۲۱م، اسفند ۱۳۹۴
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۱م, اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۶:۱۴ ب.ظ | کد خبر: 55474

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” درآستانه سالروز شهادت دخت نبی اکرم اسلام حضرت فاطمه الزهرا(س) نماز با شکوه جمعه امروز با حضور اقشار مردم متدین و ولایت مدار دزفول و به امامت حجت الاسلام والمسلمین “سید محمد علی قاضی دزفولی” در مصلای امام علی (ع) برگزارشد.

دعوت به تقوای الهی وتسلیت بمناسبت سالروز شهادت حضرت زهرا(س)

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه های نماز ضمن سفارش مردم به رعایت تقوای الهی سالروز شهادت حضرت فاطمه (س) را تسلیت گفت وافزود: حضرت فاطمه (س) سرور تمام زنان عالمیان از انس و جن است.

انتقاد از وضعیت اقتصادی کشور و تأکید براجرای اقتصاد مقاومتی

حجت الاسلام والمسلمین  قاضی  در بخشی دیگر از خطبه های نماز از وضعیت اقتصادی کشور انتقاد کرد وگفت : صنایع کوچک و بنگاه های اقتصادی با رکود بی سابقه ای مواجه شده اند و مسئولان به جای وعده سرخرمن باید در عمل به دنبال تحقق اقتصاد مقاومتی باشند.

وضعیت صنایع تعطیل شده دزفول  مشاهده شود

امام جمعه دزفول با اشاره به گزارش نماینده دزفول در نماز جمعه هفته گذشته این شهر افزود: مهندس پاپی زاده گزارشی از راه اندازی صنایع جدید در دزفول دادند ولی بهتر است از شهرک های صنعتی دزفول نیز بازدید کرده و وضعیت صنایع تعطیل شده دزفول را مشاهده کنند.

حجت الاسلام والمسلمین  قاضی، اظهار کرد: باید به جای توجه به ایجاد صنایع جدید به فکر صنایع موجود بود چرا که فعالیت صنایع دزفول بسیار پایین آمده و بسیاری از این صنایع یا تعطیل و یا در آستانه تعطیلی هستند.

خطیب نماز جمعه دزفول  بیکاری را ریشه بسیاری از مشکلات و ناهنجاری های اجتماعی خواند و گفت: بسیاری از مشکلات کنونی ناشی از مشکلات اقتصادی است که مهمترین این مشکلات اقتصادی بیکاری جوانان است.

مشکلات اقتصادی با حرف زدن حل نمی شود

امام جمعه دزفول، با غیرقابل توجیه دانستن بی توجهی مسئولان به حوزه اقتصاد و اشتغال افزود: مشکلات اقتصادی با حرف زدن حل نمی شود بلکه باید با بستن کمر همت به دنبال تحقق اقتصادی مقاومتی در کشور بود.

غربی ها جز به منافع خود به منافع دیگری فکر نمی کنند

حجت الاسلام  والمسلمین قاضی، با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر ارتباط نداشتن کشور با آمریکا و اسرائیل، رفت و آمد با غرب را دارای هیچ اثر مثبتی ندانست و ادامه داد: غربی ها جز به منافع خود به منافع دیگری فکر نمی کنند و هدف آنها از ارتباط با ایران، حل مشکلات اقتصادی خود است.

دلایل غیرقابل اعتماد بودن آمریکا

امام جمعه دزفول  با بیان اینکه آمریکا در ماه های گذشته ثابت کرد که  به هیچ عنوان قابل اعتماد نیست، محکومیت ایران به پرداخت ۱۱ میلیارد دلار به بهانه حوادث ۱۱ سپتامبر توسط دادگاهی در آمریکا، تمدید یک ساله وضعیت اضطراری در قبال ایران و اعلام ایران به عنوان بزرگترین تهدید آمریکا در جهان توسط مقامات آمریکا ، را دلایل غیرقابل اعتماد بودن آمریکا خواند و افزود: این کارشکنی ها در حالی است که ایران به تمامی تعهدات خود در برجام عمل کرده است.

