۲۳م، خرداد ۱۳۹۴
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

امام جمعه دزفول: قرآن نسخه شفابخش زندگی در همه اعصار و برای همه بشریت است.+ متن کامل خطبه ها

ماه مبارک رمضان به همان اندازه که ماه خود سازی فردی و تزکیه و اصلاح نفس است ماه توجه به تحکیم و مسائل اجتماعی و جامعه هم است.

زمان انتشار: ۲۳م, خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۷ ق.ظ | کد خبر: 49245

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجد دز: خطیب نماز جمعه دزفول  در نماز باشکوه جمعه که در مصلای امام علی (ع) برگزارشد در خطبه اول نماز ضمن دعوت مردم به تقوای الهی  به تبیین سبک زندگی قرآنی پرداخت .

رمضان بهار قرآن

امام جمعه دزفول در آستانه ماه مبارک رمضان، گفت: رمضان بهار قرآن است  و قرآن کریم پاسخ گوی نیازهای بشریت است و حقیقتا کتابی است که ماحصل تمام ادیان الهی و شریعت ها و کتب آسمانی و رسل، و به خاطر همین معجزه پیامبر(ص) شناخته شده است.

ماه خود سازی فردی و تزکیه و اصلاح نفس و ماه توجه به تحکیم و مسائل اجتماعی

حجت الاسلام و المسلمین قاضی با اشاره به استفاده از تمام فرصتها  در این ایام پربرکت بیان کرد: ماه مبارک رمضان به همان اندازه که ماه خود سازی فردی و تزکیه و اصلاح نفس است ماه توجه به تحکیم و مسائل اجتماعی و جامعه هم است.

عزت ملت ایران و استقلال کشور باید در مذاکرات هسته ای حفظ  شود

امام جمعه دزفول در بخشی دیگر از خطبه های نماز  با اشاره به مذاکرات ۱+۵ تأکید کرد: تنها راه توفیق در مذاکرات ایستادگی است و تیم مذاکره کننده ما باید فقط روی مسائل اصولی و خط قرمزهایی که عزت ملت ایران و استقلال کشور حفظ می شود با تمام وجود ایستادگی کند و بداند که ملت ایران و رهبری در این ایستادگی و مقاومت در مقابل زیاده خواهی های دشمنان ما حامی و پشتیبان تیم مذاکره کننده خواهند بود.

داعش و تروریستها  بزرگترین عامل ناامنی در جهان

امام جمعه دزفول داعش و تروریستها را بزرگترین عامل ناامنی در جهان بیان کرد و افزود: با درآمدهای میلیاردی از منابع نفتی عراق و سوریه که صرف کشتار مسلمانان می شود این گروه جنایتکار به عنوان یکی از ثروتمندترین گروه های تروریستی دنیا به شمار می آید.

حمایت غرب وبعضی کشورها از داعش

وی با اشاره  به حمایت برخی از کشورها از این گروه جانی گفت: کشورهایی مثل ترکیه و اردن به داعشی ها کمک می کنند وکشورهای غربی که داعیه مبارزه با تروریست گوش عالم را کر کرده مشتریان اصلی آنها هستند و این در حالی است که  دغل بازان، حیله گران، از آنها نفت می خرند.نفتی که مال دزدی است و مال ملت هاست.

ایشان با اشاره به ۲۶ خرداد ماه سالروز شهادت مجاهدان دلیراسلام شهیدان بخارایی، امانی، صفارهرندی و نیک نژاد تصریح کرد: این سربازان موفق شدند در سال ۱۳۴۴ حسنعلی منصور نخست وزیر وقت و خائن به کشور و ملت را اعدام انقلابی کنند که در پی آن، آنها را  دستگیر کرده و تیر بارانش کردند و به شهادت رساندند.

تاکید بر حل مشکلات کشاورزان وجلوگیری از ضرر زیان آنها

امام جمعه دزفول در ادامه با اشاره به ۲۷ خرداد ۱۳۵۸ سالروز تشکیل جهاد سازندگی به فرمان امام (ره) دزفول را قطب کشاورزی دانست و گفت:  امسال سطح زیر کشت گندم آبی ۳۷ هزار هکتار بوده و سطح زیر کشت گندم دیم ۱۷ هزار هکتار بوده که به دلیل خشکسالی از این بخش هیچ برداشت و محصولی به دست نیامده است.

