۳۰م، اردیبهشت ۱۳۹۵
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۳۰م, اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۳:۳۱ ب.ظ | کد خبر: 56824

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” نشست  برنامه ریزی روز چهارم خرداد روز  “روز مقاومت و پایداری مردم دزفول” با حضور امام جمعه دزفول حجة الاسلام والمسلمین سید محمدعلی قاضی، اقای مسلم رحیمی  مدیر کل صدا و سیمای مرکز خوزستان ” ، آقای آصفی معاون استاندار و فرماندار ویژه دزفول،حجة الاسلام والمسلمین بیگدلی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی دزفول ،”سرهنگ عبدالامیر محتشمی راد” فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دزفول ،  سرهنگ بهزاد جولایی مدیر مرکز فرهنگی دفاع مقدس ، شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر دزفول   و جمعی از مسئولین شهرستان دزفول در نهاد امامت جمعه برگزار شد.

۴ خرداد یک روز ملی است که باید در عرصه بین المللی مورد توجه قرار گیرد

امام جمعه دزفول ضمن تبریک اعیاد فرخنده شعبانیه بویژه عید بزرگ و باعظمت ولادت امام زمان(عج) و تشکر از حاضران در جلسه گفت: ۴ خرداد یک روز ملی است که باید در عرصه بین المللی مورد توجه قرار گیرد.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به تقارن ۴ و ۳ خرداد با نیمه شعبان تصریح کرد: مناسبت های پیش رو را با هدف گذاری واضح که دربردارنده تمام پیام ها باشد می توان نهادینه کرد و باعث توسعه اثرگذاری آنها شد.

منتظران واقعی اهل استقامت و پایداری می باشند

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول افزود: منتظران واقعی اهل استقامت و پایداری می باشند.

امام جمعه دزفول با اشاره به اینکه امسال علاوه بر دزفول، تهران، قم، مشهد و اهواز به عنوان ۵ شهر بزرگ کشور مراسم رسمی بمناسبت ۴ خرداد برگزار خواهند کرد ادامه داد: مناسبت ۴ خرداد با گذر زمان در مسیر رشد و بالندگی قرار گرفته و امسال نیز با تدابیر اتخاذ شده گسترده، برگزاری مراسم روز “مقاومت و پایداری” توسعه یافته است.

ترویج فرهنگ استقامت مردم دزفول بمناسبت ۴ خرداد، این هفته در ۸۵۰ نماز جمعه سراسر کشور

حجة الاسلام والمسلمین قاضی دیدار بنیاد ۴ خرداد با رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور “آیت الله تقوی” و سخنان ایشان مبنی بر اینکه استقامت مردم دزفول باید جهانی شود را مورد توجه قرار داد و یادآور شد: در راستای ترویج ۴ خرداد، این هفته در ۸۵۰ نماز جمعه سراسر کشور بصورت سازمان یافته به این مناسبت مهم می پردازند.

باید به نقش آیت الله قاضی(ره) در مقاومت مردم دزفول در دوران دفاع مقدس نگاه ویژه داشت

امام جمعه دزفول ادامه داد: ائمه جمعه سراسر کشور نسبت به استقامت مردم دزفول، و اساس و محور استقامت مرحوم آیت الله قاضی(ره) توجه ویژه دارند و در مراسم ۴ خرداد امسال باید به نقش آیت الله قاضی در مقاومت مردم دزفول در دوران دفاع مقدس نگاه ویژه داشت و جایگاه علمای دزفول و نقش آنها در مقاومت را بیان نمود.

روز ۴ خرداد باید بعنوان سمبل مقاومت ملی در رسانه ها مطرح شود

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول با بیان اینکه خاستگاه روزمقاومت دزفول است تأکید کرد: با بیان حکمت و فلسفه نامیدن ۴  خرداد به روز مقاومت و پایداری مردم دزفول در رسانه ها، روز ۴ خرداد باید بعنوان سمبل مقاومت ملی در رسانه ها مطرح شود.

سوم خرداد ثمره و نتیجه مقاومت سراسر کشور است که در دزفول ظهور و بروز پیدا نمود

حجة الاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به اینکه روز ۴ و ۳ خرداد باید بعنوان یک بسته فرهنگی توسط رسانه ها مورد توجه قرار گیرد گفت: ۳ خرداد ثمره و نتیجه مقاومت سراسر کشور است که در دزفول ظهور و بروز پیدا نمود.

امام جمعه دزفول مقاومت در مقابل استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی را مورد توجه قرار داد و افزود: با بهره گیری از اصل مقاومت، می توان نگاهی منسجم پیرامون مقاومت را به سراسر جهان ارائه داد و اثرات آن را برای مسلمانان عالم گوشزد نمود.

امام جمعه دزفول با تأکید بر فضاسازی برنامه های ۴ خرداد افزود: باید این مراسم را جهت داده و با نظر خواهی از مردم در اجرای مراسم، اجرای بسیاری از برنامه ها را به مردم واگذار نموده تا اصل مراسم چهارم خرداد مردمی باشد.

مقاومت مردم دزفول  از زبان خانواده های معظم  شهدا تبیین شود

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول تصریح کرد: در شهرستان دزفول خانواده هایی وجود دارد که چندین شهید تقدیم اسلام نموده اند اگر بتوان این موضوع را به گونه ای که برای جامعه جذابیت داشته باشد مطرح نمود در شناخت مقاومت و ایثار مردم دزفول بسیار مؤثر خواهد بود.

