۲م، آذر ۱۳۹۲
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

امام جمعه دزفول:بسیج کلید طلایی حل مشکلات کشور است +متن کامل خطبه

جادارد از صداوسیمای خوزستان به خصوص مدیریت آن جناب آقای رحیمی ، در پوشش و پخش مراسم هیئت متحدعزادران دزفول از سیمای خوزستان و شبکه های ملی تشکر و مراتب سپاس خود را اعلام کنیم . اگرچه اجرای این برنامه باکاستی هایی همراه بود

زمان انتشار: ۲م, آذر ۱۳۹۲ ساعت ۵:۳۲ ق.ظ | کد خبر: 36189

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی”مجددز” نماز جمعه این هفته دزفول به امامت حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفول و حضور مردم ولایتمدار و بسیجیان سرافراز این شهرستان در محل مصلی امام علی(ع) دزفول برگزار گردید.

“امام جمعه دزفول” باتبریک هفته بسیج به همه سلحشوران بسیجی ،بسیح را کلید طلایی حل مشکلات کشور دانسته و بااشاره به سخنان حضرت امام(ره) پیرامون نهادمقدس بسیج گفت:بسیج شجره طیبه ای است که درخت پرثمر و تناور آن بهار طراوت و یقین وحدیث عشق است و پیروان آن برگلدسته های رفیع اذان شهادت و شهامت سرمی دهند.

ایشان بسیج را موجب ناامیدی دشمنان و امیدواری دوستان دانست که زورگویان عالم هستی باید بدانند که ما با فرهنگ ایثار وشهادت مقابل شما ایستاده ایم و هرگز در مقابل شما تن به ذلت و خواری نمی دهیم .

ایشان خطاب به مردم ومسئولین گفت : همگی روحیه جهادی وبسیجی داشته باشید که تنها راه سعادت راه حسین است .

خطیب جمعه دزفول دیدار روز چهارشنبه فرماندهان بسیج به با رهبرمعظم انقلاب را یادآور شده و افزود:به ملت فشارمی آورند تاشایدتسلیم شوند ولی ما تهدید ها را تبدیل به فرصت می کنیم .

“رئیس شورای فرهنگ عمومی دزفول” بااشاره دوره جدید مذارکرات تیم دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران ،افزود : همه ما و گروه ها به فرموده مقام عظمای ولایت می بایست از تیم مذاکره کننده ایرانی دفاع و پشتیبانی کنند تا بتوانند در این دور جدید پیروز شوند .اسرائیل دارد تلاش می کند تا مذاکرات به نتیجه نرسد .

“امام جمعه دزفول” در ادامه سخنان نسبت به ورود خزنده وار به بدنه دولت هشدار داد .

“خطیب جمعه دزفول” بااشاره به جلسه لویی جرگه در کشور افغانستان خطاب به ریش سفیدان افغان گفت : برادران عزیز افغان مواظب باشید که اجانب بر کشور شما مسلط شوند و استقلال کشور شما را خدشه دار نکنند .

“حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی” باتشکر و تقدیر از همه مردم در برگزاری هرچه باشکوهتر مراسمات دهه محرم و تاسوعاوعاشورای حسینی گفت :جادارد از صداوسیمای خوزستان به خصوص مدیریت آن جناب آقای رحیمی ، در پوشش و پخش مراسم هیئت متحدعزادران دزفول از سیمای خوزستان و شبکه های ملی تشکر و مراتب سپاس خود را اعلام کنیم . اگرچه اجرای این برنامه باکاستی هایی همراه بود .

ایشان همچنین از مسئولین خواست با مدیریت بهتر در سال های آتی ، شاهد گلایه های هیات و مردم نباشیم .

“امام جمعه دزفول ” در پایان طرح حلقه های صالحین که با سه محور بسیج ،مسجد و حوزه و روحانیت توسط سپاه پاسداران اجرا شده است گفت : صبح امروز شاهد برگزاری گردهمایی حلقه های صالحین در مصلی دزفول بودیم . این طرح یکی از برنامه های بسیار مفید در کشور بهترین راه مقابله به هجوم فرهنگی دشمن است .

متن کامل خطبه

خطبه اول

در ابتدای خطبه اول همه شما خواهران و برادران عزیز و ایمانی را دعوت به رعایت تقوای الهی می کنم . انشاءاللهبتوانیم با رعایت تقوای الهی عاقبت ما ختم به خیر شود و در پی سعادت دنیا و آخرت باشیم.

