۱۵م، خرداد ۱۳۹۴
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۵م, خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۵:۲۵ ب.ظ | کد خبر: 49064

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجد دز: همزمان با سالروز قیام خونین  ۱۵ خرداد آئین دشمن شکن نماز جمعه با حضور اقشار مردم متدین و ولایت مدار دزفول به امامت حجت الاسلام والمسلمین “سید محمد علی قاضی دزفولی “در مصلای امام علی (ع) شهرستان دزفول برگزارشد.

IMG_4816

خطبه اول :جامعه مهدوی باید باعلوم اهل بیت علیهم السلام بیشترآشنا شود

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز ضمن دعوت مردم به رعایت تقوای الهی در ادامه بحث سبک زندگی مهدوی به تبیین این سبک از منظر ائمه اطهار علیهم السلام پرداخت و گفت: جامعه مهدوی باید باعلوم اهل بیت علیهم السلام بیشترآشنا شود و به آن عمل کند.

نمونه هایی از سبک زندگی مهدوی بویژه درشخصیت عبد صالح خدا امام راحل

امام جمعه دزفول با برشمردن نمونه هایی از سبک زندگی مهدوی بویژه درشخصیت عبد صالح خدا امام راحل افزود: سیره وروش امام عظیم الشان بسیارساده و به دور از اشرافیت بود بطوریکه زندگی ایشان چه در نجف وچه در ایران تفاوتی نداشت.

محبت، مهرورزی وحسن خلق  از اصول وبنیان های  شریعت اسلام است.

حجت السلام والمسلمین قاضی همچنین نقش محبت، مهرورزی وحسن خلق را از اصول وبنیان های  شریعت اسلام دانست وتاکید کرد: جامعه مهدوی  با انتخاب این نوع اخلاق در زندگی فردی واجتماعی خود باید اهتمام بیشتری ورزد.

وی افزود: هرکس محبت ومودتش را به امام عصر (عج) بیشتر نماید به سبک زندگی مهدوی نزدیکتر است.

اساس تربیت،  باید برمحور خانواده وپرورش آن  باشد.

امام جمعه دزفول اظهار داشت: درسبک زندگی مهدوی اساس تربیت،  باید برمحور خانواده وپرورش آن  باشد.

خطبه دوم: تبیین فرمایشات مقام معظم رهبری در مراسم سالگرد رحلت امام خمینی (ره)

حجت الاسلام والمسلمین در خطبه دوم نماز جمعه  فرمایشات ارزشمند مقام معظم رهبری در مراسم سالگرد رحلت امام خمینی (ره) را  بسیارکلیدی، مهم ودر استمرار راه امام وانقلاب اسلامی  دانست وگفت: مقام عظمای ولایت دراین سخنرانی  قیام ونهضت امام را برای ملت ایران آسمانی کرد.

امام جمعه دزفول افزود: حضرت آقا  با بیانات مهم خود راه امام واسلام ناب محمدی را در مقابله با اسلام امریکایی  فریاد زد که ما به امریکائیها خوش بین نیستیم وبه آنها اعتماد نداریم .

منظومه فکری امام خمینی (ره)  منظومه ای سرزنده و پویا است

حجت الاسلام قاضی دزفولی منظومه فکری امام خمینی (ره) را منظومه ای سرزنده و پویا دانست که توسط مقام معظم رهبری با صلابت تمام فریاد زده شد.

خطیب جمعه دزفول افزود:امام خمینی (ره) در زمان حیات پربرکت خویش هیچگاه استکبار ستیزی و مبارزه با ظلم  را کنار نگذاشت و در هیچ زمانی در حمایت از مظلومان جهان کوتاه نیامد ومقام معظم رهبری هم ایده وتفکر امام راحل را عملی می کند.

 استقلال کشور از دغدغه های امام راحل و مقام معظم رهبری است.

امام جمعه دزفول  استقلال کشور را از دغدغه های امام راحل و مقام معظم رهبری دانست و گفت: بازجویی دانشمندان هسته ای و بازرسی از مراکز نظامی نیز به دلیل به خطر افتادن استقلال کشور ونفوذ دشمن  توسط مقام معظم رهبری رد شد.

