۲۲م، آذر ۱۳۹۳
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۲م, آذر ۱۳۹۳ ساعت ۹:۳۵ ق.ظ | کد خبر: 45558

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجد دز – حجت الاسلام و المسلمین “مرتضی بیگدلی” امام جمعه موقت دزفول در خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه که در مصلای امام علی(ع)این شهر برگزار شد، ضمن توصیه مردم به رعایت تقوای الهی، اربعین حسینی(ع) را به همه شیعیان و محبان اهل بیت(ع) تسلیت گفت.

شیخ مرتضی انصاری احیا کننده سنت پیاده روی اربعین

خطیب جمعه دزفول با تاکید بر گرامیداشت اربعین حسینی گفت : این سنت پیاده روی اربعین از همان روز اول وجود داشته ولی در برخی برهه ها انجام نشده است ولی این سند پر افتخار برای ایران و دزفول است که از زمان خاتم الفقها و المجتهدین شیخ مرتضی انصاری دزفولی، بعنوان مرجع شیعیان جهان، بار دیگر از سر گرفته شد.

وی تصریح کرد: در طول تاریخ سابقه ندارد که صاحب انقلابی در جهان، این چنین مردم را گسیل کند، جز اباعبدالله(ع)

خطیب جمعه دزفول، با اشاره به سخنی از آیت الله بهجت(ره)؛ یکی از عوامل قیام امام زمان(عج) را قیام امام حسین(ع) عنوان و یاد آورشد: شاید یکی از علل عدم ظهور امام زمان(عج) نشناساندن اباعبدالله(ع) به مردم دنیا است. همه دلها باید متوجه کعبه دلها امام حسین(ع) شود تا زمینه برای ظهور امام زمان(عج) فراهم شود.

وزارت کشور مشکل ناامنی در شهرستان را بررسی کند

حجت الاسلام بیگدلی، بخشی از خطبه های نماز جمعه این هفته را به آدم ربایی در شهرستان اختصاص و ضمن تقدیر از عملکرد نیروهای امنیتی و انتظامی و نیز پیگیری دادستان برای آزادی دندانپزشک دزفولی از چنگال آدم ربایان افزود: طبق بررسی به عمل آمده ، بیشتر سرقت ها و ناامنی در دزفول توسط افراد غیر بومی و بعضا خارج از استان خوزستان صورت گرفته که باید این قضیه کارشناسی شده و با عوامل این ناامنی ها برخورد جدی شود.

وی افزود: مردم دزفول از وزارت کشور انتظار دارند علل بروز ناامنی در این شهرستان را در یک کارگروه ویژه ، کارشناسی و مورد بررسی قرار دهد.

خطیب جمعه دزفول، امنیت را مطالبه عمومی مردم دانست و با بیان اینکه حس ناامنی از خود ناامنی اثرات بدتری دارد، افزود: سرقت و ناامنی ، پیشرفت اقتصادی ، فرهنگی و آینده شهرستان دزفول را به خطر انداخته لذا باید دلایل بروز ناامنی بررسی شده ضمن اینکه تقویت نیروی انتظامی و افزایش تعداد کلانتری ها در سطح این شهرستان ضروری است.

حجت الاسلام بیگدلی گفت:مردم دزفول کوتاهی در برخورد با عوامل ناامنی در سطح این شهرستان را نخواهند پذیرفت و انتظار می رود هرچه سریعتر این موضوع بررسی شود.

نباید وزارت علوم فضای دانشگاه ها را در اختیار سخنرانان منحرف قرار دهد

۲۷ آذر، سالروز شهادت آیت الله دکتر مفتح موضوع دیگری بود که امام جمعه موقت دزفول به آن اشاره و با بیان اینکه این شهید سمبل وحدت حوزه و دانشگاه است، افزود: طبق منویات مقام معظم رهبری، دانشگاه باید محیطی دینی باشد و با معیارهای دینی اداره شود.

