۱۵م، مرداد ۱۳۹۴
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
امام جمعه بخش شعبیه شوشتردر بازدید از مصلای دزفول

بعضی از امور فرهنگی در مصلای دزفول در استان خوزستان بی نظیر است+ مصاحبه

زمان انتشار: ۱۵م, مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱:۰۱ ب.ظ | کد خبر: 50546

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجت الاسلام و المسلمین منصوری امام جمعه  بخش شعیبیه شهر گوریه ازتوابع شهرستان شوشتر به اتفاق هیئت همراه از اعضای ستاد نماز جمعه این شهراز واحدهای  فرهنگی مصلای شهرستان دزفول دیدن کردند.

حجت الاسلام و المسلمین منصوری پس از بازدید از حوزه ی ام ابیها ، مرکزآموزش علوم اسلامی کوثر ، بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) ، ستاد نماز جمعه وپایگاه اطلا ع رسانی مجد دز با ارائه گزارشات مدیران این واحدها از نزدیک با فعالیت های آنها آشنا شد.

امام جمعه بخش شعیبیه شهر گوریه ازتوابع شهرستان شوشتر با حضور در استودیوی این نهاد فرهنگی  و در گفتگو با خبرنگار این پایگاه از حجت الاسلام و المسلمین قاضی امام جمعه دزفول که ما را به میزبانی خود پذیرفتند تشکرکرد و گفت: این سفر، اولین سفر برون ستادی خود و دیدار با ستادهای نماز جمعه استان است که از شهرستان دزفول آغاز نموده ایم.

حجت الاسلام و المسلمین منصوری افزود: سابقه ذهنی از نظم، موفقیت و پیشرفت ستاد نماز جمعه دزفول داشتیم و به همین دلیل تصمیم گرفتیم که اعضای ستاد نماز جمعه شعییبه که مخلصانه تلاش می کنند را با این مجموعه موفق که الگوی موفقی برای خدمت رسانی می باشد، از نزدیک آشنا نماییم.

وی  ستاد نمازجمعه دزفول را بسیار موفق خواند و بیان کرد: نظم و پشتکار و ابتکار و حضور روحانیون که از شاخصه های موفقیت است در این مجموعه کاملا مشهود بود. همچنین استودیو ضبط  در بنیادفرهنگی حضرت مهدی موعود(غج) دزفول در استان بی نظیر است و در راستای یک نهاد موفق گام برمی دارد، مردم به ارتباط با امام زمان نیاز دارند و این استودیو می تواند معارف مهدوی را نشر دهد و بسیار امید دهنده است و ارتباطی سالم را  بوجود می آورد. با گزارش دلگرم کننده ای که از این نهاد شنیده شد آینده ای بسیار خوب برای این بنیاد در انتظار می باشد.

امام جمعه شعیبیه درخصوص فعالیت های  فرهنگی امام جمعه شهرستان دزفول در مصلای دزفول و کارهای فرهنگی در دست اقدام ایشان گفت :امثال حاج آقای قاضی دزفولی واقعا به دنبال جلب رضایت امام زمان(عج) هستند و همه کارهایی که انجام می شود در راستای تسلای دل امام زمان(عج) و ایجاد یک مجموعه فرهنگی و علمی در اختیار آقا ولیعصر(ع) است، چون همانگونه که می دانید نهاد امام جمعه محور وحدت تشیع و مسلمانان است و هر چقدر بیشتر در این زمینه کار شود ما قطعا در اهداف مهدوی آقا ولیعصر(ع) بیشتر موفق می شویم. همه این فعالیت ها و چیزی که من امروز دیدم در این راستا است.

وی در ادامه افزود: احساس می کنم سال به سال حاج آقای قاضی دزفولی با مجموعه همکاران خود به دنبال ابتکار و رشد کار هستند که قطعا موفق هستند و انشاء الله از نماز جمعه های موفق سراسر کشور هستند.

ایشان با اشاره به حضورشان در اندیشه تهران و بازدید از آنجا تبیین کرد: آنها واقعا کار قشنگی انجام داده اند و حالا مجموعه مصلای دزفول را که با فعالیت های اندیشه تهران مقایسه می کنم می بینم نه تنها کمتر از آنجا نیست بلکه بیشتر است و واقعا نماز جمعه باید محور کارهای فرهنگی شهرستان باشد که بحمد لله دارد انجام می شود و آرزوی موفقیت و توفیقات روزافزون برای همه عزیزان بخصوص استاد مکرم حاج آقای قاضی دزفولی را دارم.