قال رسول الله (ص) (ان الحسین مصباح الهدی و سفینه النجاه)

موضوع بحث خطبه ما سبک زندگی اسلامی به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم الحرام ، سبک زندگی حسینی که می تواند یک مصداق بارز  سبک اسلامی باش مورد بحث و بررسی قرار گرفته باشد. انسان چگونه می تواند با انتخاب روش و منش حسینی در زندگی خود خود را درمعرض شعاع نورانی مشعل هدایت  و سوار بر کشتی نجات حسین بن علی ببیند ، که بطور قطع یکی از راههای استفاده از مشعل هدایت حسین بن علی و نجات با کشتی حسین بن علی از طوفانهای وسوسه های شیطانی این است که انسان حرکت کند به سبک زندگی اسلامی و در میان میتواند این حرکت منتهی به تمدن بزرگ اسلامی بشود. همان چیزی که مقام عظمای ولایت هم فرمود: ما دقیقا به دنبال تشکیل تمدن بزرگ اسلامی هستیم و این جز با صبر و ملاک زندگی اسلامی امکان پذیر نیست!

یکی از اهداف کلان و استراتژیک زندگی و تمدن اسلامی این است که باید از نظر کمی و کیفی این بحث مورد تحلیل و بحث قرار بگیرد.از نظر کمی پر وواضح است که برای رسیدن به این هدف بزرگ نیازمند افزایش جمعیت هستیم . مقام عظمای ولایت نسبت به این اهتمام داشتند و در همایشی که مدتی قبل برگزار شد تاکید داشتند! اما دلایلی که ما نیاز به افزایش جمعیت داریم این موارد است ۱) نیروی انسانی منشا قدرت است . الان در دنیا یکی از ضعف هایی که اسرائئل دارد جمعیت کم آن است . علی رغم اینکه تمام قدرتهای جهانی  پشت او هستند ولی چون جمعیت کمی دارد همیشه خود را در خطر نابودی میبیند البته  این خطر نابودی دلایل دیگری هم دارد که به جای خود به آنها خواهیم پرداخت.دوم اینکه رشد جمعیت سفارش دین است و کنترل جمعیت تو طئه غرب است. سوم رشد جمعیت از پیر شدن جمعیت جلوگیری میکند که در حقیقت این نقطه ضعف هر جامعه ای است . جامعه ای که جمعیت پیر داشته باشد ضعیف است چون جمعیت پیر نیاز به نگهداری دارد و بسیاری از انرژی نیروی جوان جامعه صرف نیروی پیر جامعه می شود . سوالی که معمولا مبتلابه است در جامعه ما این است که با این وضع گرانی و تورم و با این وضع معیشتی چگونه می توان تشکیل خانواده داد و اولاد و تجدید نسل کرد تا جمعیت افزایش پیدا کند؟ این سوالی است که در جامعه ما مطرح است .چه می توان کارد تا هم جامعه ای جوان داشت و هم از رشد منفی جمعیت جلوگیری کرد؟الان بعضی از کشورهای اروپایی رشد منفی جمعیت دارند!

درآموزه های دینی خود این مسئله را داریم که رزق و روزی دست خداست . آیات متعددی آمده است که اشاره به همین معنا دارد من به یکی دو مورد اشاره می کنم . می فرماید :(قل ان ربی یبسط الرزق لمن یشا……….)رزق و روزی دست خداست ! درسته بنده خدا باید تلاش بکند اما رزق و روزی دست خداست . این باید باور ما باشد در جای دیگری در قرآن می فرماید ( و لو لن اهل………..) اگر اهل یک جامعه ای ایمان بیاورند و رعایت تقوا بکنند هرآینه ما باز می کنیم برکات آسمان و زمین را بر اینها.  یعنی تمام استعدادهای زمین و آسمان به کمک اینها می آید . این وعده الهی است این سنت الهی است.

اگر اهل جامعه ای ایمان داشته باشند و تقوا پیشه کنند خداوند تمام برکات خود را از زمین و آسمان به سوی آنها می فرستد؛(و لکن کذبوا فاخذناهم بما کانوا یکسبون )و لکن اینها دروغ می گویند و رعایت نمی کنند !ما این را تجربه داریم هر وقت ماه محرم بود و مردم در این ماه عزاداری ابا عبدالله الحسین را می کردند کمتر در جامعه گناه اتفاق می افتاد خداوند رحمت و برکت خود را نازل کرد….

