۱۰م، خرداد ۱۳۹۳
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

هشدارامام جمعه دزفول نسبت به ناامن شدن ساحل دز برای عموم مردم+متن کامل خطبه

مسوولان ذیربط با عمل به وظیفه قانونی خود در این راستا جلوی افراد فاسد را بگیرند تا عده معدودی فضای امن ساحلی را از مردم و مسافران سلب نکنند

زمان انتشار: ۱۰م, خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۸:۳۰ ق.ظ | کد خبر: 41506

 به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز”نمازجمعه ی این هفته ی شهرستان دزفول توسط “حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی قاضی دزفولی” و در اولین روز از ماه شعبان در مصلای امام علی(ع) برگزار شد .

“خطیب جمعه دزفول “در ابتدای سخن با دعوت خود و همه ی نمازگزاران به تقوای الهی گفت :پرهیزگاران و تقوا پیشگان خیر دنیای گذرا و آخرت پایدار را با رعایت تقوا زا آن خود خواهند کرد .

ایشان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه (۳شعبان ولادت امام حسین(ع) و روز پاسدار،۴شعبان ولادت ابوالفضل العباس و روز جانباز و ۵ شعبان مولود سید الساجدین زین العابدین علیه السلام) تصریح کرد : روز ولادت امام حسین (ع) را به این جهت روز پاسدار نامگذاری کرده اند که پاسداران با اقتدا به امام حسین(ع) از دین وارزش های دینی پاسداری کنند.

“قاضی دزفولی” با اشاره به هدف امام سوم شیعیان از قیام خود افزود:پاسداری به معنای یاری حق و مبارزه مستمر با باطل است لذا اهداف یک پاسدار و سرباز باید هدف مولایش امام حسین علیه السلام باشد و هرکس لباس مقدس پاسداری را به تن کرده باید زنده کننده فرهنگ عاشورا باشد و آماده فداکاری وپاسداری از اصول دین باشد.

خطیب جمعه دزفول با گرامیداشت چهاردهم خرداد سالروز ارتحال امام خمینی(ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی و سالروز انتخاب معجزه آسای حضرت آیت الله خامنه ای توسط مجلس خبرگان به رهبری نظام مقدس اسلامی گفت:چهاردهم خرداد انتخاب معجزه آسای حضرت آیت الله خامنه ای توسط مجلس خبرگان به رهبری نظام مقدس اسلامی برای ادامه راه امام راحل یکی از روزهای تاریخی و به یادماندنی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران است.

“امام جمعه دزفول” سالروز ورود تاریخی امام خمینی (ره) به میهن در ۱۲ بهمن ماه سال ۵۷ و نیز سالروز تشییع پیکر امام راحل در سال ۶۸ را دو رویداد فراموش نشدنی خواند وافزود:این ایام برگ زرین و ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی ایران هستند که باید مراقبت کرد تا توسط دشمنان نظام تحریف نشود.

“رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول “در فراز دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه دزفول قیام ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ آغازگر قیام ملت ایران در مقابل رژیم ستم شاهی است دانسته و گفت :در این روز با قیام مردم به خاطر دستگیری امام خمینی (ره) در شهرهای مختلف رژیم ستمشاهی با اسلحه در برابر مردم ایستاد و قریب به ۱۵ هزار نفر از مسلمانان انقلابی را به خاک و خون کشید .

ایشان افزود:۱۵ خرداد قیام کور نبود بلکه پایه و اساس پیروزی مردم ایران در ۲۲ بهمن ماه ۵۷ بوده است .

“حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی” با اشاره به توصیه های مقام معظم رهبری به نمایندگان مجلس افزود:مقام معظم رهبری نمایندگان را بر انجام وظیفه “مدیریت جهادی” فراخواند.

ایشان  با اشاره به اوضاع منطقه گفت:در سوریه بر خلاف فتنه ها و توطئه های دشمنان شاهد فراهم کردن مقدمات انتخابات ریاست جمهوری هستیم که مردم سوریه با اقبال فراوان به بشاراسد در این انتخابات برگ زرینی در تاریخ کشور خود رقم می زنند ضمن اینکه در کشور عراق نیز رقبای نوری المالکی برغم تهمت های دروغ علیه وی به اهداف خود نرسیدند و مردم فهیم عراق با رای به نوری المالکی و دولت قانون ، رقبای دروغگوی او را از سر راه برداشتند.

“خطیب جمعه دزفول “در ادامه عدم استقبال مردم از انتخابات فرمایشیمصر را یادآور شده و افزود: آمریکا دوباره در این زمینه شکست خورد.

