۲۶م، آذر ۱۳۹۳
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۶م, آذر ۱۳۹۳ ساعت ۴:۳۷ ب.ظ | کد خبر: 45633

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ” مجد دز” به مناسبت برگزاری اجلاسیه نماز در شهرستان دزفول کلنگ احداث مجموعه فرهنگی و مسجد دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول با حضور مسئولین شهرستان دزفول در محل این دانشگاه بر زمین زده شد .

حجت الاسلام والمسلمین ‘سیدمحمدعلی قاضی دزفولی’  در این مراسم    نماز را بهترین بستر برای تحقق شعار فرهنگ دانست و اظهار داشت:اگر فرهنگ اقامه نماز در جامعه نهادینه شود بسیاری از مشکلات جامعه مرتفع خواهد شد لذا در راستای نهادینه کردن نماز در فرهنگ  جامعه  همه باید وارد عمل شوند.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه دزفول آشنا کردن جوانان و نوجوانان با فرهنگ نماز را گامی مهم در راستای تحقق اهداف نظام اسلامی  نام برده  و افزود :ساخت مسجد اقدامی در راستای نهادینه کردن فرهنگ نماز در جامعه است.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول با تاکید بر اینکه باید با ساخت مسجد در اماکن عمومی ، دانشگاه ها و بوستانها زمینه برای اقامه نماز جماعت را فراهم کرد تصریح کرد :برای جذب جوانان به مساجد باید از روش های جذاب استفاده نمود.

حجت الاسلام’سید محسن شفیعی ‘مسوول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های خوزستان نیز در سخنان کوتاهی از فریضه نماز به عنوان پاک کننده جامعه از زشتی و پلیدی نام برد و بر ساخت مسجد در جامعه برای سهولت دسترسی مومنان تاکید کرد.

وی گفت:ساخت مسجد در دانشگاه با وجود فطرت های پاک جوانان دانشجو اقدامی مهم برای گسترش فرهنگ نماز است که باید جدی گرفته شود.

‘ حبیب اله آصفی ‘ فرماندار ویژه دزفول نیز گفت: باید تلاش کرد تا دانشگاه به عنوان مرکز تولید علم به مرکز نشر فضلیت های انسانی تبدیل شود.

رییس دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول نیز احداث مسجد و مجموعه فرهنگی در این دانشگاه را از جمله آرزوهای دیرینه این دانشگاه عنوان کرد و گفت:مجموعه فرهنگی این دانشگاه در زمینی به مساحت چهار هزار متر مربع احداث می شود که دو هزار متر مربع آن مسجد می باشد.

‘ محمدرضا عصاری ‘ هزینه پیش بینی شده برای احداث این طرح را افزون بر ۱۰ میلیارد ریال عنوان کرد.

شهردار دزفول نیز در آیین کلنگ زنی نمازخانه کمپ نوروزی و بوستان لادن این شهر گفت: با تلاش صورت گرفته در تمام بوستانهای شهری دزفول نمازخانه احداث شده است.

‘محمدرضا کرمی نژاد’ افزود: برای ساخت مسجد و دو نمازخانه بالغ بر شش میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است.

همچنین مسجد حضرت فاطمه زهرا(س) اردوگاه شهید رجایی دزفول که به همت جمعی از خیرین از جمله کمک بانوان خیر مدرسه ساز با صرف بیش از سه میلیارد ریال احداث شده ، افتتاح شد. kolangzani.v.eftetahiye.masjed_namazkhane.00003 kolangzani.v.eftetahiye.masjed_namazkhane.00004 kolangzani.v.eftetahiye.masjed_namazkhane.00005 kolangzani.v.eftetahiye.masjed_namazkhane.00006 kolangzani.v.eftetahiye.masjed_namazkhane.00001kolangzani.v.eftetahiye.masjed_namazkhane00001 kolangzani.v.eftetahiye.masjed_namazkhane00002 kolangzani.v.eftetahiye.masjed_namazkhane00003 kolangzani.v.eftetahiye.masjed_namazkhane00004 kolangzani.v.eftetahiye.masjed_namazkhane00005 kolangzani.v.eftetahiye.masjed_namazkhane00006 kolangzani.v.eftetahiye.masjed_namazkhane00007