۲۰م، تیر ۱۳۹۳
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

امام جمعه موقت دزفول: بانوان سنگربانان حقیقی عفاف و حجاب در جامعه اند.+ متن کامل خطبه ها

برهمه مسئولان جلوگیری از ترویج آزادی غربی که موجب تباهی جوانان می شود واجب است افزود: متاسفانه به دلیل برخی توجیهات خلاف منطق مسئولین و بی دقتی والدین اکنون شرایط مطلوبی در جامعه برای پوشش صحیح اسلامی نداریم که امیدواریم با دغدغمندی مومنین ، تذکر لسانی و همت مبلغین و مسئولین این نقصیه تاحدی برطرف شود .

زمان انتشار: ۲۰م, تیر ۱۳۹۳ ساعت ۵:۳۰ ب.ظ | کد خبر: 42616

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی”مــجد دز”؛ امام جمعه موقت دزفول دقایقی پیش در خطبه های نمازجمعه این شهرستان؛ رعایت تقوی در جامعه اسلامی را زمینه ساز اصلی رفع موانع ظهور حضرت حجت(عج) دانسته و اظهار داشت : ماه رمضان فصل رزمایش و تمرین مقابله با شیطان رجیم برای یک سال آینده است پس با مراقبت و دوری از گناه قلب خود و جامعه را آماده پذیرش قدوم مبارک امام غایب خویش  نماییم .

“حجت الاسلام بیگدلی” بیستم تیرماه روز جهانی جمعیت را یادآور شده با وبا تبیین سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری(دامت برکاته) در این خصوص افزود : حضرت آقا این سیاست ها را در سه محور کمی ،پراکندگی و کیفی ابلاغ نمودند که توجه به درصد شهرنشینی ،روستانشینی ، مرز نشینی و همچنین نگاه صحیح به ویژگی های شخصیتی نسل جدید و در پایان دقت لازم به فرصت های فرهنگی و عقیدتی از جمله محور های مهم این سیاست هاست که امیدواریم با اجرای درست آنها توسط مسئولین از رشد درصد پیری کشور کاسته شود .

ایشان انتظار رهبری برای تخصیص ۵۰درصدی جمعیت کشور به نسل جوا ن را دور از انتظار ندانسته و افزود: جلوگیری از سستی جامعه ، افزایش اقتدار ملی و رشد ظرفیت های بالقوه را می توان از ثمرات موثر و مستیقیم جمعیت مطلوب نام برد.

“خطیب جمعه این هفته دزفول” با اشاره به واقعه ۲۱تیرماه در مسجد گوهرشاد و روز ملی عفاف و حجاب تصریح کرد : زنان مسلمان ما سنگربان و مدافعان حقیقی عفاف و حجاب در جامعه هستند که باید به این وظیفه ی ذاتی ،اجتماعی و دینی خود به خوبی آگاهی یابند.

ایشان با ذکر این جمله از حضرت امام(ره) که می فرمایند : برهمه مسئولان جلوگیری از ترویج آزادی غربی که موجب تباهی جوانان می شود واجب است افزود: متاسفانه به دلیل برخی توجیهات خلاف منطق مسئولین و بی دقتی والدین اکنون شرایط مطلوبی در جامعه برای پوشش صحیح اسلامی نداریم که امیدواریم با دغدغمندی مومنین ، تذکر لسانی و همت مبلغین و مسئولین این نقصیه تاحدی برطرف شود .

“حجت الاسلام بیگدلی” با تبریک فرارسیدن سالروز میلاد خجسته امام حسن مجتبی(ع) و شروع هفته اکرام و اطعام اضافه کرد: اگر تمام فضیلت ها را یکجا جمع کنیم ، تجسم حقیقی همه آنها امام حسن (ع) خواهد بود .

ایشان با اشاره به پهن شدن سفره های افطاری در این هفته برای فقرا گفت : انجمن حمایت از بیماران سرطانی دزفول با ۷۰۰ بیمار تحت پوشش اقدام به تاسیس و راه اندازی یک مرکز رادیوتراپی نموده است که این پروژه با هزینه کرد ۵میلیارد ، ۷۵ درصد پیشروی داشته که هنوز نیازمند مشارکت خیرین است لذا امیدواریم با همت همه عزیزان این مرکز تخصصی به اتمام رسیده و آماده خدمت رسانی به بیماران نیازمند باشد .