“نماینده ی ولی فقیه و امام جمعه دزفول “ضمن گرامیداشت چهارم خرداد روز دزفول و قدردانی از پوشش خبری صدا و سیما خاطرنشان کرد:بااینکه ۴خرداد به نام دزفول است ولی نماد مقاومت و پایداری مردم ایران می باشد ولی لازمست ستاد چهارم خرداد ، گزارشی از آسیب ها ،نقاط ضعف و نقاط قوت این برنامه ها تهیه کنندتا برنامه های سال آینده با محتوای بهتری برگزار شود.

حجت الاسلام قاضی دزفولی افزود:دانشگاه علوم پزشکی دزفول به مناسبت چهارم خرداد ۲۵ نفر از پزشکان متخصص و فوق تخصص را به مناطق محروم اعزام کرد و به درمان رایگان بیماران پرداختند که جای تقدیر دارد.

رئیس ستادامربه معروف ونهی از منکردزفول در خاتمه با هشدار نسبت به  عدم دخالتافراد غیر مسوول در کارهای فرهنگی و ستاد احیای امر به معروف ونهی از منکر خاطرنشان کرد: برخی با دعوت از افراد و کارشناسان غرب زده بر عملکرد مسئولین ذیربط برای ایجاد امنیت اخلاقی و اجتماعی در ساحل دز شبهه ایجاد کردند لذا باید مسوولان ذیربط با عمل به وظیفه قانونی خود در این راستا جلوی افراد لاابال ،فاسق و فاسد را بگیرند تا عده معدودی فضای امن ساحلی را از مردم و مسافران سلب نکنند.

متن کامل خطبه:

خطبه اول:

بندگان خدا، خواهران و برادران ایمانی همه شما و خودم را دعوت به رعایت تقوای الهی می نمایم.

در ادامه بحث سبک زندگی اسلامی به این حدیث رسیدیم که براساس حدیثی که امیرالمؤمنین علی (علیه السلام می فرماید): خداوند به پیامبر را آداب یاد داد و پیامبر هم به من ادب و تربیت یاد داد، من هم مؤمنین را آداب یاد می دهم، بر این اساس سبک زندگی علوی را از دیدگاه امیرالمؤمنین ادامه می دهیم و پی می گیریم.

بیان شد که دستوراتی راهبردی در این خصوص داشتند که مسیر را نشان ما می داد که چگونه باید حرکت کنیم و دستوراتی کاربردی هم داشتند که در عمل و رفتار باید چگونه عمل نماییم.

یکی از دستورات راهبردی هم که در خطبه های قبل به آن اشاره شد، فرمود: یا کمیل! طلب نجات کن به واسطه ی تمسّک به ولایت ما از شرّ شیطان و از این که شیطان در مال و فرزند تو با تو شریک شود. در حقیقت حضرت این مطلب را می فرماید: ولایت و ولایت پذیری، مال و فرزند را از دستبرد شیطان محافظت می کند و نجات می دهد. چون خدای متعال بنده اش را با مال و فرزند امتحان می کند، شیطان هم از همان راه وارد می شود، وقتی انسان تمسّک به ولایت کرد، ولایت را پذیرفت و به ولایت امیرالمؤمنین و اولادش گردن نهاد، از شرّ شیطان و از مشارکت شیطان در مال و فرزند نجات پیدا می کند.

و بعد در نکته بسیار ظریف و زیبایی می فرمود: یا کمیل، هر آن چه می خواهی یاد بگیری از ما اهل بیت یاد بگیر، تا از ما به شمار آیی و از شیعیان ما محسوب شوی.

شیعه ی واقعی آن شیعه ای است که تمام تکالیف خود را از ائمه هدی و امیرالمؤمنین و اولاد امیرالمؤمنین فرا می گیرد. فلذا در یک حدیث بسیار زیبا و کاربردی می فرماید: یا کمیل، هروقت سختی ها به تو روی آوردند، این ذکر را بگو: «لا حول و لا قوّة الا بالله » و وقتی که خداوند نعمتی به تو داد، این ذکر را بگو: «الحمدالله»، که اگر این چنین کردی خداوند نعمتت را افزون می کند و هنگامی که رزق و روزی دیر شد و در آن تأخیر افتاد، استغفار کن و « أستغفرالله» بگو که این باعث می شود خداوند در رزق و روزی تو گشایش کند و وسعت ایجاد کند. اتفاقاً همین دستورالعمل را هم از آیت الله بهجت(رضوان الله علیه) شنیده بودم که ایشان می فرمود: مؤمن به هنگام تنگدستی باید استغفار کند که اگر چنین کند خداوند برای او گشایش می کند.

