۲۳م، آذر ۱۳۹۲
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

امام جمعه دزفول:اهداف بلند نظام در وحدت حوزه و دانشگاه محقق می شود +متن کامل خطبه

ازمسئولان تقاضادارم با ایجاد تغییر و تحولات لطمه ای که به فضای علمی کشور به وجود آمده در سطح شهرستان وارد نشود تا حاصل تلاش هزاران دانشجو و هیئت علمی واساتید را با سیاست زدگی در مراکز علمی و دانشگاهی آسیب نبیند

زمان انتشار: ۲۳م, آذر ۱۳۹۲ ساعت ۵:۴۶ ب.ظ | کد خبر: 36560

به گزارش خبر نگار” پایگاه اطلاع رسانی مجد دز”حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی درخطبه های نمازجمعه دیروز با اشاره به ۲۵ آذرماه روز پژوهش تحقیق و فناوری و آغاز هفته ی پژوهش گفت: گسترش و تعمیق علم بر اساس تحقیق و پژوهش استوار است که فرآیند آن تولید اندیشه ،علم ،ثروت ملی و معنوی  و فرهنگی است .

ایشان با اشاره به رشد سریع علمی و فرهنگی کشور توسط جوانان دانشمندکشورمان گفت: شهرستان دزفول هم مانند سایر نقاط کشور در حال توسعه ی علمی است و گام های بلندی را در این زمینه برداشته اند و حوزه ی علمیه نیز به صورت کمی و کیفی در حال پیشرفت می باشد .

“امام جمعه ی دزفول” با اشاره به وجود سرمایه های علمی و فرهنگی خوب در سطح شهرستان افزود: دانشگاه صنعتی جندی شاپور توانسته به خوبی مراحل رشد را طی کند که باعث شده رتبه های علمی تایید شده  ای بدست آورد و دانشگاه آزاد اسلامی دزفول علارغم همه ی مسائل حاشیه ای موجود با راه اندازی دانشکده ها و رشته های علمی متعدد در شرف تبدیل شدن به یک دانشگاه جامع است و دانشگاه نوپای علوم پزشکی شهرستان توانسته سطح بهداشت و درمان را در سطح شهرستان و منطقه ارتقا بخشد .

“رییس شورای فرهنگ عمومی دزفول”با رضایت بخش دانستن شرایط علمی شهرستان از دولت محترم ,وزارت علوم و فناوری و بهداشت و درمان خواستار حفظ فضای علمی -دانشگاهی شهرستان شد و خاطرنشان نمود: ازمسئولان تقاضادارم با ایجاد تغییر و تحولات لطمه ای به فضای علمی به وجود آمده در سطح شهرستان  وارد نشود تا حاصل تلاش هزاران دانشجو و هیئت علمی  واساتید را با سیاست زدگی در مراکز علمی و دانشگاهی آسیب نبیند.

ایشان در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به مذاکرات هسته ای ایران با ۵+۱ در ژنو،از تیم مذاکره کننده ی ایران خواست که: با هوشیاری مذاکرات را دنبال کنند و مردم هم باید با هشیاری روندمذاکرات را دنبال کنند و برنامه ی هسته ای ایران بهانه ای بیش نیست.ایران توانسته قدرت های جهانی را به چالش بکشد و ایران یکطرف و تمام قدرت های جهان در طرف دیگر مذاکرات هستند و تیتراخباررسانه های خارجی به این مذاکرات اختصاص دارد ولی باید مراقب بود به این ها نمی شود اعتماد کرد و مستکبران هیچ تفاهمی را محترم نمی شمارند و اگر امروز عهدی می بندند فردا آنرا انکار می کنند.

“امام جمعه دزفول” گفت: آمریکا سه هدف راهبردی را در مذاکرات دنبال می کند : اول توقف غنی سازی بومی ایران،دوم بازگشت به عقب و معکوس سازی و سوم برچیده شدن برنامه ی هسته ای ایران ؛  آنها قصد دارند فعالیت صنعتی هسنه ای ایران را به سطح آزمایشگاهی نزول دهند ولی سوخت را از آنها بخریم و به آنها وابسته شویم که هر وقت خواستند آنرا قطع کنند.