وی با بیان اینکه  میزان خرید گندم از کشاورزان دزفولی ۸۸ هزار تن گندم خوراکی بوده و ۳۵ هزار تن گندم بذری بوده است یاد آورشد: باید به مشکلات کشاورزان توجه داشت و از ضرر و زیان های ناشی از عدم سیاست گذاری های صحیح  به کشاورزان جلوگیری نمود.

امام جمعه دزفول تصریح کرد : برداشت محصولاتی مثل گوجه یا محصولات دیگر امسال  اصلا با صرفه نیست  و کشاورزان دچار ضررهای فوق العاده ای  شده اندکه این موضوع  برای استقلال و اقتصاد کشور خوب نیست و برای اقتصاد مقاومتی کشور که حضرت آقا می فرمایند مضر است که باید مسئولین دقت و توجه داشته باشند.

با قاطعیت با هنجار شکنان فاسد بر خورد شود

جچت الاسلام والمسلمین قاضی  از تشکیل ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر در آستانه ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: مردم باید بتوانند در فضایی سالم و امن و به دور از مفسده ها و منکرات اخلاقی از فضاهای مفرح و آرام ساحل رودخانه دز استفاده کنند. و از مسئولین خواست تا با قاطعیت مطابق قانون و مقرارات با افراد بی مسئولیت برخورد نمایند.

مشروح خطبه های  نماز جمعه دزفول که مورخ ۲۲ خرداد ۹۴ توسط حجت الاسلام والمسلمین “سید محمد علی قاضی ” امام جمعه دزفول که در مصلای امام علی (ع) دزفول ایراد شد:

خطبه اول

خواهران و برادران ایمانی، نمازگزاران عزیز همه شما و خودم را دعوت به رعایت تقوای الهی می نمایم. خداوند برای پرهیزگاران و برای کسانی که مراعات فرامین الهی را می نمایند اجر و پاداش بزرگی قرار داده است انشاءالله خدای متعال توفیق دهد که این اجر و پاداش شامل حال همه ما با رعایت تقوای الهی بشود.

این جمعه آخرین جمعه ماه شعبان است و در آستانه ورود به ماه مبارک رمضان قرار گرفته ایم و چون ماه صیام بهار قرآن است از این هفته سبک زندگی قرآنی را مورد بحث قرار می دهیم.

قرآن نسخه شفابخش زندگی در همه اعصار و برای همه بشریت است. “ و ننزل من القران ما هو شفاء ” قرآن شفابخش تمامی آلام انسانهاست و ریشه تمام مشکلات و معضلات جوامع بشری عدم انس گرفتن و فاصله گرفتن از قرآن است.

قرآن کریم میفرماید: “ لیس للانسان الا ما سعی ” یعنی انسان به هر مقداری که سعی و تلاش می کند نتیجه می گیرد و ماحصل تلاش و زحمت خود را بدست می آورد. این سنت الهی است که قرآن آن را بیان می کند.

لذا پیشرفت هرکس، در هر عرصه ای بستگی به تلاش و سعی و همت او دارد، مردم در اجتماع به چند دسته تقسیم می شوند. یک دسته انسانهایی هستند وارفته و تنبل و کسل و بی رمق که نه برای خود مفیدند و نه برای جامعه کاری ارزشمند و مفید انجام می دهند، نه دنیای آبادی دارند و نه آخرت سعادتمندانه ای برای خود فراهم کرده اند. در ادعیه ماه مبارک رمضان هم اینچنین می خوانیم: “ اللهم انی اعوذ بک من الکسل و الفشل ” خدایا از بیحالی و کسالت و بی رمقی به تو پناه می برم. این یکی از ادعیه ماه مبارک رمضان است.

