۹م، تیر ۱۳۹۳
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۹م, تیر ۱۳۹۳ ساعت ۶:۵۱ ب.ظ | کد خبر: 42349

ˈمحمدرضا کرمی نژادˈ یکشنبه شب در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه این شهرستان در محل دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود:در این راستا طرح هایی در مناطق مختلف شهر دزفول توسط شهرداری آغاز شده و در دست اجراست.

وی کاشت یکصد هزار اصله نهال در مناطق سه گانه شهری دزفول را از جمله برنامه های این شهرداری در راستای توسعه فضای سبز عنوان کرد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۲۰ هزار اصله انواع نهال مثمر و سازگار با آب و هوای منطقه غرس شده است.

شهردار دزفول اظهار داشت: در زمینه گردشگری نیز طرح هایی در ساحل رودخانه دز طراحی شده که شامل توسعه بوستان دولت تا پل چهارم ، طراحی جدید بوستان رعنا و نصب آبنمای موزیکال در میدان شیخ انصاری است ضمن اینکه بوستان قیصر امین پور نیز در منطقه مدرس دزفول احداث می شود.

وی ادامه اجرای طرح نهضت آسفالت به عنوان مطالبه جدی مردم دزفول را از دیگر اولویت های مهم این شهرداری برشمرد و گفت:در اجرای این طرح خیابانهایی که بیشترین آسیب را از اجرای طرح فاضلاب دیده در اولویت قرار داشته ضمن اینکه تاکنون با خرید سه هزار تن قیر بیش از ۱۲۰ هزار متر مربع از خیابانهای دزفول آسفالت شده است.

کرمی نژاد افزایش قیمت قیر را یکی از مشکلات شهرداری های کشور عنوان کرد و اظهار داشت: با پیگیری نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی و تامین قیر یارانه ای قرار است طرح نهضت آسفالت با شتاب بیشتری در دزفول اجرا شود.

وی در این نشست همچنین از احداث زمین های ورزشی در مناطق سه گانه شهری دزفول خبر داد و گفت: به منظور توسعه ورزش محلات و فراهم کردن زیر ساخت های لازم سه زمین ورزشی در سه نقطه شهر دزفول در دست طراحی و اجراست.

الحاق سه منطقه جدید به حوزه شهری دزفول

…………………………………………………….

شهردار دزفول همچنین از پیشنهاد لایحه الحاق کوی پیام نور ، گاومیش آباد

و مهاجرین به حوزه شهری دزفول به شورای اسلامی این شهر خبر داد و گفت:در صورت تصویب این لایحه ، به ساکنان این مناطق نیز خدمات شهری ارائه خواهد شد.

وی در ادامه از طراحی احداث شش پل عابر پیاده برقی در مناطق حادثه خیز شهر دزفول خبر داد و گفت: ۴۵ ایستگاه مسافر اتوبوس واحد نیز برای شهر دزفول طراحی شده که از این تعداد پنج ایستگاه مکانیزه و مجهز به کولر خواهد بود.

کرمی نژاد در ادامه در تشریح کارنامه پنج ماهه خود به عنوان شهردار دزفول ،تدوین طرح هایی برای ساماندهی ترافیک شهری به عنوان یکی از مشکلات اساسی شهر دزفول را دیگر برنامه این شهرداری بیان کرد و گفت:در این راستا طرحی با مشارکت قرارگاه خاتم الانبیا در دست مطالعه است ضمن اینکه طرح تعریض جاده بن جعفر نیز در دست اجراست.

وی اظهار داشت:مطالعات احداث پل ششم دزفول در مجاورت پل قدیم نیز انجام شده همچنین پل طبقاتی در مجاورت میدان یعقوب لیث به سمت میدان افشار با ۱۳۰ میلیارد ریال هزینه طراحی شده و در دست تهیه نقشه توسط مشاور است.

شهردار دزفول آغاز عملیات اجرای کمربندی غرب دزفول از پل پنجم تا پشت میدان بار و مهر شهر و اتصال به جاده اندیمشک را گامی مهم در کاهش بار ترافیکی این شهر برشمرد و گفت: کمربندی شرق دزفول نیز از مدرس تا خیابان شریعتی و اتصال به جاده شهید آباد در دست اجرا بوده که پیش بینی می شود در هفته دولت افتتاح شود.

کرمی نژاد در ادامه احداث بوستان بانوان در محل سابق باغ فلاحت در زمینی به مساحت حدود سه هکتار ، ساماندهی بازار قدیم خراطان ، ادامه طرح بازار قائم ، تکمیل طراحی پروژه برج طاووس و اجرای آن ظرف مدت ۳۶ ماه از آغاز اجرای طرح توسط سرمایه گذار بخش خصوصی ، ادامه اجرای طرح هزاره سوم و تامین روشنایی معابر و بوستان های شهری همچنین اصلاح میادین را از دیگر برنامه های در دست اجرا توسط این شهرداری عنوان کرد.

وی در خاتمه از پیگیری انتقال یکهزار و ۱۹۰ کارگاه به بیرون از شهر ، طراحی احداث چهار بازارچه در چهار نقطه شهر و نوسازی ناوگان تاکسیرانی دزفول با تامین خودروهای خارجی از منطقه آزاد اروند به عنوان دیگر طرح های در دست اقدام این شهرداری بیان کرد و اظهار داشت: شهرداری دزفول تلاش می کند با برون سپاری برخی وظایف به بخش خصوصی ، بیشتر به عنوان یک ناظر خوب عمل کند.

شهردار دزفول در این نشست دو ساعته به سئوالات خبرنگاران در زمینه های مختلف پاسخ داد