دشمن به خوبی از علاقه مردم به امام خمینی (ره) آگاهی دارد

امام جمعه دزفول اظهار کرد: دشمن به خوبی از علاقه مردم به امام خمینی (ره) آگاهی دارد و تلاش می کند بنام امام راحل نسخه خود را بپیچد و از این علاقه مردم سوء استفاده کند لذا مردم باید انسجام و وحدت ملی را فراموش نکنند.

ازهرگونه جروبحث که وحدت ملی را به خطر اندازدباید اجتناب کرد.

وی افزود: تفرقه از شیطان و وحدت وهمدلی از رحمان است وهمه نخبگان ، رسانه ها وجامعه باید همدل وهمزبان باشند وازهرگونه جروبحث که وحدت ملی را به خطر اندازد اجتناب کنند.

اشخاص وجریانهای سیاسی  وحتی نزدیکان امام نبایداز گفتمان امام استفاده ابزاری واز امام هزینه کنند

حجت الاسلام والمسلمین  قاضی با انتقاداز افرادی که بیانات حضرت امام را تحریف می کنند گفت: اشخاص وجریانهای سیاسی  وحتی نزدیکان امام نبایداز گفتمان امام استفاده ابزاری واز امام هزینه کنند چرا که بیانات حضرت امام هم در صحیفه وهم در وصیت نامه ایشان موجود است.

قیام ۱۵ خردادماه ریشه و اساس انقلاب بود

امام جمعه دزفول در فراز دیگری از خطبه های این هفته دزفول ، ۱۵ خردادماه سالروز قیام خونین سال ۱۳۴۲ را یادآور شد و گفت:قیام ۱۵ خردادماه ریشه و اساس انقلاب بود به گونه ای که بذر انقلاب در ۱۵ خرداد کاشته شد و در ۲۲ بهمن ماه ۱۳۵۷به ثمر نشست.

وی با اشاره به اینکه قیام ۱۵ خرداد موجب احیای دوباره اسلام شد گفت: فلسفه قیام خرداد باید به عنوان یک الگوی همیشگی پیش روی ملت ایران باشد و نباید کم رنگ بلکه با تشکیل همایش های مختلف بایدعلل و عوامل آن بحث وبررسی شود

خطیب جمعه دزفول همچنین سالروز شهدای واقعه تهاجم عمال پهلوی به مدرسه فیضیه را گرامیداشت و افزود: رژیم سفاک پهلوی به صورت وحشیانه به طلاب مدرسه فیضیه حمله کرد و آنها را به طرز فجیعی به شهادت رساندند که این واقعه برگ زرینی از مبارزه روحانیت را در تاریخ رقم زد.

عامل اصلی کشتار شیعیان در پاکستان و مناطق شیعه نشین عربستان ، آل سعود است

حجت الاسلام  والمسلمین سیدمحمدعلی قاضی دزفولی  با اشاره به کشته شدن تعدادی از شیعیان به دست تکفیری های مورد حمایت آل سعود افزود:عامل اصلی کشتار شیعیان در پاکستان و مناطق شیعه نشین عربستان ، آل سعود است که آلت دست اسراییل می باشد

وی اظهار داشت: اسراییل با حمایت از تروریست های تکفیری و داعش قصد ایجاد تفرقه بین مسلمانان را دارد لذا مسلمانان به خصوص شیعیان باید هوشیار باشند و اسراییل را در رسیدن به هدف پلید خود یاری نکنند.

هیئت مذاکره کننده باید در مقابل زیاده خواهی  دشمنان کشور ایستادگی و پافشاری کند

امام جمعه دزفول در بخشی دیگر از خطبه های نماز با اشاره به مذاکرات هسته ای گفت : ما به دنبال توافق خوب هستیم که حقوق اصلی ملت ایران را محترم بر شمرد وهیئت مذاکره کننده باید در مقابل زیاده خواهی  دشمنان کشور ایستادگی و پافشاری کند ومذاکرات باید فقط بر محور هسته ای باشد و به چیزهای دیگر از جمله موشک و حقوق بشر ربطی ندارد.

آغاز دهه بهداشت مساجد وتاکید بر پاکیزگی مساجد

حجت الاسلاموالمسلمین  قاضی دزفولی همچنین ۲۰ شعبان آغاز دهه بهداشت و نکوداشت مساجد را گرامی داشت و بر پاکیزگی و آماده سازی مساجد در آستانه ماه مبارک رمضان تاکید کرد.

IMG_4803