۸م، مرداد ۱۳۹۴
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۸م, مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۴:۳۰ ب.ظ | کد خبر: 50390

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” مهندس رحیمی مدیرکل صدا و سیمای استان خوزستان در جلسه شورای اداری شهرستان دزفول که در مصلای امام علی(ع) برگزار شد، با اشاره به اینکه مصلای جمعه دزفول علاوه بر محل اقامه نماز جمعه، یکی از قطبهای فرهنگی استان می باشد گفت: ضمن تأکید مقام معظم رهبری بر اینکه هر کدام از بقاع متبرکه باید تبدیل به قطب فرهنگی شود، این مصلی نیز به برکت عالم ربانی حضرت آیت الله قاضی (ره) بنیانگذار مصلی و شعبات فرهنگی اطراف آن، این مکان را منحصر به فرد نموده است.

پایگاه عبادی- سیاسی نماز جمعه یکی از بزرگترین پایگاههای رسانه ای جهان اسلام است

مهندس رحیمی با گرامیداشت ۵ مرداد که به فرمان امام (ره) و با انتصاب آیت الله طالقانی به امامت جمعه مرکز کشور اولین نماز جمعه اقامه شد اظهار داشت: پایگاه عبادی- سیاسی نماز جمعه یکی از بزرگترین پایگاههای رسانه ای جهان اسلام است که در اجتماع مسلمین پیام بسیار ارزشمندی دارد.

کار صدا و سیما و نهاد امامت جمعه رسانه ای و پیام رسانی، و هر دوآنتن نظام جمهوری اسلامی هستند

مدیر کل صدا و سیمای استان، کار صدا و سیما و نهاد امامت جمعه را رسانه ای و پیام رسانی، و هر دو را آنتن نظام جمهوری اسلامی دانست و افزود: همکاری این دو نهاد و دو مرکز اطلاع رسانی و رسانه ای برکات زیادی به دنبال خواهد داشت و نمونه بارز این همکاری را در مناسبتهای خاص مانند ماه محرم و صفر، ماه رمضان، نماز عید فطر و موارد دیگر که به صورت زنده پخش می شود را بیان کرد.

از این هفته یک گزارش تولیدی خبری از نماز جمعه شهرها از استان پحش خواهد شد

مهندس رحیمی عنوان کرد: از این هفته به مناسبت سالروز اقامه اولین نمازجمعه، هر هفته یک گزارش تولیدی خبری از یک شهر که در مصلی و از نمازگزاران تهیه می شود علاوه بر بسته خبری نماز جمعه که هر هفته پخش می شود خواهیم داشت که در همان هفته از صدا و سیمای استان پخش خواهد شد و این هفته این گزارش را از شهرستان دزفول داریم.

مشکل دیجیتال در بعضی از شهرهای بزرگ  با همکاری فرمانداران در حال انجام است

مدیرکل صدا و سیمای استان خوزستان ضمن اشاره به فعال بودن دیجیتال در تمام شهرهای استان گفت: با بررسی های فنی صورت گرفته، در بعضی از شهرهای بزرگ نیاز به نصب آنتن تقویتی می باشد که با همکاری فرمانداران در حال انجام است.

ویژگیهای مصلی دزفول منحصر بفرد است

 مهندس رحیمی  با توجه به فرهنگی بودن و منحصر به فرد بودن ویژگیهای مصلای دزفول پیشنهاداتی ازجمله، راه اندازی مرکز مشاوره ازدواج آسان که افزایش جمعیت را به دنبال دارد و از دغدغه های مقام معظم رهبری نیز می باشد و همچنین راه اندازی مرکز آموزش بعضی از مهارتها در راستای اقتصاد مقاومتی در مکان مصلی به نهاد امامت جمعه دزفول ارائه داد.

مدیرکل صدا وسیمای استان ضمن حمایت از افرادی که در حال ارائه خدمات استاندارد مهارتی که از فنی و حرفه ای آموخته باشند تأکید کرد: از کسانی که در راستای تغییر ذائقه جامعه از پشت میز نشینی به کار در بازار قدم بردارند نیز حمایت خواهیم کرد.

بهره مندی از کارشناسانی خوبی که به دزفول می آیند

مهندس رحیمی با توجه به ارتباط شهرستان دزفول با تهران و حضور کارشناسان خوبی که به این شهرستان سفر می کنند اشاره کرد وگفت : در استودیوی ضبط خبر در مصلی می توان برنامه هایی ضبط نموده و از آنها در صدا و سیما استفاده نمود.

مدیرکل صدا وسیمای استان در پایان اظهار داشت: امیدوارم که با یاری مسئولین شهر، امام جمعه و مردم از ظرفیتهای بسیار زیاد و غنی شهرستان پهناور دزفول حداکثر استفاده را داشته باشیم.

shorayeedare00002 shorayedari00003