  ایشان در پاسخ به سخنان اخیررییس جمهور آمریکا در خصوص برنامه هسته ای ایران گفت :پیچ و مهره های برنامه ی هسته ای ایران با خون شهیدانمان محکم شده و بازشدنی نیست و هیچ قدرتی نمی تواند ملت ایران را از حق هسته ای محروم بکند.

“حجت الاسلام قاضی دزفولی” با اشاره به سخنان فرمانده ی سرافراز سپاه پاسداران سرلشگر جعفری اظهار داشتند که :موشک های دوربرد ما در تمام نقاط کشور مستقراند و دشمن اگر بخواهد تمام آنها را بمباران کند از توان موشکی ایران کاسته نخواهد شد و پهباد ۲۰ ساعت پروازی که توانایی حمل موشک  هوا به زمین را دارد بسیار در توان نظامی  ما موثر بوده است چه بسا توان نظامی ایران بوده که آنها را پای میز مذاکره کننده کشانده است .

تیم مذاکره کننده ی ما باید این را به دشمن بفهمانند که با تحریم و یا بی تحریم چه با حمله ی نظامی نمی تواند سد راه ما که راه امام و شهیدان است بشود. منوط کردن غنی سازی به نظارت استصوابی ۵+۱خلاف قانون اساسی و استقلال کشور است  به همین خاطر است که پایه ی حقوقی ژنو در پاره ای از ابهام است .

ایشان با اشاره به ۲۷ آذرماه  سالگرد شهادت آیت الله دکتر مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه افزود : وحدت حوزه و دانشگاه نباید در حد شعار باقی بماند وحدت باید تبدیل به عمل و رفتار شود اهداف بلند نظام در وحدت حوزه و دانشگاه محقق می شود و فرمایشات رهبر انقلاب با شورای انقلاب فرهنگی ناظر بر این تعامل و همکاری بین حوزه و دانشگاه است و باید توصیه های آقا عملی شود .

ایشان با گلایه از اسفالت برخی خیابان ها از شهردار جدید دزفول خواست که در برنامه ی کاری خود قرار دهد .

ایشان وظیفه ی اصلی نیروی انتظامی را ایجاد امنیت در جامعه دانست و سرقت های روزانه ، زورگیری ها و نیز دزدیدن کابل های برق که عامل اصلی قطعی برق دانسته و از مسئولین خواست  که تلاششان را  در ایجاد امنیت بیشتر کنند.

امام جمعه دزفول در پایان انتصاب سید احمد آوایی نماینده سابق دزفول درمجلس شورای اسلامی در مسئولیت جدید آرزوی توفیق و خدمت بیشتر به مردم دزفول کرد.

متن کامل خطبه ها:

خطبه اول

عباد الله، بندگان خدا، خواهران و برادران ایمانی، نمازگزاران عزیز همه شما و خودم را به رعایت تقوای الهی دعوت می نمایم.

تقوا و دوری از گناه فلسفه احکام دین است. خواسته های نفسانی انسان با رعایت تقوا کنترل می شود. امیدواریم خدای متعال در همه عرصه ها و صحنه های زندگی به همه ما توفیق رعایت تقوای الهی کرامت بفرماید.

موضوع بحث خطبه اول ما که در هفته های قبل پیرامون آن سخن گفتیم سبک زندگی اسلامی و سبک زندگی حسینی است. حسین بن علی(ع) می تواند برای همه ما الگویی جامع و اسوه ای کامل برای زندگی فردی و اجتماعی در اخلاق، عبادت و سیاست باشد.

حسین بن علی(ع) می تواند برای ما در عرصه های مختلف زندگی مثل عرصه اخلاق و معنویت، معاشرت، ادب و بزرگواری، تهجد و شب زنده داری، سخاوت، جوانمردی، انس با قرآن و در یک کلمه تکریم انسان در سبک زندگی اسلامی الگو و معیار باشد.

انشاء الله در این مجال اندک با گوشه ای از سیره حسینی و رهنمود های او که می تواند ما را با حیات طیبه آشنا سازد معرفت پیدا کنیم و آشنا شویم.