“امام جمعه موقت دزفول” بایادآوری سفر اخیر مدیرکل محترم سازمان صدا و سیمای خوزستان به دزفول و به دعوت امام جمعه محترم حضرت حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی ” از نشست مشترک مسئولین شهرستان با وی خبر داده و افزود : برنامه ریزی برای مراسم عمومی جزء خوانی  ۲۰رمضان در حرم مطهر سبزقبا ،  درخواست افزایش ساعات پخش رادیو شهری دزفول ، تشکیل کمیته رسانه ۴ خرداد با عضویت مرکز و همچنین نصب و توسعه آنتن شبکه های دیجیتال از جمله موضوعات مطرح شده توسط مسئولین در این جلسه بود که جناب مهندس رحیمی نسبت به جامه عمل پوشاندن به آنها وعده مثبت دادند.

“خطیب جمعه دزفول” در پایان قصه مضحک خلافت اسلامی توسط گروه جنایتکار داعش در عراق را یادآور شده و افزود: این گروه مزدور و دور از انسانیت ، دست پرورده رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی است و حسب فرمایش رهبر معظم انقلاب (دامت برکاته) تلاش ما برای نابودی این گروه دست نشانده و کریه ، توجه ما را از اعلام برائت و آرزوی مرگ برای  رئوس و پدران آنها که همانا آمریکا و صهیونیسم جهانی باشد ؛ منصرف نخواهد کرد .

گفتنی است نماز عصر امروز به امامت حجت الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول اقامه شد.

متن کامل خطبه ها:

خطبه اول

در این روز مبارک و در این مکان شریف خدمت نمازگزاران ارجمند، مؤمنین و مؤمنات و برادران و خواهران ایمانی ضمن عرض ارادت به ساحت مقدس مهدی آل محمد(ص) عرض سلام و مراتب ارادتم را خدمتتان بیان کنم.

عزیزان در آخرین هفته ای که خدمت شما خطبه خواندم در رابطه با موضوع عبادت و انواع و اقسام عبادت مطالبی را بیان کردم، البته عزیزان، سروران محترم و فضلایی که در مراسم نماز جمعه تشریف دارند شاید برای برخی مطالب تکرار مکررات باشد ولی به هر صورت حداقل تذکری است و خداوند متعال در هر تذکری منفعتی قرار داده است.

بحث امروز من در رابطه با این است که چرا از عبادت لذت نمی بریم؟ عبادت انجام می گیرد، وقت صرف می شود، تدارکات و مقدمات فراهم است اما چرا کام ما شیرین نمی شود؟ مگر نه عبادت ذکر خداست یَا مَنْ ذِکْرُهُ حُلْوٌ ای کسی که ذکرت شیرین است و باید کام ها را شیرین کند.

از خداوند درخواست می کنیم اذِقْنی حَلاوَةَ ذِکْرِکَ  خداوندا به ما بچشان شیرینی ذکر خودت را و کام ما را از تلخی مبدل به شیرینی کن. چرا این شیرینی حس نمی شود؟ چرا بهره ای گرفته نمی شود؟ چرا دل نورانی نمی شود؟ شاید بتوان گفت این مهم به علل و عواملی بستگی دارد و یکی از مهمترین علت ها مغرور شدن عبادت کننده نسبت به عبادت خودش است، یعنی بنده نباید مغرور بشود و نباید عبادت خودش را بزرگ ببیند.

 ما هر چه داریم از خداوند است، ما بنا من نعمة فمنک هر چه نعمت است همه از جانب خداوند است، رزق خدا، لطف خدا، مرحمت و قدرت خدا، اعضا و جوارح، فکر و اراده همه اینها متعلق به خداوند است، بنابراین اسباب عبادت، ابزار عبادت و از همه مهمتر توفیق انجام عبادت اینها همه از طرف خداوند است، اما انسان نسبت به اینها که خدا به او داده است مغرور می شود، فریب می خورد، خیال می کند از خودش است و بر سر خدا منت می گذارد.