این سنت تجربه شده ایست …الان هم مقایسه کنید واقعاً ناشکری نکنیم . وضعیت زندگیهای الان ما با ۲/۳ دهه و بیست ، سی سال قبل ما چقدر تفاوت دارد ؟ از نظر اساس البیت و وسایل زندگی ، از نظر امکانات زندگی ، وسایل نقلیه، خورد و خوراکها! چرا شکر گذار نیستیم ؟ چرا توقعاتمان بالا رفته است ؟ آن زمان وقتی جوانی می خواست تشکیل زندگی دهد یک اتاق از منزل پدری خود می گرفت زندگی خود را با اقل امکانات شروع می کرد…بعد کم کم کار و تلاش می کرد ، خدای متعال کمکش می کرد و وسایل و امکانات زندگی فراهم می کرد .

البته قبول دارم که باید شغل و امکانات فراهم شود برای جوانان ، مسئولین هم دارند تلاش می کنند اما نباید توقعات را بالا برد و مهریه ها را سنگین گرفت ، جهزیه ها را سنگین گرفت ، حتماً خانه دار بود ، حتماً ماشین داشت، حتماً وسیله ی آنچنانی داشت و بعد ازدواج کرد….

بعد از ازدواج هم یا اولاد نمی خواهند و یا یک اولاد و دو اولاد بیشتر نمی خواهند ! در بیست/ سی سال گذشته که کثرت جمعیت بود و خانواده ها پر تعداد بودند چطوری زندگی می کردند ؟ توقعات را پایین بیاورید ! امکان فراهم شدن زندگی برای جوانان را فراهم کنیم .

خانواده ها دقت کنند این مصیبتی است که به جان جامعه ی ما افتاده است ! کارشناسان برنامه ریزی کنند ، جدی باشند …

 اما بپردازیم به کیفیت زندگی ، این کمیّت بود و حالا کیفیت زندگی

زندگی باید حسین وار باشد؛ مکتب حسین مکتبی غنیست ، فرهنگ حسین فرهنگی پر بار است ، درسهای فراوانی در جریان عاشورا برای ما وجود دارد که می توانیم از آنها استفاده کنیم . سبک و زندگی حسینی یعنی روش و ایثارگری و فداکاری ابوالفضل العباس که باید برای ما اسوه و الگو باشد!

عباس شاگرد مکتب حسین است ….مصداق بارز سبک زندگی حسینی ، زندگی عباس بن علی قمر بنی هاشم است ! اگر ما این همه به ساحت مقدس قمر بنی هاشم حضرت ابوالفضل العباس اظهار مودت و ارادت می کنیم باید ایثارگری و فداکاری را از او یاد گرفته و در زندگی به آن عمل کنیم ؛ کسانی که تمول و تمکنی دارند نباید بگذارند به خواهران و برادران ایمانی شان در جامعه فشار بیاید….

نمی شود مجلس عزاداری برای اباعبدالله الحسین بگیری و بر سر و سینه بزنی ، اظهار ارادت به ابوالفضل العباس قمر بنی هاشم به نماییو بعد همسایه ات شب گرسنه بخوابد ! این روش و سبک و منش حسین بن علی نیست!

وقتی ما می خوانیم و می بینیم در مقاتل که نوشته وقتی ابوالفضل العباس به آب رسید ، دستهایش را در آب برد و مشتی آب پر کرد در حالی که خودش شدیداً تشنه بود ، هزار توجیه داشت که آب را بنوشد ؛ می توانست توجیه کند من آب را می نوشم تا تشنگیم برطرف شود و قدرت داشته باشم آب را به خیمه ها برسانم ، ولی وقتی به یاد لبهای تشنه ی اباعبدالله الحسین و کودکان و زنان اهل حرم افتاد ، آب را ریخت و ننوشید….

زیباترین و بدیه ترین تابلوی انسانی خلقت حادثه ی عاشوا و واقعه ی کربلاست که باید از آن درسها بگیریم ؛ که انه خدای متعال اوج خلیفة اللهی را در عاشورا و کربلا به نمایش گذاشته و بر ملک و ملکوت مباهات می کند چرا که حسین ثارالله است ، خون خداست، روش و منش حسین بن علی نه تنها برای محبان و شیعیان و مسلمانانش می تواند الگو و اسوه باشد که برای بشریت و همه ی انسانهای آزاده می تواند سرمش باشد.

