۱۶م، اسفند ۱۳۹۴
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۶م, اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۹:۱۳ ق.ظ | کد خبر: 55335

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجة الاسلام و المسلمین قاضی امام جمعه دزفول در روز درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی و در آستانه شهادت صدیقه طاهره (س) در آموزشگاه بوعلی شهرستان دزفول حضور یافت و ضمن تبریک این روز گفت: بواسطه روحیه کمال طلبی انسان، هیچ چیز مانع رشد و شکوفایی فرزندان ما نمی شود و این نشانه ای از عظمت خداوند است.

امام جمعه دزفول گره خوردن این ایام که منسوب به گل سرسبد آفرینش است با هفته منابع طبیعی را مورد اشاره قرار داد و افزود: دانش آموزان، مربیان و مسئولان این آموزشگاه با برپایی چنین جلسه ای، صفحه ای از قدرت خلقت را به نمایش گذاشتند.

حجة الاسلام و المسلمین قاضی این آموزشگاه را بسیار بشاش و پرنشاط خواند و اظهار کرد: خداوند انسان را آفرید و او را اشرف مخلوقات قرار داد و تمام هستی و موجودات،- که از طفیل خلقت نبی مکرم اسلام و اهل بیت علیهم السلام خلق شده اند – را برای رشد انسان در خدمت وی قرار داد.

امام جمعه دزفول تأکید کرد: زمینه ای در نهاد انسان بعنوان اشرف مخلوقات وجود دارد که با کسب شرایطی رشد یافته و می تواند انسان را جانشین خداوند بر روی زمین سازد.

حجة الاسلام و المسلمین قاضی خاطرنشان کرد: قدرت الهی زمین را پس از میراندن، رویانده و حیاتی دوباره می بخشد و همانگونه که طبیعت، با درخت و سبزه زنده می شود، قلبهای ما انسانها نیز با نور علم و ایمان حیات می یابد و باید کسب علم و دانش را قدر دانست.

امام جمعه دزفول استواری در کسب علم و دانش را مورد تأکید قرار داد و افزود: وعده خداوند بر این است که هر کس را دوست بدارد علم را چون نوری در دل قلب او قرار داده، حکمت را بر زبانش جاری و سخنان وی را حکیمانه خواهد ساخت.

امام جمعه دزفول خاطرنشان کرد: اگر انسان از یکی از نعم الهی مانند بینایی محروم شود، دل وی روشن خواهد بود و چه بسا کسانی که چشمان بینا داشته و چشم دلشان نابینا و کور است.

در پایان این مراسم به مناسبت روز درختکاری نهالی به دست حجة الاسلام و المسلمین قاضی امام جمعه دزفول در این آموزشگاه کاشته و آبیاری شد.amuzeshgahebuali00003amuzeshgahebuali00005
amuzeshgahebuali00002
amuzeshgahebuali00006amuzeshgahebuali00007

نظر بینندگان
  1. عبداله ساجدی says:

    سلام چقدر خوب بود درخت مثمر می کاشتید ارادتمند اقا سید بزرگوار