دسته دوم انسانهایی هستند که اهل فعالیت و تلاش هستند و ذوق سرشاری دارند، هنرمند وزیرک هستند اما افکار شیطانی دارند و همه هم و غم آنها برای رسیدن به دنیا و مطامع دنیوی است. اینها کسانی هستند که در بدست آوردن پست و مقام و زدوبندهای سیاسی واقتصادی و اجتماعی انسانهای موفقی هستند، زیرک هستند،  روابط عمومی قوی دارند، ارتباط برقرار می کنند و از خلأها و نقصانهایی که وجود دارد و از بی ملاکی و بی معیاری هایی که در جامعه وجود دارد، از روابطی که بر ضوابط ارجحیت دارد به خوبی استفاده می کنند.

اینها کسانی هستند که نزد خدا بهره ای ندارند، خسران زده اند و به هر گناه و آلودگی دست می زنند که به هدفشان برسند، از خدا و روز قیامت بهره ای ندارند. خود را زرنگ و نخبه به حساب می آورند وقتی موفق می شوند که سر کسی کلاه بگذارند، مال و ثروت، خانه و اتومبیل کسی را از دستش درآورند، می گویند ببین چقدر زرنگی کردم و توانستم خانه اش را از چنگش درآورم؟ خود را زرنگ می پندارند.

عده ای هم که انسانهایی سطحی نگر هستند به اینها بعنوان آدم چابک نگاه می کنند و می گویند چه آدم زرنگی است که می تواند یک شبه این همه پول جمع کند. در یک معامله این همه سود کند. این گروه گروهی هستند که برای آنها دنیا محور است و دنیا محورند. دنبال آخرت نیستند.

گروه سوم انسانهایی زیرک هستند و از هر فرصتی برای رسیدن به اهداف بلند خود استفاده می کنند و بهره می برند، اهل ایمان و تقوی هستند، خداترس هستند، اهل حلال و حرام خدا هستند، انسانهایی هوشمند و بصیرند، قدر نعمتهای الهی را می دانند، برای آینده خود توشه جمع آوری می کنند، انسانهایی خدامحور هستند، در زندگی آنها خدا محور اصلی است. هر چه خدا گفته انجام می دهند و از هر چه خدا نهی کرده اجتناب می کنند. ایمان و اطاعت خدا را با هیچ متاعی معاوضه نمی کنند.

خداوند در سوره نور آیه ۳۷ میفرماید: ”  رجال لاتلهیهم تجارة و لا بیع عن ذکر الله و اقام الصلوة و ایتاء الزکوة یخافون یوما تتقلب فیه قلوب و الابصار” اینها مردانی هستند که هیچ تجارتی و هیچ خرید و فروشی آنان را از یاد خدا غافل نمی کند. هیچ کاری آنها را مشغول نمی کند که از برپا داشتن نماز و پرداخت زکات باز بمانند.

آنها از روزی می ترسند که دلها و دیده ها از آن روز پریشان و دگرگون است. ترس آنها از قیامت و از حساب و کتاب قیامت است. روز قیامت روزی است که با کنار رفتن پرده غفلت از روی حقایق و آشکار شدن حقیقت چشمها و دلها دگرگون می شود. در آن روز فقط نور ایمان است که به انسان فایده می رساند و چشم و دل انسان را روشن می کند. فلذا کفار و انسانهای بی ایمان نوری ندارند. کفار در روز قیامت کور محشور می شوند چون از نور ایمان که می توانند همه چیز ببینند و حقایق را ببینند بی بهره اند. ولی این مردان کسانی هستند که به واسطه نور ایمان حقایق را می بینند و نگران آن روز هستند.

فرهنگ قرآنی کسانی را که در گروه سوم به آنها اشاره شد این چنین توصیف می کند. یکی اینکه اهل اطاعت از خداوند هستند. امام علی (ع) میفرماید: “ الطاعة همة الاکیاس والمعصیة همة الارجاس ” اطاعت و فرمانبرداری همت انسانهی زیرک است و معصیت و گناه آلودگی همت انسانهای پلید و انسانهایی که رجس هستند می باشد.