خدا می دهد و دعوت می کند و راهنما می فرستد، خدا به ما عقل می دهد و راه را نشان می دهد اما ما از نزد او فرار می کنیم و دوباره به سمتش می رویم و او دوباره ما را می پذیرد، با او قهر می کنیم ما را به آشتی کردن دعوت می کند، گناه می کنیم سِرّ ما را می پوشاند و ما را مفتضح نمی کند، خطا می کنیم خطاپوشی می کند، ناامید می شویم به ما امیدواری می دهد، از همه جا خسته می شویم به ما پناه می دهد، هر چه هست متعلق به خودش است، پس چرا اینها را به حساب او ننویسیم؟ چرا به جای شکرانه از اوغافل بشویم و گرفتار غرور و اغوای شیطان بشویم؟ از طرفی آنچه که انجام می دهیم در مقایسه با عبادتی که اولیاء خدا دارند چیزی نیست، ما هر چه انجام بدهیم عبادت ما که به اندازه پیامبران الهی و پیامبر اکرم(ص) نمی رسد، عبادت ما که به اندازه امام علی(ع) نمی رسد.

امام علی(ع) در نخلستانش ۵۰۰ اصله نخل داشت و در پای هر درختی ۲ رکعت نماز می خواند. او هر روز این عمل تکراری را با آن همه مشغله انجام می داد ولی وقتی در میان نخلستان مناجات می  کرد، فریاد می زد: ( آهِ مِنْ قِلَّةِ الزَّادِ(  وای بر من از کمی توشه ام وَ طُولِ الطَّرِیقِ وَ بُعْدِ السَّفَرِ  این حضرت علی(ع) است، خورشید نورانی آسمان ولایت این همه حسرت از کوتاهی در عمل و قصور و تقصیر زیر درگاه خدا دارد، آنوقت ما چه می گوییم.

حضرت امام باقر(ع) می فرماید: من بر پدرم امام سجاد(ع) وارد شدم دیدم رنگش متغیر و متفاوت است و چهره ای متفاوت دارد، از فرط جذبه ای که عبادت به او دست داده سرخ شده است و پیشانی اش از شدت سجده ای که رفته پینه بسته است، بعد به ایشان عرض کردم چرا این همه خودتان را به زحمت می اندازید؟ ایشان نوشته ای که حاوی برخی عبادات امیرالمؤمنین(ع) است را برایم خواندند و بعد فرمودند عبادت من کجا و عبادت علی(ع) کجا؟ این همه عبادت را هیچ می انگارد.

امام حسن مجتبی(ع) می فرماید: مَا کان فِی الدنیا اَعبَدُ مِن فَاطِمة در دنیا بگردید هیچ کس به اندازه فاطمه(س) عبادت نمی کرد، آنقدر می ایستاد کَانَتْ تَقُومُ حَتَّى تَوَرَّمَ قَدَمَاهَا که از فرط زیاد ایستادن دو پایش متورم می شد و ایشان  از این کار لذت می برد.

جبرئیل بر پیامبر اکرم(ص) وارد شد و خدمتشان عرض کرد به فاطمه بگو هر چه که می خواهد بگوید تا خدا برایش فراهم و تدارک کند، ایشان جواب دادند که قد شغلتنی لذّة خدمته عن مسئلته این لذت خدمت و شیرینی عبادت او چنان بر کام من خوش آمده و چنان مرا به خودش مشغول کرده که دیگر از طرح خواسته هایم باز مانده ام، چه چیزی است که من بخواهم طلب کنم که به آن نرسیده ام؟ بنابراین مقایسه کنیم عبادت ما کجا و عبادت اولیاء خدا کجا.

امام کاظم(ع) از هنگام طلوع آفتاب تا هنگام وقت ظهر یک سجده کامل سر به سجده می گذاشتند به شکلی که وقتی کسی به بدنشان نگاه می کرد چسبیده به زمین بود و خیال می کرد پارچه ای است که بر روی زمین افتاده است.

در زندان هارون الرشید زیر درگاه خدا می گوید خداوندا من مدت ها بود از تو جا و کنج دنجی می خواستم تا عبادت کنم خدایا شکر که به من این مقام و مرتبه ات را کرامت کردی، بنابراین آدم این همه عبادت و جلوه هایی از عبادت بندگان خوب خدا را ببیند و آنوقت نسبت به عبادتش مغرور شود؟

دومین مورد که می تواند بسیار مؤثر باشد نداشتن معرفت نسبت به عبادتی است که انجام می دهد و نسبت به کل دین و معارف حق است وقتی که آدم معرفت نداشته باشد اینچنین می شود.

در روایتی امام حسین(ع) می فرماید: خدای متعال خلق را آفرید تا او را بشناسند. هدف غایی و نهایی از خلقت این است که او را بشناسند، یعنی داشتن معرفت و چون او را شناختند او را می پرستند، من طلبنی وجدنی ومن وجدنی عرفنی و من عرفنی  عشقنی کسی که خدا را شناخت، به عشق به خدا و پرستشی عاشقانه می رسد، چه بسا ما عاشق خدا نباشیم و برای این است که عارفانه خدا را عبادت نمی کنیم، اگر معرفت داشته باشیم به میزان معرفتمان عاشق خدا می شویم و چون او را شناختیم او را می پرستیم و چون او را پرستیدیم از پرستش جز او بی نیاز می شویم.