یکی از خصوصیات بارز حسین بن علی(ع) خدا باوری و ایمان بود. عقیده به خدا و باور داشتن مبدأ و معاد کلمه نخست بیداری و مسلمانی است. هر انسانی اگر می خواهد یک مسلمان واقعی باشد باید به مبدأ و معاد اعتقاد داشته باشد. حسین بن علی(ع) زندگی خود را بر پایه خدا محوری قرار داده بود و همه کارهایش برای رضای خدای متعال بود حتی خون خود را نیز برای حق تعالی تقدیم کرد و در جهت رضایت خدای متعال بود.

در لحظات آخر عمر با برکت و شریفش با خدای خود مناجات می کند، اِلهی رِضیً بِقَضائِک لا مَعْبودَ سِواکْ  این نشان دهنده اوج خدا باوری و ایمان حسین بن علی(ع) است. تمام وجود مقدس حسین بن ابی عبد الله(ع) را عشق به خدا و مناجات با معبود و دوست داشتن خدای متعال پر کرده است و شاید به خاطر همین بود که شب عاشورا از دشمن مهلت می گیرد تا یک شب دیگر فرصت داشته باشد خدای متعال را بندگی و اطاعت کند.

در اوج نبرد و کارزار روز عاشورا، نماز ظهر عاشورا نشان از همین عمق ایمان و خدا باوری حسین بن علی(ع) دارد. امام(ع) با تمام وجود دلباخته خدای متعال بود و به خدا عشق می ورزید. خصوصیت دیگر حسین بن علی(ع) صبر و استقامت بود، صبر و استقامت در زندگی همه پیامبران جایگاه ویژه ای دارد. اولیاء الهی خدا صبر و استقامت را سرمشق و سرلوحه خود در همه کارها و برنامه های زندگی قرار داده بودند.

در زندگی و حیات حسینی صبوری و استقامت در راه هدف و مبارزه و جهاد برای همه ما دست آموز است، کسی می تواند با فشارهای بیرونی و درونی مقابله کند و اهل مبارزه و جهاد باشد که از عنصر صبر برخوردار باشد، بدون صبر نمی شود اهل مبارزه و جهاد بود و در راه خدا استقامت کرد. ما در جای، جای عاشورا و کربلا این صفت نیرو بخش را می بینیم و مشاهده می کنیم.

امام(ع) وقتی خواست حرکت خود را آغاز کند فرمود: أَیُّهَا النّاسُ فَمَنْ کانَ مِنْکُمْ یَصْبِرُ عَلى حَدِّ السَّیْفِ وَ طَعْنِ الاَسِنَّةِ فَلْیَقُمْ مَعَنا وَ إِلاّ فَلْیَنْصَرِفْ عَنّا ای مردم هر کس از شما که بر تیزی شمشیر و ضربت نیزه ها تاب تحمل و استقامت دارد با ما بماند و الا از همراهی با ما برگردد.

 امام(ع) از همان اول صبر و استقامت را سرلوحه کار خود قرار داد و گفت: هر کس پای در این ره می نهد باید اهل صبر و استقامت باشد و به خاطر همین بود که امام(ع) شرط همراهی کردنش را صبر و استقامت قرار می دهد و می گوید هر کس اهل صبر و استقامت است همراه ما بیاید.

امام(ع) همراهان شریفش و بزرگ زادگان را به صبر و استقامت دعوت فرمود و گفت: مرگ پلی است که آنان را از رنج و محنت این دنیای فانی به وسعت بی نهایت بهشت برین منتقل می سازد، این دیدگاه و سیره و منش حسین بن علی(ع) است.

امام(ع) فرمود: نصبرُ على بلائه ویوفّینا أجورَ الصّابرین هر کس بر بلا و آزمایش خدا صبر کند اجر صابرین را به دست می آورد البته اجر صابرین بی حساب است و به حد و اندازه نمی آید.

شاه بیت سبک زندگی حسینی صبر و استقامت است و همه قهرمانانی که در عاشورا درخشیدند الهام دهندگان این صبوری و شکیبایی هستند. حضرت امام خمینی(ره) که خود فرزند و شاگرد حسین بن علی(ع) است در پیامی در ایام دفاع مقدس و جنگ تحمیلی مردم را به صبر و شکیبایی در برابر دشمن بعثی دعوت کردند و خطاب به خانواده شهدا و مفقودین و اسرا و جانبازان فرمودند: زندگی با عزت را در خیمه مقاومت و صبر بر حضور در کاخ های ذلت و نوکری ابر قدرت ها ترجیح می دهیم، این روحیه، روحیه حسینی است که در مقابل دشمن می ایستد و مقاومت می کند.