این یکی از مشخصات گروه سوم است. مشخصه دیگر گروه سوم که انسانهای باتقوی و اهل ایمان هستند فرصت شناسی است. امام علی (ع) در حدیث زیبایی دیگر میفرماید: همت خود را در چیزی قرار بده که به آن نیاز داری و در آنچه که به کارت نمی آید همت خود را صرف نکن و وقت خود را بی خودی تلف نکن.

در حدیث بسیار ارزنده دیگری امیرالمؤمنین میفرماید:” طوبی لمن قصر همته علی ما یعنیه ” خوشا به حال آن کسی که همت خود را صرف چیزی دارد که به آن نیاز دارد. در یک سبک زندگی قرآنی نیازشناسی بسیار مهم است، راه و مسیر زندگی را باید درست انتخاب کرد. استعدادها، توانمندیها، انگیزه و علاقه خود را باید شناخت و در مسیر صحیحی بکار گرفت و از سرمایه عمر که می گذرد باید درست استفاده کرد.این یک سبک زندگی قرآنی است.

مشخصه دیگر گروه سوم این است که انسانهای دارای همت بلند می باشند. کسانی که همت بلندی دارند اهل تلاش و کوشش هستند. امیرالمؤمنین میفرماید: “ المؤمن والعمال همته ” وجه مرد مؤمن تلاش و کوشش اوست. جوهره مرد کار و تلاش است. کار کردن عیب نیست، کسب روزی حلال ولو از راه کارهای سخت و کارگری کردن عیب نیست بلکه برای مؤمن افتخار است.

بیکاری و عمر را به بطالت گذراندن ننگ و عار است. انسان در خانه بنشیند و بگوید کاری در شأن من نیست، حرکت نکند و دنبال رزق و روزی نرود و دنبال کار آسان و شغل به اصطلاح کلاس بالا پیدا کند این ننگ و عار است.

متأسفانه در فرهنگ جامعه ما فرهنگ کار از دیدگاه اسلام درست جا نیافتاده است. اکثر جوانان دنبال شغلی هستند که پشت میز بنشینند و الا اگر یک جوانی جوهره کار را داشته باشد می تواند در زمینه شغل آفرینی و شغل های متعددی که در جهان وجود دارد حتی بدون سرمایه تلاش کرد، کار کرد و رزق و روزی حلال کسب کرد. در احادیث و در روایات ما بی همتی و همت بلند را کنار گذاشتن آثار سوئی دارد.

 امام صادق (ع) می فرماید: ثلاث یحجزن مَرّاتٍ طلب معالی ۳چیز هستند که انسان را از ورود در کارهای بزرگ و اقدامات بزرگ و رسیدن به مراتب بلند و عالی باز می دارد می فرماید:

یکی  ﻗﺼﺮ اﻟﻬمة کوتاهی همت، انسان های کوتاه همت به جایی نمی رسند مردان بزرگ از همت بلند به جایی رسیدند.

دیگری قلت الحیلةکمی چاره اندیشی، گاهی اوقات انسان هایی هستند برای رفع مشکلات فکرشان کار می کند و برای مشکلات راه حل و چاره پیدا می کنند اما بعضی ها به خودشان زحمت نمی دهند وقتی مشکلی پیش می آید می گوید مشکلی آمد و فوری عقب نشینی می کنند.

دیگری سستی رأی و اراده، کسی که سست اراده باشد و عزم نداشته باشد پیشرفت نمی کند و به مراتب عالی نمی رسد و کار بزرگ نمی تواند انجام دهد.

علی(ع) در یکی از جنگ ها از بی همتی و فرومایگی بعضی از یارانش به فریاد می آید و در یکی از خطبه هایش آنها را مورد نکوهش قرار می دهد یا اشباه الرجال ای کسانی که شبیه مرد هستید مرد نیستید، ای کسانی که مرد نمایید آرزوهای شما آرزوهای کودکان است و عقل های شما مانند عقل های عروسان نو حجله است و بعد خطاب به آنها می گوید ای کاش هرگز شما را نمی شناختم و ای کاش هرگز شما را نمی دیدم خدا شما را بکشد قاتلکم الله این برخورد امیرالمؤمنین(ع) با انسانهای بی همت است، انسان هایی که نتوانستند درست امیرالمؤمنین(ع) را یاری کنند.بی همتی آثار فراوانی دارد که اگر انسان روح بلند و بزرگی داشته باشد می تواند همت بلندی داشته باشد. انشاءالله  نسبت به بلند همتی و آثار بلند همتی مطالبی را خدمتتان عرض خواهم کرد.

