۸م، آذر ۱۳۹۳
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
امام جمعه موقت دزفول:

استکبار بداند ایران اسلامی از هر حکومت اسلامی که مظلوم واقع شود دفاع خواهد کرد. + متن کامل خطبه ها

برداشتن تحریم های ظالمانه و امکان استفاده از تمام ظرفیت ها در جهات صلح آمیز هسته ای دو خواسته مردم و نظام و خطوط قرمز ماست و هیچ دولت، تیم مذاکره کننده و یا فردی نمی تواند این خطوط را بشکند و ملت به کمتر از این رضایت نخواهد داد.

زمان انتشار: ۸م, آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۱۲ ق.ظ | کد خبر: 45276

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” نماز عبادی سیاسی جمعه دزفول در مصلی امام علی علیه السلام با حضور پرشور مردم ولایتمدار دزفول و به امامت “حجت الاسلام بیگدلی”امام جمعه موقت شهرستان دزفول برگزار شد .

حجت الاسلام و المسلمین “مرتضی بیگدلی”  ضمن سفارش به رعایت تقوای الهی گفت: هر کس دوست دار امام زمان(عج) است علاوه بر انتظار فرج، باید تقوای الهی را رعایت و در خلوت و آشکار پرهیزکاری و ورع داشته و خدا را در همه احوال ناظر بر اعمال خود بداند.

 خطیب جمعه دزفول، با اشاره به مذاکرات هسته ای را نمایش زیاده خواهی های آمریکا دانست و افزود: نتیجه این مذاکرات پس از ۱۰ دور مذاکره تا هفت ماه و هفت روز دیگر تمدید شد.

حجت الاسلام بیگدلی، سیاست های خیانت بار آمریکا و کشورهای همدست آن در منطقه برای کاهش قیمت نفت را یادآور شده  و اظهار داشت: در این مذاکرات مقرر گردید ماهانه ۷۰۰ میلیون دلار از دارایی های بلوکه شده ایران آزاد شود که مجموع پولی که در طول این هفت ماه آزاد خواهد شد، ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار خواهد شد و این درحالی است با اختلال ایجاد شده در بازار نفت توسط آمریکا و کاهش ۲۰ تا ۳۰ دلاری قیمت نفت، کشور ایران در این مدت هفت ماه بیش از هشت میلیارد دلار یعنی دوبرابر مبلغی که قرار است دریافت کند دچار خسارت می شود.

حجت الاسلام بیگدلی، آرزوی رئیس جمهور آمریکا برای باز کردن پیچ و مهره های تاسیسات هسته ای ایران را یادآور شد و گفت:آمریکا در مذاکرات همین سیاست را در پیش گرفته و اگر ایران مقاومت نمی کرد و زیر بار زیاده خواهی گروه مذاکره کننده می رفت پیچ و مهره های انرژی هسته ای ایران تاکنون باز شده بود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دزفول، ادامه داد: قصد آمریکا و مستکبرین دنیا، حفظ ساختار تحریم ها برای دهها سال است و برخلاف تصور سیاستمدارانی که با توافق هسته ای دیوار تحریم ها ترک برداشته، آمریکا بدنبال این است ساختار تحریم ها را حفظ کند و فقط تعلیق تحریم ها را در دستور خود دارد.

وی با تاکید بر اینکه مردم ایران زیر بار ذلت نخواهد رفت، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران تاکنون با شفاف سازی به جامعه جهانی ثابت کرده که هرگز به دنبال سلاح هسته ای نیست و علاوه بر آن تا کنون سلاح هسته ای امنیت هیچ قدرتی را تامین نکرده است.

خطیب جمعه دزفول افزود: برداشتن تحریم های ظالمانه و امکان استفاده از تمام ظرفیت ها در جهات صلح آمیز هسته ای  دو خواسته مردم و نظام  و خطوط قرمز ماست و هیچ دولت، تیم مذاکره کننده و یا فردی نمی تواند این خطوط را بشکند و ملت به کمتر از این رضایت نخواهد داد.

امام جمعه موقت دزفول به هفتم آذرماه سالروز تشکیل نیروی دریایی اشاره و عنوان کرد: نیروی دریایی همچون سایر نیروهای مسلح از سربازانی خادم ، بینا و هوشیار برخوردار بوده که بازوان ملت هستند و با اقتدار در طول هشت سال دفاع مقدس ، نیروی دریایی دشمن را ساقط کردند و هم اینک تحت رهبری فرمانده معظم کل قوا امنیت را در خلیج فارس برقرار کرده و در آبها و اقیانوس های دوردست و حتی در مرزهای اسراییل با اقتدار حضور دارند.

حجت الاسلام بیگدلی در فراز دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه دزفول به هشتم آذرماه روز جهانی همبستگی با ملت فلسطین اشاره و افزود:دستگاه های استکباری تمام تلاش خود را بکار بردند تا جمهوری اسلامی ایران از فلسطین حمایت نکند اما استکبار بداند ایران اسلامی از هر حکومت اسلامی که مظلوم واقع شود دفاع خواهد کرد.

وی به دهم آذرماه سالروز شهادت آیت الله مدرس و روز مجلسرا یادآور شد و تصریح کرد:سید حسن مدرس مظهر مقاومت و الگویی تمام عیار بود که برای همیشه در تاریخ ماند و مسوولیت سنگینی بر دوش نمایندگان مجلس گذاشت لذامجلس باید به روز بوده و در همه مقاطع حضوری همه جانبه  و سالم داشته از جریانات انحرافی و قدرتهای مختلف بدورباشد  و با پاکی و پاکدامنی در مقابل زورگویی ها ایستادگی کند در غیر این صورت خسارات زیادی به دنبال خواهد داشت.

حجت الاسلام بیگدلی اظهار کرد:مجلس قوی پشتوانه ای محکم برای دولتی کارآمد است.

امام جمعه موقت دزفول از قانون اساسی به عنوان قانونی مترقی،ارزشمند و همه جانبه یاد کرد و گفت:قانون اساسی یکی از مقدس ترین و کارآمدترین دستاوردهای نظام اسلامی است.

وی در پایان به تشکیل انجمن حمایت از بیماران سرطانی دزفول اشاره کرد و گفت:این انجمن بیش از ۸۰۰ نفر را تحت پوشش قرار داده که ۶۰ درصد آنها زن ،۳۰ درصد مرد و ۱۰ درصد کودک هستند.