 حضرت علی(ع) در خطبه عمار می فرماید: عَظُمَ الْخالِقُ فى اَنْفُسِهِمْ، فَصَغُرَ مادُونَهُ فى اَعْیُنِهِمْ این صفت از صفات اهل تقوا است، هیچ کس جز خدا پیش اینها بزرگ نیست و هرچه غیر خدا برای اینها حقیر و کوچک و پست است. خدمت ایشان عرض می کنند که پدر و مادرمان به فدایتان باشد این معرفتی که شما می گویید چیست؟ شناخت خدا چگونه عملی می شود و یا اثرش چیست؟ می فرماید: مردم هر عصر که امام زمان(ع) خودشان را بشناسند و اطاعتش که بر آنها واجب است را اطاعت کنند و اطاعتش را عملی کنند، یعنی باید ثمره معرفت خداشناسانه که پرستش بی چون و چرای اوست به انسان درکی بدهد و آن درک شناخت امام است و آدم باید امامش را بشناسد. وقتی خدا شناخته شد، پیغمبر شناخته می شود و وقتی که پیغمبر شناخته شد امام شناخته می شود .

اگر امام و حجت خود را نشناسانی و اگر امام شناخته نشد ظللت عن دینی گمراهی در دین می شود. شخصی بود به نام حرقوص بن زهیر کسی بود که در صدر اسلام همراه با پیامبر(ص) بود و عبادتش، نمازش، روزه اش، ذکرش، طول رکوع و سجودش معروف بود به شکلی که عده زیادی علاقه مند و ارادتمند به دورش جمع کرده بود و یک شمعی برای محفل خیلی از آدم ها که ظاهرش را می دیدند شده بود و فردی بی مثال در آن زمان و در عصر خودش شده بود.

 در جنگ حنین وقتی که  پیامبر اکرم(ص) به مصلحتی به شکلی خاص غنایم را تقسیم فرمودند، حرقوص بن زهیر ۳ بار با تندی با پیغمبر اکرم(ص) سخن گفت که به عدالت رفتار کن، یعنی پیامبر اکرم(ص) را به ظلم و به رعایت نکردن عدالت متهم کرده بود. العیاذ بالله

 پیامبر اکرم(ص) بار سوم که این مطلب را از ایشان شنید ناراحت شدند و فرمود اگر من به عدالت رفتار نکنم پس چه کسی می خواهد به عدالت رفتار کند؟ اصلا تراز عدالت، و شاخص عدالت و درستی و صحت عمل امام و امامت است و ما باید خودمان را با او تطبیق بدهیم.

اما سرنوشت حرقوص بن زهیر به کجا ختم شد؟ در جنگ نهروان جزء کسانی بود که وقتی امیرالمؤمنین(ع)  بعد از جنگ در میان کشته شده های دشمن می گشتند یکی از نمایان ترین جنازه ها جنازه همین شخص بود که در مقابل امیرالمؤمنین(ع) ایستاده بود و به دَرک واصل شد.

 وقتی امیرالمؤمنین(ع) جنازه ایشان را دید یاران خودش را تحسین کرد و گفت شما بدترین آدم را کشتید. اشاره به این دارد کسی که نسبت به اعتقادات و دین و عبادتش معرفت نداشته باشد آخر کار او و سرانجام کار او به جایی ختم می شود که عوض اینکه کاری بکند که امامش شفیع او شود، خصمش خواهد شد چون شمشیر خصومت بلند کرد و این نشان از گمراهی او داشت و این گمراهی نتیجه نداشتن معرفت نسبت به عبادت است.

سوم علاقه مندی به دنیاست. مطلب را نمی خواهم ادامه بدهم بنا است که امروز این خطبه ها یک مقدار کوتاه تر بشود و خستگی بر شما مستولی نشود. حدیثی را می خواهم بخوانم که نقل می کنند از حضرت عیسی(ع) که می فرمود: بِحَقٍّ أقولُ لَکُم  حق این است که من این مطلب را خدمتتان بگویم انه کما ینظر المریض الی طیب الطعام فلا یلتذه مع ما یجده من شدة الوجع  وقتی که شما مریض را نگاه می کنید  که غذا و لذیذترین لقمه ها و بهترین غذا و نوشیدنی و خوردنی مقابلش قرار داده شده است که بخورد اما وقتی به آنها نگاه می کند به واسطه شدت دردی که دارد هیچ شیرینی و خوشمزگی به کام او نمی آید و دوست ندارد از این غذا بخورد، می گوید آدم های دوست دار دنیا و کسانی که به دنیا علاقه دارند حکم این مریض را دارند.