باز نسبت به آدابی که حضرت به کمیل دارد تعلیم می نماید که در حقیقت این برای همه ی شیعیانش، که برای تمام انسانیت و بشریت است. این یک دستور کاربردی است که می فرماید: ای کمیل، هنگامی که می خواهی غذا بخوری «بسم الله الرحمن الرحیم» بگو، همان که با نام او هیچ دردی به انسان زیان نمی رساند و در نام او درمان هر بدی و آفتی وجود دارد. این کلام حضرت یک دنیا معرفت دارد، یک دنیا باور دینی دارد، در آن پیام های متعددی نهفته است. اگر این ذکر را باز کنیم در آن شکر است، حمد است، تسبیح است، همین یک جمله چقدر نسبت به انسان و ایمان انسان کمک می کند.

حدیثی است از وجود نازنین و مقدس رسول گرامی اسلام ختم انبیا محمّد مصطفی(صلی الله علیه و آله) که پیامبر در این حدیث می فرماید: وقتی سفره گسترده می شود، چهار هزار ملک پیرامون آن جمع می شوند. وقتی بنده خدا می خواهد غذا تناول کند و بسم الله الرحمن الرحیم می گوید، خطاب به این تناول کنندگان غذا می گویند: بارک الله بر شما که در غذا خوردن نام خدا را آوردید. سپس برمی گردند به طرف شیطان می گویند: ای فاسق از این جا دور شو. همین «بسم الله الرحمن الرحیم» شیطان را از غذا خورندگان دور می کند. تو هیچ تسلّطی بر این کسانی که نام خدا را آوردند نداری. وقتی غذا خوردن تمام شد، می گویند الحمدالله و شکر و سپاس خدا را به جای آوردند. می فرماید: این ها قومی هستند که خداوند به آن ها نعمت داد و شکر پروردگارشان را بجا آوردند. اما اگر این قوم «بسم الله الرحمن الرحیم» بر سر سفره نگویند، ملائکه گویند: بیا نزدیک، با این هایی که «بسم الله الرحمن الرحیم» نگفتند هم سفره و هم غذا شو. وقتی که دیگر سفره را جمع کردند، اسمی از خدا نیاوردند و شکر و سپاسی نکردند از این که به آن ها نعمتی داده است، ملائکه می گویند: این ها قومی هستند که خداوند به آن ها نعمت داد ولی نعمت خدا را فراموش کردند و شکر و سپاس خدا را یادشان رفت.

حدیثی دیگر هم در خصوص لقمه ی حلال عرض می کنم که می فرماید: یا کمیل، زبان تو از قلبت تراوش می کند و قلب تو به واسطه غذایی که می خوری قوام دارد و زنده است. پس بنگر در آن غذایی که می خوری و جسم و جانت از آن غذا تغذیه می کند. اگر آن غذا حلال نباشد، نه تسبیح تو قبول می شود و نه شکرت. این نکته مهمی است که توجه به لقمه ی حلال خیلی مهم است. توجه به لقمه ی حلال می تواند در سرنوشت خانواده و فرزندان اثر داشته باشد. در احادیث متعددی تأکید شده است که مراقب لقمه ی خود باشید، مراقب این لقمه ای که به زن و بچه خود می دهید باشید.

و در یک حدیث کاربردی می فرماید: ای کمیل، در هر حالتی که داری زبان حق گوی داشته باش و اهل موّدت و محبت و مهرورزی نسبت به پرهیزگاران باش و از انسان های تبهکار دوری گزین و از منافقین کناره گیری کن و با انسان های خائن معاشرت و نشست و برخاست نکن.

خطبه دوم:

بندگان خدا، همه ی شما و خودم را دعوت به رعایت تقوای الهی می نمایم.

 امیرالمؤمنین در نامه ای که خطاب به مردم مصر نوشت، مکتوب فرمودند: ای بندگان خدا بدانید پرهیزگاران و تقواپیشگان خیر دنیای گذرا و آخرت پایدار را از آن خود کرده اند و آن را دریافته اند. امیدواریم خدای متعال به همه ی ما توفیق رعایت تقوای الهی کرامت بفرماید.