امام جمعه موقت دزفول افزود:بیماری سرطان به دلیل عوارض جنگ،تغذیه نامناسب،وراثت و مسایل زیست محیطی گسترش یافته لذا از مردم خیر انتظار می رود برای حمایت از بیماران سرطانی وارد عمل شوند.

وی افزود:مرکز رادیوتراپی و شیمی درمانی امام حسن مجتبی (ع) در دزفول با کمک های مردمی و پیشرفت ۹۰ درصدی در حال احداث است که در ۲۲ بهمن ماه امسال بهره برداری می شود.

وی از مردم خواست جهت تکمیل این مرکز شیمی درمانی مساعدت و همکاری لازم را داشته باشند.

متن کامل خطبه ها:

خطبه اول

عزیزان، سروران محترم، خدمت شما مؤمنین و مؤمنات عرض سلام و ادب و ارادت دارم. شما و خودم را مؤکدا به رعایت تقوای الهی توصیه می کنم.

بنده وقتی که مقرر شد در حضورتان شرفیاب بشوم در انتخاب مطلب خطبه اول فکر کردم. چه مطلبی را که سزاوار باشد انتخاب کنم؟ دیدم موضوع محرم، عاشورا، امر به معروف و نهی از منکر، جهاد، سرزندگی، فعالیت و تحرک یکی از مهمترین خصوصیات جامعه عاشورایی است بنابراین موضوع غیرت دینی را انتخاب کردم.

غیرت وقتی تعریف می شود عبارت است از حسی که انسان در برابر تخلفاتی که در مسیر حق، عدالت و پیاده شدن احکام الهی صورت می گیرد. شأن این است که انسان آگاه هیچ گاه خاموش ننشیند و هیچ گاه از تخلفاتی که دیده به آسانی نگذرد و با بی تفاوتی از کنارش عبور نکند، پس کسانی که خونسرد و بی رمق هستند و مخالفت و مقابله نکنند اینها فاقد غیرت دینی هستند و باید اینها را انسان هایی بی غیرت دانست و اینها با تربیت یافته و شیعه علی(ع) و پیرو مکتب ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص) سازگاری ندارند.

 غیرت ایجاب می کند که انسان سکوت نکند و باید از حق دفاع کند و نباید اجازه داد که عدالت و احکام الهی فراموش بشوند و یا قربانی و ضایع و تباه بشوند، پس بنابراین هر کجا که دیده شد و به خلاف رفتار شد باید همه به خشم در بیایند و باید بجوشند و بایستی با خروش مخالفت کنند و هر میزان که تخلف شدید تر و عمیق تر باشد باید جوش و خروش جامعه مسلمین شدید تر و کارسازتر باشد و اجازه ندهد که ریشه بدواند و به یک فرهنگ عمومی تبدیل بشود و باید هر خلافی و امر ناحقی و تخلفی و هر اجحافی اینها بایستی در نطفه از بین رفته و ریشه کن بشود.

در قرآن مجید در سوره توبه آیه ۹۲ مربوط به واقعه جنگ تبوک مردم چند دسته بودند یک دسته از اینها مشمول به آیه ای است که خدمتتان می خوانم “وَ لا عَلَی الَّذینَ إِذا ما أَتَوْکَ لِتَحْمِلَهُمْ قُلْتَ لا أَجِدُ ما أَحْمِلُکُمْ عَلَیْهِ تَوَلَّوْا وَ أَعْیُنُهُمْ تَفیضُ مِنَ الدَّمْعِ حَزَناً أَلاَّ یَجِدُوا ما یُنْفِقُونَ” ۷ نفر بودند که ابوحمزه ثمالی در روایتی ۷ نفر را یک به یک نام  می برد. اینها فقیر بودند و توانمند نبودند ولی آدم های غیور و پاک باخته ای بودند با نهایت غیرت مندی خدمت پیامبر اکرم(ص) آمدند و عرض کردند که ما آماده جان فشانی هستیم آماده ایم که به فرمان شما سر ببازیم ولی بواسطه اینکه ابزار و اسب و وسیله ای نداریم که همراه با این اسب ها بجنگیم از شما درخواست می کنیم که به ما اسب بدهید که با سوار بر این مرکب به وظیفه خود عمل کنیم.

 پیامبر اکرم(ص) به اینها فرمود من اسب ندارم که در اختیار شما بگذارم و شما را تجهیز کنم. در ظاهر باید اینها شادمان می شدند که دلیل پیدا کردند و عذری برایشان ایجاد شد و بواسطه این عذر دیگر از حضور در صحنه جنگ مورد معافیت قرار گرفتند و بایستی علی الظاهر خوشحال می شدند ولی نه، اینها متفاوت بودند و محزون و دلگیر شدند و شروع به گریه کردند.

 “تَفیضُ” یعنی فیضان یعنی ریزش شما دیده اید وقتی که باران می آید نه نم نم بلکه با شدت باران بارشی دارد می گوید همانند باران از چشمهایشان اشک می آمد اشکبار بودند وحزنی داشتند زیرا امکان حضور در میدان را نداشتند ولی خداوند فرمود بر اینها خوفی نیست و اینها تکلیفی ندارند و دیگر نیازی نیست اینها نگران باشند انجام تکلیف شد.

 خوب چه چیزی اینها را به این امر وادار کرد؟ علت ریزش این همه اشک چه بود؟ آن غیرت و قوت تعصب ایمانی بود که اینها در وجودشان موج می زد، بنابراین غیرت لازمه جامعه اسلامی است تا از حریم اسلام و قوانین اسلام دفاع بشود، احیای امر به معروف و نهی از منکر نشان از غیرت دینی مردم دارد یعنی اگر در جامعه ای مردم به فکر نیفتادند و همدیگر را امر به معروف نکردند و نهی از منکر نکردند و بی تفاوت از گناهان اهل معصیت گذشتند اینها فاقد غیرت دینی هستند و اینها مدال ننگ آور بی غیرتی بر سینه اینها که نه بلکه داغ ننگین بر پیشانی آنها باید اینها را شرمسار و شرمگین کند که اینها پیش خدا تکلیف واجب را ادا نکردند.

در حدیثی از امام ششم صادق آل محمد(ص) که برگرفته از کتاب بحار الانوار جلد ۹۷ می فرماید: خداوند ۲ فرشته را برای عذاب قومی برانگیخت و فرمود که بروند و مأموریتشان را انجام بدهند و مأموریت زیر و رو کردن مردم این شهر بود و عذابی عمومی بر همه مردم این شهر واقع بشود.

