۲۷م، آذر ۱۳۹۲
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۷م, آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱:۴۳ ب.ظ | کد خبر: 36766

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز”جلسه ی ترویج زکات با حضور نماینده ی ولی فقیه و امام جمعه شهرستان دزفول “حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی” ،”مهندس احسانی نیا”فرماندار دزفول ،امام جمعه دز آب “حجت الاسلام شاه آبادی ” ، بخشدار شهیون “شکرالله قارم” و دیگر مسئولین شهری در دفتر امام جمعه دزفول برگذار شد.

در این جلسه “مهران خوشبخت” رییس کمیته امداد امام خمینی شهرستان دزفول به ارائه ی گزارش در خصوص فعالیتهای صورت گرفته در خصوص ترویج فرهنگ زکات پرداخته و اقدامات صورت گرفته در این خصوص را این چنین عنوان کرد:

چاپ ۸ هزار بنر در راستای ترویج و نهادینه کردن فرهنگ زکات،توزیه ۴ هزار کیسه اخذ ذکات در دزفول که بر ای اولین بار در سطح استان انجام گرفته ،برگزاری همایشهای زکات در بخشها و روستاها،بازدید از پروژه های گوناگون اخذ زکات، اجراهای رادیویی،برگزاری جلسات متعدد با سرگروههای کشاورزان،چاپ و پخش احکام شرعی زکات از دیدگاه مراجع تقلید ریالتشویق زکات دهندگان و …

رییس کمیته امداد شهرستان دزفول در ادامه نهادینه کردن فرهنگ زکات را گامی در جهت رفع مایحتاج نیازمندان جامعه دانسته و از بخشداران خواست پس از برگزاری همایشهای زکات گزارش مکتوب از نتایج آن را به دبیر شورای زکات ارائه دهند.

ایشان با ارائه ی راهکارهایی در خصوص ترویج این فرضه دینی ،یکی از راههای اشاعه فرهنگ زکات را  تشویق کشاورزان با دادن کود و منابع مورد نیاز آنها عنوان کردند.

امام جمعه دزفول در این جلسه با اشاره به جلسه ترویج زکات که با حضور “آیت الله عالمی”نماینده ی ولی فقیه در جهاد کشاورزی و رییس شورای مرکزی زکات،آیت الله جزایری” عضو شورای خبرگان رهبری و امام جمعه اهواز ،حجت الاسلام تقوی رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور و ائمه جماعات خوزستان و فرمانداران در اداره کل جهاد کشاورزی استان برگزار شده بودگفت :در این جلسه مشکلات و راهکارهای ترویج زکات بررسی شد.

“حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی” وجوب زکات را یادآور شده و خاطر نشان کرد:در دین مبین اسلام و قرآن کریم زکات و نماز در کنار هم آمده اند پس لازم است تا در کنار همایشهای نماز ،همایش ترویج فرهنگ زکات نیز برگزار گردد.

“رییس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر در شهرستان دزفول “برگزاری همایش سراسری زکات ،سخنرانی علما ،ارائه ی مقاله توسط شخصیت های برجسته ،بحث کارشناسانه در این خصوص و پخش برنامه از رسانه ی ملی را مثمر ثمر در ایجاد دغدغه و فرهنگ سازی زکات در میان مردم دانسته و تصریح کرد:اقدامات و کمک های دولت در تشویق مردم به دادن زکات از اهمیت ویژه ای برخوردار است ولی مردم نباید پرداخت زکات را به خاطر پرداخت و یا عدم پرداخت معادل آن از سوی دولت به تعویق انداخته و یا پرداخت نکنند.

امام جمعه دزفول ارتقای استان خوزستان از رتبه ۲۶ به رتبه ۲ در پرداخت زکات کل کشور را نتیجه زحمات فعالان در این عرصه دانسته و افزود:لازم است تا جلسات شورای  زکات مستمراً برگزار گردد و اخبار فعالیت های شورای زکات استان و شهرستانها جهت اطلاع عموم مردم در خبرنامه ها و بروشورها درج گردد.

“حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی”آشنایی دانش آموزان را از طریق کتب درسی با اهمیت زکات لازم دانسته و افزود :پیشنهادهای مفید  در نامه ای به “حجت الاسلام محمد زاده” مسئول کمیته پیگیری شورای زکات خوزستان درج شده که و برای ایشان ارسال خواهد شد.

“مهندس احسانی نیا ” بر ارائه آمار واقعی زکات در سطح استان تاکید کرده و افزود:آمار ارائه شده ی جمع آوری زکات دزفول هرچند کم ولی واقعیست لذا با توجه به سطح وسیع کشاورزی در سطح شهرستان باید در جمع آوری زکات  از کشاورزان تلاش بیشترصورت گیرد .

فرماندار ویژه شهرستان دزفول با اشاره به خسارات وارده در بارندگی سال گذشته و تخریب ۴۰هزار هکتاری زمین های کشاورزی گفت:با با آن بارندگی کشاورزان نتوانستند محصولات خود را ۱۰۰ درصد برداشت کنند و لی در سال جاری ادارات و بخشداریهای مربوطه تلاش نمایند تا با محصول بیشتر آمار خوبی در امر جمع آوری زکات شهرستان ارائه نماییم .

در ادامه جلسه دعوت از شرکت های شهید رجایی و شهید بهشتی برای حضور در جلسه ای با حضور فرماندار،امام جمعه و دبیر شورای زکات مطرح شد تا در خصوص جمع آوری زکات از آنها مذاکرات لازم صورت پذیرد .

در پایان حاضران به ارائه راهکارهایی در ترویج این فریضه ی دینی پرداختند.

setadzakat.dezfol.azar9200003 setadzakat.dezfol.azar9200002 setadzakat.dezfol.azar9200004 setadzakat.dezfol.azar9200001

نظر بینندگان
  1. عبدالله says:

    باسلام وعرض پوزش خدمت برادر گرامی لازم به یادآوری است با پی گیری های ۱۰ساله مردم و مسئولین شهدپرور و ولایتمدار،شهر دز آب به شهر امام تغیر نام داده است باتشکر