۲۲م، اردیبهشت ۱۳۹۵
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۲م, اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۳ ب.ظ | کد خبر: 56644

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” اولین نشست ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دزفول در سال ۱۳۹۵ با حضور حجة الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول و اعضای این ستاد در نهاد امامت جمعه برگزار شد.

امام جمعه دزفول در این جلسه ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و ولادت حضرت ابالفضل العباس(ع) گفت: حضرت عباس(ع) سپه سالار امر به معروف و نهی از منکر و بزرگترین سرباز این فریضه الهی بعد از امام حسین(ع) بود که جای تقدیر دارد.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول با تأکید بر اینکه سیره عملی حضرت عباس(ع) باید برای ما الگو باشد تصریح کرد: حضرت ابالفضل(ع) با شروع از خود و بصیرتی که داشت بزرگترین دفع منکر را انجام داد و از ولایت دست برنداشت و ما نیز باید چنین باشیم.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دزفول اظهار کرد: عملکرد ما در تمام مسائل باید به گونه ای باشد که با تبعیت از ولایت فقیه اسباب خوشحالی ایشان را فراهم نماییم.

امام جمعه دزفول با تأکید بر اینکه پارک ساحلی علی کله و دیگر فضاهای تفریحی باید برای بازسازی پیوست فرهنگی داشته باشند عنوان کرد: من به عنوان رئیس شورای فرهنگ عمومی و رئیس ستاد احیاء، بدون دارا بودن پیوست فرهنگی به آنها اجازه بازگشایی نخواهم داد.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول اصلی ترین و مهمترین راه حل ریشه کن شدن ناهنجاری اخلاقی در فضاهای ساحلی را پیوست فرهنگی دانست و عنوان کرد: از طریق پیوست فرهنگی می توان قوانین مورد نیاز را برای آنها تصویب و اجرا نمود.

امام جمعه دزفول با ارائه طرحی مبنی بر اینکه شورای فرهنگ عمومی اقدام به تهیه پیوست فرهنگی کند گفت: انشاء الله فضاهای تفریحی ساحلی با آماده سازی این پیوست فرهنگی، می توانند مجددا بازگشایی شوند.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دزفول گزارش ارائه شده در مورد یکی از پارک وحش های دزفول را مورد توجه قرار داد و خاطر نشان کرد: انجام چنین کارهایی در شهرستان دزفول بسیار زشت و قبیح است و نوعی حرمت شکنی محسوب می شود و باید از وقوع آن جلوگیری شود.

امام جمعه دزفول با بیان ناهنجاری های اخلاقی از جمله کشف حجاب بانوان هنگام رانندگی، تخلف برخی از تالارهای عروسی و تیراندازی اطراف شهرستان عنوان کرد: ناهنجاری های اخلاقی آشکار، به قانون نیاز ندارند و باید درصدد جلوگیری از انجام این کارها شد.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی افزود: نباید اجازه داد قبح این مسائل شکسته شود و باید بتوان آنها را مدیریت و کنترل کرد.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دزفول با تأکید بر اینکه دغدغه مردم مسائل اخلاقی است تصریح کرد: همه ما در زمینه وجود ناهنجاری اخلاقی در شهرستان مسئول هستیم و باید با حضور در این جلسات بدنبال حل این مسائل باشیم.

امام جمعه دزفول ضمن تأیید پیشنهاد آقای دزفولی خاطر نشان کرد: جلسه فشرده ای با حضور اعضای ارشد ستاد احیا برای طرح مسائل مهم باید هر ۳-۲ ماه در راستای پشتیبانی از ستاد احیای امر به معروف و نهی ا زمنکر برگزار شود.

detadeamrbemaruf00001 detadeamrbemaruf00002