۲۱م، فروردین ۱۳۹۴
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۱م, فروردین ۱۳۹۴ ساعت ۸:۴۷ ب.ظ | کد خبر: 47859

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجددز: همزمان با سالروز میلاد خجسته حضرت فاطمه زهرا (س) نماز با شکوه جمعه با حضور اقشار مردم دزفول در مصلای امام علی (ع) این شهرستان برگزارشد .

حجت الاسلام و المسلمین “سید محمدعلی قاضی دزفولی”  در خطبه های این هفته  ضمن دعوت مردم به رعایت تقوای الهی گفت: رعایت تقوابهترین ذخیره آخرت و نتیجه آن سعادت در دنیا و آخرت است.

 روشنگری مقام معظم رهبری در بسیاری از شبهات و ابهامات بیانیه سویس

امام جمعه دزفول  بخش عمده ای از خطبه های نمازجمعه این هفته را به سخنان مهم رهبر انقلاب در مورد بیانیه هسته ای اخیر اختصاص داد و افزود: موضوع گیری های و ابهامات فراوانی به این بیانیه وارد شد و مسئولین کشورهای مختلف برداشت های متفاوتی از آن را اعلام می کردند که موجب سرگشتگی افکار عمومی شد.

خطیب نماز جمعه  دزفول، با بیان اینکه مقام معظم رهبری با سخنان حکیمانه و شفاف خود، بسیاری از شبهات و ابهامات را روشن کردند، اظهار کرد: سخنان رهبری باید موجب اصلاح نگاه و برداشت های غلط به این بیانیه شود.

خدعه و نیرنگ در ذات آمریکایی ها است

حجت الاسلام قاضی، آمریکایی ها را اهل خدعه و نیرنگ دانست و با تاکید بر اینکه این خدعه و نیرنگ در ذات آنها است، خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری بارها فرموده اند که به آمریکایی ها خوش بین نیستند و به همین خاطر نباید به دشمن اعتماد کرد.

وی قصد آمریکا از مذاکرات را فشار برای تحمیل خواسته های خود خواند و گفت: بر اساس قوانین بین المللی فعالیت های صلح آمیز هسته ای حق هر ملتی است تمام ملت ها می توانند فعالیت های صلح آمیز هسته ای داشته باشند.

امتیازات داده شده در مذاکرات هسته ای ذوق و شوق ندارد که عده ای ذوق زده شدند

امام جمعه دزفول تاکید کرد: با آن همه عقب نشینی که در مذاکرات بوده است و با آن همه پذیرش محدودیت های مکرر و متعدد و با آن همه بررسی های فراتر از قوانین بین المللی بخاطر راستی آزمایی، آمده اند و قدری تعهدات یک طرفه را در این بیانیه مقرر کردند.

حجت الاسلام قاضی با بیان اینکه  مذاکره به معنای دادن و گرفتن است، ولی این دادن و گرفتن باید متوازن باشد خاطر نشان کرد: در این بیانیه گفتند که فعالیت هسته ای شما را به رسمیت می شناسیم اما بعد از راستی آزمایی ده ساله! این که ذوق و شوق ندارد که عده ای ذوق زده شدند.

مهمترین دستاورد مذاکرات،باید حفظ منافع ملی و نرفتن زیر بار زور دشمن باشد

وی ابراز کرد: باید مهمترین دستاورد مذاکرات برای ملت ایران، حفظ منافع ملی و نرفتن زیر بار زور و تحمیل دشمن باشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول، گفت: آمریکایی ها بدنبال جای پایی هستند که با فشاری در مذاکرات بتوانند در آینده، جمهوری اسلامی ایران را در زمینه های دیگر مانند حقوق بشرو توان موشکی به چالش بکشند و مذاکرات را به موضوعات دیگر که جزو خطوط قرمز و اصول ما است بکشانند.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول، سخنان رهبری را بر اساس اعتماد میان رهبر و ملت دانست و گفت: این مهم است که مردم به رهبرشان اعتماد داشته و رهبر هم به مردم اعتماد داشته باشد و چنین حکومتی بر قلب ها حکومت می کند.

اگر بنا باشد تحریم ها بطور کامل و یکجا لغو نشود، مذاکرات معنا ندارد

وی با اشاره به برخی دغل کاری های آمریکایی در مورد لغو تحریم ها، بیان کرد: لغو یک جا و کامل تحریم ها، موضوع مذاکره ما با ۱+۵ است و اگر بنا باشد تحریم ها بطور کامل لغو نشود و یک روند چند ماهه داشته باشد، قابل پذیرش نیست و  مذاکرات معنا ندارد.