 ۲ فرشته آمدند تا به وظیفه خودشان عمل کنند. اینها با پیرمردی به ظاهر پارسا و نورانی رو به رو شدند که دارد گریه می کند و به درگاه خدا تضرع می کند اینها با هم مشورت کردند که چه کنند امر خدا را اجرا کنند یا اینکه نه مانعی پیش آمد و یک تخفیفی از خداوند متعال بگیرند و گریه های این پیرمرد مؤمن و نورانی و پارسا سبب دفع بلا و عذاب بشود فرشته اولی گفت نه، من این کار را انجام می دهم من مأمورم و وظیفه ام انجام دادن امر خداست. فرشته دوم گفت من به ساحت مقدس الهی خواهش می کنم تا شاید اجازه بدهد و دفع بلا بشود.

 وقتی که این موضوع را عرضه داشت خداوند متعال به ایشان فرمود که تو این شهر را نابود و زیرورو کن چرا؟  فَإِنَّ ذَلِکَ رَجُلٌ لَمْ یَتَغَیَّرْ وَجْهُهُ غَضَباً لِی قَطُّ هیچ گاه این مرد به خاطر من غضب علیه گناهکاران نکرد و هیچ گاه خشمی از خودش نشان نداد، هیچ گاه چهره اش را ترش نکرد و خودش را عبوس نشان نداد و مخالفت ظاهری با دشمنان نکرد با متجاسرین با گناهکاران و اهل خلاف مخالفت نکرد پس نشان می دهد که هیچ گاه عبادت، دعا، ذکر، توسل و توکل به تنهایی نمی تواند مؤثر باشد بلکه باید اقدام کرد و مخالفت کرد و روایت داریم  که حتی در چهره بی نماز هم نباید خندید اگر کسی در چهره تارک الصلاة بخندد گناهش برابر با کشتن ۷۰ پیغمبر خواهد بود.

نسبت به بقیه گناهان در نظر بگیرید آدم، عاصی و ربا خوار، دروغگویان، اهل خلاف و کسانی که اهل کلاهبرداری هستند را می بیند و کسانی را می بیند که علائم بی عفتی از اینها نمایان است و باید آدم مخالفت کند، البته مخالفت مراتبی دارد و شرایطی دارد که هر کدام در خور شرط و رعایت جوانب خودش باید مخالفت بشود.

 بنابراین باید آحاد مردم نشانه هایی از غیرت مندی را ظهور بدهند و ظاهر بکنند و اینکه در دل مخالفت کنند و بنشینند و داد حسرت و بیداد و غصه و تأسف و تأثر را سر بدهند فایده ای نخواهد داشت در دل باید مخالفت کنند و به زبان هم باید جاری کنند.

البته وظیفه دولتمردان و متصدیان امر هم عمل کردن به این عرصه است و اجازه ندهند که بی غیرتی نهادینه بشود. بلکه دولت علامت اقتدار غیرت و غیرتمندی نظام اسلامی است که به مدد غیرت مندان باید ورود کند.

اما انواع غیرت، نوع اول غیرت همان غیرت دینی است که خدمتتان عرض کردم، این است که انسان نسبت به اصل کیان اسلام و آنچه که مربوط به اسلام است باید حساس باشد. یعنی درجه حرارت و میزان الحراره ما بستگی به احکام اسلامی و دین دارد.

دین ما آیا سالم مانده است یا سالم نمی ماند؟ دین ما همانند جانمان و حتی عزیزتر از جان ما است. من این روایت را بارها گفته ام که فرمایش امیرالمؤمنین(ع) است شما مال و جان دارید مالت را بده و جانت را حفظ کن، شما جان و مال و دین داری و دینت در معرض خطر است جانت و مالت را بده و دینت را حفظ کن. بنابراین شخص غیور باید نسبت به حفظ دین این حس را داشته باشد در اجزا و جزء جزء افراد جامعه  و در گوشه گوشه جامعه باید این را محراب عبادت خودش بداند.

 اصلا فلسفه وجودی جهان نشان از غیرت مندی ذات اقدس الهی دارد. احکامی که در باب زنا وارد است و مجازات کسی که اهل لواط و فاسق و معصیت است و احکام مربوط به امر به معروف و نهی از منکر و احکام مربوط به تعلیم و تعلم همه اینها در راستای غیرت دینی قرار دارد.

قرآن کریم در آیه ۷۵ سوره نساء به مردم هشدار می دهد ” وَ ما لَکُمْ لا تُقاتِلُونَ فِی سَبِیلِ اللَّهِ وَ الْمُسْتَضْعَفِینَ مِنَ الرِّجالِ وَ النِّساءِ وَ الْوِلْدانِ الَّذِینَ یَقُولُونَ رَبَّنا أَخْرِجْنا مِنْ هذِهِ الْقَرْیَةِ الظَّالِمِ أَهْلُها وَ اجْعَلْ لَنا مِنْ لَدُنْکَ وَلِیًّا وَ اجْعَلْ لَنا مِنْ لَدُنْکَ نَصِیراً ” چرا شما مقاتله نمی کنید و وارد در جنگ نمی شوید؟ چرا به فریاد افراد نمی رسید؟ افراد که فریاد می زنند ما را کمک کنید گرفتار ظالمانی هستیم و مبتلا به ستمگرانی هستیم، مستضعفینی که در راه خدا هستند و مستضعفینی که مرد، زن، کودک و بزرگ هستند و دست نیاز به سمت شما دراز کرده اند، چرا شما فریاد نمی زنید؟ چرا کمکشان نمی کنید؟ این آیه قرآن است و باید در اینجا غیرت مندان خروش بیاورند و فریاد بزنند و همراهی کنند و در میدان بایستند و مال خرج کنند و اسلحه بدهند و کمک بکنند و مشاوره نظامی بدهند تا دشمن موفق نشود.

