۱۳م، شهریور ۱۳۹۳
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
دکترمهتدی در نشست ستادامربه معروف ونهی ازمنکر:

تعامل مدارس بامساجد دانش آموزان را از آسیب های اجتماعی مصون می سازد.

در برهه کنونی خانه فقط محلی برای استراحت است و نقش تربیتی خانواده بر فرزندان تقلیل یافته لذا لازم است تا با تعامل مدارس و مساجد دروس تربیتی در این اماکن مذهبی تکمیل و مساجد و بسیج مکمل مدارس باشند.

زمان انتشار: ۱۳م, شهریور ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۱۵ ق.ظ | کد خبر: 43656

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” جلسه ستاد احیای امر به معروف و نی از منکر شهرستان دزفول به مناسبت فرا رسیدن سال تحصیلی جدید ، بازگشایی مدارس و بررسی آسیب های دانش آموزان  در دفتر نهاد امامت جمعه دزفول برگزار شد .

در این نشست سرهنگ محتشمی راد با برشمردن  مصوبات جلسه  قبل گفت : با توجه به مشکلات جامعه امروز و رویارویی دانش آموزان با آسیب های گوناگون لازم است تدابیر لازم اتخاذ گردد.

در ادامه دکتر حیدر رضا مهتدی مدرس دانشگاه به تحلیل تاثیر پذیری دانش آموز از خانه – خانواده ،مدرسه و جامعه پرداخت و گفت : خانواده و مدرسه در ارائه ی الگوها و روش های تربیتی صحیح به دانش آموز تلاش می کنند لکن جامعه و مهمان های ناخوانده ی آن یعنی ماهواره ها و فضاهای اجتماعی مجازی با تاثیر منفی بر جامعه ،بر دانش آموزان تاثیر گذارند.

وی با اشاره به اثرات مخرب فضای جامعه بر تربیت دانش آموزان گفت : در برهه کنونی خانه فقط محلی برای استراحت است و نقش تربیتی خانواده بر فرزندان تقلیل یافته لذا لازم است تا با تعامل مدارس و مساجد دروس تربیتی در این اماکن مذهبی تکمیل و مساجد و بسیج مکمل مدارس باشند.

دکتر مهتدی در پایان افزود: در صورتی که الگوهای تربیتی به حال خود رها و مدیریت نشوند ،آینده ی کشور در معرض تهدید قرار خواهد گرفت.