۳م، اردیبهشت ۱۳۹۵
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۳م, اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۲:۵۵ ب.ظ | کد خبر: 56291

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ” مجد دز”آئین با شکوه نماز جمعه با حضور اقشار مردم متدین  و ولایت مدار دزفول و به امامت حجت الاسلام والمسلمین “سید محمد علی قاضی دزفولی “در مصلای امام علی (ع) این شهرستان برگزار شد. 

دعوت به تقوای الهی وآئین اعتکاف بعنوان سرمایه بزرگ معنوی

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه های نمازضمن دعوت مردم به رعایت تقوای الهی ، با اشاره به برگزاری آیین اعتکاف گفت:اعتکاف یک مانور اخلاقی و معنوی است که بعنوان سرمایه بزرگ معنوی منشا خیر و برکت است.

انتقاد ازعملکرد مدیران سد دز ستاد مدیریت بحران استان و وزارت نیرو وسکوت محیط زیست

امام جمعه دزفول با انتقاد از عملکرد مدیران سددز، ستاد مدیریت بحران استان و وزارت نیرو، در خصوص عملکرد نامناسب مدیریت سیلاب اخیر گفت: مسئولان ادعا می کنند که ۴۰۰ میلیون متر مکعب آب در این سیلاب وارد مخزن سد شده و این مقدار تنها یک هفتم گنجایش مخزن سه میلیارد مترمکعبی این سد است و باید به طور شفاف اعلام شود، چه مقدار آب درون مخزن سد بوده که گنجایش چنین مقدار آبی را نداشته است.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی  با انتقاد از سکوت سازمان محیط زیست و جهادکشاورزی، در خصوص اعلام صریح خسارات سیلاب به محیط زیست و مزارع کشاورزی، اعلام کرد: باید تعارف را کنار گذاشت و صریح صحبت کرد، متاسفانه برخی از مسئولان بنده را از مصاحبه کردن نسبت به عمق فاجعه منع می کنند.

امام جمعه دزفول، خطاب به وزیر نیرو، با بیان اینکه نمی شد لایروبی سد دز به زمان دیگری موکول می شد تا این همه خسارت به محیط زیست وارد نمی شد تاکید کرد: متاسفانه وزارت نیرو در حادثه سیلاب تنها به وظایف خود توجه کرد و خسارت سیلاب به دستگاه های دیگر را به حساب نیارود.

متاسفانه مسئولان مدیریت بحران کشور در دزفول حاضر نشدند

امام جمعه دزفول افزود: کانون بحران سیلاب در شهرستان دزفول است ولی متاسفانه مسئولان مدیریت بحران کشور در دزفول حاضر نشدند و نسبت به رفع ضعف مدیریت سیلاب و ناهماهنگی دستگاه ها اقدام نمی کنند.

خطیب جمعه دزفول، ادامه داد: بارش های سیل آسا در روز دوشنبه و سه شنبه در بالادست سد دز به وقوع پیوست و روز سه شنبه در استان، ستاد بحران تشکیل شد ولی تا روز پنجشنبه که می توانستند با کاهش حجم آب درون مخزن و رها سازی بخشی از آن جلوی این همه خسارت را بگیرند، به جای افزایش دبی آب در روزهای قبل از سیلاب، دبی آب نصف حد معمول بود.

امام جمعه دزفول، با انتقاد شدید نسبت به نحوه مدیریت سیلاب روزهای گذشته در شمال خوزستان، با بیان اینکه مسئولان اگر معتقدند که درست عمل کرده اند، چرا اجازه نقد و بررسی مدیریت سیلاب را نمی دهند تاکید کرد که مسئولان باید به طور شفاف پاسخگوی انتقادات جدی مردم به عملکرد آنها نسبت به مدیریت سیل باشند

تقدیر از نقش و حضور فعال ارتش، سپاه، بسیج  و…در سیلاب

حجت الاسلام والمسلمین قاضی با تقدیر از نقش و حضور فعال ارتش، سپاه، بسیج، هلال احمر و همه دستگاه های خدماتی و امدادی در سیلاب گفت: این سیلاب با اقدامات خوب صورت گرفته توسط تمام نهادها و دستگاه ها، تلفات جانی نداشت ولی خسارات مالی فراوانی بر جای گذاشت.