 کذلک صاحب الدنیا لا یلتذ بالعبادة آدم های دنیا دار و دنیا خواه و عاشق و شیفته دنیا هیچ لذتی از عبادت نصیبشان نمی شود،  و لا یجد حلاوتها  هیچ حلاوت و شیرینی به کامشان نمی آید، مع ما یجد من حب المال اینها تلخی و تلخ کامی و زهر دنیا را در کامشان دارند، بنابراین اینها نمی تواند قابل جمع باشد یعنی آدم غرق در دنیا باشد ولی نگاهش به آخرت باشد.

ما از خدا می خواهیم که حسنه دنیا و آخرت را نصیبمان کند و ما را در این ماه مبارک بر انجام هر عملی که رضایت خودش است موفق کند. خداوند متعال ماه رمضان را اینچنین ماهی قرار داده است و اگر بنا است لطف و مرحمتی شامل حال ما شود مغفرت خودش را نصیب ما کند و قلم عفو بر جرایم اعمال ما بکشد…..

خطبه دوم

 عِبَادَ اللَّهِ اُوصِیکُمْ وَ نَفْسِی بِتَقْوَى اللَّه بندگان خوب خدا، مؤمنین و مؤمنات ابتدا خودم را مؤکدا و بعد شما را به رعایت تقوای الهی تاکید می کنم. تقوای الهی نوری در دل ایجاد می کند و سبب پذیرش اعمال است، تقوای الهی سبب فهمیدن قرآن کریم و کتاب عمل است و همچنین سبب باز شدن درهای برکت زمین و آسمان است و هیچ چیز بهتر از تقوای الهی سبب ظهور حضرت مهدی آل محمد(ص) نخواهد شد.

ماه مبارک رمضان را ماهی قرار بدهیم که با تمرین و رزمایش تقوا پنجه در پنجه شیطان افکنده و حسب آنچه در روایات آمده شیطان دستش بسته است، بنابراین به راحتی در ماه مبارک رمضان می شود شیطان را مأیوس کرد و شیاطین و اصنافش را ناکام گذاشت و اسباب فرار او را از خانه دلمان فراهم کنیم و دل را مناری برای نور ایمان کنیم  تا هم خانه دل و هم خانه جامعه روشن بشود و کشورمان و دینمان و جهان را منور به نورمان کنیم و زمینه ظهور منار نور ایمان که امام زمان(ع) است را فراهم کنیم.

اولین مناسبت امروز، روز جهانی جمعیت است. نگاهی که سابق نسبت به موضوع جمعیت وجود داشته نگاهی در جهت تلاش برای کاهش جمعیت است، ولی مقام معظم رهبری با نگاه عمیق خودشان به این مطلب مثالی زدند و فرمودند در شرایطی احساس می شد که احتیاج است کنترل جمعیت صورت بگیرد و تهدیدی است و باید در بالا رفتن رشد جمعیت محدودیت سازی بشود.

ایشان این موضوع را تشبیه کردند و فرمودند مثال ما در برنامه ریزی های اول مثل باز کردن شیر آب سر باغچه و زیر نهال هایی بود که به یک مقدار معین و میزان مشخصی آب احتیاج دارند ولی ما این را رها کردیم و آب فراوانی به پای این درخت و نهال ها آمد و ریشه شان گندیده شد و به ساقه و شاخه و برگش آسیب وارد شد، الان ما باید این اشتباه را جبران کنیم، یعنی مملکت با تهدید نسل رو به پیر شدن است و پیر شدن و کهنسالی موجب وارد شدن ضعف در جامعه و تضعیف اقتدار ملی و پایین آمدن ظرفیت ها است که اینها درقوت افزایی در حال و آینده مملکت تاثیرگذاراست، بنابراین باید تجدید نظر صورت بگیرد.