روز اول ماه شعبان المعظم است. حلول ماه شعبان را که ماه پیامبر گرامی اسلام است تبریک و تهنیت عرض می کنیم. همچنین اعیاد خجسته ی شعبانیه را، سوم شعبان ولادت سراسر نور اباعبدالله الحسین علیه السلام و روز پاسدار، چهارم شعبان ولادت باسعادت ابوالفضل العباس قمر بنی هاشم و روز جانباز، پنجم شعبان ولادت با سعادت سیدالساجدین و زین العابدین امام علی بن الحسین علیه السلام را به همه محبّان و دوستداران اهل بیت و پاسداران دلاور و جانبازان صبور و فداکار تبریک و تهنیت می گوییم.

روز ولادت امام حسین را بدین جهت روز پاسدار نامگذاری کردند که انشاءالله پاسداران عزیز تأسی به مولا و سرورشان اباعبدالله الحسین داشته باشند، که اباعبدالله با فدا کردن جان خود و اصحاب و یاران و اهل بیتش اسلام را یاری و از آن پاسداری کرد.

ابا عبدالله الحسین در خطبه ای که در مکه قبل از حرکت به کربلا خواندند، فرمودند: خدایا تو می دانی که این تلاش ها نه به منظور رقابت در حکومت و سلطنت است و نه به منظور دستیابی به ثروت و نعمت های مادی دنیا، بلکه می خواهم اصول و ارزش های دین تو را آشکار سازم و آن ها را ادامه دهم تا مظلومان از بندگان تو احساس امنیت کنند و احکام و قوانین تو مورد عمل قرار گیرند. این مسیری است که امام حسین برای قیام خود ترسیم می کند و اهدافش را بیان می فرماید. که هدف از قیام اباعبدالله الحسین پیاده شدن اسلام و پاسداری از دین و ارزش های الهی بوده است.

در حقیقت هر کس لباس مقدس سربازی و پاسداری را به تن می کند، باید زنده کننده و احیاگر فرهنگ عاشورایی باشد. اهداف یک پاسدار هدف اباعبدالله الحسین علیه السلام است. هر کس راه پاسداری را انتخاب کرده باید آماده ی فداکاری و جانبازی در راه دین خدا و ارزش ها و اصول الهی باشد. هر آن کس وارد کسوت مقدس سربازی و پاسداری شده است، باید لباس دنیا را از تن بیرون دربیاورد و لباس عزّتمند یاری دین خدا و آخرت را بر تن خود بپوشاند. پاسداری یعنی یاری کردن حق، مبارزه مستمر و دائم با باطل.

امیدواریم خداوند تبارک و تعالی در انجام وظیفه ی خطیر و سنگینی که بر دوش پاسداران عزیز است آن ها را یاری فرماید و خداوند جنود الهی را بر جنود شیطانی پیروز گرداند و پرچم «لااله الا الله» را بر کاخ های کفر و ظلم و ستم دنیا برافراشته نماید. انشاءالله

مناسبت بعدی که بسیار مهم است، ۱۴ خرداد که یک روز به یادماندنی برای ملت بزرگ ایران اسلامی است. سالروز ارتحال ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام روح الله الخمینی است و همچنین سالروز انتخاب معجزه آسای مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای که در سال ۱۳۶۸ به رهبری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران توسط مجلس خبرگان برگزیده شد.

ملت بزرگ ایران دو روز بزرگ را هرگز فراموش نمی کند و در تاریخ، این دو روز همیشه نزد ملت ایران بزرگ خواهد ماند.

یکی روزی که امام راحل در ۱۲ بهمن سال ۵۷ وارد مملکت اسلامی شدند، که مردم آن استقبال عظیم و میلیونی و باشکوه را انجام دادند و دیگر روز تشییع پیکر مطهر و پاک عبد صالح خدا امام راحل در سال ۱۳۶۸ که این روزها و پیامی که این روزها دارد، در تاریخ ملت بزرگ ایران ماندگار خواهد ماند. هر کس که در آن مراسم حضور داشت و یا اگر حضور نداشت و می توانست بعضی از ابعاد آن را از تلویزیون ببیند، اذعان می کند ؛هم دوست هم دشمن اذعان می کنند به عظمت این روز بزرگ ؛ و این روزها برای ملت بزرگ ایران یک پیشینه و یک دفتر بزرگ تاریخی و یک برگ زرینی است در تاریخ ملت ایران، که باید آن ها را مراقب و مواظب بود و از دستبرد تحریف دشمن حفظ کرد.