همین جا لازم می دانم به بعضی از آفات صبر و استقامت گریزی بزنیم، برخی زندگی را تنها خوردن و آشامیدن و استراحت و لذت می دانند ولی حیات معنوی عمیق تر و متعالی تر از آن است که انسان خودش را مشغول این کارهای کوچک و بی ارزش کند و فقط به فکر شکم و استراحت و لذت بردن از این دنیا باشد اصلا انسان برای این هدف خلق نشده است بلکه انسان در دنیا خلق شده که خلیفة الله و جانشین خدا در روی زمین باشد.

حیات معنوی این اقتضا را دارد که انسان به دنبال ارزش ها باشد. حضرت عیسی(ع) می فرماید: ان اجزعکم عند البلاء لاشدکم حبا للدنیا بی صبرترین مردم در برابر سختی ها و گرفتاری ها چه کسانی هستند؟ می فرماید بدرستی که بی تاب ترین شما در برابر گرفتاری، دنیا دوست ترین شما است البته انسان به هر مقداری که وابستگی به دنیا داشته باشد صبر و استقامتش در راه خدا کم می شود و در مقابل هر چه دلبستگی به دنیا کمتر شود مقاومت او در برابر سختی ها و گرفتاری های زندگی بیشتر می شود.

 حضرت عیسی(ع) در ادامه این حدیث می فرماید: و ان اصبرکم علی البلاء لازهدکم فی الدنیا صابرترین شما در مقابل آزمایشات و بلاها و امتحانات الهی و شکیباترین شما بر گرفتاری ها بی رغبت ترین شما به دنیا است و انسان هر چه به دنیا بی رغبت باشد می تواند در مقابل سختی ها با استواری بیشتر و محکم تر بایستد.

شاخص صبر و استقامت همین است که انسان ببیند برای جهاد در راه خدا چقدر به دنیا دل بسته است و چقدر دلبسته زر و زیور و زخارف دنیوی است و به همین میزان که دلبستگی کمتر شود صبر و استقامت بیشتر می شود، خیلی ها بودند که برای امام حسین(ع) نامه نوشتند و دعوتش کردند ولی دنیا پرستی کوفیان نگذاشت که در راه خدا جهاد کنند و فرزند رسول خدا را یاری برسانند و دنیا پرستی آنها را به این فلاکت و بدبختی کشاند.

خاطرم هست در ایام دفاع مقدس شهید بزرگواری بود که به هنگام اعزام به جبهه عکس پسر بچه ۴ ساله اش را از داخل کیفش درآورد و به خانم خود داد، خانمش گفت چرا عکس را همراه خود نمی بری تا آنجا اگر خواستی به آن نگاه کنی؟ گفت می ترسم شب عملیات چشمم به عکس بیفتد و پایم بلغزد.

انسان خودش می تواند خودش را به دنیا وابسته کند و در مقابل صبر و استقامت را از دست بدهد و برعکس، دنیا می تواند در چشمش حقیر و پست باشد و در چشمش دون آن ارزش که دنیا دارد باشد و خودش را خلاص و رها کند و به سوی تعالی و رشد و معنویت قدم بردارد و به خدا نزدیک شود و به جهاد در راه خدا توفیق پیدا کند.

امیدواریم خدای متعال به همه ما توفیق عدم دلبستگی به دنیا کرامت بفرماید و برای راه خدا و جهاد در راه خدا صبر و استقامت به همه ما کرامت بفرماید….

خطبه دوم:

عباد الله، بندگان خدا، نمازگزاران عزیز اوصیکم و نفسی بتقوی الله کامل شدن انسان به تقوای الهی است و کمال انسان در این است که تقوا را رعایت کند.

