۲۸م، مرداد ۱۳۹۴
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۸م, مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱:۴۲ ب.ظ | کد خبر: 50944

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجت الاسلام و المسلمین قاضی در جلسه شورای فرهنگ عمومی که در نهاد امامت جمعه شهرستان دزفول و با حضور جمعی از مسئولین برگزار شد ضمن تبریک دهه کرامت و ولادت حضرت معصومه (س) و امام رضا(ع) گفت: اهمیت زیارت حضرت معصومه (س) که در احادیث فراوان نقل شده، منظور زیارتی است که توأم با معرفت ناشی از شناخت اهل بیت(ع) باشد.

امام جمعه دزفول در این جلسه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای مجمع جهانی اهل بیت (ع) بیان کرد: جلوگیری از نفوذ فرهنگی آمریکا دقیقا با مأموریت و وظیفه شورای فرهنگ عمومی متناسب می باشد، چون آمریکا از طریق نفوذ در فرهنگ، سیاست و اقتصاد کشور ما قصد ضربه زدن به انقلاب اسلامی را دارد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول با بیان این مطلب که شورای فرهنگ عمومی باید با درست انجام دادن وظیفه خود جلوی نفوذ دشمن را بگیرد افزود: آمریکایی ها به دنبال بهانه هستند تا در مسائل فرهنگی کشور نفوذ کنند و طبق بیان مقام معظم رهبری که روح امید و نشاط را در جامعه دمید، با تمام توان در مقابل نفوذ فرهنگی آمریکا خواهیم ایستاد.

حجت الاسلام و المسلمین قاضی با تاکیدبرتحقق اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: مسئولین باید از تعارف و شعار به نام اقتصاد مقاومتی دست برداشته و مقید به کلیات اقتصاد مقاومتی که بدون ابهام است باشند و با شرایطی که در دنیا حاکم است باید با برنامه مانع نفوذ دشمن و دخالت در امور اقتصادی، سیاسی و فرهنگی کشور شد.

امام جمعه دزفول با اشاره به دیداری که با سردار فضلی در تهران داشت بیان کرد: با ارائه گزارشی از برنامه های ۴ خرداد در دزفول به ایشان و پیگیری تشکیل تیم مقاومت فوتبال جوانان در شهرستان دزفول، با موافقت سردار فضلی با مردمی شدن ۴ خرداد از طریق دستگاهها و نهادهای دولتی مواجه شدیم.

ایشان با توجه به اینکه ۴ خرداد نماد مقاومت ملت ایران است افزود: قصد برجسته کردن دزفول را نداریم بلکه با بزرگداشت ۴ خرداد می توان استقامت و پایداری مردم دزفول را که نماد مقاومت کل ملت ایران می باشد به یک مناسبت ملی تبدیل نمود که با حضور دکتر فیروزآبادی در مراسم ۴ خرداد امسال که با اذن مقام معظم رهبری بوده، نقطه عطف و اعتباری برای این روز می باشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول با اشاره به ظرفیتهای فراوان شهرستان برای ۴ خرداد گفت: باید برای برنامه های ۴ خرداد برنامه ریزی دقیق صورت گیرد و با تقسیم کار و مشخص شدن مسئولیتها بتوان برنامه های بهتر و منسجم تری برگزار کرد.

درادامه این جلسه حجت الاسلام و المسلمین بیگدلی با تبریک دهه کرامت و تکریم روز امامزاده سبزقبا اظهار کرد: در تکریم امامزاده سید محمدبن موسی الکاظم باید کار اساسی صورت گیرد و مهمترین کار این است که در جدول رسمی اداره اوقاف قرار گیرد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی بیان کرد: نگاه مسئولین شهرستان دزفول باید درجهت تبدیل سیاحتی بودن شهرستان به زیارتی نمودن این شهرستان باشد و نگاه سیاحتی مسئولین در جهت فراهم کردن زیرساختهای زیارتی با شعار “دزفول، آرامش و معنویت” باشد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی دزفول  در ادامه با اشاره به اینکه گردشگری یکی از عوامل اشاعه فساد و مواد مخدر است تصریح کرد: معماری شهرستان دزفول از سبک اسلامی فاصله گرفته و سنخیت دینی ندارد و با زیباتر شدن شهرستان فساد عمق بیشتری می یابد و برای اجرای این امور باید کمیته هایی تشکیل داد.

درادامه این نشست  در خصوص برگزاری یادواره سردار شهید عظیم محمدی زاده از بانیان تیپ ۷ مقاومت دزفول و لشکر ۷ ولیعصر خوزستان در دوران دفاع مقدس برنامه ریزی شد.
یادواره این سردار شهید با رویکرد ملی و فضاسازی در جامعه با هدف بازتولید معانی ارزشی اوایل سال آینده با حضور سرداران دوران دفاع مقدس در دزفول برگزار می شود.

shorayefarhangi00004shorayefarhangi00001 shorayefarhangi00002 shorayefarhangi00003 shorayefarhangi00005