 این روایت را در آخر خطبه خدمتتان عرض بکنم از امام باقر(ع) است : مردی در شهر طائف قبل از اینکه اسلام ظهور بکند از پیغمبر(ص) پذیرایی کرده بود. وقتی که پیغمبر(ص) مبعوث شد وجود گرامی ختم انبیاء محمد مصطفی(ص)  به پیامبری برگزیده شد و مردم را به اسلام دعوت کرد به این مرد گفتند می شناسی این چه کسی است که دعوت می کند او یتیم ابوطالب است، گفت نه نمی شناسم، گفتند او همان مردی است که در خانه ات در طائف از او پذیرایی کردی، این مرد خدمت پیغمبر(ص) آمد و اظهار اسلام کرد و خودش را معرفی کرد و از پیغمبر(ص) پرسید من را می شناسی؟  و بعد آن فرد نشانی داد که من در فلان روز و در فلان تاریخ در طائف از شما پذیرایی کردم.

 بعد پیغمبر(ص) فرمود هر چه حاجت داری از من بخواه، این شخص تقاضا کرد که ۲۰۰ گوسفند همراه با چوپانانش به او بدهند پیغمبر(ص) دستور داد که به او بدهند ولی به اصحابش فرمود ای کاش این مرد مانند پیرزن بنی اسرائیل که از حضرت موسی درخواست کرد درخواست می کرد.

 بعد می فرماید وقتی که از طرف خدا وحی شد که حضرت موسی از مصر به طرف سرزمین های مقدس در سوریه و شام برود و دستور داده شد که قبر یوسف را پیدا کند و استخوان های قبر یوسف را در بیاورد و همراه با خودش ببرد وقتی جویای قبر یوسف شد مردی به او گفت پیرزنی را می شناسم که او می داند قبر یوسف کجاست از او سؤال کرد آیا محل قبر یوسف را می دانی؟ به موسی گفت بله می دانم، حضرت موسی گفت بگو کجاست هر چه بخواهی به تو می دهم بهشت بخواهی ارزانی تو می کنم آن زن گفت که هر چه من گفتم باید به من بدهی من بهشت نمی خواهم، وحی آمد که ای موسی بپذیر و نگران نباش، آن پیرزن گفت من تقاضایم از شما ای پیامبر خدا این است که همنشینی در بهشت را با تو می خواهم، ببینید این همت بلند است.

 ماه مبارک رمضان در پیش روی ماست، در ماه مبارک رمضان دعاها مستجاب است و دعاهایتان و حاجاتتان به بزرگی خود خدا باشد، از بزرگ، بزرگ بخواهید و با همت بلند از خدا بخواهید، این نکته مهم و اساسی است.

 خداوند انشاء الله به ما توفیق بدهد که در ماه مبارک رمضان ادعیه و حاجاتی بخواهیم که در سرنوشتمان و در دنیایمان و در آخرتمان بزرگ و بلند مرتبه باشد…..

خطبه دوم 

بندگان خدا، نمازگزاران عزیز، خواهران و برادران ایمانی در آستانه ماه شریف و مبارک رمضان و ماه تقوای الهی قرار گرفته ایم همه شما را به رعایت تقوا و پرهیزکاری سفارش و توصیه می نمایم.

در آستانه ورود به ضیافت الله قرار گرفته ایم رمضان ها یکی پس از دیگری می آیند و می گذرند و عمر ما می گذرد، آنچه باقی است اعمال ماست باید به فکر ورود به ماه خدا بود.