می فرماید فَاتَّقُوا اللَّهَ مَا اسْتَطَعْتُمْ”  هر آنچه در توان دارید تقوای الهی را رعایت کنید و این دستور الهی است. میزان تقوا به اندازه توان انسان است و انسان هر اندازه که در توانش باشد باید تقوا را رعایت کند. تقوا حد و مرزی ندارد چون تقوا باعث رشد و تعالی و رشد معنوی انسان می شود.

تقوا فصلی و مقطعی نیست، اینکه انسان در یک مقطع و در یک عرصه به آن احتیاج داشته باشد و در عرصه دیگر به آن احتیاج نداشته باشد نه، تقوا اینچنین نیست فلذا این نکته مهمی است که انسان باید دائما و مستمرا و در همه عرصه ها و صحنه ها تقوا را رعایت کند.

۲۵ آذر ماه روز پژوهش و تحقیق و فناوری و در حقیقت آغاز هفته پژوهش است. گسترش و تعمیم علم بر مبنای تحقیق و پژوهش استوار است. تحقیق و پژوهش به عنوان زیر مجموعه ای از نهاد علم است که زیر بنای توسعه در عصر اطلاعات است. در حال حاضر تمام کشورهای در حال توسعه در برنامه های خرد و کلان خود زیر مبنا و اساس کارشان را بر مبنای تحقیق و پژوهش قرار می دهند.

فرایندی که تحقیق و پژوهش دارد عبارت است از اینکه با تولید اندیشه به تولید علم می رسیم و با تولید علم به تولید ثروت ملی و معنوی و فرهنگی می رسیم.

بحمد لله امروز کشور شتاب خوبی در زمینه رشد علمی پیدا کرده است و هر روز ما شاهد این هستیم که جوانان و دانشمندان عزیز ما یک برگ زرینی از توسعه و پژوهش و تحقیق را رونمایی می کنند و این برای کشور خیلی مهم است.

بحمد لله شهرستان در حال توسعه و پیشرفت است و شاید کمتر زمانی بوده که این شرایط علمی و آموزشی در شهرستان دزفول حاکم بوده باشد.

دانشگاه های ما هر کدام گام های بلندی را در جهت پیشرفت و توسعه برداشته اند. حوزه ی علمیه ما با حرکت به طرف افزایش ظرفیت کمی و کیفی در حال رشد و پیشرفت است و فرصتی نیست که گزارشی از وضعیت پیشرفت حوزه عرض بکنم انشاء الله در فرصت مقتضی عرض خواهم کرد .

خدا را شکر ما شاهد هستیم که پیشرفت علمی و آموزشی در شهرستان از شتاب خوبی برخوردار است اما این کافی نیست و این به آن معنا نیست که ما به حد مطلوب رسیده ایم.

دانشگاه صنعتی جندی شاپور که سن چندانی ندارد و عمرش خیلی طولانی نیست توانسته به خوبی مراحل رشد و پیشرفت را طی کند و از شتاب خوبی در این زمینه برخوردار است. گزارش فعالیت های این دانشگاه  را از فرمایشات ریاست محترم دانشگاه جناب آقای دکتر آخوند علی که از چهره های برجسته و شاخص علمی کشور و افتخار علمی برای شهرستان هستند شنیده ایم و این جای شکر دارد که بحمد لله یک سرمایه های علمی و فرهنگی در شهرستان ما وجود دارد که باعث تعالی و رشد علمی در شهرستان است.

دانشگاه جندی شاپور توانسته با ثبت خلاقیت ها و پیشرفت های علمی از جمله پهپادی که آقای دکتر اشاره فرمودند به موفقیت های مهمی در سطح استان و کشور نایل بیاد و رتبه علمی تایید شده به دست بیاورد.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول علیرغم همه مسائل حاشیه ای که وجود داشته با راه اندازی دانشکده ها و رشته های متعدد الان در شرف دانشگاه جامع شدن است.

دانشگاه علوم پزشکی شهرستان دزفول نیزعمرش زیاد نیست و چند سال بیشتر نیست که دانشکده بود و سپس تبدیل به دانشگاه شد و الحمد لله در مسیر پیشرفت و ترقی قرار گرفته و توانسته سطح بهداشت و درمان را در سطح شهرستان بلکه منطقه ارتقاء ببخشد.