 ایشان سیاست های کلی را ابلاغ فرمودند که در ۳ بخش مورد توجه است: ۱- کمیت ۲- پراکندگی ۳- کیفیت

ایشان در باب کمیت به مطلبی عنایت داشتند، فرمودند حالا که نرخ پایین است باید هدف گذاری شود که این کمی جمعیت به گونه ای مورد توجه قرار گیرد که در هر سال مملکت با احساب و آمارگیری که صورت می پذیرد جمعیت جوانش بالغ بر ۴۰ تا ۵۰ درصد برسد، یعنی ما باید این هدف را داشته باشیم و باید به این نقطه هدف برسیم و اینچنین برنامه ای باید مورد توجه باشد.

در باب پراکندگی باید برنامه ریزی بشود. درصد شهرنشینان، روستانشینان و مرزنشینان باید برنامه ریزی شده باشد، اگر اینها بی حساب و بی کتاب باشد و آمار جمعیتی بالا برود ولی همه در روستا و یا در شهر متمرکز بشوند و پراکندگی عالمانه طراحی نشود مجددا مشکل ساز می شود.

سوم بحث کیفیت است که در ۳ بخش است:

 یکی سلامت جسمی است و باید بهداشت، درمان و مسئله محیط زیست و نحوه برخورد ما و وظایفی که در زمینه حفظ و صحت و بحث سلامت جسمی داریم مورد توجه قرار بگیرند.

 دوم ویژگی های شخصیتی مثل صبور و خلاق و شجاع بودن فرزندان ما است.

سوم ویژگی های فرهنگی و عقیدتی است. یعنی توجه به باورهای دینی و انقلابی و اعتقاداتی که برگرفته از عقاید حقه مذهب اثنی عشری است و قطعا آنچه که سبب ارزش افزایی به جمعیت ما خواهد شد یعنی جمعیت مطلوب، داشتن این باورها است. بنابراین باید به این ۳ بخش توجه زیادی بشود.

 پیامبراکرم(ص) فرموده: تناسلوا تکثروا شما ازدیاد نسل فراهم کنید و تکثیر شوید که من به شما مباهات می کنم، ولو به فرزند سقط شده شما هم مباهات می کنم. وقتی پیامبر(ص) می فرماید به فرزند سقط شده شما مباهات می کنم پس فرزند زنده، برومند، خوش اخلاق، شجاع، متدین و جوان صالح و انسان فرهیخته چقدر می تواند سببب خوشحالی پیامبراکرم(ص) و علی(ع) و از همه مهمتر امام زمان(ع) را فراهم کند، انشاءالله اینچنین فرزندانی از شما پدران و مادران خوب تحویل اجتماع بشود.

مناسبت بعدی شنبه ۲۱ تیر ماه سالروز حمله به مسجد گوهر شاد است که در زمان رضا خان اتفاق افتاده است.

حجاب و عفاف به عنوان یکی از ضروریات دین شمرده شده است، البته صرفنظر از مسائل دینی نکته ای که بسیار مهم است مسئله بی توجهی برخی زنان و دختران به امر حجاب است، گر چه بحث عفاف اختصاص به دختران ندارد و مردان هم باید رعایت کنند اما زنها مسئولیتی بسیار، بسیار خطیر دارند اینها سنگربان عفاف هستند.

من اعظم شهوات شهوت نساء از جمله بزرگترین شهوات شهوت نسبت به زنان است، بنابراین زنان باید مراقب باشند، نکند این سنگر عفاف خالی بماند و نکند بواسطه رعایت نکردن حجاب و عفاف بی سنگر و بی دفاع بمانند، هیچ آدم عاقلی خودش را در معرض تیرهای سهمگین دزدان و چپاول گران و خیانت پیشگان قرار نمی دهد و هیچ انسان عاقلی حاضر نیست ناموس و شرافت خودش را در معرض خطر قرار بدهد.

متاسفانه بواسطه برخی بی توجهی ها و برخی نشناختن مسئولیت هایی که پدران و مادران باید بشناسند و همچنین برخی توجیهات نپذیرفتنی که مسئولین نسبت به موضوع حجاب و عفاف دارند، شرایطی فراهم شده که نگرانی ها و دغدغه های بحقی را برای مؤمنین درست کرده اند که باید جهت توجه بشود.

امام علیه الرحمة می فرماید: بر همه ما مسئولان جلوگیری از آزادی غربی که موجب تباهی جوانان می شود واجب است. قطعا نفوذ فرهنگ غرب و تأثیرگذاری که بر جوانان و مخصوصا دختران و زنان ما دارد امر مشهودی است که در این جهت وظیفه مسئولین از همه سنگین تر است.