پیامبر(ص) در خطبه شعبانیه اش فرمود: قَدْ أَقْبَلَإِلَیْکُمْ شَهْرُ اللَّهِ بِالْبَرَکَةِ وَ الرَّحْمَةِ وَ الْمَغْفِرَةِ ای مردم ماه خدا با رحمت و مغفرت رو به سوی شما آورده است. امام رضوان الله تعالی علیه می فرمودند: اگر می خواهید دعوت خدا را برای ورود به ماهش اجابت کنید باید قلبتان را از دنیا و از محبت دنیا خالی کنید و هر چه غیر خدا در قلبتان بوده را دور کنید و کنار بگذارید تا مهیای ورود به ماه خدا بشوید.

ماه رمضان ماه انس با قرآن و بهار قرآن است، شَهْرُ رَمَضَانَ الَّذِیَ أُنزِلَ فِیهِ الْقُرْآنُ هُدًى لِّلنَّاسِ وَبَیِّنَاتٍ مِّنَ الْهُدَى وَالْفُرْقَانِ  ماه انس با ادعیه ذاکیه معصومین(ع) است. قرآن کریم پاسخ گوی نیازهای بشریت است. پاسخ همه سؤالاتی که در عالم وجود دارد در قرآن پیدا می شود آیات لسائلین نشانه هایی برای کسانی که اهل پیگیری و اهل سؤال و اهل دنبال علم و دانش هستند نشانه هایش همه در قرآن است.

نقل می کنند یک مسلمانی بود که آدم زیرکی بود و یک رفیقی داشت که نصرانی بود پینه می زد و کفش می دوخت وقتی مرد مسلمان از مسجد برگشت و از کنار نصرانی  پینه دوز رد می شد نصرانی به مسلمان گفت ای مسلمان شما می گویید همه چیز در قرآنتان هست این پینه زدن کفش من هم در قرآنتان هست، این مسلمان آدم ظریف و لطیفی بود یک قدری تأمل کرد و گفت آره هست، گفت کجا هست؟ گفت در سوره جمعه می گوید: وَ تَرَکُوکَ قائِماً می گوید این سوزن را خیس بکن کوک بزن و محکم هم کوک بزن. مقصود اینکه این از باب مزاح بود منتها حقیقتا قرآن کتابی است که ماحصل تمام ادیان الهی و شریعت ها و کتب آسمانی و رسلی که آمدند در قرآن خلاصه و جمع شده است، به خاطر همین می گوییم معجزه پیامبر(ص) قرآن است.

 باید در ماه مبارک رمضان از این فرصت استفده بکنیم با نور قرآن است که از ظلمات و تاریکی ها نجات پیدا می کنیم و خارج می شویم، لتخرج الناس من الظلمات إلى النور باید با قرآن از تاریکی های وهم و شک و تردید خارج بشویم و به نور ایمان و قرآن وارد بشویم.حضرت علی(ع) می فرماید قرآن کتابی است که ژرفا و عمق آن را نمی توان درک کرد.

 ماه مبارک رمضان ماه قرآن است، ماه مبارک رمضان به همان اندازه که ماه خود سازی فردی و تزکیه نفس و اصلاح نفس است ماه توجه به تحکیم و مسائل اجتماعی و جامعه هم است. ما در ادعیه شبانه روز ماه مبارک رمضان توصیه هایی وجود دارد که در این توصیه ها ما می بینیم که نسبت به مسائل اجتماعی و معضلات اجتماعی قرآن توجه دارد معارف دینی ما و احادیث  به آن توجه دارند و کلمات نورانی ائمه اطهار(ع) نسبت به آن اهتمام دارند.

 در دعای روزانه اللّهم اصلح کلّ فاسد من امور المسلمین خداوندا هر فسادی از امور مسلمانان را اصلاح کن. در دعای افتتاح که به دعای هر شبه معروف است آنجا می خوانیم اللهم انا نشکو الیک فقد نبینا، صلواتک علیه و اله، و غیبه ولینا، و کثره عدونا، و قله عددنا و شده الفتن بنا، و تظاهر الزمان علینا چقدر امام سجاد(ع) در دعای افتتاح زیبا فرموده که انگار این روز را می دیده است خدایا از فقدان پیامبرت(ص) و از غیبت ولیت و از کثرت دشمنان و فتنه ها و دسیسه های دشمنان به تو شکایت می کنیم.

