۱۶م، اسفند ۱۳۹۳
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۶م, اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱:۵۷ ب.ظ | کد خبر: 47277

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” امام جمعه  دزفول همراه جمعی از مسئولان شهری با حضور در دبیرستان نمونه مردمی رضوان به مناسبت هفته منابع طبیعی و درختکاری تعدادی نهال را غرس کردند.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی ” دراین آئین با تسلیت ایام شهادت زهرای مرضیه سلام الله علیها گفت : در منابع دینی  تفکر و اندیشه از اهمیت والایی برخوردار است و در آیین عبادت و بندگی که هدف اصلی خلقت بشر است ؛عبادت همراه با تفکر ارزشمند است .

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول در ادامه افزود: حق لایزال عالم خلقت را برای بهره وری انسان آفریده است لذا با تدبیر ،اندیشه و تفکر در استفاده اصولی از این منابع باید در حفظ آنها کوشا بود تا منابع خداداد هستی حفظ گردیده و به آنها آسیب وارد نشود .

امام جمعه دزفول با اشاره به علل پیدایش ریزگردها در سالهای اخیر اظهار کرد:مدیریت غیر اصولی و استفاده نامناسب از آب ها سبب خشک شدن بسیاری تالابها و برکه ها گردیده است و در پی آن  پدیده ریزگردها سلامت انسانها را به مخاطره انداخته است ،چرا که چرخش ایام ،منابع و درخت و آب بر اساس برنامه ای منظم از سوی خدای متعال خلق شده اند و هرجا نظم طبیعت توسط انسان بهم خورده است با مشکلات روبرو شده ایم ؛لذا وظیفه ما حفظ طبیعت است و باید در آن کوشا باشیم.

derakhtkari.dabirestanrezvan00003 derakhtkari.dabirestanrezvan00004 derakhtkari.dabirestanrezvan00001 derakhtkari.dabirestanrezvan00002