۶م، مرداد ۱۳۹۴
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۶م, مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۵۸ ب.ظ | کد خبر: 50344

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” گردهمایی منادیان توحید با حضور علما وفضلا،  آیت الله شفیعی، آیت الله حیدری، ائمه جمعه  استان ، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی قاضی دزفولی و اعضا ستاد اقامه نماز جمعه خوزستان به مناسبت ۵ مرداد ماه سالروز اقامه اولین نماز جمعه بعد از استقرار نظام جمهوری اسلامی به فرمان امام خمینی(ره) در اهواز برگزار شد.

  دراین مراسم آیت الله سید محمد علی موسوی جزایری، نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز با تاکید بر اینکه نماز جمعه یک فریضه عبادی و سیاسی است بیان داشت: در دوران حکومت طاغوت تکلیفی در این خصوص بر عهده انسان نیست اما زمانی که نظام اسلامی حاکم باشد برپا کردن نماز جمعه به جا و مورد است.

امام جمعه اهواز ضمن یاد آوری صدور حکم آیت الله طالقانی به عنوان نخستین امام جمعه کشور توسط امام خمینی(ره) تصریح کرد: ۵ مرداد ماه فرصت مناسبی برای مرور تاریخ و قدردانی از خدمات بزرگان است.

ایشان ابراز داشت: اکنون در کشور بیشتر از ۸۰۰ مورد و همچنین در استان خوزستان ۴۱ مورد نماز جمعه برگزار می شود.

آیت الله موسوی جزایری با اشاره به آیاتی از قرآن مجید گفت: چه سعادتی بالاتر از اینکه امروز شما همان عزیزانی هستید که مقدمات نماز را برای نمازگزاران فراهم می کنید

ایشان در ادامه با بیان اینکه حکم ائمه جمعه توسط مقام معظم رهبری داده می شود و شورای سیاست گذاری در این امور دخالتی ندارد و فقط مقدمات را فراهم می کند وظایف ائمه جمعه را مهم خواند و افزود همه باید در این امور کمک کنند.

امام جمعه اهواز از مردم درخواست کرد اگر برای بهبود وضعیت جامعه نظر و پیشنهادی دارند ارائه دهند زیرا این پیشنهادات پس از بررسی اگر قابلیت اجرا داشته باشد عملیاتی می شود.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان با تاکید بر استعداد ها و توانمندی های استان خوزستان در همه زمینه ها از جمله فضای رودخانه ها و کشاورزی تصریح کرد: مدیران می توانند با جذب سرمایه ها از سراسر کشور در این باره اقدام کرده و موجب جذب توریست و اشتغال و برطرف کردن محدودیت های استان شوند.

 آیت الله موسوی جزایری  درپایان با اشاره به روایتی یادآور شد که دنیا فانی و گذر است و فقط آخرت باقی و پایدار است.

در این مراسم ائمه جمعه استان خوزستان از زحمات و تلاش های آیت الله سید محمد علی موسوی جزایری، نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز تشکر کردند.

همچنین دراین مراسم استاندار خوزستان تصریح کرد: تبادل نقطه نظرات مسؤولان نظام، رهبری و مردم از ویژگی‌های نمازجمعه است؛ در دوران انقلاب ائمه جمعه از شخصیت‌های بارز و شاخص دینی و سیاسی بودند.

مهندس مقتدایی با تأکید براین که دشمنان ضد انقلاب از کانون نمازجمعه وحشت دارند، عنوان کرد: ترور شخصیت های بارز در دوران انقلاب بیانگر این مسأله است؛ جایگاه خطیب نمازجمعه با توجه به تهاجم هایی که به این سنگر خواهند شد، مشخص می شوند.

وی با اشاره به این که نمازجمعه در دوران دفاع مقدس کانونی برای بسیج همه امکانات جهت اعزام به جبهه ها بود، ادامه داد: در دوران دفاع مقدس، نمازجمعه در هر شرایطی برپا می‌شد.

استاندار خوزستان تأکید کرد: در استان خوزستان، آیت الله موسوی جزایری، مرحوم آیت الله قاضی دزفولی و چندی دیگر از علما سمبل دفاع مقدس هستند.

در پایان این مراسم با گرامیداشت یاد وخاطره ائمه جمعه فقید استان خوزستان بویژه حضرت آیت الله سید مجد الدین قاضی دزفولی امام جمعه فقید دزفول با اهدای لوح به خانواده معظم ایشان تجلیل شد.

monadiantuhed00007 monadiantuhed00001 monadiantuhed00003 monadiantuhed00002 monadiantuhed00009 monadiantuhed00012 monadiantuhed00014