وقتی گاندی آتش پرست می گوید ما اگر بخواهیم بر استعمار پیر و ستمگر بریتانیا و انگلیس فائق بیاییم باید راه حسین بن علی را انتخاب کنیم! این است قضیه اش….

حسین بن علی بابی برای این مردم و بشریت باز کرد که تا قیام قیامت این باب خروشان و جوشنده بوده و رویش دارد….

 داستانی از زبان پدر آیت الله سید محمد تقی مدرسی نقل می کنند و می گویند در سال ۶۱ هجری قمری که در عصر روز عاشورا شیطانک ها ابلیس را سردسته ی آنها در آن قضیه بود دیدند دارد گریه کرده و به سر و صورت می زند ؛ وقتی شیطانک ها این صحنه را دیدند گفتند که امروز تو باید خوشحال باشی که موفق شدی عده ی به ظاهر مسلمان را وادار کردی حسین بن علی را بکشند و آنها را به آتش جهنم بفرستی! ابلیس پاسخ داد درست است ولی من اشتباه بزرگی کردم که این جماعات را وادار کردم تا حسین بن علی را بکشند…گفتند چطور این چنین می گویی؟ ابلیس پاسخ داد : این موفقیت هست ولی از یک نکته غفلت کردم و آن این است که با این کار باب رحمت الهی به روی مردم باز شد ….هر کس به نحوی خود را در دستگاه امام حسین جای دهد از شفاعت او بهرمند می شود ، گناهانش آمرزیده و وارد بهشت می شود ؛ از این ناراحتم و بر سرو سینه زده و گریه می کنم …این روش و راه حسین است که زنده است ؛ این منش حسین است …

 ان شاء الله امیدواریم با توسل به اباعبدالله و یاران باوفایش بتوانیم راه حسین بن علی را داشته باشیم ، توسلی داشته باشی…..

سلام بر بدنهای بی کفن…

در روایت است که روز اول محرم پیراهن خونین اباعبدالله الحسین را آورده و به عرش آویزان می کنند ئا به همه ی عالم اعلام کنند که عزای حسین و یارانش فرا رسده است تا خلق عالم همه جا را سیاه پوش کرده و لباس عزا بر تن کنند ، همان چیراهنی که صدیقه ی اطهر فاطمه ی زهرا سلام الله علیها در روز محشر در دادگاه عدل الهی بر روی دست گرفته و از خدای متعال خونخوذدهی فرزندش حسین را طلب می کند ؛ در شب عاشورا امام حسین پیراهن کهنه ای از خواهرش زینب کبری طلبید و بعد با نوک شمشیر آن را پاره پاره کرد تا شاید دشمن بر آن طمع نکند اما دلها بسوزند از به یغما بدن آن کهنه پیراهن و عریان نمودن بدن مطهر ابا عبدالله الحسین که این بی دینان دریغ نکردند ….

سلام بر آن جسم بی سرو انگشتی که سه روز و سه شب عریان و غریب بر روی خاکهای گرم کربلا افتاده بود ….

خطبه دوم

بندگان خدا، همه شما نمازگزاران عزیز، خواهران و برادران ایمانی را دعوت به رعایت تقوای الهی می نمایم. تقوای الهی انسان را از زشتی ها و منکرات بازمی دارد و آبروی انسان را حفظ می کند.

۵ آذرماه سالروز تشکیل بسیج توسط امام راحل (رضوان خدا بر او باد) و هفته بسیج را به همه بسیجیان دلاور تبریک عرض می کنیم. بسیج کلید طلایی حل مشکلات کشور است. بسیج به فرموده ی امام راحل که خود بنیانگذار آن بودند، شجره ی طیبه و درخت تناور و پر ثمری است که شکوفه های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می دهد. بسیج مدرسه ی عشق و مکتب شاهدان و شهیدان گمنام است، که پیروانش بر گلدسته های رفیع آن اذان شهادت و رشادت سر می دهند، و بنا به تعبیرمقام عظمی ولایت حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای بسیج مجموعه ای است که دشمن را بیمناک و دوستان را امیدوار و خاطرجمع می کند. وقتی حضرت آقا را در جلسات و همایش ها، حتی جلسات بین المللی می بینیم، می بینیم که چفیه بسیجی به گردن انداختند، که این خود معنا و مفهومی دارد؛ یعنی ای مستکبران عالم، ای زورگویان عالم هستی بدانید که ما با فرهنگ ایثار و جهاد و شهادت مقابل شما ایستاده ایم، یعنی ما هرگز در مقابل شما تن به ذلّت و خواری نمی دهیم. (تکبیر نمازگزاران)