مناسبت بعدی ۱۵ خرداد، آغاز قیام ملت ایران در مقابل نظام طاغوتی و شاهنشاهی پهلوی در سال ۱۳۴۲ بود، که بعضی ها به این پیام، پیام کور می گفتند ولی واقعیت این چنین نبود. قصه از این قرار بود که در سحرگاه ۱۵ خرداد ۴۲ عوامل رژیم شاه به خانه ی ساده و بی آلایش حضرت امام در قم یورش بردند و امام را که روز قبل از آن در روز عاشورای حسینی در مدرسه فیضیه قم سخنان کوبنده ای داشتند و پرده از جنایات شاه و اربابان آمریکایی و اسرائیلی برداشته بودند، دستگیر و زندانی و به تهران منتقل کردند.

چند ساعت پس از این حادثه، وقتی که مردم مطلع شدند مردان و زنان دلاور شهر خون و قیام، قم عزیز و قهرمان از خانه هایشان بیرون آمدند و با شعارهای انقلابی به حمایت از رهبرشان پرداختند. طولی نکشید شهرهای دیگر هم وقتی مطلع شدند، مردم قیام کردند و به خیابان ها آمدند. وحشت رژیم را فرا گرفت، از این قیام مردمی رو به اسلحه آورد و قریب ۱۵ هزار نفر از مسلمانان انقلابی را به خاک و خون کشید. و روز بعد هم شروع به دستگیری روحانیون و مسلمانان انقلابی کرد، آن ها را محاکمه و بعضاً اعدام می کرد و تصور کرد که توانسته است انقلاب و قیام ۱۵ خرداد را سرکوب کند.

اگر چه به ظاهر سرکوب خون ۱۵ خرداد به نفع شاه تمام شد، ولی ۱۵ خرداد ۴۲ نقطه عطف تاریخ شد برای ملت ایران. که طوفان عظیم انقلاب اسلامی و پیروزی ملت مسلمان ایران بر طاغوت پهلوی و رژیم وابسته به آمریکا در ۲۲ بهمن ۵۷ را به دنبال داشت. (تکبیر نمازگزاران)

پس بنابراین ۱۵ خرداد قیام کور نبود، بلکه پایه و اساس پیروزی انقلاب اسلامی بود. و این نکته ای است که هر تحلیل گر ساده ای هم می تواند آن را دریابد، که امام هم وقتی او را دستگیر کردند، از او سؤال کردند: یاران تو کجایند تا تو را یاری کند؟

فرمود: یاران من یا در گاهواره ها هستند یا در کوچه ها دارند بازی می کنند ، و دقیقاً هم همین طور بود که درسال ۵۷ جوانان بین ۱۸ تا ۲۵ سال بودند که انقلاب را به پیروزی رساندند و همان یاران امام بودند.

مطلب بعدی که باید عرض کنم، توصیه های مهم رهبری به نمایندگان مجلس در دیدار سالانه با نمایندگان مجلس بود که مهمترین فرمایشات حضرت آقا تأکید بر وظیفه ی مدیریت جهادی که فقط متوجه دولتمردان نیست، بلکه شامل مجلس هم می شود و همچنین فرمودند: در سیاست های کلان و مهم نباید به تعریف و ستایش بسنده کرد، بلکه انجام این کارهای بزرگ را با تلاش و کوشش تحقق داد و آن ها را عملیاتی کرد.

امیدواریم انشاءالله مجلس بتواند در پیچ تاریخی مهمی که کشور دارد از آن عبور می کند، سهم خود را ادا کند و بتواند با عزم ملی و مدیریت جهادی که حضرت آقا فرمودند شعار سال را انشاءالله به تحقق نزدیک کنند.

اخبار منطقه را داشتیم که شاهد بودیم که در سوریه علی رغم آن همه فتنه و توطئه ی دشمنان و آمریکایی ها و غربی ها و اسرائیلی ها و عرب های دست نشانده ی آمریکا، شاهد بودیم که انتخابات ریاست جمهوری سوریه با شور و نشاط مقدماتش دارد فراهم می شود و مردم با استقبال فراوان نسبت به بشار اسد دارند انشاءالله برگ تاریخی در کشورشان رقم می زنند که نتیجه ی آن شکست دشمنان و آمریکا و اسرائیل در سوریه باشد.

در عراق هم شاهد اقبال اهل سنت عراق به نوری مالکی نخست وزیر عراق بودیم که رقبای نوری مالکی نتوانستند با تهمت های دروغ ؛که تهمت می زدند: نوری مالکی کسی است که فرزندان شما اهل سنت را به قتل می رساند؛ تا بلکه بتوانند کاری کنند که نوری مالکی رأی نیاورد ولی عکس آن اتفاق افتاد و مردم فهیم و بصیر عراق با رفتن و رأی دادن به نوری مالکی رقبای او که انسان های دروغگو و اتهام زننده هستند را از پیش پای مردم عراق برداشتند و به نوری مالکی و حزب دولت قانون رأی دادند، که این را تبریک عرض می کنیم.

