۳۰م، اردیبهشت ۱۳۹۴
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۳۰م, اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۴۹ ق.ظ | کد خبر: 48687

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجت الاسلام و المسلمین  سید محمد علی قاضی در همایش زکات  که در اردوگاه شیخ انصاری (ره) کمیته امداد امام (ره) دزفول برگزارشد  با اشاره به تاکید قرآن کریم بر اهمیت زکات گفت:

 زکات علاوه بر اثرات فردی دارای اثرات اجتماعی  مهمی است بطوریکه  پرداخت زکات باعث ایجاد روح برادری و همدلی و مودت بین مردم می شود.

 رییس شورای زکات دزفول تاکید کرد:  اگر افراد زیادی در جامعه زکات پرداخت کنند، رحمت و برکت شامل کل جامعه و حتی کسانی که زکات پرداخت نکرده اند  می شو واز افزایش عمر وبرکت در مال برخوردار خواهند شد.

 امام جمعه دزفول  با اشاره به آیات و روایات متعدد مال حرام را بی برکت دانست و بیان کرد: اعتقاد نداشتن به زکات و عدم پرداخت آن هم ردیف کفر بوده و کسی که مانع زکات شود را همانند رباخوار برشمرد.

امام جمعه دزفول با توجه به اهمیتی که قرآن به زکات داده است گفت: بدون تردید دومین سؤال در روز قیامت پس از نماز، زکات خواهد بودو.یکی از راهها و مسیرهای مستقیم هدایت الهی  پرداخت زکات است.

در ادمه این همایش حجت الاسلام شاخی پوررییس شورای زکات استان  خوزستان در سخنانی به اهمیت زکات از دیدگاه قرآن و روایات پرداخت و گفت: زکات مال فقط یکی از مصادیق زکات است که یکی از مشکلترین زکاتهاست که باعث پاکی روح انسان می شود.

وی  اصل تشریع زکات را ریشه کنی و مبارزه با فقر در جامعه دانست و اظهار کرد: شورای مرکزی زکات در کشور، امسال  تأکید بر اختصاص ۶۰ درصد زکات استان را برای نیازمندان و ۴۰ درصد برای پروژه های عمرانی دارد.

وی کمیته امداد امام خمینی (ره) را تنها متولی امر دانست و بیان کرد: کمیته امداد هیچ دخل و تصرفی در هزینه کرد زکات ندارد و فقط پیشنهاد دهنده می باشد.  hamayeshezakat00002 hamayeshezakat00003 hamayeshezakat00005