۲۰م، تیر ۱۳۹۳
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
مهندس رحیمی در نشست مشترک با مسئولان دزفول :

وضعیت پخش شبکه های دیجیتال در دزفول بهبود خواهد یافت

زمان انتشار: ۲۰م, تیر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۰ ق.ظ | کد خبر: 42612

به گزارش خبرنگار “پـایگاه اطـلاع رسانی مــجـد دز” ؛در این نشست که با حضور مهندس رحیمی مدیرکل صداوسیمای مرکز خوزستان و معاونین وی ،فرماندار دزفول و مدیران فرهنگی در دفتر امام جمعه دزفول تشکیل شد ؛حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی در سخنانی ضمن تشکر از حضور مدیرکل و همراهان ایشان ،با اشاره به ماه مبارک رمضان و و نزول قرآن در این ماه تاکید کرد: از اینکه صداوسیمای مرکز خوزستان در ابتکاری ارزنده و با مدیریت جهادی نسبت به ترویج و نشر فرهنگ تلاوت قرآن بصورت دست جمعی درشهرستان ها گام بر می دارد؛خدا را سپاسگزاریم .

“امام جمعه دزفول” باتوجه به توانمندی های فرهنگی،مذهبی و گردشگری دزفول از مدیرکل صدا وسیما خواست نسبت به راه اندازی دفتر سیما و افزایش برنامه های تولیدی رادیوشهری دزفول ؛ اهتمام بیشتری داشته باشند.

“رئیس شورای فرهنگ عمومی دزفول” از تشکیل ستاد رسانه ای چهارم خرداد زیرنظر مرکز خوزستان ؛تعامل مخابرات در راه اندازی کابل فیبر نوری در چهار نقطه شهر و تعامل مرکز خوزستان با مرکز فرهنگی دفاع مقدس در نشر فرهنگ دفاع مقدس خبر داد و خواستار تداوم و پیگیری این فعالیت ها تا حصول نتیجه نهایی شد.

در ادامه این جلسه “مهندس رحیمی” مدیرکل صداوسیمای مرکز خوزستان با گرامیداشت یاد امام و شهدای عزیز و یادکردی از آیت الله سیدمجدالدین قاضی نماینده حضرت امام و امام جمعه فقید دزفول ؛به ظرفیت خاص مرکز خوزستان اشاره کرده و گفت :این مرکزعلیرغم کمبود ظرفیت های مالی تمام توان خود را برای گسترش فرهنگ قرآن با پخش برنامه های زنده در سطح استان بکار برده است .

مدیرکل صدا و سیمای مرکز خوزستان با اشاره به مشکلات سیستم دیجیتال در شهرستان دزفول اظهار امیدواری کرد با همکاری مسئولان ذیربط این مشکل مرتفع شود .

وی باتوجه به توانمندی های موجود در شهرستان دزفول و تعامل امام جمعه و دیگر مسئولان با این مرکز ، از افزایش تولید برنامه رادیو دزفول بویژه در موضوع نشر و ترویج فرهنگ قرآن و تشکیل ستاد رسانه ای چهارم خرداد بمنظور ساماندهی برنامه های حوزه دفاع مقدس باشبکه های مختلف صداوسیما خبر داده وافزود : با استقرار مدیریت پخش کلیه برنامه جنوب غرب کشور با موضوع دفاع مقدس و بویژه اردوهای راهیان نور از این پس پخش این سری برنامه ها با مدیریت مرکز خوزستان روی آنتن شبکه های سراسری و استانی پخش خواهد شد .لذا ما از این پتانسیل برای جبران کاستی های گذشته استفاده خواهیم کرد

“مهندس آصفی” فرماندار دزفول نیز از این شهرستان به عنوان یک شهر مقدس و یکی از نقاط تمدن خیز استان خوزستان یاد کرده و گفت: دزفول با محوریت روحانیت متعهد در دوران انقلاب و جنگ تحمیلی با تقدیم هزاران شهید نقش مهمی را ایفا کرده است .  وی افزود : کار رادیو دزفول ارزشمند است و باید تقویت شود .

همچنین “آقای اسفنده” مدیر مرکز تخصصی دارالقرآن خاتم الانبیاء گفت : این مرکز با ۱۶ سال قدمت نزدیک به ۳۰هزار گواهینامه برای علاقمندان علوم قرآنی صادر کرده است که در میان آنها نخبگان و حافظان قرآنی برجسته وجود دارد . وی از مدیرکل صدا و سیما خواست با اختصاص برنامه قرآنی در رادیو دزفول ومرکز خوزستان زمینه رشد و شکوفایی استعدادهای جوان و علاقمند به قرآن را فراهم آورند .

درخواست شهردار دزفول در خصوص تولیدبرنامه های گردشگری و خطرات رودخانه دز،تاکید فرمانده سپاه دزفول درباره راه اندازی مشکل سیگنال رسانی دریافت شبکه های ملی و آمادگی اداره مخابرات دزفول برای انجام زیرساخت های فیبر نوری در این شهرستان از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه که به ابتکار امام جمعه دزفول و مساعدت مدیرکل صداوسیما برگزار شده بود ، مطرح شد