در مجموع وضعیت علمی و دانشگاهی شهرستان بسیار رضایت بخش است و این ناشی از تلاش فرزندان همین شهرستان است که تلاش و کوشش کردند و یک فضای علمی و آموزشی فراهم کردند و جوانان مستعد ما توانسته اند از این فضای بسیار خوب استفاده کرده و شکوفا و بالنده شوند و باعث افتخار شهرستان شوند، به همین خاطر است که بنده از همین تریبون از دولت محترم و وزارت علوم و فناوری و وزارت بهداشت و درمان مصرانه این تقاضا را دارم، معمولا تغییر و تحولات وجود دارد اما من خواهشم این است که لطمه ای و آسیبی به این فضای علمی نخورد زیرا این فضای علمی که به وجود آمده است حاصل تلاش هزاران دانشجو و هیئت علمی و اساتید و مدیران بوده است و مسئولین تلاش کرده اند تا به این نقطه رسیده ایم سیاست زدگی در دانشگاه و مراکز علمی بدترین آفت است و به فضای علمی آسیب می زند انشاء الله بتوانیم با یک فضای سالم علمی و آموزشی برای یک مرکز علمی که یک حیات طیبه را به دنبال خواهد داشت به فضل و عنایات خدای متعال از توانمندی ها و استعداد های جوانان و عزیزانی که در منطقه هستند استفاده کنیم و بهره ببریم .

موضوع بعدی بحث چالش برانگیز ایران با ۱+۵ یا توافق نامه ژنو است. پیش بینی هایی که شده بود دارد کم کم آشکار می شود و مسئولین و تیم مذاکره کننده باید به دقت برنامه دشمن را رصد کنند و باید هوشیار باشند و مردم باید بدانند که چه می گذرد. حضرت آقا فرمودند مردم باید هوشیار باشند و بدانند در کشورشان چه می گذرد.

طی مذاکرات معلوم شد که برنامه هسته ای همانطور که حضرت آقا فرموده بودند بهانه ای بیش نیست. وزیر خارجه آمریکا جان کری در مصاحبه خود سراغ حمایت ایران از حزب الله لبنان و وضعیت موشکی ما رفت و گفت ما از وضعیت موشکی ایران نگران هستیم و هفته ای یک بار با نخست وزیر اسرائیل تماس می گیرم و از مذاکرات با ایران به او گزارش می دهم، این سخنان وزیر خارجه آمریکا است، البته اینکه ایران توانسته قدرت های جهانی را به چالش بکشد نقطه قدرت ما است که ما یک طرف مذاکره هستیم و تمام قدرت های جهان طرف دیگر مذاکره هستند.

 الان تمام رسانه های دنیا چه در آمریکا، چه در اروپا و لندن و انگلیس صدر اخبارشان بحث هسته ای ایران است که این نشان دهنده قدرت و قوت ما است البته باید مراقب بود چون به اینها نمی شود اعتماد کرد.

حضرت آیت الله جوادی آملی فرمود: مستکبران هیچ تفاهمی را محترم نمی شمارند و اگر امروز عهدی می بندند فردا آن را انکار می کنند.

آمریکا ۳ هدف راهبردی را در قضیه مذاکرات دنبال می کند تحلیل ما این است:

۱- محار و توقف سازی ۲- بازگشت به عقب و معکوس سازی ۳- برچیده شدن برنامه هسته ای ایران (تکبیر نمازگزاران)

نقشه راهبردی که آمریکا برای رسیدن به این ۳ هدف دارد در ۹ گام تنظیم شده است، توجه بفرمایید:

گام اول: کاهش تعداد سانتریفیوژ.

گام دوم: تعلیق غنی سازی ۲۰ درصدی.

گام سوم: تعیین سقف برای حجم اورانیوم غنی شده ۵ درصد.

گام چهارم: تبدیل یا اکسید نمودن انباشت ۲۰ درصدی موجود، یعنی اورانیوم غنی ۲۰ درصدی موجود را تبدیل به ۵ درصد کنند و یا از بین ببرند.

گام پنجم: توقف به کار گیری سانتریفیوژ نسل ۲ که ما سانتریفیوژ جدید نداشته باشیم و پیشرفت ما را متوقف کنند.