یعنی ما استقامت و پایداری در برابر ظلم را از حسین یاد گرفته ایم، که حسین فرمود: (هیهات من الذلّة)، یعنی بسیج لشکر مخلص خداست، یعنی ای ملت و مسئولین روحیه ی جهادی و بسیجی داشته باشید، یعنی ای همه اقشار، روحانی، دانشگاهی، کارمند، کارگر، کشاورز، بازاری، مسئول، نماینده مجلس، رئیس جمهور، رئیس قوه قضائیه، پاسدار، ارتشی و همه ی اقشار… زن، مرد، پیر، جوان، حتی کودک… همه باید حسینی باشند و در مقابل دشمن تسلیم نشوند. فرهنگ حسینی یعنی ایستادگی در مقابل دشمن.

حضرت آقا در مانور پنجاه هزار نفری فرماندهان بسیج در روز چهارشنبه فرمودند: به ملت ایران فشار می آورند که شاید بتوانند ملت را تسلیم کنند، اشتباه می کنند، ملت ایران با فشار تسلیم نخواهد شد. شما ملت ایران را نشناخته اید! ملت ایران فشار را تحمل و آن را تبدیل به فرصت می کند. همه باید تلاش کنیم، حتی کسانی که از نظر اسلامی فقط به خاک و میهن خود اعتقاد دارند، باید تلاش کنند دشمن را از این که فشار می آورد تا ما را تسلیم کند، از این راه مأیوس کنند. (تکبیر نمازگزاران)

بسیج بعنی اسلام ناب، ای اُف بر شما سران خائن کشورهای اسلامی که دست نشانده ی آمریکا و استکبار هستید و با اسرائیل حرامزاده و نحس و نجس پیمان صلح و دوستی بسته اید. ای حکام خود فروخته ی کشورهای اسلامی، شما فقط نامتان مسلمان است و الّا در قلبتان جز کفر و نفاق چیز دیگری نیست.

تیم مذاکره کننده ژنو ۳ که الان در حال مذاکره با کشورهای ۱+۵ است، حقیقتاً این نکته، نکته ای است این ها این را نمی فهمند! مگر شما به ما نعمت و منبع انرژی هسته ای را داده اید که می خواهید ما را از آن منع کنید؟ این نعمت خدادادی است که در کشور ما وجود دارد. چرا برای ما شرط می گذارید؟ از منبعی که برای خودمان است و می خواهیم از آن استفاده صلح آمیز کنیم، می خواهید ما را محدود کنید! جان کری وزیر خارجه آمریکا با آن وقاحت با استناد بهnpt  در روند مذاکرات کارشکنی می کند. مگر خودتان، آمریکایی ها و اسرائیلی ها این معاهده را امضا کرده اید که آن را به رخ ما می کشید؟ خودتان هم که امضا نکرده اید. چقدر متکبر و غیرمنطقی هستید!!

ما باید برای پیروزی تیم مذاکره کننده ایران با ۱+۵ دعا کنیم که انشاءالله مسئولین ما بتوانند در این کارزار دیپلماسی بر دشمن فائق بیایند و غلبه پیدا کنند. ما دیشب سر نماز مغرب و عشاء در مسجد از مؤمنین خواهش کردم ختم امن یجیب بگیرند برای این که انشاءالله این تیم بتواند با دست پر و پیروز به وطن مراجعت کند. باید دعا کنیم، یک نبرد و کارزار سخت و سنگین است و همانطور هم حضرت آقا فرمود همه باید کمک و حمایت کنیم، کسی انتقاد و تضعیف نکند. حضرت آقا خط قرمزها و حق مسلم ملت ایران را هم اشاره و تأکید فرمودند. اسرائیل و نخست وزیر منحوس رژیم اشغالگر صهیونیستی به راه افتاده و تمام تلاش خود را انجام می دهد تا مذاکرات به نتیجه نرسد. شما غربی ها و اروپایی ها که خود را در زمره ی کشورهای قدرتمند می دانید، این قدر سینه چاک اسرائیل نباشید. رژیم صهیونیستی همانطور که حضرت آقا فرمودند، رژیمی است که پایه های آن شدیداً سست است، اینقدر تملق او را نکنید.