مناسبت بعدی روز یکشنبه فرخنده میلاد کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی(ع) است که حتما عزیزان سخنران و مداحان اهل بیت(ع)، عزیزان هیئت ها، مساجد، حسینیه ها و مؤمنین به بهترین شکل ممکن در نیمه ماه رمضان به انجام وظیفه خواهند پرداخت  و جشن و سرور را برقرار و برگزار خواهند کرد. حضرت امام حسن مجتبی(ع) به کریم اهل بیت(ع) معروف است و خوش هم درخشیده است گر چه کرامت، یک صفت و یک فضل از فضایل اوست.

پیامبر اکرم(ص) می فرماید:  لَوْ کَانَ الْفَضْلُ شَخْصاً اگر بنا بود فضل تبدیل به یک شخصی می شد و به صورت یک شخصی مجسم می شد، لَکَانَ الْحَسَنَ(ع)  امام حسن مجتبی(ع) می شد، تمام فضیلت ها را که جمع کنند اگر بنا باشد تجسمی بشود هیچ تجسمی عینی تر از وجود مقدس امام حسن مجتبی(ع) نیست، بنابراین ما باید به این مهم دقت کنیم.

مناسبت بعدی هفته اکرام می باشد. اکرام و اطعام فقرا سنت پسندیده ای است، همچنین مؤسسات و سازمان های خدماتی از جمله کمیته امداد امام و بهزیستی، عزیزانی هستند که نیازمندان زیادی را تحت پوشش قرار داده اند و برنامه های سفره اندازی جهت اکرام از یتیمان و مستمندان را ترتیب داده اند، این امر مشارکت خوبی را می طلبد که انشاءالله عزیزان مشارکت کنند.

انجمن حمایت از بیماران سرطانی سفارش کرده و خواسته که ما تذکر بدهیم. انجمنی بسیار، بسیار فعال که متاسفانه در این انجمن ۷۰۰ بیمار سرطانی تحت پوشش است، به طور مثال می گفتند در طول یک ماه ۳۲ مورد بر لیست ما اضافه شده است، این نشان می دهد به طور میانگین روزی یک مورد جدید داشته اند که اینها تازه بیمارانی هستند که به این انجمن مراجعه می کنند البته می دانید که آمار سرطان نیز بالا رفته است.

 این انجمن علاوه بر تحت پوشش قرار دادن بیماران سرطانی می خواهند مرکزی را احداث کنند که مرکز رادیوتراپی و شیمی درمانی است که دیگر نیازی نیست بیمارانی که این همه دچار مشکلات فراوان هستند به اهواز بروند و به معالجه و ادامه درمان بپردازند. مرکزی با هزینه بالغ بر ۵ میلیارد تومان که این فقط هزینه ساختمانی است، به لطف مددکاران و عزیزان ما و خیرین خوب و سخت کوشی چون شما تا کنون ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و ساختمانی بسیار مستحکم است در واقع اینها فنی ترین اصول فنی را به کار گرفته اند.

۲ میلیارد تومان جهت تکمیل ساختمان و البته ۴ میلیارد تومان جهت تجهیزات پیشرفته نیاز دارند که شماره حسابی اعلان شده است، الحمدلله مؤمنین زیادی حاضر شدند کمک کنند ولی در این جهت عزیزان اقدام کنند و بپرسند و در این جهت مشارکت خوبی داشته باشند. امیدوارم که خداوند به همه بیماران اهل اسلام شفای عاجل عنایت کند.

عزیزان مدیر کل محترم صدا و سیمای استان خوزستان به دزفول تشریف آوردند. ایشان به لطف خداوند از وقتی که مسئولیت قبول کرده اند و به عنوان مدیر کل منصوب شدند با نگاهی بسیار خوب و نسبتا مطلوب به ظرفیت ها و توانمندی های فرهنگی نگاه کرده اند. الحمد لله این نگاهشان به دزفول هم نگاهی مطلوب بوده است و تا کنون با سفرهای متعدد و مکرری که داشته اند و البته با انجام دعوتی که توسط حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای قاضی امام جمعه محترم واقع شد و تعاملاتی که با ایشان شد، ایشان به لطف خدا تشریف آوردند و با تشکیل جلساتی نسبت به برخی از مشکلات واقف شدند و وعده دادند.