گام ششم: تعطیلی تاسیسات آب سنگین اراک و یا تبدیل به یک راکتور عادی که پیشرفت نداشته باشیم.

گام هفتم: تعطیلی سایت فردو.

گام هشتم: پذیرش پروتکل الحاقی از سوی ایران.

گام نهم: تعطیلی چرخه تولید سوخت و فرایند غنی سازی.

این گام نهم است که در نهایت قرار می گیرد. در حقیقت می خواهند فناوری هسته ای ما را از صنعتی تبدیل به آزمایشگاهی کنند، یعنی آزمایشگاه بشود و دانشجویان ما بروند و یاد بگیرند اتم و هسته اتم چه توانایی هایی دارد و فقط در آزمایشگاه باشد و وابسته به آنها شویم و سوختمان را از آنها بخریم که هر وقت خواستند سوختمان را قطع کنند، این تمام نقشه راه آمریکا برای ایران است و مؤید این نقشه حرف خودشان است که آقای اوباما زود خودش را لو داد و گفت اگر ما بتوانیم تمام پیچ و مهره های هسته ای ایران را باز خواهیم کرد. (تکبیر نمازگزاران)

ما جواب یاوه های رییس جمهور آمریکا را با این مطلب بیان می کنیم که اولا پیچ و مهره های فناوری هسته ای ایران با خون شهیدان ما قرص و محکم شده و باز شدنی نیست و هیچ قدرتی نمی تواند ملت ایران را از حق هسته ای خودش محروم کند. (تکبیر نمازگزاران)

دشمنان نباید قدرت و توان دفاعی کشور را دست کم بگیرند. امروز یک حرف هایی در کشور زده می شد که شاید در اثر عدم اطلاعشان است که قدرت و توان دفاعی ما را پایین می آورند.

فرمانده سرافراز سپاه پاسداران سرلشکر جعفری اظهار داشتند که موشک های دوربرد ما در تمام نقاط کشور مستقر است و دشمن اگر بخواهد آنها را بمباران کند نمی تواند توان موشکی ما را تضعیف کند. پهپاد ۲۰ ساعت پروازی که توانایی حمل موشک هوا به زمین را دارد رونمایی شد که بسیار در توان نظامی ما حائز اهمیت است چه بسا همین قدرت و توان نظامی ما بوده است که دشمن را به پای میز مذاکره کشانده است ولی آنها این را نمی گویند بلکه می گویند تحریم ها باعث شده که ایران پای میز مذاکره برود.

کسانی که مسئول هستند و مصاحبه می کنند باید خوب دقت کنند. ما مسئولین و تیم مذاکره کننده را فرزندان ایران و کشور عزیزمان می دانیم ولی این نکات را همه باید رعایت کنند و پشتیبانی کنند و این نکات باید باعث هوشیاری همه ما شود.

نکته مهم این است که تیم مذاکر کننده ما و مسئولین باید این را به دشمن بفهمانند که چه با تحریم و چه بی تحریم و چه با گزینه نظامی و چه بدون گزینه نظامی ما راه خودمان را می رویم و هیچ کس نمی تواند سد رفتن راه ما که راه شهدا و امام شهدا است بشود. (تکبیر نمازگزاران)

نکته دیگری که بنده به عنوان آخرین نکته عرض کنم این است که تیم مذاکره کننده متوجه این نکته باشد که منوط کردن غنی سازی به نظارت استصوابی۱+۵ خلاف قانون اساسی و استقلال کشور است و این نکته خیلی مهمی است. به همین خاطر است که پایه حقوقی توافق ژنو در هاله ای از ابهام است.

مجلس شورای اسلامی و حقوقدانان باید این را رصد کنند و ببینند این توافق نامه موافق با قانون اساسی و استقلال کشور هست یا نیست، البته درست است که ما حداکثری داده ایم تا الان حداقلی گرفته ایم ولی باب مذاکره باز شده است و این نقطه قوت ما بوده است.