امام جمعه دزفول ادامه داد: اولویت اول کمک رسانی به سیل زدگان و کسانی است که تمام زندگی خود را از دست دادند و باید همه مردم نوع دوست کمک کنند تا بخشی از آلام آنها التیام یابد.

تحلیل اوضاع سیاسی کشور ودر خواست از وزارت امورخارجه 

خطیب نماز جمعه دزفول  در بخش دیگری از خطبه های نماز به تحلیل اوضاع سیاسی، کشور پرداخت و گفت: متاسفانه بخشی از مسئولان با سلام و صلوات از رهبری یاد می کنند و با شور و هیجان از اقتصاد مقاومتی صحبت می کنند ولی در عمل کار خود را می کنند که این پسندیده نیست.

امام جمعه دزفول، خطاب به دستگاه دیپلماسی کشور اظهار کرد: درخواست ما این است که مسئولان وزارت خارجه از موضع تمنا با آمریکایی ها مذاکره نکنند چرا که این موضع با جایگاه رفیع ملت ایران در تضاد است.

بدعهدی های آمریکا

حجت الاسلام  والمسلمین قاضی، با اشاره به بدعهدی های آمریکا گفت: توافقات کاغذی به درد نمی خورد و باید این توافقات به عمل تبدیل شود.

خطیب نماز جمعه دزفول  سخنان رئیس کل بانک مرکزی کشورمان در خصوص اجرا نکردن آمریکا به هیچ یک از تعهداتش در خصوص برجام، هجمه برخی افراد داخلی به رئیس کل بانک مرکزی را مورد انتقاد قرارداد و ادامه داد: عده ای در داخل از منافع آمریکا در کشور دفاع می کنند و  مانند وکیل مدافع آمریکا عمل می کنند.

امام جمعه دزفول خاطر نشان کرد: دشمن هیچ وقت به دنبال حل مشکلات کشور ما نبوده است بلکه هدف غیرقابل تغییر آنها هجمه به اصول انقلاب اسلامی بوده است تا انگیزه جوانان کشور را تضعیف و نسبت به دشمن خوش بین شوند که باید همواره مراقب دشمنی دشمنان بود.

نیروی انتظامی باید با برهم زنندگان امنیت اخلاقی جامعه برخورد کند

امام جمعه دزفول  همچنین با اشاره به برخی ناهنجاری ها در جامعه، تذکر لسانی و امر به معروف و نهی از منکر را وظیفه همه دانست و گفت: طبق قانون، هنجارشکنی و ابتذال اخلاقی، جرم است و باید نیروی انتظامی با برهم زنندگان امنیت اخلاقی جامعه برخورد کند.

مناسبت های هفته

خطیب نماز جمعه دزفول در فرازی دیگری از خطبه ها به سالروز شکست خفت بار آمریکا در طبس  اشاره  کرد و گفت: اگر امروز هم دشمنان ایران خیال تجاوز به ایران اسلامی را داشته باشند، بار دیگر دست معجزه گر خداوند از آستین سپاه بیرون خواهد آمد و غرش موشکهای سپاه، درس فراموش ناشدنی به آنها خواهد داد.

امام جمعه دزفول ضمن گرامیداشت هفته سلامت و توجه به بهداشت گفت:بهداشت مسئله مهمی است که می تواند موجب رشد و تعالی جامعه شود لذا مسوولان باید با عمل به وظایف خود شاخص های بهداشتی و سلامت را در جامعه ارتقا دهند.

امام جمعه دزفول، همچنین با تبریک جشن میلاد امام علی (ع) در ۱۳ رجب، وفات حضرت زینب کبری(س) در ۱۵ رجب را تسلیت گفت.

تبریک به مناسبت راهیابی تیم بسکتبال شهرداری  دزفول به لیگ برتر

حجت الاسلام والمسلمین قاضی همچنین راهیابی تیم بسکتبال شهرداری دزفول به لیگ برتر، را تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد این تیم در ادامه راه خود، موفقیت های بیشتری را کسب کند.