وجود مقدس پیامبر اکرم(ص) بزرگ غیور زمان و وجودی که به نحو اکمل این حالت غیرتمندی را از خودش نشان می داد، در حرص و جوشی که نسبت به وضعیت جامعه داشت گاهی جانش به خطر می افتاد لعلک باخع نفسک الا یکون مؤمنین  تو داری جان خودت را به خطر می اندازی و داری جانت را از دست می دهی که چرا مردم ایمان نمی آورند؟

 پیامبر اکرم(ص) چنان نسبت به مردم دلسوز بود و چنان نسبت به امر الهی غیرت داشت  که حس اینکه گاهی دیگران گوش بدهکار، چشمی بینا و وجودی مسئول و قلبی فهیم ندارند نسبت به اینها حساس بود و جانش را به خطر می انداخت . در وجودش  و جان مبارکش تا این حد غیرت و حرارت غیرتمندانه در حال حرارت دادن به جامعه بود.

 بنابراین جنگ هایی که ایشان در زمان عمر شریفشان ورود پیدا کردند و مردم را تهییج و بسیج و ترغیب به شرکت در جنگ کردند و یا جوش و خروشی که امیرالمؤمنین(ع) از خودش نشان داد و جنگ های ثلاثه در دوران حاکمیت امیرالمؤمنین(ع) و یا آن خروشی که حضرت فاطمه زهرا (س) نشان داد که وقتی می دید نسبت به ولایت امر جسارت شده فریاد زد اصیح  الی ربی زیر درگاه خدا فریاد می زنم و فانشر شعری مو می افشانم اشق جیبی گریبان چاک می کنم یا علی روحی لروحک الفداه  و نفسی لنفسک الوقاء جانم فدای جانت باشد بدنم سپر بلای تو باشد یا اباالحسن إن کُنتَ فِى خَیرٍ انی مَعکَ و إن کُنتَ فِى شَرٍّانی مَعک خیر مردم شامل حالت باشد من همراهت هستم و شر مردم همراهت باشد و شامل حالت باشد من همراهت هستم و چیزی نیست که من تو را ترک کنم و پشت تو را خالی کنم در این عرصه هستم پس این یک غیرت است.

غیرت دوم غیرت ناموسی است که حمایت و حفاظت از نوامیس است، البته بزرگ ناموس عالم خلقت ذات اقدس الهی است و بزرگ ناموس عالم خلقت بعد از خداوند متعال در روی زمین حضرت ختمی مرتبت حضرت محمد(ص) و امام علی(ع) و حضرت زهرای اطهر(س) و امام زمان(عج) که اینها بزرگ ناموس عالم خلقت هستند، به اعتبار اینها علما و فقها و بزرگان و شهدا اینها همه نوامیس عالم خلقت هستند و باید اینها را قدر بدانیم و باید حریمشان را حفظ کنیم. ما متولیانی هستیم که باید این امام زادگان را و تربیت یافته امامان را و کسانی که در مکتب ائمه(ع) تربیت یافته اند را بزرگ بدانیم.

 البته در قدیم هم مردم نسبت به زنانشان توجهات خاصی داشتند، مخصوصا اقشار متمول اینها کمتر اجازه می دادند که اجانب و اغیار به نوامیسشان دست درازی کنند و مردم عادی هم به طریق اولی این وضعیت را داشتند، اما کم کم جوامع تحت تأثیر برخی القائات و برخی بدآموزی های جوامع غربی قرار گرفت و اینها با اینکه علامت تمدن داشتند ولی بی غیرتی را اشاعه داشتند و از نوامیس استفاده مشترک می کردند به اینکه انسان آزاد است و می تواند انتخاب کند بحث هم جنس بازی ها و ترویج فسادها و فحشاها وبحث عریان گری ها و برهنگی ها و کشف آنچه که باید پنهان کنند اینها به شکلی کم کم آمدند و بی غیرتی را در جامعه ترویج دادند که هرگز مرد مسلمان اجازه نمی دهد.

 حضرت علی(ع) وقتی امام حسین(ع) را همراه حضرت زینب(س) می فرستاد که مراقبش باشد می فرمود چراغ همراه خود را خاموش کن که فروغ این چراغ به صورت خواهرت نزند و مرد نامحرم چهره خواهر تو را نبیند، فرهنگ علوی و زینبی و امر امام حسین(ع) را ببینید و الان مقایسه کنید، شاید افرادی داد امام حسین(ع) و حضرت زینب(س) را سر می دهند ولی متاسفانه مایه دردمندی دیگر افراد جامعه و افراد غیور جامعه می شوند. چرا این همه بی غیرتی در برخی افراد جامعه دیده می شود؟

البته غیرت ملی غیرت دیگری است، یعنی احساس مسئولیت نسبت به حدود وصغور مملکت است و همه وظیفه دارند نسبت به حفظ منافعش اقدام کنند.

عزیزان عمده ترین تجلی گاه غیرتمندی در روز عاشورا دیده شد و اصلا کربلا نمودگاه غیرت دینی است. مردان و زنانی که در صحرای کربلا حضور داشتند بهترین شکل ممکن از غیرت دینی را نشان دادند، در هنگامه افول غیرت دینی، بی حسی ها، بی غیرتی ها، بی تفاوتی ها، حرص ها، تسامح و تساهل ها و توجیه گری ها و توقعات بی جا و در مقابل این همه زشتی، یاران امام حسین(ع) نمایشی عظیم از تعبد، تقید و تعهد نسبت به دین از خودشان نشان دادند.

 وقتی که آدم نگاه می کند اگر بعد از پیامبر اکرم(ص) اینها جلوی کژروی ها را می گرفتند و بی تفاوت عبور نمی کردند، این همه جنایت ایجاد نمی شد و این همه  خیانت به نوامیس اسلامی واقع نمی شد، اما وقتی که آدم به صحرای کربلا نظر می اندازد گویی اینها با کژروی ها و انحرافاتی که دشمنان از خودشان نشان دادند برابری می کند.

 وقتی آدم به کوفه نگاه می کند کوفه مظهر بی غیرتی دینی مردم است، اینها در مقابل چشمان خودشان دیدند سر هانیه بن عروه و سر مسلم بن عقیل از پشت بام داره العماره بر زمین افتاد و هیچکس را ککی نگزید و همه با بی تفاوتی از کنارش گذشتند و هیچ کس هیچ نگفت و البته دشمن در اینجا جری شد و بعد از این جریان  بود که بسیجی ۳۰ هزار نفری را فراهم کرد و روانه میدان کربلا کرد که در مقابل امام حسین(ع) تمام قامت علیه حق قیام کرد و ایستاد.