اینها نشانگر این است که دستوراتی که در دین و در قرآن و در احادیث ائمه هدی(ع) به ما رسیده جامع و کامل است و هم شامل مسائل فردی در جامعه می شود و هم مسائل اجتماعی در جامعه را مورد نظر قرار دارد. انشاءالله خداوند به همه مسلمانان توفیق استفاده و فیض بردن از  این ماه بزرگ  الهی را کرامت بفرماید.

موضوع بعدی که باید نسبت به آن اشاره ای داشته باشیم، دیگر خیلی تا تاریخ ۱۱ تیر ماه نمانده است، ۱۱ تیر ماه تاریخ تمام شدن مهلت توافق ایران و ۱+۵ است. ما می بینیم شاهد جو سازی های سنگین و فضاسازی هایی از ناحیه مقامات آمریکایی و غرب هستیم که جمهوری اسلامی را تحت فشار قرار بدهند و با زیاده طلبی و زیاده خواهیشان بتوانند ما را وادار به عقب نشینی بکنند.

 همین دیشب به نظرم بود یاوه سرایی های نخست وزیر جنایت کار رژیم اسرائیل را داشتیم که با اراجیف خود سعی داشت این فشارها را بر ایران تشدید بکند. درخصوص ایران هراسی نخست وزیر خونخوار اسرائیل این جوری می گوید ایران برای رسیدن به بلند پروازی هایش باید رژیم های زیادی را نابود کند، اسرائیل اینجوری ادعا می کند، بعد می گوید که ایران از داعش بدتر است. همین نخست وزیر خائن اسرائیل و خائن به بشریت و انسانیت می گوید: توافق با ایران بدترین معامله قرن است و به دنبال فرافکنی و تشویق و ترغیب اعضای ۱+۵ است که هر چه بیشتر فشار را بر ایران تشدید کند و علیه ایران فضاسازی کند.

امروز تنها راه توفیق در مذاکرات ایستادگی است. تیم مذاکره کننده ما فقط روی مسائل اصولی و خط قرمزهایی که در کنار آنها عزت ملت ایران و استقلال کشور عزیزمان حفظ می شود باید با تمام وجودش ایستادگی کند و این را بداند که تمام ملت ایران و رهبری در این ایستادگی و مقاومت دراین زیاده خواهی هایی که دشمنان ما دارند حامی و پشتیبان تیم مذاکره کننده هستند. (تکبیر نمازگزاران)

نکته دیگر که خیلی مهم است بعضی ها سؤال می کنند که مگر داعشی ها چقدر تعدادشان هست و چقدر امکانات در اختیارشان است، اینها پشتیبانی های قوی دارند، داعشی ها و تروریست هایی که الان بزرگترین مشکل ناامنی را در جهان به وجود آورده اند اینها کسانی هستند که با درآمدهای میلیاردی از منابع نفتی عراق و سوریه که صرف کشتار مسلمانان می شود به عنوان یکی از ثروتمندترین گروه های تروریستی دنیا هستند، حقوق بالا و امکانات فراوان دارند.

 کشورهایی مثل ترکیه و اردن به داعشی ها کمک می کنند، این کامیون ها و تریلی هایی که پر از نفت می کنند به بنادری برسانند آنوقت این کشورهای غربی که داعیه مبارزه با تروریست گوش عالم را کر کرده مشتری اصلی اش آنها هستند، ای اف بر شما دغل بازان، حیله گران، که شعار ضد تروریستتان گوش عالم را کر کرده از آن طرف اینگونه به تروریست کمک می کنید و از آنها نفت می خرید.نفتی که مال دزدی است و مال ملت هاست، نفت دزدی را از اینهاخریداری می کنند. شما با این کارهایتان در تمام جنایاتی که داعشی ها می کنند شریک هستید .

۲۶ خرداد ماه سالروز شهادت مجاهدان دلیراسلام شهیدان بخارایی، امانی، صفارهرندی و نیک نژاد عاملان اعدام انقلابی حسنعلی منصور نخست وزیر وقت است که در سال ۱۳۴۴ موفق شدند این خائن به کشور و ملت را اعدام انقلابی بکنند که آنها را  دستگیر کرده و به شهادت رساندند و تیر بارانش کردند، خداوند انشاءالله این شهدا را با سید الشهدا(ع) محشور بفرماید.

