان شلمچه کاری از ستاد تدوین عملکرد لشکر ۷ حضرت ولی عصر(عج) در دوران دفاع مقدس است که به حضور و عملکرد لشکر ۷ ولیعصر(عج) در عملیات بیت المقدس پرداخته است.

دکترین عملیاتی نوشته سردار عبدالمحمد رئوفی از فرماندهان لشکر ۷ حضرت ولی عصر(عج) در دوران دفاع مقدس است که در آن نقش آموزه های اعتقادی نظامی اسلام در دکترین عملیاتی سپاه پاسداران در هشت سال دفاع مقدس مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است.

سومین کتاب «خرده روایت هایی از شهر آجری» نوشته یکی از نویسندگان جوان دزفول شامل داستان های کوتاه از مقاومت مردم دزفول در دوران دفاع مقدس می باشد.

کتاب «خط دوم نبرد» نوشته مرضیه زرکی شامل خاطره زنان شهیده و فداکار دزفول است.

 کتاب «آسمان خبری ندارد» به همت گروه روایتگران شهدای دزفول در مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول نگاشته شده که در آن به خاطره ها و روایت زندگی نوجوان عارف شهید عبدالحسین خبری پرداخته شده است.

کتاب«کوکب هدایت» نوشته حجت الاسلام  والمسلمین احمد عابدی که پیرامون ویژگی های اخلاقی فرمانده شهید سردار عظیم محمدی زاده نگاشته شده است.

و کتاب «عصمت» کتاب دیگری است به قلم سیده رقیه آذرنگ و خاطره هایی پیرامون شهیده عصمت پورانوری در آن به رشته تحریر درآمده است و در این همایش از آن رونمایی شد.

hamayesh4khordad00016hamayesh4khordad00017 hamayesh4khordad00018hamayesh4khordad00020