در فرهنگ دینی مرتکبان گناه و تماشاگران بی رمق یک گناه دارند. شتر قوم ثمود یا ناقه ثمود یک نفر پی کننده و قاتل او بود، ولی خداوند به همه این قوم عذاب نازل کرد. نشان می دهد مرتکب یک نفر است و تماشاگران که بقیه بودند همه در یک گناه به یک جرم و در یک آتش خواهند سوخت. کربلا نشان داد پاکان و شیفتگان و شوریدگان و عاشقان و عارفان درگاه حق اجازه نمی دهند در مقابل حق گستاخی بشود.

وقتی آدم نگاه می کند امام حسین(ع) فرمود از تاریکی شب استفاده کنید بر مرکب راهوار شب سوار بشوید اینها شما را نمی بینند و با من کار دارند ولی صبوران و اهل بصیرت ماندند و نرفتند و گفتند انا علی نیاتنا و بصائرنا برای نیتی که ما آغاز کردیم می مانیم و این نمایش غیرت در هیچ برهه ای از تاریخ به این کیفیت نشان داده نشد.

 از آن طرف ۳۰ هزار نفر تا بن دندان مسلح بودند و آبی به وسعت دریایی در مقابلشان و کنارشان قرار داشت و از آن می نوشیدند و رفع عطش می کردند و به تدارکاتی از کوفه که مرتب برایشان اسب و اسلحه و نیرو می فرستاد پشتشان گرم بود ولی ۲۰۰ نفر با کودک و زن و بچه، نیمه مسلح و برخی از اینها فاقد هر گونه مهارت در جنگیدن بودند و بدون پشتوانه و در محاصره کامل و تشنه، گرسنه، غریب اینها ایستادند و علیرغم تردیدناپذیر بودن در شکست ظاهری و کشتن بزرگانشان و غارت خیمه هایشان و ذبح کردن اطفالشان این میدان را ترک نکردند.

تمیم بن قحطبه مرد شامی است و آمد تا تن به تن در مقابل امام حسین(ع) بایستد و فریاد زد حسین چرا اینقدر مقاومت به خرج می دهی؟ دیگر تمام عزیزانت کشته شدند و دست بردار و بیا اعلام کن که دیگر نمی خواهی جنگ کنی،امام حسین(ع) فرمود: من که با کسی جنگی ندارم و از آنوقتی که آمدم نیز قصد جنگ نداشتم شما جلوی من را گرفتید و شما اراده جنگ دارید شما جنگ نکنید من با شما جنگی ندارم اما تا زمانی که شما اراده کردید بجنگید من هم علیه شما خواهم جنگید.

تمیم ورود پیدا کرد با این همه خسارات و صدماتی که امام حسین(ع) دیده بود با یک شمشیر او را زد و بر زمین انداخت مجروح شد امام حسین(ع) فرمود می خواهی بجنگی تمیم گفت می خواهم بجنگم امام حسین(ع) فرمود برخیز و بر سر اسب بنشین بی غیرتی است که من اجازه بدهم تو بر زمین نشسته و من بر تو هجوم ببرم و ضربه دوم را به او زد وباز بر روی زمین انداخت و بعد امام حسین(ع) فرمود باز می خواهی بجنگی تمیم گفت نه دیگر نمی خواهم بجنگم امام حسین(ع) فرمود عزیزان او بیایید و او را بگیرید و ببرید که دیگر قصد ادامه جنگ را ندارد، این غیرت و حمیت و این شرافت را شما ببینید ولی در مقابل آقا می بیند قاسم را بر زمین زده اند و قصد دارند با تمام اسب های خودشان بر جنازه اش بتازند و او را لگدکوب کنند.

عرصه عاشورا عرصه غیرت مندی است. شیخ جعفر شوشتری علی الله المقام می فرماید: به نظر شما مصیبت عباس بر ابا عبدالله الحسین(ع) سنگین بود یا مصیبت حضرت علی اکبر، می گوید وقتی که به کلام آقا نظر بیندازیم آقا بالای سر بدن نیمه جان عباس است که می گوید الان انکسر ظهری و قلت حیلتی و انقطع رجائی خدایا دیگر کمرم شکست و چاره ام کم شد و امیدم تمام شد برای هیچ کس جز برای حضرت عباس این را نگفت.

ولی برای علی اکبر هم چیزی شبیه به این را گفت وقتی امام حسین(ع) آمد تا علی اکبر را روانه میدان کند سکینه می گوید پدرم را دیدم وقتی که به چشمهایش نگاه کردم و وقتی که ایشان به علی اکبر نظر انداخت که سوار اسب شده است ایشان دیگر از برگشتنش مأیوس شده بود، وقتی که رفت دیده اید حاجی ها هروله می کنند به صورت هروله اسب علی اکبر را تعقیب کرد و مرتب دست به پشت دستش می زد و گاهی دست به زیر محاسنش می گرفت و گاهی دست به آسمان بالا می برد و به صورت نیم دو تعقیبش کرد و خودش را به نزدیکترین جایی که دشمن بفهمد رساند و فریاد زد خداوند شما را بکشد و رحمتان را قطع کند که رحم مرا قطع کردید.

 اینجاست که دل متوجه آن نقطه بشود که حضرت علی اکبر(ع) فریاد زد یا ابتاه ادرکنی وقتی که این را گفت می گویند حضرت ابا عبد الله(ع) هجوم برد و بالای سر او آمد در حالتی که فقطعوه بالسیوف ارباً ارباً با شمشیرهایشان علی اکبر(ع) را قطعه قطعه کرده بودند و در کنار بدن او نشست و شروع کرد با او سخن گفتن و البته گریه کردن یا ولدی علی الدنیا بعدک الافا ثم رفع صوته بلبکاء نگفت کمرم شکست ولی حالتی را نشان داد که نشان می داد کمرش شکسته است.

هر شهیدی را خودش بلند می کرد و به خیمه ها می برد اما برای علی اکبر(ع) این را نگفت فریاد زد: یا فتیان بنی هاشم احملوا اخاکم الی الفسطاط  فرزندان بنی هاشم بیایید و خودتان برادرتان را به سمت خیمه ها ببرید.

“لا حَوْلَ وَلا قُوَّةَ اِلاّ بِاللَّهِ الْعَلِىِّ الْعَظیمِ

خدایا حسن عاقبت کرامت بفرما و توجهت را از ما مگیر….