انشاءالله تیم مذاکره کننده ما با رعایت و ایستادگی روی خطوط قرمزی که حضرت آقا بیان کردند و کوتاه نیامدن از حق مسلم ملت بزرگ ایران، بتوانند با دست پر از این مذاکرات به کشور برگردند.

نکته ای که در این جا ذکرش لازم است، باید مسئولین ما توجه داشته باشند در قضیه ی فتنه سال ۸۸ که کشور تا لبه پرتگاه پیش رفت، مراقب باشند عناصر فتنه نباید دوباره به صورت خزنده وارد بدنه نظام و دولت شوند و خود را مهیای ضربه دیگری به نظام کنند. باید مراقب و هوشیار بود.

در هفته ای که گذشت، جلسه لوی جرگه افغانستان یا همان مجلس ریش سفیدان را داشتیم، که برای بررسی معاهده امنیتی افغانستان با آمریکا تشکیل شده بود. دو نکته را عرض می کنم. دو بند از بندهای معاهده این است که: یکی مصونیت نظامیان و اتباع مسجد قضایی نظامیان و اتباع آمریکایی است و دیگری اجازه ورود آمریکایی ها به خانه افغان ها، که دقیقاً همان مفاد کاپیتولاسیون خودمان است که امام مقابل آن ایستاد و نگذاشت انجام شود. برادران افغان ما مراقب و مواظب باشند، در یک شرایط بسیار سختی قرار گرفته اند، باید تصمیم درست بگیرند، مبادا با یک تصمیمی اجانب و بیگانگان را بر کشور خودشان مسلط کنند و استقلال خودشان را از دست بدهند. آن ها مسلمان هستند و کافر نمی تواند بر مسلمان سلطه داشته باشد.

چند تذکر شهری هم باید عرض کنم:

من لازم می دانم از همه مردم و محبان اباعبدالله الحسین در عزاداری های دهه محرم و تاسوعا و عاشورای حسینی تشکر داشته باشم و یک تشکر ویژه ای از صدا و سیمای مرکز خوزستان که روز هفتم، مراسم عمومی و تجمع بزرگ عزاداران حسینی در شهرستان دزفول را از شبکه های سراسری و شبکه خوزستان پخش زنده کردند. البته این اولین تجربه بود و باید بررسی شود، نقاط ضعف و قوت آن مورد نظر قرار بگیرد، انشاءالله برای آینده برنامه قوی تر و منظم تری داشته باشیم. ولی جناب آقای رحیمی که مدیر کل محترم صدا و سیمای خوزستان هستند، تلفن زدند و از حضور مردم و همکاری مسئولین قدرشناسی کردند و فرمودند: دزفول زنجان دوم است، این نکته مهمی است که دزفول این استعداد را دارد سرآمد شهرهای ایران در عزاداری اباعبدالله الحسین باشد.

ما هم متقابلاً از جناب آقای رحیمی و معاونان و عوامل صدا و سیما تشکر می کنیم. انشاءالله هر ساله این برنامه باشکوه در دزفول برگزار شود و آن ها فرصت داشته باشند آن را از شبکه های سراسری پخش زنده کنند.

از شرکت هیئت ها و مداحان دزفولی هم بسیار سپاسگذارم، مخصوصاً هیئت هایی که برای حضور در آن مراسم باشکوه اهتمام بیشتری داشتند.

برای برنامه تاسوعا و عاشورا هم از مسئولین تقاضا می کنم به خاطر مشکلاتی که بوده است؛ ما مشکلات داشتیم بعضی از هیئت ها ساعت ها معطل شده و موفق نشدند حرکت کنند؛ برنامه ریزی و فکری کنند و انشاءالله این مشکلات در آینده پیش نیاید.

تشکیل حلقه های صالحین را امروز در مصلی دزفول داشتیم، که بنده بازدیدی داشتم. بسیار صحنه پر شوری بود. یکی از طرح های بزرگ و جامع بسیج همین طرح شجره طیّبه صالحین است که سه رکن دارد: بسیج، مسجد، حوزه و روحانیت؛ که با همکاری این سه رکن تشکیل می شود. که اگر این طرح به خوبی اجرا شود می تواند بهترین راه مقابله با هجوم فرهنگی دشمن باشد. امیدواریم انشاءالله مسئولین این طرح مبارک و میمون موفق شوند تمام طرح را با دقت و کامل اجرا کنند.