در مصر، باز آمریکا شکست خورد. یک انتخابات فرمایشی برگزار کرد که با حداقل مشارکت مردم برگزارشد و این یک شکست سختی برای آمریکایی ها بود. امیدواریم انشاءالله در کشورهای دیگر منطقه هم آمریکا شکست بخورد و توطئه ها و فتنه های آن ها نقش بر آب شود.

من لازم می دانم نسبت به بزرگداشت ۴ خرداد که حقیقتاً قابل تقدیر بود، نقش صدا و سیما بسیار پررنگ بود. هرچند گلایه های مختصری بود، ولی از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران تشکر و سپاس داریم که خوب پوشش دادند ؛هم شبکه های استانی و هم شبکه های کشوری ؛انصافاً زیبا پوشش دادند. جناب آقای مهندس ضرغامی هم خیلی زیبا از مردم و مقاومت مردم دزفول و مرحوم آیت الله قاضی تجلیل کردند که جای سپاس دارد.

۴ خرداد درست است به نام دزفول است، ولی نماد مقاومت و پایداری ملت ایران است. همایش ها و یادواره ها و برنامه ها بسیار پرمحتوا و باشکوه برگزار شد. مخصوصاً بعد از فرمایشات مقام معظم رهبری که این فرمایشات وقتی منتشر شد که در ۲۶ اسفندماه در دیدار با ستاد راهیان نور درباره ی مقاومت مردم دزفول و نقش مرحوم آیت الله قاضی در مقاومت دزفول و سرنوشت ساز بودن این مقاومت در جنگ ، وقتی این مطلب را حضرت آقا فرمودند و جملاتی نسبت به مقاومت مردم دزفول فرمودند، همین سرچشمه ی بسیاری از برنامه های ۴ خرداد شد و خیر و برکات فراوانی را در نهادینه کردن فرهنگ مقاومت و پایداری داشتیم. گام های بسیار خوبی نسبت به فرهنگ مقاومت و پایداری برداشته شد.

انشاءالله باید بتوانیم در سال آینده بسیار باشکوه تر برگزار کنیم. البته خیلی ها تقاضای ملاقات کرده بودند، ما هم همین تقاضا را خدمت حضرت آقا منتقل کردیم. امیدواریم سال های بعد بتوانیم به این آرزو که مردم شریف دزفول دارند برسند و انشاءالله بتوانیم بار دیگر با مقتدا و رهبر خودمان در روز ۴ خرداد تجدید بیعت کنیم.

توصیه ی من این است که ستاد ۴ خرداد ضمن تهیه گزارشی از برگزاری این روز بزرگ باید آسیب ها، نقاط ضعف و قدرت را شناسایی کند، آن ها را داشته باشد و در برنامه های سال های بعد به آن ها توجه داشته باشد.

من لازم می دانم از یک کار ارزنده ای که دانشگاه علوم پزشکی به مناسبت ۴ خرداد انجام دادند، تشکر داشته باشم که در روز سوم خردادماه تعداد ۲۵ نفر از پزشکان متخصص و فوق تخصص را در روستای خیبر اعزام کرد و مردم را مورد ویزیت و مداوای رایگان قرار داد که این جای تشکر و سپاس دارد.

نکته آخری که باید تذکر بدهم، در کارهای فرهنگی و ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر توصیه مان این است که افراد غیرمسئول دخالت نکنند. چون شنیده شده که بعضی ها با دعوت از کارشناسان غرب زده روی اقداماتی که مسئولین مربوطه برای ایجاد امنیت اخلاقی و امنیت اجتماعی در پارک علی کله و جاهای دیگر انجام می دهند، شبهه ایجاد می کنند. من این را جدی تذکر می دهم که اجازه دهید مسئولان وظیفه خود را انجام بدهند و جلوی افراد لاابال و فاسد و فاسق را بگیرند و اجازه ندهند که افراد معدودی امنیت اخلاقی و امنیت اجتماعی را از فضاهای تفریحی شهرستان سلب کنند به گونه ای که مردم مؤمن و متدین و با اصالت نتوانند از آن فضاهای تفریحی استفاده کنند (تکبیر نمازگزاران)