خطبه دوم

اوصیکم یا عباد اللّه ونفسی بتقوى اللّه بندگان خوب خدا، مؤمنین و مؤمنات شما را و خودم را مؤکدا به رعایت تقوای الهی توصیه می کنم.

حسب روایت هر کس که دوست دارد از یاران امام زمان(عج) محسوب شود در حالی که در انتظار فرج امام زمان(عج) است باید تقوای الهی را رعایت کند و عمل به ورع و پرهیزکاری و التزام به ورع و پرهیزکاری داشته باشد چه در حال خلوت و چه در حال جلوت تفاوتی ندارد در همه حال آدم باید خدا را مراقب بر اعمال و رفتارش ببیند.

 امام صادق(ع) می فرماید: یکی از علائم ایمان الورع عند خلوات اگر بنا باشد انسان ایمانش را محک بزند و بسنجد و اگر نقصی دارد آن نقص را برطرف کند و او را به اکمال برساند و کاملش کند این است که ببیند، آیا در وقت خلوت شیطان است که بر قلب او وحی نازل می کند یا نور الهی است که او را متوجه مسئولیتش می کند و حقیقت زشتی و تباهی را نشانش می دهد و او را مایل به خوبی ها و پرهیز از گناهانش می کند، به هر صورت امیدواریم که خداوند توفیق طاعت و دوری از معصیت را نصیبمان کند.

عزیزان مناسبت های مختلفی داریم جمعه ۷ آذر ماه که امروز است و مصادف با ۵ صفر است سالروز نیروی دریایی است.  به لطف خداوند نیروی دریایی ما مثل نیروی هوایی و زمینی ودلاوران بسیج و نیروی انتظامی ما و تمام قوا همه سربازانی خدوم، بینا، هوشیار، غیور و سلحشور هستند و اینها بازوهای پر قدرت ملت مسلمان ایران و امت اسلامی هستند.

 نیروی دریایی ما در طول ۸سال دفاع مقدس نقش مهمی را در حفظ حدود و صغور و از طرفی زمین گیر کردن دشمن و از کار انداختن توان و قدرت دریایی دشمن داشت. نیروی دریایی کاری کرد که تمام نیروی دریایی عراق زمین گیر شد و ماند و درلانه خودش خزید و از انجام هر تحرکی باز ماند.

نیروی دریایی در خلیج فارس و در دریای خزر و البته در خلیج پر از بحران فارس نقش داشتند و توانستند امکان ایجاد امنیت را برای این قطعه و در این بخش از مملکت اسلامی ما نقش آفرینی کنند.

به لطف خداوند و بواسطه رهبری هایی که مقام معظم رهبری داشته و به خوبی هدایت کرده زمینه حضور نیروی دریایی در آب های دوردست و در اقیانوس ها با پیمان نامه هایی که با دیگر کشور ها بسته و اتحاد رویه و عملی و هماهنگی که با دیگر کشورها داشته توانسته زمینه حضور خود حتی در کنار مرزهای اسرائیل جلو ببرد و از این جهت مایه افتخار است.

نیروی دریایی توانسته از دزدان دریایی یعنی دست پروردگان انگلیس، فرانسه و آمریکا دفع مظالم کند و طی عملیات های بسیار درخشان از۲۰۰۰ مورد کشتی های تجاری دفاع کرده اند، هم کشتی هایی که متعلق به  ایران اسلامی بوده و هم کشتی هایی که متعلق به دیگر کشور ها بوده است و از این جهت این نقش را ما ستوده و برای شهدایشان از خداوند متعال علو مرتبه را خواستاریم.

۸ آذر روز جهانی همبستگی با ملت فلسطین است. البته ما احتیاج به تذکر نداریم ولی مقام معظم رهبری در بین مطالبشان همان گونه که همیشه مطالب نغز و قاطع و کوبنده ای را فرمودند و جهت را تعیین کردند باز فرمودند دستگاه های استکبار و سیاست های استکباری همه تلاش های خودشان را به کار بردند که جمهوری اسلامی را از حمایت فلسطین منصرف کنند.

ما پای مسئله فلسطین ایستاده ایم. سعی کردند موضوع مسئله را مذهبی و طائفه ای کنند و بزرگ کنند در صورتی که جمهوری اسلامی در کنار برادران مسلمان از هر مذهبی، سنی و شیعه و دیگر فرق مختلف اسلامی ایستاده و هر جا که حرکت اسلامی باشد آنجا هم دفاع از هویت اسلامی است، هرجا دفاع از مظلوم است جمهوری اسلامی در آنجا حاضر است و حاضر خواهد بود.

آمریکا و صهیونیست و شبکه فاسد سیاسی مستکبرین نتوانستند و نخواهند توانست بر جمهوری اسلامی فائق بیایند. ما به توفیق الهی در کنار ملت فلسطین ایستاده ایم، در کنار ملت های انقلاب کرده مسلمان ایستاده ایم، در کنار مردم مظلوم بحرین ایستاده ایم، در کنار همه کسانی که در مواجهه با آمریکا و صهیونیست قرار دارند ایستاده ایم و از آنها دفاع می کنیم و در این مورد از هیچ کس و هیچ قدرتی، هیچ گونه ملاحظه ای را نخواهیم کرد. (تکبیر نمازگزاران)

روز دوشنبه ۱۰ آذر ماه و ۸ صفر سالروز شهادت آیت الله سید حسن مدرس است. ایشان مظهر ایستادگی و مقاومت و انسانی شاخص والگویی تمام نما و تمام عیار بود. موضوع “سیاست ما عین دیانت ما و دیانت ما عین سیاست ماست” برای همیشه تاریخ برای ما باقی ماند و درس بزرگی است و یک نه بزرگ به تفکراتی که خیال می کنند انسان باید متدین باشد و از سیاست دوری گزیند می باشد و مسئولیت همه مخصوصا نمایندگان ما را مسئولیتی سنگین ترسیم کرد که باید در مقابل فشارها و زورگویی ها ایستاد و از تنهایی و تفرد نباید ترسید و در مقابل جو سازی ها بایستی موضع گرفت تا بتوان وجودی مؤثر و تأثیر گذار بود.

به جهت تجلیل از جایگاه مجلس و شهید مدرس این روز را روز مجلس انتخاب کردند. مقام معظم رهبری فرمودند مجلس باید ۲خصوصیت داشته باشد:

اولین خصوصیت مجلس این است که باید به روز، زنده و به هنگام باشد. در بحران ها و در برهه های مختلف و مقاطع مختلف با تصویب قوانین و با اعلام مواضع و با نظارت دقیق بر دستگاه های دولتی و دیگر اجزا باید حضوری همه جانبه، کارآمد، به روز و روزآمد داشته باشد، این دقیقا فرمایش مقام معظم رهبری است.

