۴م، آبان ۱۳۹۲
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۴م, آبان ۱۳۹۲ ساعت ۶:۲۶ ق.ظ | کد خبر: 35511

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی “مجددز ” اولین نماز جمعه آبان ماه سال در مصلی امام علی دزفول و به امامت “حجت الاسلام والمسلمین شیخ مرتضی بیگدلی” امام جمعه موقت دزفول و باحضور اقشار مختلف مردم ولایتمدار و مومن این شهرستان برگزار گردید.
“خطیب جمعه دزفول” با دعوت همگان به رعایت تقوی الهی ۴آبان ماه سالروز افشاگری حضرت امام خمینی (ره) علیه قانون ننگین کاپیتولاسیون را یادآور شده و افزود : این اعتراض و فریاد بلند امام نسبت به این قانون افتخار روحانیت بیدار و رسوایی حاکمیت خائن بود چرا که به موجب این مصوبه قرار بود همه عوامل آمریکایی نسبت به انجام هرگونه عمل مجرمانه و منافی عفت نسبت به شهروندان ایرانی مصونیت قضایی داشته و مرجع دروغین رسیدگی به جرائم آنها کشور آمریکا باشد.
“امام جمعه موقت دزفول” جلوگیری از حقارت و بردگی ملت ایران و بیداری نسل های بعدی نسبت به این خوی استعماری و خودبرتربینی دولت آمریکا را بزرگ ترین میراث این روشنگری امام راحل دانسته و تصریح کرد: طرح برخی سخنان اخیربه نقل از امام(ره) مبنی بر نظرموافق ایشان دال بر حذف شعار مرگ برآمریکا از زبان مردم با اندیشه ناب و استکبار ستیز ایشان بسیار فاصله دارد چرا که حضرت امام می فرماید :تامن هستم دست ایادی آمریکا را در سراسر جهان کوتاه می کنم . و ده ها سخن از ایشان با موضوعات عدم مصالحه با دول شرقی و غربی ،کوتاه نیامدن از اصول و … در صحیفه ایشان موجود است .
“حجت الاسلام بیگدلی” با یادآوری جنایت های آمریکا علیه مردم ایران چون ترور دانشمندان هسته ای،جنگ تحمیلی،غارت اموال و تقویت دشمنان دین اضافه نمود:ملت ایران از این دولت جنایتکار کینه دیرینه دارد و لذا به هیچ مقامی در هر جایگاهی اجازه نمی دهد از اصول اصلی این انقلاب و اندیشه های ناب وماندگار حضرت روح الله عدول کند .
ایشان روز مباهله پیامبر(ص) با مسیحیان نجران را گرامیداشته و افزود :همه مدعیان دورغین در مقابله به این انوار مطهره محکوم به نابودی هستند و نوری را که خدا بخواهد روشن نگاه دارد هیچ قدرتی توان خاموشی آن را ندارد.
“خطیب جمعه دزفول ” سالروز شهادت حسین فهیمده آن رزمنده نوجوان را سرمشقی برای همه آزادگان دانسته و افزود : او شهادت را معلمی کرد آنقدر زیبا که حضرت امام ایشان را به عنوان رهبر خود و جامعه معرفی می کند .
“امام جمعه موقت دزفول” همچنین ۹آبان ماه روز نزول سوره هل اتی(دهر) بر قلب نازنین پیامبر(ص) و در شان عترت ایشان را گرامیداشت .
“رئیس اداره تبلیغات اسلامی دزفول” در پایان خطبه دوم در سخنانی تفصیلی با تشکر از زحمات اعضای شورای شهر دوره سوم و تبریک مجدد به منتخبین دوره چهارم شورای شهردزفول ، ترکیب این شورا ، که متشکل از برخی اعضای سابق و نیروی های جدیدباپشتوانه تجربه های متعدد مدیریتی و تعدادی نیروی جوان را ترکیبی بسیار مبارک برای خدمت به مردم ارزنده دانسته و خطاب به شورا تصریح کرد :لازم است که نقاط ضعف هر عضو بانقاط قوت دیگر اعضا پوشانده شود تابااین هم افزایی بتوانید در ارائه خدمت به مردم از مشکلات عبور نمایید .
ایشان باتقدیر از زحمات و تلاش های ارزنده “مهندس دوایی فر” شهردار سابق افزود : موفقیت های ایشان برهیچ کس پوشیده نیست لذا این نکته را نبایدفراموش کرد که موفقیت و پیشرفت هر شهرداری در هرنقطه از کشور رابطه مستقیم با همیاری ،وحدت و نظارت دقیق شورای شهر دارد که یکی از مصادیق بارز این مقوله در دزفول بوده است .
ایشان انتخاب “مهندس کرمی نژاد” به عنوان شهردار جدید را با رای اکثریت اعضای شورا پس از بررسی و مداقه جدی ، دعوت از گزینه های متعدد و شنیدن برنامه های آنها را تبریک گفته و حمایت همه مسئولین را برای پیشرفت و بالندگی شهر دزفول از ایشان خواستار شد .
“امام جمعه موقت دزفول” در خصوص لزوم پایبندی همه اعضا به تصمیمات قانونی شورا گفت : میثاق همه اعضا می بایست قانون باشد چرا که مردم به یک نفر رای نداده اند بلکه به یک شورای ۱۳نفره رای داده اند تا با عقلانیت،بصیرت و شعور لازم برای مصلحت شهر آنها تصمیم بگیرند .
ایشان برخی حرکت ها و سخنان که معنی زیر میز قانون زدن ، عدم تمکین به رای اکثریت ،قانون گریزی در قالب ایجادتنش و جنجال آفرینی داشته باشد را زیاده خواهی و زیاده گویی دانسته و تاکید کرد :این گونه حرکات برخلاف مصلحت مردم و شان شورا است . همه باید به میثاق اصلی یعنی قانون پایبند بوده و فضا را برای سوداگران و انسان های مریض آماده نکنند.
“حجت الاسلام بیگدلی” برگزاری مراسم تجلیل و تقدیر از شهردار سابق را ضروری ولازم دانسته و تلاش اقلیت اعضا را برای حاکم نمودن نظر خود بر رای قانونی شورا را موجب خسارت های جبران ناپذیر برای شهرستان ذکر کرد.