۲۷م، بهمن ۱۳۹۲
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

امام جمعه دزفول در پیگیریهایی که برای دفاع از قوم بختیاری داشت خواهان عذر خواهی دست اندر کاران سریال سرزمین کهن از مردم نجیب ایل بختیاری شد.

تعدادی از روحانیان بختیاری هم با ابراز انزجار از عده ای قانون شکن تاکید کردند که این موارد به حساب قوم نجیب بختیاری به شمار نرود.

زمان انتشار: ۲۷م, بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۹:۱۸ ق.ظ | کد خبر: 38555
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجد دز – حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی قاضی دزفولی در تماس با یکی از مشاوران عالی رئیس سازمان صدا وسیما خواهان دعوت از کارشناسان وصاحب نظران تاریخ بمنظور تبیین فداکاریها و رشادتهای  مردمان ایل نجیب و اصیل بختیاری در دفاع از تمامی صحنه های انقلاب و جنگ تحمیلی و فداکاریها ورشادتهای آنان در تلویزیون  شد.
همچنین امام جمعه دزفول  در جلسه ای که در بیت حضرت آیت اله موسوی جزایری  وائمه جمعه استان در اهواز داشت شرکت کرده و  تصمیمات مقتضی گرفته شد.
تعدادی از روحانیان بختیاری هم  با ابراز انزجار از عده ای قانون شکن تاکید کردند که این موارد به حساب قوم نجیب بختیاری به شمار نرود.
نظر بینندگان
 1. شهروز says:

  بهتر بود اول این عزیزان لر سریال را میدیدند بعد میفهمیدند که منظور از بختیاری لرها نیستند بلکه قومی هست در بین زنجان تا تبریز که فامیلشان ((بخت یاری)) میباشد و دقیقا” وقایع این سریال متوجه آنهاست و هیچ ربطی به قوم بختیاری(لر) ندارد. ای کاش آگاهی خود را بالاتر ببرند تا اینگونه مزحکه دست دیگران و منافقان نشوند.

 2. علی says:

  از مسولین خصوصا امام جمعه محترم انتظار داریم که برخورد لازم با آشوب طلبان وبرهم زنندگان امنیت توسط عده ای از اراذل صورت بگیره واز کنار مسله به راحتی عبور نکنن

 3. علی says:

  باسلام و خسسته نباشید
  به نظر من هم حساب این افراد از مردم مومن و انقلابی دزفول جدا می باشد و می بایست ضمن برخوردی جدی تحقیقات ویژه ای انجام تا نفرات اصلی که به آنها خط داده اند شناسائی گردد چرا که ضد انقلاب در پی دامن زدن به اختلافات قومی و مذهبی در ایران می باشد. و معتقد هستم که دستگاه قضائی می تواند با صدور حکم تبعید این افراد گره از مشکل باز کند تا دوباره دزفولی آباد و امن داشته باشیم .

 4. مسلمان شیعه بختیاری says:

  اگر این سطرهای ناامید کننده که شما نوشتید واقعا نظرات شخصی امام جمعه دزفول باشد(که مطمئنا نیست) پس باید عمیقا متاسف بود . هشیار باشید که با این حرفها نقشی که ائمه جمعه شهرها می توانند در همدردی و همدلی با مردم شهر داشته باشند را از بین نبرید.
  یک امام جمعه نقش یک تکیه گاه محکم معنوی را دارد برای مردمی که به حق بدست نفوذی های ضد انقلاب رخنه کرده در جامعه هنری کشور آزرده خاطر و رنجانده شده اند و کسی را جز خدا ندارند. این چه کاری است که شما می کنید؟ الله اعلم…

 5. یک بختیاری says:

  از امام جمعه محترم تشکر می شودثابت کردن تکیه گاه مردم بی دفاست

 6. 122 says:

  برای چنین مردمی باید تاسف خورد

 7. توشه says:

  من یک بختیاری ام اگه از توهینی که به قوم غیور بختیاری کردن و معذرت خواهی صوریی که کردن، بگذرم دیگه از شکستن حرمت حجاب در تلویزیون نمیگذرم پخش این فیلم باید متوقف بشه و سازندگانش توبیخ بشن این چه وضعشه؛ وزارت ارشاد نون انقلاب رو میخوره و به ارزشهای انقلاب ضربه میزنه!

 8. مهدی(پاسخ به شهروز) says:

  سلام. دوست عزیز مطمئن باش در بین فرزندان قوم لر با سابقه فرهنگی و تاریخی خود هنرمندان و هنرفهمان بسیاری وجود دارد که در تمام عرصه های هنری این مملکت نام درخشانی دارند(کسی که اهل هنر باشد در زمینه فعالیت خودش نام هنرمندان لر را حتما در خاطر دارد) پس مطمئن باش به خوبی پیام و هدف این سریال برای این مردم وطن پرست آشکار بود که اینچنین برافروخته شدند!پ
  با حفظ احترام به جنابعالی اینکه منظور از بختیاری نام یک طایفه دربین زنجان تا تبریز است و الخ.. نشان دهنده اطلاعات اندک شماست چه اینکه این منطقه که شما گفتید شامل دو استان میباشد و همچین طایفه ای در این منطقه وجود ندارد! بختیاری هی زیادی در مناطق مختلف ایران و افعانستان و تاجیکستان هستند که در طول تاریخ به دلیل مرزبانی مهاجرت کرده اند.
  اگر کمترین اطلاعاتی درباره تاریخ مشروطه می داشتید حتما وجود قاب عکس سردار اسعد بختیاری (فرمانده مجاهدین مشروطه خواه بختیاری در فتح تهران) که بر روی دیوار خانه ای که در سریال محل سکونت خانواده “بختیاری” است شما رااز این اظهار نظر پیش پا افتاده منصرف میکرد!
  ظاهرا دوستان پیام عذر خواهی عوامل سریال و رییس سازمان صدا و سیما و معاونین ایشان را نخوانده اند که “کاسه داغ تر از آش” شده اند.
  نشنیدید آقای مهندس ضرغامی در سفر مسجدسلیمان نسبت به این توهین گفتند که “سازندگان اینریال اشتباه برزرگی کردند و بخش های زیادی از این سریال حذف خواهد گردید؟”.
  لطفا نسنجیده سخن پراکنی نکنید!