امام جمعه شعیبیه در پاسخ به سؤال خبرنگار ما در خصوص وظایف منتظران در عصر حاضرتوضیح داد: منتظر باید قدر خود را بداند و بداند که منتظر کیست؟ منتظر کسی است که پیغمبر(ص) آرزوی دیدنش را می کرد. منتظر کسی است که اجر شهدای بدر و احد را دارد. منتظر کسی است که امام حسین (ع) آرزوی دیدن او را دارد. منتظر کسی است که در ثوابش آمده که بهترین اعمال انتظار شمرده شده است. پس قدر دانستن اولین وظیفه منتظر است.

ایشان روایتی از پیامبر را نقل کرد وافزود: اصحاب پیش پیغمبر(ص) نشسته بودند که ناگهان پیغمبر(ص) آهی کشیدند و فرمودند خدایا من را به برادران خودم ملحق کن و بشناس اصحاب فرمودند یا رسول الله همه ما برادران شما هستیم فرمودند لَا إِنَّکُمْ أَصْحَابِی شما اصحاب من هستید و برادران من نیستید برادران شما چه کسانی هستند  وَ إِخْوَانِی قَوْمٌ فِی آخِرِ الزَّمَانِ آمَنُوا وَ لَمْ یَرَوْنِی برادران من گروهی هستند در آخر الزمان که ندیده به من ایمان می آورند من آنها را دوست دارم.  پس ای منتظرین بدانید شما کسانی هستید که امام زمان پیغمبر دوست دارد شما را ببیند.

حجت الاسلام و المسلمین منصوری وظیفه منتظر را دوستی با امام زمان و نرنجاندن ایشان برشمرد و افزود: ما دو کار می توانیم انجام بدهیم یک بار امام زمان را بخندانیم و یک بار ایشان را بگریانیم و ناراحت کنیم از کارهای خوب ما می خندد و از کارهای بد ما ناراحت می شود. عزیزان دوشنبه ها و پنج شنبه ها اعمال به صورت ویژه عرضه می شود لذا امام راحل می فرمودند که این ۲ روز را روزه بگیرید همه اهل بیت اعمال ما را می بینند نگاه حرام ،  دروغ ،غیبت، فتنه ایجاد کردن بین دوستان همه را می بینند تصمیم بگیریم امام زمانمان را نرنجوریم ، یعنی چی؟ یعنی بدانیم که دارد ما را می بیند و بعد می توانیم بگوییم یعنی اول حس کنیم که مد نظر امام زمان هستیم إِنّا غَیْرُ ناسینَ لِذِکْرِکُمْ امام زمان فرمودند ما شما را فراموش نمی کنیم شما ما را فراموش نکنید خورشید بعضی وقت ها پشت ابر می رود و می گوییم خورشید نیست در صورتی که خورشید هست ولی من آن را نمی بینم

باید دوست امام زمان باشیم، یعنی حس کنم و یقین پیدا کنم که امام زمان من را می بیند و من تحت نظر امام زمان هستم آنوقت می توانم به راحتی با امام خیلی راحت دوست داشته باشم و بدانم که امام زمان برای تک تک کارهای خوب من خوشحال و از کارهای بد من ناراحت می شود این ارتباط سالم با آقا ولیعصر(عج) می باشد.

گناه نکردن را یارگیری برای امام زمان بدانم که امام زمان از چه چیزی خوشش می آید و از چه چیزی بدش می آید اینها همه خیلی مؤثر است محبت و دوستی بین همدیگر اینها از کارهایی است که امام زمان واقعا خوشش می آید عزیزان عهد کنیم که سربار امام زمان نباشیم گفت یار چه باشیم؟ بار شاطر نباشیم و یار خاطر باشیم و برای آقا یار باشیم ایشان بسیار از ناراحتی ما ناراحت می شوند.

mansury-bazdid00014

mansury-bazdid00003 mansury-bazdid00008 mansury-bazdid00005 mansury-bazdid00012 mansury-bazdid00009 mansury-bazdid00013 mansury-bazdid00015