۲۷ خرداد ماه روز تشکیل جهاد سازندگی در سال ۱۳۵۸ به دستور امام راحل است. ما این نکته را توجه می دهیم که کشاورزی برای ما از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. دزفول یک شهر کشاورزی و یک قطب کشاورزی است که باید به مشکلات کشاورزی کشاورزان توجه داشت. امسال سطح زیر کشت گندم آبی ۳۷ هزار هکتار بوده و سطح زیر کشت گندم دیم ۱۷ هزار هکتار بوده که به دلیل خشکسالی از این بخش هیچ برداشت و محصولی به دست نیامده است.

میزان خرید گندم از کشاورزان دزفولی ۸۸ هزار تن گندم خوراکی بوده و ۳۵ هزار تن گندم بذری بوده است. خدا را شاکر و شکر گزار هستیم، اما گندم یک محصول استراژیکی است که در استقلال کشور نقش اساسی دارد و مسئولین باید نسبت به مسائل کشاورزی و مشکلات کشاورزان عزیز اهتمام داشته باشند و برنامه ریزی بکنند که از ضرر و زیان هایی که به کشاورزان در اثر عدم سیاست گذاری های صحیح وارد می شود جلوگیری بشود.

 الان خبر می دهند محصولاتی مثل گوجه یا محصولات دیگر اصلا صرف نمی کند که آنها را برداشت کنند، هزینه های کارگر و حمل و نقل و بسته بندی اجازه نمی دهد که آنها را برداشت کنند و کشاورزان دچار ضررهای فوق العاده ای می شوند که این برای استقلال و اقتصاد کشور خوب نیست و برای اقتصاد مقاومتی کشور که حضرت آقا می فرمایند مضر است که باید مسئولین دقت و توجه داشته باشند.

نکته آخری که باید در این خطبه تذکر بدهم در آستانه ماه مبارک رمضان جلسه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر تشکیل شد و جهت رعایت حرمت این ماه شریف و جلوگیری از منکرات و ترویج معروف ها تصمیماتی اتخاذ شد. باید در فضاهای مفرح و آرام ساحل رودخانه دز شرائطی فراهم بشود که مردم در فضایی سالم و امن و به دور از مفسده ها و منکرات اخلاقی بتوانند استفاده کنند و مورد بهره برداری قرار بدهند.

مسئولین به هیچ وجه اجازه نخواهند داد که افراد لاابال و فاسد امنیت و آرامش اخلاقی جامعه را به خطر بیاندازند و با قاطعیت هر چه تمام تر مطابق قانون و مقرارات با این گونه افراد بی مسئولیت برخورد قاطعانه خواهد شد. (تکبیرنمازگزاران)

لذا به تورهای مسافرتی که از شهرهای دیگر گردشگر به دزفول می آورند تذکر داده می شود و شدیدا هشدار داده می شود که با بی بند باری و ایجاد ناامنی اخلاقی در فضاهای تفریحی دزفول برخورد قاطعانه می شود.

 اداره میراث و گردشگری هم به این آژانس های مسافرتی و تورهایی که تشکیل می شود با جدیت تذکر بدهد. وقتی از شهرهای اطراف می آیند، قدمشان به روی چشم مهمان هستند و مهمان حبیب خداست، اما نباید فضای امن اخلاقی دزفول را بر هم بزنند و برای ما فرق نمی کند هر کس بخواهد مفسده و منکرات و مسائل اخلاقی و ابتذال را در جامعه اشاعه بدهد با او برخورد می شود این نکته مهمی است که باید به آن توجه داشت و امیدواریم مسئولین باید به وظیفه شان عمل کنند و عزیزانی که به عنوان استفاده از فضاهای تفریحی دزفول تشریف می آورند رعایت این مسئله را بکنند.

خدایا، پروردگارا به مقربان درگاهت قسمت می دهیم اسلام و مسلمانان را نصرت کرامت بفرما….

namaz22khordad00001 namaz22khordad00002 namaz22khordad00003