امام جمعه دزفول ادامه داد: ما از دشمن بدعهدی و قول شکنی فراوانی دیده ایم و دیوار بی اعتمادی بین ما و آمریکا بسیار بلند است.

استکبارستیزی جمهوری اسلامی نباید در مذاکرات مورد خدشه قرار گیرد

حجت الاسلام قاضی گفت: نباید اجازه داد به بهانه نظارت به حریم امنیتی و دفاعی کشور نفوذ کنند و اگر اجازه داشته باشند در هر پادگانی وارد شوند با استقلال کشور منافات دارد.

امام جمعه دزفول، تاکید کرد:جنبه استکبارستیزی و یاری رساندن جمهوری اسلامی ایران به مظلومان عالم که جزو اصول انقلاب اسلامی و نظام ما است نباید به هیچ وجه در مذاکرات مورد خدشه قرار گیرد.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری در سخنان مهم خود فرمودند که نسبت به نحوه رفتار طرف مقابل در ادامه مذاکرات دغدغه دارم و باید این چنین باشد که تمام سیر مذاکرات به این ختم شود که عزت و استقلال کشور حفظ شود.

حمله عربستان به یمن، نسل کشی و جنایت جنگی است

حمله عربستان به یمن، موضوع دیگیر بود که خطیب جمعه دزفول آن را مورد اشاره قرار داد و ابراز کرد: این تجاوز، نسل کشی، جنایت جنگی و قابل تعقیب بین المللی است.

وی امریکا و اسرائیل را پشت پرده این تجاوز خواند و گفت: این جنگ اصلا به صلاح جهان اسلام نیست و مسلمانان باید تلاش کنند، تا جلوی این تجاوز را به هر شکل ممکن بگیرند.

عمل قبیح ماموران سعودی با نوجوانان زائر ایرانی  به هیچ وجه قابل گذشت نیست

امام جمعه دزفول همچنین با محکوم کردن تجاوز مامورین سعودی به دو نوجوان زائر ایرانی، با تاکید بر اینکه این عمل قبیح به هیچ وجه قابل گذشت نیست، اظهار کرد: از دستگاه دیپلماسی کشور این درخواست را دارم که با تمام تلاش و با استفاده از تمام راهکارهای که می دانند تا رساندن این دو مامور خاطی عربستان به اشد مجازات، این مسئله را دنبال  کنند.

اعتراف اردوغان نشانه دیپلماسی فعال ایران اسلامی است

خطیب جمعه دزفول همچنین به سفر اخیر رییس جمهوری ترکیه به ایران پرداخت و خاطر نشان کرد: رییس جمهوری ترکیه در این سفر رسما اعلام کرد اعضای گروه تروریستی داعش را مسلمان نمی داند که این اعتراف نشانه دیپلماسی فعال ایران اسلامی است.

شخصیت و هویت زن گام برداشتن در مسیر تقوا،‌عفاف و دانش است

امام جمعه دزفول ضمن تبریک میلاد حضرت زهرا(س) و روز زن و مادر به همه مادرا ن و زنان مسلمان، و ولادیت حضرت امام روح الله(ره) گفت: یکی از بهترین ابتکارات جمهوری اسلامی نام گذاری این روز مبارک به نام زن و مادر و بهترین فرصت برای بزرگداشت جایگاه زنان و مادران جامعه ما است.

وی ادامه داد: شخصیت و هویت زن گام برداشتن در مسیر تقوا،‌عفاف و دانش است.

حجت الاسلام قاضی،‌اظهار کرد: زنان باید حضرت زهرا(س) را در همسرداری و تربیت فرزندان الگو قرار دهند تا جامعه ای فاطمی داشته باشیم.

گرامیداشت یاد شهید صیاد شیرازی

امام جمعه دزفول  سالروز شهادت سرافراز شهید سپهبد “علی صیاد شیرازی ” را گرامی داشت و گفت: صداقت و اخلاص ازویژگی های برجسته این شهید است.

تقدیر از نوجوانان بسیجی دزفول

پس از اقامه نماز جمعه دزفول، از نوجوانان بسیج دزفول که اواخر اسل ۹۳ در مسابقات بین المللی ربوکاپ موفق به کسب مقام ارزشمند دوم شده بودند، با اهداء لوحی تقدیر شد.