دوم اینکه مجلس باید سالم باشد چون نگاهش هم نگاه تصویب قوانین است و هم نظارتی است که اگر در دو مورد سالم نباشد خسارات جبران ناپذیری را وارد می کند. مجلس باید از چه چیزی سالم باشد؟ از تمایلات به کانون های قدرت و افراد قدرتمند و زورگو و تمایلات به جریانات انحرافی باید سالم بماند و هیچ گاه تأثیر پذیر نباشد.

 مجلس باید دقیقا مثل ترازو باشد، البته الان دیگر ترازوها دیجیتالی است، در گذشته طلافروشی ها ترازوهایی داشتند که اینها را در محفظه ای قرار می دادند تا مختصر بادی و جریان هوا و کوران هوایی تغییری در روند میزان و اندازه گیری ایجاد نکند.

 بنابراین مجلس باید حس کنند در هاله ای از عصمت، پاکدامنی، عفت، پاکی دست و پاکی رأی به سر می برند و تمایلات قومی و تمایلات صرف ملی گرایانه و تمایلات جناحی دخیل در قانون گذاری و تصویب قوانین نباشد. به لطف خدا کلیت مجلس توانسته این دو موضوع مهم را حفظ کنند ولی این نکته ای است که باید همیشه به آن توجه کنند و این دومورد می تواند ضمانت بخش کار دولت و دیگر اجزا باشد.

در جای دیگری می فرماید باب تعامل همیشه باید باز باشد و جاده، جاده ای دو طرفه است، وقتی مجلسی قوی وجود داشته باشد پشتوانه ای قوی برای کارآمدی دولت است. معمولا خواسته ها و توقعات و ملامت ها بر دولت وارد می شود و مجلس باید کاری کند که دولت سالم بماند تا به خوبی بتواند این وسیله و ماشین و این حرکت را در مسیر خودش به تندی و به سرعت و با دقت عبور بدهد تا به قله موفقیت برسد و اهداف نظام را پیاده بکند. ما این روز را به تمام عزیزان و وکلای خوب این ملت شریف و فهیم تبریک می گوییم و از خداوند متعال موفقیتشان را خواستاریم.

روز چهارشنبه روز تصویب قانون اساسی است که قانونی مترقی و همه جانبه و ارزشمند و برابر با خواسته هاست. سال های سال در این جهت مجتهدین زیادی جان دادند و بر بالای دار رفتند و شهدای عزیزی خون دادند تا به لطف خداوند قانونی مترقی و درخور و شأن نظام جمهوری اسلامی به عنوان قانون اساسی تصویب شد و یکی از مقدس ترین نهاد های انقلاب و دستاورد های انقلاب همین قانون اساسی است.

دشمنان زیادی آمدند و تحت عنوان تغییر ساختار و تغییر و تجدید نظر برخی اصول آن تصمیماتی گرفتند ولی خداوند اینها را در طول این چند سال رسوا کرد و زیر حرکت توفنده مردم له کرد و امیدوارم خداوند این بدخواهان را به سزای اعمالشان برساند.

موضوع بعدی مسئله توافقی است که در این چند روز به عمل آمد. عزیزان مستحضرند که مذاکرات هسته ای از همان اول نمایش زیاده خواهی آمریکایی ها را به خوبی به ما نشان داد. آمریکا و دیگر قدرت های استکباری قدرت های رسوا و مفتضحی هستند و این مذاکرات این افتضاحات را بیشتر نشان داد.

 تیم مذاکرکننده هسته ای ما به لطف خدا افرادی مؤید به تاییدات مقام معظم رهبری هستند و مایه امید این ملت در حفظ اهداف متعالی اسلام و نظام جمهوری اسلامی می باشند. در آنجا فعالیت و مجاهدت کردند و طی ۱۰دور مذاکره در۳ آذر ماه سال جاری که همان سال ۹۲ است با تمام مذاکرات فشرده ای که کردند شرایط به گونه ای شد که به توافقی نرسیدند و۷ماه و ۷روز دیگر بر آن اضافه شد که نهایت به ۱۰ تیر ماه سال ۹۴ توافق ختم شد که تا آن موقع اینها بتوانند باز به توافق نهایی برسند .

در مقابل به طور متوسط ماهیانه ۷۰۰میلیون دلار به ما بدهند که شاید چیزی در حدود ۴میلیارد و ۲۰۰میلیون دلار نصیب ما بشود. اگر بنا باشد ما این را سرانگشتی حساب کنیم، سیاست های خیانت بار آمریکا در اختلال روند بازار نفت و عرضه نفت به بازار و همکاری مزدورانشان در منطقه سبب شد قیمت نفت ۷۰ تا ۸۰ دلار تنزل پیدا کند یعنی ما چیزی در حدود ۸میلیارد دلار خسارت می بینیم.

یعنی ۷ماهه ای که بنا است ما ۴ میلیارد دلار از پول های نفت خودمان را باز پس بگیریم با روندی که آمریکا و اختلالی که در وضعیت بازار نفت ایجاد کرده بیش از ۸ میلیارد دلار ما ضرر می کنیم. یعنی ۲ برابر آنچه که دریافت می کنیم داریم ضرر می کنیم، یعنی زمانی که اینها باید ۱۰۰ میلیارد دلار پول خودمان را می دادند، الان بواسطه فروشی که داشتیم باز آن پول ها را نمی دهند و چیزی بالغ بر ۱۳۰ میلیارد دلار پول نفت ما بلوکه شده که باز به ما نمی دهند.

اگر بنا باشد فقط اینها حسن نیتی از خودشان نشان بدهند اما هیچ چیزی انجام ندهند و هیچ تحریمی را بر ندارند، باید حق استفاده از منابعی که مال خود ماست را انجام بدهند دیگر بحث بقیه تحریم های ظالمانه و تحقیر آمیز یک طرف می ماند. یک جمله ای اوباما مطرح کرد که من آرزو داشتم یک روزی این امکان برایم فراهم بود که پیچ و مهره های انرژی هسته ای را در ایران باز می کردم و اجازه نمی دادم فعالیت بشود دقیقا این سیاست اینها است.