دشمن در مقابل ما صف آرایی کرده و ما توانسته ایم قدرت های جهانی را به چالش بکشیم و این نقطه قوت است و کسی منکر اینها نیست ولی در خلال مذاکرات باید مراقب باشیم دشمن چه برنامه ای دارد و با هوشیاری و زیرکی مراقب برنامه دشمن باشیم، این نکته مهمی است که امیدواریم انشاء الله مسئولین توجه داشته باشند.

مناسبت بعدی ۲۷ آذر ماه شهادت آیت الله دکتر مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه است. وحدت حوزه و دانشگاه نباید در حرف و شعار باقی بماند این وحدت باید تبدیل به عمل و رفتار شود. اهداف بلند نظام و انقلاب و امام و رهبری در وحدت عملی و رفتاری حوزه و دانشگاه قابل تحقق است و باید حوزویان و دانشگاهیان با تعامل و همکاری گسترده موانع این وحدت عملی و رفتاری را از سر راه بردارند.

غالب توصیه های مقام معظم رهبری در دیدار با اعضا محترم شورای عالی انقلاب فرهنگی ناظر به همین همکاری و تعامل بین حوزه و دانشگاه است. باید توصیه های حضرت آقا کاربردی و عملیاتی بشود چون ساختار بنیادی کشور در همه عرصه ها مبتنی بر همین طرح جامع و مهندسی فرهنگی کشور است و این نکته خیلی مهمی است. انشاء الله امیدواریم مسئولین بتوانند فرمایشات آقا را از شعار به عمل و اجرا برسانند.

چند تذکر شرعی را عرض می کنم. آسفالت بعضی از خیابان ها بسیار فرسوده و نامناسب است و بعضا بعضی از خیابان های شهر از خیابان ها و جاده های شوسه بدتر است خوب این نامناسب بودن خیابان ها و آسفالت ها مشکلات متعددی در پی دارد از جمله تعمیرات ماشین ها و تصادفاتی که به وجود می آورد، صرف هزینه هایی که می شود و وقت هایی که از مردم گرفته می شود و من خواهش می کنم بعضی از خیابان ها آسفالتشان و نظافت شهری و خدمات شهری بد نیست ولی انشاء الله مسئولین عزیز شهرداری و شهردار جدید آقای کرمی نژاد که خواهد آمد در برنامه کاری خودش قرار دهد که شهر یک فضای مناسب  و خوبی داشته باشد.

تذکر بعدی راجع به بعضی از ناامنی ها است، ناامنی به مقدار کم هم زیاد است. امنیت وظیفه اصلی نیروی انتظامی است البته ما تشکر می کنیم واقعا این عزیزان با کمبود امکاناتی که ما اخبار آن را داریم تلاش می کنند و زحمت می کشند که امنیت بیشتر شود ولی سرقت های روزانه و بعضی از زورگیری ها که گزارش آن به ما می رسد فضای امنیت جامعه را به هم می زند ولو اینکه کم باشد.

نکته مهمتر الان باب شده است و سیم های برق را سرقت می کنند، نباید چون سیم برق مال بیت المال است و شاکی ندارد بی اعتنایی شود خیلی از قطعی برق ها مربوط به همین است که مرتب گزارش آن از ناحیه حراست اداره برق برای من پیامک می شود و در شبانه روز سرقت صورت می گیرد. اینها یک دسته خاصی هستند که این کار را انجام می دهند زیرا هر کسی که نمی تواند سیم برق را سرقت کند باید با این افراد برخورد شود و دستگیر شوند.

تذکر آخر که انشاء الله خدمت عزیزان عرض کنیم و خطبه را پایان بدهیم. بر اساس شنیده ها آقای سید احمد آوایی نماینده سابق مجلس شورای اسلامی مردم دزفول در مسند جدیدی مشغول به کار شده اند. برای ایشان آرزوی توفیق داریم و امیدواریم انشاء الله از این فرصت برای خدمت به شهرشان استفاده کنند.

خدایا، پروردگارا به مقربان درگاهت قسم می دهیم اسلام و مسلمانان را نصرت کرامت بفرماید….

نظر بینندگان
  1. دوستدار شما و آقای آوایی says:

    از ابراز خوشحالی شما از اقای اوایی که بدور از مسایل سیاسی است تشکر می کنم . از اقای اوایی نیز انتظار است از امام جمعه محترم در مسائل کاری کمک کند