وی، دانشجویان را امانتی در دست مسئولین عنوان و با انتقاد از ایجاد برخی انحرافات و گرایشات سیاسی در دانشگاه ها تصریح کرد: باید فضای اظهار نظر در دانشگاه وجود داشته باشد، ولی اینکه از طرف وزارت علوم فضا برای جریانات انحرافی در دانشگاه ها فراهم شود و فضا برای اساتید و دانشجویان متدین نباشد و فضای دانشگاه ها فقط در اختیار سخنرانان گزینشی با گرایاشات سیاسی و وابسته به جریانات انحرافی قرار گیرد قابل پذیرش نیست.

حجت الاسلام بیگدلی تلویحا به برخی حوادث در دانشگاه های شهرستان و کشور اشاره و تاکید کرد: نباید در دانشگاه ها از سخنرانانی دعوت شود که مظاهر دینی را به بدترین شکل مورد بدترین تعرضات قرار می دهند و همچنین نباید فضای دانشگاه ها در اختیار چنین افرادی قرار گیرد و باید این روند اصلاح شود.

وحدت حوزه و دانشگاه ضروری است

وی، به روز بودن حوزه را ضروری دانست و تصریح کرد: مجتهدین و علمای ما برای عرضه دین به مردم زحمات زیادی کشیده اند که وظیفه حوزه ادامه این راه و شناساندن دین به مردم با روش های جدید است.

خطیب جمعه دزفول، وحدت حوزه و دانشگاه را ضرورت جامعه عنوان و اظهار کرد: دانشگاه با بنیه اعتقادی به نیازهای مادی جامعه توجه و حوزه با در نظر گرفتن نیازهای مادی جامعه، نیاز معنوی را مورد توجه قرار دهند که وحدت این دو نهاد بسیار ضروری است.

مسئولین استان نسبت به نحوه افزایش نان ونارضایتی مردم  پاسخگو باشند

امام جمعه موقت دزفول در ادامه از افزایش نامتعارف قیمت نان در این شهرستان انتقاد کرد و گفت:شکایت های زیادی از سوی شهروندان در اعتراض به افزایش بیش از ۶۰ درصدی قیمت نان در دزفول صورت گرفته ضمن اینکه علاوه بر مردم ،نانوایان نیز از این گرانی شاکی هستند.

وی ضمن گلایه از نحوه انجام این افزایش قیمت، این نحوه افزایش قیمت را غیرکارشناسانه دانست و افزود:علاوه بر افزایش قیمت نان از وزن خمیر نیز کاسته شده و این خود موجب نارضایتی بیشتر مردم گردید لذا از استاندار خوزستان انتظار می رود پیگیر افزایش غیر منطقی و نامتعارف قیمت نان باشد.

امام جمعه موقت دزفول خواستار توضیح منطقی در خصوص افزایش نامتعارف قیمت نان در این استان و شهرستان دزفول شده و تجدید نظر در قیمت نان را خواستار شد.

حجت الاسلام و المسلمین “مرتضی بیگدلی” ۲۵ آذرماه روز پژوهش و تحقیق را گرامی داشت و گفت:زمینه طرح های تحقیقاتی و پژوهش در مراکز آموزش عالی باید هموار شود.

نظر بینندگان
  1. مادر says:

    باسلام! چه برسرمان خواهد آمد؟ بی تقوایی در جامعه ، آموزش ندادن مهارت هایی مثل کظم غیض ، خودخواه نبودن ، آزارندادن مردم ، راستگویی ، خیرخواهی و ….. باعث شده یک جوان ۲۸ ساله دو طفل معصومش را به قتل برساند! ازین به بعد هرکس هر غلطی می خواهد بکند و بعد بگوید جنون آنی بوده! بد نیست!
    امثال این جوان منتظرند ببینند! قانون در برابر جنایتش چه می کند ؟ در این شهر جنگ زده هیچکس اعصاب آرامی ندارد! ولی دلیلی برای وحشیگری نمی شود! خواهش می کنم کاری کنید درس عبرتی برای دیگران باشد! وگرنه ما در جامعه امنیت نداریم !!!!!