۲۵م، فروردین ۱۳۹۴
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۵م, فروردین ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۷ ق.ظ | کد خبر: 47910

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” جلسه شورای زکات با حضور اعضای شورا در نهاد امامت جمعه دزفول برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین قاضی رئیس شورای زکات با اشاره به اجر دنیوی و اخروی زکات ‘گفت: همه در حد وسع خودباید تلاش کنند  که این فریضه مهم را  به نحو احسن ترویج واجرا کنند .

امام جمعه دزفول  با تاکید بر این نکته که تنها نباید به کارهای انجام شده بسنده کردیاد آورشد: همه دغدغه انتقال فرهنگ زکات  به جامعه رادارند بنابراین  با فرهنگ سازی، تذکر و ایجاد زمینه برای پرداخت زکات، تلاش ها را بایدمضاعف کرد.

رئیس شورای زکات ادامه داد: تجلیل و تکریم از پرداخت کنندگان زکات مشوق خوبی برای انجام هرچه بهتر این فریضه خواهد بود.

حجت الاسلام و المسلمین قاضی با آرزوی توفیق برای تمام کسانی که در اجرای این فریضه تلاش می کنند، خاطر نشان کرد: هدف ما تبدیل فرهنگ زکات به گفتمان بین کشاورزان و مردم است.

دراین جلسه حجت الاسلام والمسلمین  بیگدلی هم با استناد به آیات قرآن مجید وروایات گفت: ولایت با اقامه نماز و پرداخت زکات معنا می یابد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی  دزفول افزود:  پرداخت نکردن  زکات عذاب الهی را در پی خواهد داشت  بطوریکه  کسانی که زکات مال خودرا پرادخت نکرده بودند پس از مرگ ، از خدا درخواست برگشت به دنیا و جبران مافات دارند

حجت الاسلام والمسلمین  بیگدلی  آگاهی مردم از نحوه مصرف زکات پرداختی و احساس نتیجه خوبی که پرداخت زکات دارد را مشوق خوبی برای پرداخت کنندگان زکات برشمرد.

در ادامه این جلسه اعضای شورا گزارشاتی از عملکرد خود رابیان  وپیشنهاداتی را مطرح کردند از جمله این پیشنهادات برگزاری مسابقات در میان اقشار مختلف مردم و نوشتن داستان در زمینه زکات و چاپ آنها در قالب کتاب بود که بتوان با تمسک به آنها عملکرد شورا و اثرات پرداخت زکات را به تصویر کشید.

از مصوبات این جلسه  هم می توان به برگزاری مسابقه مقاله نویسی، دعوت از مهندسین کشاورزی در همایش زکات، برگزاری جلسه در ادارات مختلف و نامگذاری میدانی از شهرستان به نام میدان زکات  اشاره نمود.

shorayezakat00001 shorayezakat00003shorayezakat00002