 یعنی روندی که در پیش گرفتند اگر ایران مقاومت نمی کرد و اگر گروه مذاکره کننده ما زیر بار می رفت دقیقا این پیچ و مهره ها بایستی باز می شد. روند موجود کار هسته ای ما به شکلی نمایشی و سنبلیک و یا به تعبیری کاریکاتوری مضحک باشد آنوقت این تحریم ها نه در طول چند سال نه در طول یک دهه بلکه دهها دهه برایش تصور کنند، یعنی خلاف چیزی که ریاست محترم جمهوری ما با صدق نیت گفتند که ساختار تحریم ها شکسته شده، متاسفانه مخصوصا اعلام کردند که هر کاری بکنید ما ساختار تحریم ها را حفظ خواهیم کرد و فقط تعلیق در تحریم ها ایجاد می کنیم، مانند کاردی که بالای سر گوسفندی بگذارند خواسته باشند ذبحش کنند و نه ذبحش کنند و نه رهایش کنند به این صورت ما گوسفندانی باشیم که کارد آمریکا بالای سرمان باشد. آیا ما زیر بار این ذلت خواهیم رفت؟ قطعا زیر بار این ذلت نخواهیم رفت. (تکبیر نمازگزاران)

ما حاضریم شفاف سازی کنیم و به دنیا نشان دهیم که هیچ مقصدی جز مقصد استفاده از انرژی هسته ای در جهات صلح آمیز نداریم که این امر دین و قانون ماست و اصلا اعتقادی به آن در جهت استفاده از اسلحه هایی که به شکلی مرگبار است نداریم و هیچ گاه تأمین هیچ امنیتی را در هیچ نقطه ای از دنیا و برای هیچ قدرتی نکرده است.

در مقابل باید حقوق ما رعایت شود، یکی این است که امکانی فراهم شود تا از تمام ظرفیت ها در جهات صلح آمیز استفاده شود.

دوم این است تمام آنچه که به عنوان تحریم بر ما وضع کردند و قانون آوردند، اینها ظالمانه است و همه این تحریم ها باید برداشته بشود. این دو موضوع خواسته و خط قرمز ماست و هیچ گروه مذاکره کننده ای و هیچ دولتی و هیچ جناحی و هیچ فردی و هیچ احدی از آحاد ملت به کمتر از این رضایت نخواهد داد.(تکبیر نمازگزاران)

یک نکته را من بگویم و تمام کنم و عذر می خواهم که طول کشید. موضوع انجمن حمایت از بیماران مبتلا به سرطان است. متاسفانه شما دیده اید هر از چند گاهی خبری می رسد و در مساجد مؤمنین می آیند و خبری می دهند و التماس دعا دارند. بیمار، مادری بچه دار و یا بچه ای کوچک و یا پدری مهربان و فعال و پرنشاط و شاداب و سالم است که مبتلا به این بیماری صعب العلاج شده است و الان دغدغه جامعه ما شده که متاسفانه عمده بیماریهایی که وجود دارد مربوط به سرطان سینه، خون، روده و سایر انواع سرطان هاست که هر کدام به ترتیب ذکری که شد متاسفانه در این بخش از منطقه رواج دارد .

بخشی از اینها مربوط به آثار و عوارض جنگ است و بخشی مربوط به نوع تغذیه و بخشی مربوط به وراثت و مسائل زیست محیطی است. در این رابطه شاید بتوان گفت چیزی که تا کنون این انجمن توانسته تحت پوشش خودش در بیاورد چیزی بالغ بر ۸۰۰ نفر است که عموما افراد کم درآمدی هستند البته با نسبت تقریبی ۶۰ درصد زن و ۳۰ درصد مرد و ۱۰ درصد اطفال بی گناه هستند گرچه زنان و مردان هم گناهی ندارند .

۶۰درصد زن هستند، یک چیزی می گویند زن بلای خانه است و خدا هیچ خانه ای را بی بلا نکند وقتی که بنا باشد ۶۰ درصد از اینها زن باشد یعنی کل کانون خانواده در حال از هم پاشیدگی است، بواسطه اینکه مرکز ثقل این کانون و وسیله حرارت بخشی به این کانون و مظهر محبت دستخوش این بیماری است و دیگر زندگی از هم پاشیده می شود پدر و فرزندان و همه داغدار و مصیبت دیده و ستم کش هستند بواسطه درد و غمی که بر اینها وارد است.

این عزیزان که عده ای جوان البته با تجارب کافی هستند وعزیزانی که خودشان هم بیماران سرطانی را داشته اند و تماما و نوعا دردمند هستند و به لطف خداوند هیچ وابستگی به جناح ها و گروه های انحرافی ندارند این انجمن را تشکیل داده اند. این انجمن توانسته نسبت به احداث مرکز رادیوتراپی و شیمی درمانی امام حسن مجتبی(ع) اقدام کند.

تا کنون توانسته با مبلغی بالغ بر ۴میلیارد تومان ۲ دستگاه رادیوتراپی را خریداری کند و ساختمانی بیش از ۳۵۰۰ متر مربع با پیشرفت ۹۰درصد با بهره گیری از کمک هایی که شما مردم داشتید را فراهم کرده است. من این استدعا را دارم که به تمام این کمک کننده باید بالید و افتخار کرد و یک صلوات محمدی(ص) پسند برایشان هدیه بفرمایید.

در ۲۲ بهمن این ساختمان و این دستگاه مجهز به بهره برداری می رسد ولی برای تکمیل آن احتیاج به کمک شما مردم دارد، بالاخره ماه صفر است شما می خواهید این کمک را صدقه جهت حفظ سلامتی و دفع بیماری ها تصور کنید و جالب است که صدقه موجب دفع بیماری ها و آفات از صاحبش می شود  و همچنین صدقه موجب نزول رزق و تبدیل نقمت ها و بلاها به نعمت ها می شود.

انشاءالله خداوند متعال کمک کند و همه ما را از شر هر نوع گرفتاری و بیماری رهایی بدهد و شما این مؤسسه را کمک کنید و در این جهت کمک رسان به خانواده های دردمند باشید.

خداوندا به حق امام زمان(ع) قسمت می دهم جامعه ما را از هر گونه درد و رنج و غم و غصه رهایی کامل عنایت بفرما….

namazjome7azar9300006 namazjome7azar9300005 namazjome7azar9300002 namazjome7azar9300001