 از همه مهمتر راه اندازی و فراهم کردن شرایطی که بتوان از برنامه های عمومی سطح شهرستان پخش مستقیم صورت بگیرد و دیگر نیازی نباشد دستگاه مجهزی را بیاورند و احیانا مشکلات و ایراداتی داشته باشد، همچنین نسبت به افزایش ساعات تولید و پخش رادیو دزفول که مطالبه بحق مردم است یکسری کارها انجام بگیرد که انشاءالله ثمرات عملی اش را ببینیم.

امسال یکی از برنامه های خوب ایشان که معین شده است برنامه جزء خوانی قرآن کریم است. البته این برنامه در همه شهرها برگزار می شود ولی برای پخش مستقیم آن با ۲۳ شهر هماهنگی کردند که همیشه در ساعات بعداز ظهر از صدا و سیمای استان خوزستان پخش می شود.

روزی که برای دزفول تعیین شده روز ۲۰ ماه مبارک رمضان یعنی جمعه هفته آینده ساعت ۵ در آستانه متبرکه سبزقبا  می باشد و من از این تریبون استفاده کنم و همه عزیزان را دعوت کنم، انشاءالله همه در آستانه متبرکه سبزقبا جمع بشوند و در این امر مشارکت کنند و جلوه ای از حضور بسیار، بسیار ارزشمند را در آن محفل قرآنی داشته باشند که آن شکوه و عظمتی که ناشی از علاقه مندی و احساسات دینی و شیفتگی مردم نسبت به قرآن کریم است که شیفتگی مثال زدنی و بی مثل و مانندی در کل کشور است مجددا به منصه ظهور برسد.

مورد بعدی که من به سرعت آن را مطرح کنم، مسئله داعش و اعلان مضحک خلافت اسلامی در منطقه عراق است، خلافتی که ایجاد نشده مگر به دستور استکبار جهانی و همراهی نشده مگر بوسیله صهیونیست، یعنی خیلی مسخره و مضحک است، ابوبکر بغدادی تربیت یافته دشمنان و کسی که در اسرائیل ماه ها دوره های نظامی و غیر نظامی دیده و به خوبی توانسته حق اساتید خودش را ادا کند و در هر کجا خودش واعوان و انصار و اصنافش پا گذاشته اند چیزی جز کشتار، خونریزی، جنایت و اسلام هراسی را در پی نداشته است آنوقت بیاید و عنوان خلافت اسلامی را هم داشته باشد.

مقام معظم رهبری فرمودند: “گرچه داعشی ها دشمنان ما هستند و گر چه ما از خداوند متعال می خواهیم که اینها را نابود کند ولی نگاه به اینها هرگز ما را از نگاه به سر این افعی و مادر این بدی ها و زشتی ها که هم اسرائیل، صهیونیست جهانی و هم استکبار، آمریکای جهانخوار است باز نمی دارد و ما همیشه دوران فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل را سر داده و از خداوند متعال نابودی اینها را درخواست می کنیم.”

بنابراین همه ما لازم است با هوشیاری هر چه تمام تر نسبت به موضوع وحدت شیعه و سنی که مورد توجه شان است و این خواسته اسرائیل است که در مقابل هجوم مردم و در مقابل روشن نگری مردم و شناخت دشمنی چون اسرائیل وحدت اسلام و جهان اسلام را مورد نظر قرار داده است.

 اینها آمده اند و تفنگ کینه توز خودشان را در مقابل سیبل نشانه روی و نشانه گذاریشان که وحدت شیعه و سنی است قرار داده اند و می خواهند به آن خدشه وارد کنند، از این جهت همه عزیزان مراقب باشند، سخنرانان عزیز مراقب باشند، متاسفانه برخی نداها و صداها از گوشه و کنار به گوش می رسد که باید مراقب بود، ما در روشنگری ها و ارشادات و هدایتها و در ابراز احساسات نسبت به اهل بیت(ع) مراقب باشیم تا دشمن به کام خودش نرسد. امیدواریم خداوند متعال با دست پر توان ملل اسلامی و امت اسلامی و مردم شریف فلسطین و مردم خوب ایران اسباب نابودی و اضمحلال اسرائیل را هر چه سریعتر فراهم بگرداند.

 خداوندا به حق امام زمان(ع) و به حق امام حسن مجتبی(ع) و به حق مظلوم ماه رمضان حضرت علی(ع) کسی که ارکان هدایت بود و بواسطه به شهادت رسیدنش ارکان هدایت منهدم شد قسمت می دهم تعجیل در فرج امام زمان(ع) عنایت بفرما….