خطیب جمعه دزفول، ادامه داد: ایران برای تعهدات خود در برجام، رآکتور آب سنگین اراک را با بتن پر کرد و تعداد سانتریفیوژها را به میزان تعیین شده کاهش داد ولی آمریکا تا کنون به بهانه های مختلف از تعهدات خود شانه خالی کرده است.

نوبت مسئولان است که قدر مردم را دانسته و به وظیفه خدمت رسانی خود عمل کنند

امام جمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه های نماز به دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت : کسانی که در انتخابات اخیر رأی نیاوردند نجابت به خرج دادند باید تقدیر کرد و از فتنه گران سال ۸۸ که با رفتار نانجیبانه کشو را با ایجاد بحران به لبه پرتگاه بردند باید مورد نکوهش قرار گیرند.

حجت الاسلام  والمسلمین قاضی، با تجلیل از حضور گسترده مردم در انتخابات افزود: مردم وظیفه شان را به بهترین شکل انجام دادند و حالا نوبت مسئولان است که قدر مردم را دانسته و به وظیفه خدمت رسانی خود عمل کنند.

امام جمعه دزفول  با انتقاد از هجمه به شورای نگهبان، اقدام شورای نگهبان در بررسی صلاحیت کاندیداها را اقدامی در راستای وظایف قانونی شورای نگهبان اعلام کرد و گفت: تخریب شورای نگهبان اقدامی غیرقانونی، غیرشرعی و غیراخلاقی است.

خطیب نماز جمعه دزفول افزود: مجلس شورای خبرگان رهبری باید انقلابی فکر و انقلابی عمل کند و به طور قطع آمریکا و دشمنان ایران اسلامی از چنین مجلس انقلابی خواهند ترسید.

حوادث چهارشنبه سوری جز پشیمانی و ایجاد فضایی برای ناامنی و آزار مردم چیزی به همراه ندارد

امام جمعه دزفول، به چهارشنبه آخر سال و حوادث دلخراش آن اشاره و با انتقاد از برخی اقدامات که موجب سلب آرامش و آسیب به دیگر همشهریان می شود، گفت: خانواده ها باید مراقب جوانان و فرزندان خود باشند و با نگاه به این موضوع از دریچه عقل و منطق جلوی چنین اقدامات  خلاف عقلی را بگیرند.

خطیب جمعه دزفول، ادامه داد: حوادث چهارشنبه سوری جز پشیمانی و ایجاد فضایی برای ناامنی و آزار مردم چیزی به همراه ندارد.

مناسبت های دیگر

امام جمعه دزفول  با اشاره به حادثه تروریستی در نمارجمعه تهران در اوایل انقلاب به دست کوردلان منافق وحمایت بیشرمانه آمریکا و مدعیان حقوق بشر گفت: در حالی آمریکا گوش عالم را از مبارزه با تروریست پر کرده که گروهک تروریستی منافقین را به رسمیت شناخته است.

امام جمعه دزفول  همچنین به سالگرد ارتحال سید احمد خمینی یادگار امام راحل، نیز اشاره کرد و گفت: سید احمد خمینی مصداق کامل ولایتمداری بود که باید این پیروی از ولایت یادگار امام، الگویی برای  مردم شریف و بیت حضرت امام(ره) شود.

خطیب نماز جمعه دزفول با انتقاد از قراردادن نام حزب الله لبنان در لیست گروه های تروریستی توسط شورای خلیج فارس، گفت: حکام خودفروخته خلیج فارس بار دیگر سرسپردگی خود به اسرائیل را با این کار نشان دادند.

حجت الاسلام والمسلمین  همچنین با اشاره به  موضوع سوریه و تلاش برای ایجاد تجزیه آن کشور به هوشیاری در این خصوص هشدار داد و گفت: پس از پیروزی های جبهه مقاومت و ارتش سوریه، آرزوی آمریکا تجزیه سوریه است که باید مراقب این توطئه بود.namaz94.12.2100003namaz94.12.2100001