۲۷م، اسفند ۱۳۹۳
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۷م, اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۳۲ ب.ظ | کد خبر: 47511

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ” مجد دز” شورای زکات با حضور جمعی از اعضا در دفتر نهاد امامت جمعه دزفول برگزار شد.

“حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی ” در این نشست گفت : زکات فریضه ای الهیست که آثار و برکات زیادی دارد از این روی در قرآن کریم جایگاه آن در کنار نماز بیان شده است و خدای رحمان ، رحمت واسعه ی خود را به اندازه ی همت انسان ها شامل حال بندگان می سازد.

امام جمعه دزفول برادری و اخوت را از برکات زکات عنوان و افزود: اگر به مسئله زکات توجه شود بسیاری از مشکلات جامعه حل خواهد شد زیرا خدا خود وعده نموده که اگر تقوا پیشه سازیم تمام خیر و برکات زمین و آسمان را برای انسان به ارمغان خواهد آورد.

ایشان در ادامه با تاکید بر فرهنگ سازی زکات در جامعه اظهار کرد : تابلوهایی با احادیث و آیات زکات به عنوان نمادهای فرهنگی در جاهای مناسب در سطح شهر نصب شود و همچنین کتب با موضوع زکات در اختیار روحانیون و مبلغین زکات قرار گیرد تا مردم با آثار این فریضه الهی هرچه بهتر آشنا شوند.

رییس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دزفول بیشترین زکات جمع آوری شده را از منطقه سردشت اعلام و افزود: علیرغم ۷۰-۸۰ درصد میزان کشت در بخش مرکزی متاسفانه کمترین میزان زکات از این منطقه جمع آوری شده است لذا باید تبلیغ در مناطق بیشتر انجام شود.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی تشکیل اتاقهای فکر برای ترویج بهتر زکات را مثمر دانسته و تصریح کرد: هنگام پرداخت زکات با کشاورزان مصاحبه صورت پذیرد و از افرادی که زکات بیشتر پرداخت نموده اند در برنامه های مرتبط دعوت صورت گیرد.

امام جمعه دزفول ارتباط قوی شورای زکات دزفول با شوراهای استان و کشور را خواستار شده و افزود: باید بازخورد روشهای مختلف تبلیغی بررسی تا میزان اثرگذاری هر یک معین شود و از روشهای جذاب  برای ترویج این فریضه الهی استفاده شود.

در ادامه این جلسه  گزارشی در خصوص سابقه ی تشکیل شورای زکات ارائه شد . دراین گزارش آمده است از سال ۱۳۸۵ به پیشنهاد حجت الاسلام والمسلمین  قرائتی و بر اساس منویات مقام معظم رهبری ،شورای زکات فعالیت خود را زیر نظر امام جمعه به عنوان رئیس شورا ، فرماندار به عنوان نائب رییس و به دبیری ریاست کمیته امدادامام (ره) آغاز کرد.

زکات جمع آوری شده طبق قانون در محل و زیر نظر زکات دهنده هزینه خواهد شد.

در سال زراعی ۹۲-۹۳ ۳ میلیارد و سی میلیون ریال زکات جمع آوری شده که در مقایسه با سال گذشته افزایش داشته است.

ساخت و تعمیر ۱۸ مسجد ،احداث و تکمیل حسینیه و فاطمیه ،تجهیز مدارس و کمک به نیازمندان منطقه اموریست که از زکات پرداختی در سال گذشته صورت گرفته است.

تشکیل شورای زکات در ۱۹ فروردین ماه و همایش زکات در ۲۵ فروردین ۹۴ ،راه اندازی سامانه پیامکی ،نصب پورتابل های شهری ،برنامه های تبلیغی در رادیو شهری و … از مصوبات این جلسه بود.

setadezakat.esfand9300002 setadezakat.esfand9300001 setadezakat.esfand9300004 setadezakat.esfand9300003