۳۱م، اردیبهشت ۱۳۹۳
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۳۱م, اردیبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۴۰ ب.ظ | کد خبر: 41201

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز”مسئول کمیته امداد امام خمینی شهرستان دزفول همراه با جمعی از پرسنل این نهاد با نماینده ی ولی فقیه و امام جمعه دزفول در خصوص فعالیت های صورت گرفته شده در سطح شهر در امر زکات دیدار کردند .

نماینده ی ولی فقیه در کمیته امداد امام خمینی با اشاره به فعالیت های ستاد زکات در ماههای پایانی سال گذشته تا کنون گفات:در ۲۳ بهمن ماه سال ۹۲ با برپایی همایش زکات کار تبلیغ و ترویج این فریضه ی دینی با ۹۰ نفر از روحانیون و مبلغین در شهر و روستا آغاز شد که این افراد با بیان احکام زکات مردم را به پرداخت این واجب دینی تشویق و ترغیب می نمایند .

وی در ادامه دیوارنویسی،نصب بنر، دیدار چهره به چهره با کشاورزان ،حضور در مساجد برای ترویج زکات و جلسات عمومی با مردم و کشاورزان را از امور صورت گرفته در این مدت خوانده و افزود:قرار است کارگروهی متشکل از روحانی هر مسجد ،نماینده ای از هیئت امنای مسجد و نماینده ای از کشاورزان هر منطظقه تعیین تا امر جمع آوری زکات به بهترین شکل ساماندهی گردد.

“حجت الاسلام  سعدیان فر” ارسال پیامک از طریق سامانه برای مبلغین و عاملین زکات را از کارهای دیگر این ستاد خوانده و تصریح کرد:با عنایت خدای متعال بسیاری از مردم و کشاورزان از اثرات سودمند پرداخت زکات و وجود مرجعی برای جمع آوری آن آگاهی یافته اند چرا که محصول کشاورزانی که سال گذشته به واجب دینی خود عمل کرده اند چندین برابر شده است .

وی در پایان افزود:تعاون روستایی و جهاد کشاورزی شهرستان دزفول در امر ترویج و جمع آوری زکات با این نهاد همکاری گسترده داشته و تا کنون قریب به ۳ هزار کیسه جمع آوری زکات بین کشاورزان توزیع شده است .

setadezekat00001 setadezekat00002