سخنان مقام معظم رهبری در نماز جمعه تهران و درباره دزفول باید پخش شود

حجة الاسلام و المسلمین قاضی خاطرنشان کرد: می توان سخنان مقام معظم رهبری در نماز جمعه تهران و درباره دزفول را از صدا و سیمای خوزستان در شب و روز ۴ خرداد پخش نمود.

امام جمعه دزفول با اشاره به اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: با پیوند زدن اقتصاد مقاومتی با مقاومت مردم دزفول می توان مقاومت مردم دزفول را به گونه ای مؤثرتر و مهمتر بیان نمود.

حجة الاسلام و المسلمین قاضی افزود: در شهرستان دزفول به اندازه کل استان خوزستان طرح اقتصاد مقاومتی آماده برای کلید خوردن وجود دارد.

آمادگی مدیر کل صداوسیمای مرکز خوزستان برای پوشش کامل مراسم سوم خرداد در خرمشهر و چهارم خرداد در دزفول

همچنین مهندس رحیمی مدیر کل صدا و سیمای مرکز خوزستان با تبریک میلاد امام زمان(عج) و اعیاد شعبانیه گفت: بنا به بیان امام جمعه دزفول هرجا سخن از سوم خرداد باشد باید چهارم خرداد روز مقاومت و پایداری مردم دزفول را نیز یادآوری نمود.

مهندس رحیمی تصریح کرد: دزفول شهر مهمی در تاریخ دفاع مقدس است و باید در برنامه های مختلف صدا و سیما نقشی ارزنده داشته باشد و اگر بنا باشد که سوم خرداد پررنگ شود باید چهارم خرداد نیز پررنگ شده و به فراموشی سپرده نشود.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز خوزستان افزود: مراسم ۴ خرداد در چند شهر دیگر کشور برگزار خواهد شد ولی به مراسمی که در این شهرستان برگزار می شود باید توجه بیشتری شده زیرا در متن شهرستان است و مؤثرتر خواهد بود.

مهندس رحیمی به برنامه های صدا و سیمای مرکز خوزستان در شب و روز ۴ خرداد اشاره کرد و خاطرنشان کرد: از عصر روز سوم خرداد تا پایان روز ۴ خرداد تمام برنامه ها را به این مراسم اختصاص داده و برنامه ها به صورت زنده و با موضوعیت مقاومت و پایداری از شهرستان دزفول پخش خواهند شد.

 مدیر کل صدا و سیمای مرکز خوزستان پخش زنده مراسم ۴ خرداد را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: از شهرستان دزفول که نماد مقاومت و پایداری می باشد انتظار می رود که در این مراسم بصورت گسترده حضور یابند.

مهندس رحیمی به فعالیتهای فراوان امام جمعه دزفول در کارهای فرهنگی و حتی عمرانی اشاره کرد و گفت: باید از ایشان قدردانی کرد و دزفول حقیقتا زیبنده چنین امام جمعه ای است و باید راهی را که آیت الله قاضی طی کرده اند ادامه داد.

مهندس رحیمی افزود: می توان بعضی از برنامه های ۴ خرداد را با حال و هوای جشن نیمه شعبان پیوند زد و با شادی اجرا نمود.

حجة الاسلام و المسلمین بیگدلی: شالوده تمام سیاست های نظام اسلامی مبتنی بر مقاومت است

در ادامه این نشست حجة الاسلام والمسلمین بیگدلی، مقاومت را موضوعی مهم دانست و گفت: شالوده تمام سیاست های نظام اسلامی مبتنی بر مقاومت است.

امام جمعه موقت دزفول با تأکید بر نامگذاری امسال توسط مقام معظم رهبری بعنوان “اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” خاطر نشان کرد: مقاومت عنصری ضروری است که باید در تمام حوزه ها مدنظر قرار گیرد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی دزفول با بیان اینکه لزوم ملی کردن مقاومت مردم دزفول توسط رسانه ها باید تبیین شود تصریح کرد: مردم دزفول با حفظ ضربان قلب مقاومت، توانستند پیکره کل مقاومت در منطقه را در حال تپش قرار دهند.

فرماندار دزفول:وزارت آموزش وپرورش بایدروز مقاومت مردم دزفول رابه شکل زیبایی در کتابهای درسی چاپ ومنتشر کند

آقای آصفی فرماندار ویژه دزفول هم گفت: چهارم خرداد بعنوان  مقاومت مردمی که در تاریخ دفاع مقدس ثبت شده است وباید به نسلهای آینده این فرهنگ منتقل شود.

فرماندار دزفول به وزارت آموزش وپرورش پیشنهاد داد که روز مقاومت مردم دزفول باید به شکل زیبایی در کتابهای درسی چاپ ومنتشر شودتا نسلهای آینده به اشکال مختلف با فرهنگ مقاومت آشنا شوند .

درادامه این نشست بخشی از برنامه های چهارم خرداد اعلام  و بر ضرورت هماهنگی بیشتر نهادهای فرهنگی برای هر چه بهتر برگزار کردن این ایام تاکید واقای بهزاد جولایی نیز بعنوان رابط ستاد چهارم خرداد با صدا وسیمای مر کز خوزستان معرفی شد.

4khordad00001

4khordad00001 4khordad00003